daunlot Publish time 9-11-2006 05:59 PM

Originally posted by msms2005 at 9-11-2006 08:32 AM
kalau tak mau hamil masa persetubuhan , jgn main ikut pintu depan..main ikut pintu belakang lah....

Beritahu laki ko..haram...itu tempat kuar taik.

demonicboy Publish time 9-11-2006 06:12 PM

Originally posted by daunlot at 9-11-2006 05:59 PM

Beritahu laki ko..haram...itu tempat kuar taik.

yeah...lepas dah masuk situ dier boleh lalu lagi nak blowjob...:puke:

demonicboy Publish time 9-11-2006 06:16 PM

tak payah tahu lagi baik....sbl kawin nanti pegi amik kursus kawin dulu lepastu belajar baik2...
bukannya aper,muskyil la org yg mengaku dah kawin ni tp rupanya masih bengap lagi....

msms2005 Publish time 10-11-2006 08:40 AM

Reply #16 sweet_jj's post

95% terjamin jer....

jebat_derhaka Publish time 10-11-2006 09:51 AM

pancut dalam mulut...

fairy_hobbit Publish time 11-11-2006 11:06 PM

Originally posted by PutriCahaya at 8-11-2006 12:55 PM
jom yer product apa yang u all guna unt elak hamil atau jarakkan anak dalam persetubuhan korang.makan jamu ker? ada juga yang makan jamu tapi tak berhasil so macam mana eik??lepas di dalam t#### bo ...
ni aku copy kat wiki.. kalau ko nak tau lebih lanjut ko search jer contraceptive method kat google. aku ni pun tak ler reti sgt.. org2 yg dah kawin tu expert la nak eksplen.. or blackmore also.. bukan semua kat bawah ni berkesan

2.1 Physical methods
2.1.1 Barrier methods - seperti condom, diaphgram n cervical caps
2.1.2 Hormonal methods - pills, patch, implant
2.1.3 Centchroman - i have no idea wat this is despite having reading it
2.1.4 Intrauterine methods - contohnya IUD
2.1.5 Emergency contraception - seperti pills n copper (tp ni after sexual intercourse la)
2.1.6 sterilisation (aiyohh... ni langsung takleh ngandung.. potong2 tiub)
(aku delete abortion - coz soalan ni nak jarak kehamilan or nak avoid kehamilan..)

2.2 Behavioral methods
2.2.1 Fertility awareness methods - catit, record, observe waktu subur melalui tanda2 pada badan mcmsuhu badan, discharge yg kuar etc.. kawan yg taknak preganant dah brapa bulan try cara ni dgn hubby dia.. so far menjadi la.. tapi kena ada disiplin merekod..
2.2.2 Statistical methods - observe kesuburan dgn kira period cycle
2.2.3 Coitus interruptus - cabut sebelum ejaculation
2.2.4 Avoiding vaginal intercourse - no penetration.. anal sex.. oral sex
2.2.5 Abstinence :ting:
2.2.6 Lactational - untuk yg menyusukan anak

apa2 yg salah tolong betulkan..

tanggabesi Publish time 12-11-2006 01:28 PM

pancut luar.. guna kondom buleh gak...
tapi buat seks masa tak subur x yah guna kondom!!

a.ceCCo Publish time 12-11-2006 01:44 PM

bila waktu tak subur tu yek? :stp:

kinz Publish time 12-11-2006 05:41 PM

4 cara:

1.buat pada waktu tak subur

2.pakai kondom

3.pil X hamil

4.anal sex

gundala007 Publish time 24-5-2007 12:42 PM

Reply #29 kinz's post

jgn sesekali anal sex....bkn takat tak boleh....tp xelok utk kesihatan...:ah:

BateriKOng Publish time 24-5-2007 10:36 PM

Originally posted by morienjai at 8-11-2006 03:40 PM

hmm,cik adik,kalau newbie ni,wat la cara newbie ek....tibe2 jer ko tanyer soklan budak ipt ni...ko register forum ni,sebab nak layari tread sex ni,jer ker....pe kata ko bace2 dlu tread2 yg sedi ...

aku pelik ngan anti-newbie ni..padehal dulu newbie gak.. aku rasa soalan minah ni relevant je ngan forum ni. dah tu ngutuk budak ipt plak tu..
aku terasa giler:@

mytrade Publish time 24-5-2007 11:27 PM

Originally posted by sweet_jj at 9-11-2006 02:36 PM

klau control supaya tak pancut dlm ade 100% trejamin kah??

tak pancut kt dalam dn tak pakai apa2 protection tak jamin 100% hamil.....sebab
1) walaupun tak kuar air mani kat dalam tapi sperma tetap ada dalm air mazi...jadi ketika mendayung air mazi yg kuar masa dalam faraj sikit sebanyak mengandungi sperma.....apatah lagi bersetubuhmasa pompuan subur risiko mengandung agak tinggi.....
2)kalau pancut kat luar tapi atas perut atau kat tepi2 kelangkang...kemungkinan air mani mengalir dan mengenai faraj dan faraj pulak mengandungi cecair ug kuar seperti air mazi maka sperma tetap ada medium utk berenag masuk...
3)atau blowjob zakar lelaki dan mani terkena jari...kemudian jari menyentuh faraj wanita kemungkinan risiko tetap ada...

Ingat ,...tak semestinya tak pancut dalam tak akan hamil....

kawan saya tiap kali bersetubuh sentiasa lepas luar tapi hairan nape wife dia hamil gak...kerana sebab2 di atas....

so pakai la protection......

Mr.Z Publish time 2-6-2007 11:02 AM

mcm2 pandangan korg no...ade yang betul...ade jugak yang mengapu....nak bagi pendapat pun jgn sampai melanggar hukum...yang haram tetap haram la..banyak cara nak rancang kehamilan...tapi ape yang pernah aku dengar..jgn sesekali ambil pil perancang dari klinik atau farmasi..bukan nak kate yang kliknik atau farmasi tu tak elok...tapi ia akan ganggu hormon n menyebabkan kegemukan...ni aku pernah dengar dari org2 yang pernah ambik la...kl nak cara manual..kena tau kitaran haid....bila time tak subur..biasa org pompuan tau la kan...org lai pun kena blajar la....kl pakai kondom ni memang la leh elak kehamilan..tapi ape yang aku tau, benda tu menyakitkan..terutama pada wanita..pasal IUD tu alu tak tau la sgt....saudara bini aku ade jugak tawarkan kat bini aku herba akar kayu untuk rancang kehamilan....setakat ni ok lah....lagi pun dah ramai yang cuba dengan herba saudara bini aku tu..berkesan..tak de kesan sampingan...tak ganggu hormon....CUBALAH...............

princess_bubble Publish time 2-6-2007 06:31 PM

x nak hamil...tapi nak romen??? :lol:pakai la kondom :D

shaipul Publish time 5-9-2007 11:26 AM

Reply #25 jebat_derhaka's post

yupp aku setuju pancut dlm mulut atau pancut atas pusat... tp make sure jgn meleleh masuk lobang tu juga sudah ler

ahjit Publish time 5-9-2007 11:57 AM

Reply #33 Mr.Z's post

eh apa nama herba nya??bley dikongsi bersama

muaz04 Publish time 6-9-2007 05:13 PM

biasa makan jamu yang mak jual.Buat sendiri(turun temurun).Kena makan tiap2 hari kecuali time dtg bulan.Terutamanya bila kita tahu dah terlepas dalam,jangan tinggal makan jamu tu.Sekali mkn 10 biji.Pagi dan malam.So jd 20 biji.Ikut badan la.Ada yg takleh tahan panas.Mkn 5 biji aje.Saya dah biasa dari remaja,so takde masalah.Rupa dia mcm jamu mustika ratu tapi besar sikit aje dan tak la licin mcm tu.Mak buat sendiri guna batu giling.Manjakani,bunga cengkih,kayu maswi,kulit limau purut..antara bahan2 tu mak guna yg lain tak tau.Pastu doa la sikit kot.Elok untuk wanita kecutkan rahim,peredaran darah,keputihan.Saudara2 semua mkn ni.InsyaAllah.

xstudentgurl Publish time 7-9-2007 10:18 AM

guna komdom lah kalo nak simple2 jer.... tak yah letih nak kuarkan "tut" kalo nak pancut..... tapi kena disiplin gak lah.... cari getah yang berkualiti sikit:lol: :lol:

salleh_ts185 Publish time 8-9-2007 05:30 PM

makan pil mornig after pil, blh dapat kat farmasi guardian harga 3.50. tapi makan pas pancut dlm 72 jam.

eranona Publish time 11-9-2007 11:40 AM

Reply #1 PutriCahaya's post

jangan pancut ... :lol:
Pages: 1 [2] 3 4 5 6
View full version: PERSETUBUHAN TANPA HAMIL..