HerSheys Publish time 19-10-2006 03:52 PM

aku tau mengandung bile period lambat 2 minggu...

lain2 tande takde...

sampai 4 bulan perot aku dah muncit sikit baru terime realiti yg aku mengandung sbb mmg xde tande ape

ms_butterfly Publish time 20-10-2006 09:43 AM

Originally posted by melati-putih at 19-10-2006 12:59 PM

melati masa ngandung first baby 21 hari baru dapat detect....
seminggu sebelum tue wat test negative jek

melati, 21 hari yang dapat detect tuh..ari yg ke 21 melati lewat period ker?? btfly ari ni ari yg ke 21 lewat period..x tahu la napa..last week cek2 xder plak..

beruducute Publish time 30-10-2006 03:23 PM

wah...bestnya berudu baca pengalaman menagndung korang suma...mcm berudu ni tak de la lagi...still trying..

haril Publish time 1-11-2006 11:24 AM

Reply #31 beruducute's post

sama la kita berudu
saya pun dok baca jek
bila la turn kita ek

mamahaqimie Publish time 21-11-2006 12:39 PM

1st pregnancy, period lambat 2 minggu, try ngan pregnancy test, -ve. tapi period still x dtg, so gi klinik mintak dr check, alhamdulillah +ve pulak. tanda2 masa tu, me tak lalu makan, berat badan mmg byk turun, ramai org tegur, me diet ke? nak makan pon menda yang slama ni pandang x pandang je, i.e. lunch time makan rojak buah la, air soya la, makanan mamak la.... member2 opis pon pelik.

2nd pregnancy ni (baru je tau last week). tanda yang first skali, me tgk hubby beli asam berpaket2. bila tanya dia, dia kata rasa cam loya. hmm me mmg cuak dah, kebetulan lak, dalam bulan pose ri tuh period me x dtg, tapi me ingat maybe sbb pose so period jadik tak betul. tapi me test jugak, twice, both -ve. yg hubby lak tak abis2 nak makan mangga la, tingin nak makan char kuey tiow la, mcm2. me mmg rasa ni mcm tanda je. then lately ni, me rasa breast cam bengkak, pastuh perut mcm bloated je, so me test lagik skali (last saturday), alhamdulillah memang le me preggy.

lagik satu few days before me test yang latest tuh, me demam + batuk teruk jugak, till now, tapi dah okey sket. tapi me makan banyak le, tapi nak kata berselera tu tak jugak, tapi makan berulang2.

mamahaqimie Publish time 21-11-2006 12:40 PM

oh ye, stakat ni me belum rasa nak muntah2 lagik, hopefuli kalo ada pon tak teruk.

GubRa_80 Publish time 21-11-2006 01:00 PM

aku lak masa nak due period jer..dah terasa breast bengkak jer...kalu tersalah sentuh..sakitnyer..pas tu aku tak tunggu period..aku terus pi farmasi beli pregnancy test =+ve..alhamdulillah!!

acik311 Publish time 21-11-2006 02:53 PM

Preknen anak no 3 ni la yang paling tragis sebab tak sedar. Perasan bila perut makin lama makin muncit sedangkan rasa cam sihat walafiat je, takde plak muntah ke, loya ke, hangin ke. Bila g jumpa Dr nak scan, tu dia.... baby dah besar gedabak. Patut la perutku buncit bagai belon...

HerSheys Publish time 21-11-2006 03:04 PM

maybe sbb ko breastfeed... sihat semedang lah kot.. tu yg xde kuar tande gaknye

3G Publish time 21-11-2006 03:06 PM

sy pulak, 7 bln kawin baru la pregnant. rasanya tiap2 bulan check. pastu yg last period tu, pegi bcuti memang tak ingat langsung sebenarnya dah lambat period tak dtg. tapi tak la lambat sangat,6 hari lewat. hari ke 6 tu check pkul 5.00am. sekali tu +... yahoo pregnant. Pastu baru confirm kat klinik.

3G Publish time 21-11-2006 03:11 PM

tapi masa g bercuti tu, slps bersama. sy rasa sakit perut mcm sengugut, pastu siap cirit birit lagi ditambah ngan muntah2. rasa cam nak pengsan. jln siap merangkak. tapi nasib baiklah sy tak ambik ubat apa2 pas tu. agaknya memang dah rezeki. tapi tak ingat langsung period nak dtg. tapi sy memang tak harap pun pregnant, takut terlalu berharap . skarang alhamdulilah dah 6bulan pregnant..

acik311 Publish time 21-11-2006 03:39 PM

Originally posted by HerSheys at 21-11-2006 03:04 PM
maybe sbb ko breastfeed... sihat semedang lah kot.. tu yg xde kuar tande gaknye

ye la kot no...
sebab dok bz jaga anak pun ye jugak sampai tak prasan...

tompok78 Publish time 21-11-2006 04:03 PM

Reply #71 3G's post

wah...bestnyer....tompok harap,tompok dan kengkawan yg lain yg masih menunggu cahayamata tu,akan aderla rezeki kita kelak....Amin....

mamahaqimie Publish time 21-11-2006 07:52 PM

Reply #73 tompok78's post

insya allah...

sitilina Publish time 6-2-2007 10:44 PM

isk3x.

kita bln 9 thn lepas, g cek doktor sal kene g offshore, tkt pegnen ke... xbole pegi la. elok2 je dr cakap -ve, terus piod.

bln 11 thn lepas, seminggu lewat. tetiba demam, gi cek dr, dr cek UT, -ve, pastu balik2 piod.

mmg kecewa gila r. skg ni lewat seminggu lantak dia la. xpayah cek2 utk konfirmkan xpegnent. isk3x.

AFU6003 Publish time 16-11-2007 01:57 PM

Untuk kita, kerap sangat buang air kecek, sakit-sakit badan, cepat mengantuk & breast rasa sakit lain mcm jek. Disebabkan kita ni jarang mengantuk & tak la kerap buang air membuatkan kita rasa lain macam jek. Kita pun buat pregnancy test pada putaran hari yang ke-28, macam tak caya plak ada 2 tanda kat pregnancy test tu.Blum jumpa doc lagi..tunggu 7 days, nak try test balik...baru jumpa doc..

[ Last edited byAFU6003 at 16-11-2007 02:12 PM ]

noraidil_06 Publish time 24-11-2007 10:15 PM

sy dah lewat seminggu ni.dah 3 kali check.tp -ve. tp bdn rase lain mcm.:shakehead3:nak pdoc, takut:$tp kalau preggy this is my 3rd lor.

liyana_nahar Publish time 5-6-2009 08:15 PM

emm nana dh 13 hari lewat period ni.... smlm UPT -ve....:L :'(

azie_fariza Publish time 6-6-2009 12:23 PM

staff kat opis aku nie, tau2 je dah beranak...9 bulan tu dia cover kandungan dia (anak l**r n***h)
serius, aku yg tengok hari2 nie tak perasan satu ape pon perubahan badan dia...
huhu....

klopis Publish time 7-6-2009 11:47 AM

klopis pun same le....dah seminggu lebey dah lewat piriod...dah 2 kali cek upt still -ve...dah jumpe doc..doc buat upt pun same result...tapi perut kat ari2 tu rase ngilu sangat..breast sometime cam denyut2...puting die terkuar skit...:D ..makna nya kena tunggu lagi another week la...hhmmm....
Pages: 1 2 3 [4] 5
View full version: [MERGED] Discuz : Macam mana nak tahu perempuan mengandung