dewi Publish time 17-3-2006 12:12 PM

Originally posted by speedial at 23-2-2006 02:23 PM

zaizaa....kat Care4 ada sales oven Pensonic (ni tgh pegang brochure Care4)...Pensonic Electric Oven AE-11N - RM99 (b4 rege RM125), function dia: Toast, bake, Grill....16 liter...oklah ni utk pe ...

ovem kat umah mak yg nie lah .... dok buat kek zebra.. jadik elok jer... tapi tak leh guna kek pan yg besar ler
8 in yg bulat tu muat lagi.

tapi kalau nak bakar cookies dlm nie mau 3 hari 3 malam baru siap 1 adun

sekarang rumah mak kalau raya pakai oben letrik yg bulat, oven pensonic dan juga oven hitam butterfly (letak atas dapur gas dan buh dulang air kat bawah) heheehhe punya ler antik oben nie.

shidaaziz Publish time 17-3-2006 12:58 PM

atty, kalau rumah kecik, belilah microwave oven. tapi kalau rumah besar & nak puas memasak, beli 1 oven & 1 microwave. lagipun harga microwave oven mahal. hari tu shida beli 1 microwave & 1 oven. harganya dalam RM1200-RM1300 je. memang puas hati le. pasal microwave bagi shida hanya guna untuk panaskan makanan je. shida tak masak guna microwave. so, shida beli microwave yang basic je.

zunur Publish time 17-3-2006 01:35 PM

saya dah beli oven yg mcm speed cakap tu..yg jual kat care4..beli masa harga dia RM99...Utk guna pertama kali saya buat kek coklat bebop...alhamdulilah jadi.....ikut mcm shida kata bakar guna api bawah...cantik jer masaknya....

shidaaziz Publish time 17-3-2006 01:38 PM

zunur, tapi jangan lupa switch to api atas 5-7 minit terakhir tau. kalau tak nanti atasnya lembap.

attyra Publish time 17-3-2006 01:41 PM

kat rumah mmg dah ada microwave shida... tpt masa lucky draw company dinner...
just apa.. nak tahu lebih lanjut... sbb kalau nak beli yg lain.. nak let go microwave tuh..

attyra Publish time 18-3-2006 11:45 AM

Kat mana nak beli Oven jenama BUTTERFLY nih...
penat browse internet cari kedai2 yang jual..
Masa baca posting kat thread ni.. ada yang mention besar oven tuh 34L kan.. besar mana ek?

Kacip_Fatimah Publish time 20-3-2006 10:31 AM

aty..
kalau 34L tu mmg besor..
kiranya puas ati laa besor tu..boleh masuk 2 tray sekali..
saya nie pun tgh dok mencari oven sebijik..
kebanyakkan yg saya jumpa brand Cornell-32L
yg besor gedabak pun ada jugak tgk..
ada brand Zanussi..Singer..Elextrolux..tapi ini ikut plak kemampuan kita laa..pasal yg nie RM1000 ke atas.

Norlida Publish time 20-3-2006 11:24 AM

saya ada kemusykian sikit le, last week husband saya nak buat suprise dia beli buil in oven brand ariston. Bila saya belek manual dia ada 7 functions tapi yang problemnya dia punya baking fan dia automatic on. Tak pe ke kalau bakar kek fan on ?. Saya sebenarnya frust juga sebab tak boleh select fan off, api atas bawah ni tapi org dah beli nanti takut kecik hati pulak. Serba slah di buatnya.

shidaaziz Publish time 20-3-2006 11:31 AM

Originally posted by Norlida at 20-3-2006 11:24 AM
saya ada kemusykian sikit le, last week husband saya nak buat suprise dia beli buil in oven brand ariston. Bila saya belek manual dia ada 7 functions tapi yang problemnya dia punya baking fan dia a ...

berdasarkan pendapat pengguna cari :cak: depa kata kalau pakai fan sekali tu nanti permukaan kek berombak. shida pun tak berani le nak cuba. shida punya oven fan dia ada switch sendiri.

yusnina Publish time 20-3-2006 11:40 AM

Attyra

Hari tu nina ada post kat thread gambar oven Butterfly 34L ni....nina pun x tahu kalau kat S'ngor or S/Alam kat mana jual....oven tu boleh masuk 2 tray sekaligus, price pun x mahal sangat....kira ok le....oven tu pun kiranya nina terjumpa kat satu kedai je....kedai2 lain yg nina survey x ada pulak brand tu......susah gak nak cari....dan kebetulan pulak hari tu, just satu tu je yg tinggal.....yg berkenan tu sbb body stainless steel tu sebenarnya

shidaaziz Publish time 20-3-2006 12:13 PM

ni ada soal jawab berkenaan oven dari Alaf21

Saya mempunyai oven yang heater/pemanasnya cuma berada di atas dan oven ini menggunakan kipas. Oleh itu, setiap kali saya hendak membakar kek saya perlu sentiasa meninjau kek tersebut kerana takut hangus di bahagian atas, apabila bahagian atas hangus atau sudah masak, bahagian bawah masih lagi kurang masak. Saya cuba untuk mengurangkan suhunya untuk membiarkan bahagian bawah itu masak dgn sepenuhnya tetapi bahagian atas itu pula merekah. Bagaimana saya harus atasi masalah ini. Harap puan dapat membantu saya.

Kesimpulannya, oven anda ada pemanas atas dan bawah serta berkipas - betul, kan?
Anda perlu mematikan suis kipas dan bakar api atas dan bawah 170 C (untuk kek) tetapi hendaklah menutup atas tin dengan kertas timah (aluminium foil). Jangan tutup kemas tetapi memadai dengan meletakkannya saja. Jika kipas terpasang, foil tidak boleh tetap di atas tin. Pastikan tin terletak di bahagian tengah oven (rak harus 1/3 dari bahagian lantai oven).
Supaya kek mudah masak, gunakan tin agak besar dari yg dicadangkan di dalam resipi agar kek tidak terlalu tinggi.

Kacip_Fatimah Publish time 20-3-2006 12:24 PM

Originally posted by Norlida at 20-3-2006 11:24 AM
saya ada kemusykian sikit le, last week husband saya nak buat suprise dia beli buil in oven brand ariston. Bila saya belek manual dia ada 7 functions tapi yang problemnya dia punya baking fan dia a ...
norlida..
bleh dak terangkan kat sini function2 dia yg sampai 7 tu?Pasal setengah built in oven plak ada sampai 8!itu yg saya dok muskil tu..apa kebenda laa function byk2 sgt..

Norlida Publish time 20-3-2006 02:12 PM

Kacip bukan setakat lapan, sembilan pun ada. Kalau macam oven saya tu dia punya fuction naming guna cara masak macam ni baking, traditional,multi funtion, pizza,gratin, grill, fast cooking. Setengah tu dia letak simbol api atas, api bawah, defrost le macam-macam wo. Tapi saya rasa husband ku kena kelentong dgn sales tu. Apa nak buat org leleki yang beli.

By the way Shida terima kasih sebab tolong pastekan dan jawapkan kemusykilan tu. nanti le saya try oven tu masalahnya kitchen cabinetnye pun belum ada lagi. Hahahaha

shidaaziz Publish time 20-3-2006 02:24 PM

haah shida punya oven pun boleh defrost. kalau tak silap gunakan fan tu.

zaiima Publish time 20-3-2006 04:01 PM

lunch time td, gi jalan2 kat kedai elektrik & perabot belakang ofis.tokey tu ada mention oven butterfly 34liter, harganya +-rm350..bila yusnina kata ok..terujalah plak.

shidaaziz Publish time 20-3-2006 04:06 PM

okey le tu zaiima. murah le harga tu

zaiima Publish time 20-3-2006 04:33 PM

Originally posted by shidaaziz at 20-3-2006 04:06 PM
okey le tu zaiima. murah le harga tu

mmg murah shida..tp baru je dpt convection oven,redeem cosway.sblum ni pakai microwave tp leceh,dah bg kat kawan.jenuh nak set,tak reti2..sekarang nak cari mixer..dek penangan cari,hari2 buat kek zebra,motor mixer pon bleh rosak..:(

attyra Publish time 22-3-2006 02:47 PM

zaiima,
kat mana tuh??
nak ghi tengok gak...
kalau2 worth it nak gak sambar :D

zaiima Publish time 22-3-2006 02:57 PM

Originally posted by attyra at 22-3-2006 02:47 PM
zaiima,
kat mana tuh??
nak ghi tengok gak...
kalau2 worth it nak gak sambar :D

attyra..

saya tgk kat kedai perabut kat bandar baru bangi.attyra kat mana?nak no. tel kedai tu, saya bleh bg

attyra Publish time 22-3-2006 03:00 PM

adehhh jauhnya...
atie kat PJ...
kedai perabut pon ada jual oven butterfly nih ek?
ermm boleh gak kasik no tel kedai tuh.. mana tahu kot2 tersesat sampai bangi hahahahha
Pages: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21
View full version: MICROWAVE & OVEN