aneboye Publish time 4-10-2006 12:33 AM

kecian steve irwin.. dia dahla sekor jer kat dunia ni.. dah kena bunuh ngan ikan pari..huhuhuhu
Teringat aku kisah singapura dilanggar todak... Banyak orang mati, sebab orang singapura pencinta
haiwan kot (sanggup berkorban demi todak tersayang :)

blueharp Publish time 4-10-2006 08:01 AM

Originally posted by aneboye at 4-10-2006 12:33 AM
kecian steve irwin.. dia dahla sekor jer kat dunia ni.. dah kena bunuh ngan ikan pari..huhuhuhu
Teringat aku kisah singapura dilanggar todak... Banyak orang mati, sebab orang singapura pencinta
...

singapura dilanggar todak tu mitos kan? :nerd:

aneboye Publish time 4-10-2006 08:13 AM

Entahla mitos ker aperker... tapi naper dia guna istilah dilanggar ek :)

blueharp Publish time 4-10-2006 08:16 AM

Originally posted by aneboye at 4-10-2006 08:13 AM
Entahla mitos ker aperker... tapi naper dia guna istilah dilanggar ek :)

mebbe word tu yg sesuai digunakan..takkan nak letak "singapura dicucuk todak" sure sape2 yg baca buku hikayat ni akan gelak guling2..:cak:

blueharp Publish time 4-10-2006 08:18 AM

Originally posted by firebird909 at 3-10-2006 09:26 PM
So kampong!
lepas ni kalau ade anjing bunuh memane mane babies dorang, then pegi la merata dunia bunuh semua anjing di seluruh muka bumi ni, then kalau ade harimau gi bunuh orang kampong dia, then ...

hehehe...firebird..statement lu mmg wa suspek!!:solute:

Syd Publish time 4-10-2006 09:38 AM

Sarawak Forestry tamatkan operasi buaya
Oleh SAYED HESHAM IDRIS

KUCHING 3 Okt.

blueharp Publish time 4-10-2006 10:49 AM

aik..baru sedar ker?? takpe la dari tak sedar langsung..

aku harap, pasni Sarawak Forestry akan lebih peka utk memastikan kawasan2 yg berpotensi menjadi kawasan serangan buaya diberi perhatian khusus such as meningkatkan lagi kesedaran kepada para pendudukamnya kepada penduduk yg duduk di kawasan tepi sungai.

inazlina Publish time 4-10-2006 11:04 AM

elok la benti... dok belah binatang tu... baik anta zoo jeeee

philipinoe2 Publish time 4-10-2006 12:30 PM

kalu bace statment kat atas tuh, bunuh buaye x salah kalu dier mengancam nyawa manusia, dlm kes nie dah bunuh budak...so pesal plak korg nk mara org bunuh buaye kat srawak tuh?....:hmm:

aku stil sokong bapak budak tuh...xpela pencarian/pemburuan dihentikan, tp stil bapak budak tu ngan org2 kg dier leh tangkap bunuh sndiri buaye2 area tuh...:pmuka:

kalu x larat nk belah buaye, nah gune pistol nie...aku bg free..test la..:tembak::tembak::tembak:..ngam x?...:nerd:

firebird909 Publish time 4-10-2006 12:39 PM

Syukur pada Tuhan! akhirnyer dorang stop buat perangai orang gua tu.

sickening society! not the crocs yg patut ditembak, tapi those ***es yg patut dihapuskan, duk ceruk ulu tah mane tah!

p/s pathetic disgusting! bluarck.

[ Last edited byfirebird909 at 4-10-2006 01:40 PM ]

blueharp Publish time 4-10-2006 12:42 PM

saudara/i philipinoe2   

laa...yg ko emo ni nape?? rileks la..skang yg patut ko wat, byk2 la sedekah alfatihah kat budak tuh..dan berdoa kepada Allah Taala semoga kejadian seumpama ni tidak berlaku lagi..

p/s: bulan2 ramadhan ni, doa mustajab tau!!

philipinoe2 Publish time 4-10-2006 12:52 PM

Originally posted by firebird909 at 3-10-2006 09:26 PM

p/s lepas ni mesti ade lak orang ckp.....BILA KENE AHLI KELUARGA KO, BARU TAU! <----an absalute typical cover up script!...

aku nak tanye lah: ade ke famili member ko kene BAHAM ngan buaye?.....xper, lepas dah kene baham kang, ko post balik kat sini, aku nk tgk same ade ko stil nk defend buaye ke or ko SNDIRI AKAN BUNUH BUAYE2 DLM DUNIA/BULAN MAUPON KAT PLANET MARIKH!!...:nerd:

aku tau ko jenis manusia yg, bile nmpk peragut tepi jln, ko akan wat bodoh je...or ko nmpk org belasah peragut ko akan ckp kat org ramai tuh: oii pesal korg belasah peragut tuh...dlm negare kiter ade undang2!!...:nerd:...

lets say, (nie contoh je tau)...ade famili mmeber ko kene rogol, pastu kene bunuh...polis siasat, polis cari bebulan2 tp x jumpe suspek/penjenayah yg sebenar...ko rase ape?...happy?...wat knduri kesyukuran?...:pmuka:...ingat kes farah deeba yg kene rogol/bunuh kat tapah perak?...polis langsung x tau sape yg bunuh/rogol die padehal dah brape taun kes tuh...ape prasaan family die?...

mmg typical org ckp: dah kene batang idung sndiri br melenting...sbb kite pon mmg typical kalu x kene diri sndiri pedulik hape kan?...:nerd:.....x kene diri sndiri korg defend la buaye yg xde akal tuh...

nie bukan isu manusia vs binatang...tp isunyer dah ade yg jd mangse buaye, ape tindakan kiter terhadap buaye2 tuh...

antara care laen nk tau sama ade buaye tu la prime suspek, kiter leh sembur air dlm mulut buaye tuh, kang dier muntah la isi makanan dier...tp org kg x tau care nie kot...pihak yg berkenaan tau tp wat bodoh, yela, mstila diorg wat bodoh, sbb yg kene baham bukan anak sedare mare diorg, SAME JUGAK MACAM KORG PIKIR!...

anyway, skali lagi kalu korg nk defend buaye, tolong pastikan ade sedare mare korg dah kene baham ngan buaye, mayat/sisa x jumpe, BARU POST DLM NIE CKP, buaye xde akal, salah manusia jugak etc...:hatdown:

philipinoe2 Publish time 4-10-2006 12:55 PM

Reply #31 blueharp's post

ko yg patut berdoa buaye tu ditemui segera..aku mmg saport tindakan bapak budak tuh bunuh buaye atas alasan revenge...aku animal lover, bukan killer lover...korg yela defend buaye pembunuh!...thheheheh...

blueharp Publish time 4-10-2006 01:01 PM

Originally posted by philipinoe2 at 4-10-2006 12:55 PM
ko yg patut berdoa buaye tu ditemui segera..aku mmg saport tindakan bapak budak tuh bunuh buaye atas alasan revenge...aku animal lover, bukan killer lover...korg yela defend buaye pembunuh!...thheh ...

susah mau cheta ngan org tak tau hukum alam ni..takpe la..aku doakan supaya buaya pembunuh tu ditemui segera..tapi ko kena ingat, killing innocent haiwan, kat akhirat nanti..pepandai la susun ayat jawab ngan Nya.

blueharp Publish time 4-10-2006 01:10 PM

Originally posted by philipinoe2 at 4-10-2006 12:52 PM

aku nak tanye lah: ade ke famili member ko kene BAHAM ngan buaye?.....xper, lepas dah kene baham kang, ko post balik kat sini, aku nk tgk same ade ko stil nk defend buaye ke or ko SNDIRI AKAN B ...

ko ada famili or sedara mara dah kena baham buaya ker??:cak:

kalu ada..aku tumpang simpati...

[ Last edited byblueharp at 4-10-2006 01:12 PM ]

philipinoe2 Publish time 4-10-2006 01:19 PM

Reply #34 blueharp's post

ko nk citer psl akhirat/nerake, g bod agama...

kalu nk citer psl hukum alam/undang2, g bod consumer, aku tggu kat sane...

nk citer psl sayangi haiwan kat sini, tp bukan sayangi pembunuh...theheheh...

intro hukum alam: pembunuh harus dibunuh...

philipinoe2 Publish time 4-10-2006 01:21 PM

Reply #35 blueharp's post

xde pon...cume aku bijak meletakkan kaki aku dlm kasut bapak budak tuh...

blueharp Publish time 4-10-2006 01:41 PM

Originally posted by philipinoe2 at 4-10-2006 01:19 PM
ko nk citer psl akhirat/nerake, g bod agama...

kalu nk citer psl hukum alam/undang2, g bod consumer, aku tggu kat sane...

nk citer psl sayangi haiwan kat sini, tp bukan sayangi pembunuh...the ...

wahhh..takkan takleh campur agama +hukum alam dalam bod ni..kan animal ciptaaaNya dan sebahagian dari hukum alam..takkan tetiba aku nak cheta pasal buaya kat bod consumer..pakai la otak dol!!!

philipinoe2 Publish time 4-10-2006 01:56 PM

Reply #38 blueharp's post

psl buaye kat bod consumer?...buleh...bod consumer tu leh citer bab undang2 psl pemeliharaan buaye yg korg backing baeeekkk punye dlm nie...

Nyanya Publish time 4-10-2006 02:05 PM

Binatang kan di ciptakan x berakal..manusia yg berakal ni yg kena berjaga2..x logik la..xkan la kerana nila setitik rosak susu sebelanga..buaya mana lah tau..dah mmg mcm tu habitat nya.kenapa ko tak marah kat tuhan je sbb menciptakan haiwan yg makan daging manusia mcm tu??

Ko marah plak bila org reply dgn bab keagaamaan..dah mmg benda ni menyentuh sikit bab keagamaan..ko pun xtau apa yg manusia tu penah buat..mesti ada la sebab knape tuhan bagi balasan mcm tu..ataupun mayb ada hikmahnya..kita xtau..binatang ni kalo buat jahat tuhan x murka pun sbb mmg Tuhan create dia x berakal..tp manusia ni yg ada akal..kena pakai..org lain pun ada yg kena baham buaya..tp benda tu di jadikan pengajaran supaya lebih berhati2..tp xde pun nak pegi revenge camtu??..best fren aku nenek dia kena baham buaya kat sungai perak tu..tp dia sendiri ckp salah nenek dia dah tau ada buaya pegi basuh kain kat situ jugak..kerajaan sendiri pun kalo ada kes org kena bunuh dgn binatang sumer ditangkap anta kat zoo..
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Sampai bila nasib BUAYA Sarawak akan berterusan begini?