dila_77 Publish time 16-2-2007 11:30 AM

mak saya makan alhamdulillah, dulu susah nak kentut sekarang dah mula kentut2 ;P, dia kata badan rasa ringan, buang air besar pun dah boleh.. dia ade masalah sembelit cam saya gak ;P. parut hitam kat kaki akibat kencing manis pun dia kata dah licin sikit...... saya tengok dia pun cergas dah... nanti saya perhatikan keadaan dia lagi... ;P
;P

chez_adex Publish time 16-2-2007 11:35 AM

Reply #141 dila_77's post

alhamdulillah.....

teruskan pengambilan ek.... penyakit kencing manis ni memang cepat baik lukanyer kalau kita amik gamogen tuh... same ngan makcik saya....

polaris_girlz Publish time 16-2-2007 12:28 PM

Aku dah mkn gamat ni dah dekat setahun gak lah...tp kadang2 tak makan hehe...

Ni share pgalaman abg aku mkn Gamat HeaLin....
Abg aku ada resdung, muka dia ni teruk skit la.....berjerawat besar2...
Biasa lah lelaki ni mana nak jaga muka sgt cam ppuan ni..nak pakai skin care2 ni..
Pastu dia saje2 je lah amalkan makan gamat healin....Then pas tu muka dia terus jadi elok....mmg perubahan tu ketara sgt....Sampai kawan2 opis abg aku tegur dia...
tanya dia....asal muka dia dah elok??? abg aku ckp dia mkn gamat je...
Pas dari tu..abis sume kawan2 dia dok pakat nak order Gamat ni...

mmg bagus sgt makan gamat ni......aku suka yg perisa oren tu....sedappppp sgttttt22222...:love:
rasa cam nak telan satu botol je ;P

polaris_girlz Publish time 16-2-2007 12:32 PM

Tumpang tanya, yg Gamatol tu tuk apa ek?
sbb Gamogen tu mahelll bangatttt :L

adika9903 Publish time 16-2-2007 03:12 PM

Reply #67 chez_adex's post

klau nak awet muda,. mkn yg mana satu? nak hilangkan 7 tanda lanjut usia le..kat area klang kat mana nak beli?

NajihaIbrahim Publish time 17-2-2007 01:39 AM

Sekarang ni sangat lah susahnya nak dapatkan Healin produk. Dah check kat Guardian - habis, farmasi lain - habis, kedai jamu - habis...

Mungkinkah sebab ia sangat popular sebab masuk TV? atau....

Ada versi lain yang saya dengar. Tak tahu betul atau tidak... Kisahnya, produk Healin ni tak ada kelulusan KKM (tak ada nombor pendaftaran MAL, dan tak ada sticker hologram PBKD/KKM).. Saya pun dah check kat http://ww.bpfk.gov.my dan memang tak nampak produk Healin kat situ kecuali krim dan gel gamat je.. Kalau check produk gamat lain, ada kelulusan MAL.... Takkan Healin dapat pengecualian kot.

Lepas tu dengarnya, masa masuk TV Prof ni cakap macam-macam seolah-olah Healin Gamat ni boleh menyembuhkan 1001 macam penyakit. Sumber tu memberitahu, dia sepatutnya tak boleh claim macam tu sebab benda tu bukannya ubat, tetapi hanya supplement sahaja... Lagipun katanya Prof ni bukannya medical doctor dan tak sepatutnya claim semua tu..

Jadi, mungkin masalah stok ni sebab ia terlalu laku atau ia kena block oleh KKM...

Pasal Guardian nak merge dengan Healin tu, apahal pulak... Kalau betul, memang nasih malanglah.. Sebabnya Guardian dikuasai oleh orang Hong Kong.. Begitu juga Watson dan Apex (tak taulah Watson/Apex ada jual Healin tak) yang kini dimiliki oleh Hongkie.. Maknanya kena telanlah syarikat Melayu yang berdaya maju...

Sorang stockis Healin marah-marah kat syarikat sebab dia telah melaburkan wang banyak untuk jadi stokis (RM 40,000 kot) tapi katanya, Healin utamakan Guardian. Kenapa nak kayakan Guardian sedangkan stokis yang rata-rata orang Melayu diabaikan... Dia bising sebab Guardian buat offer less 10% baru-baru ni kat Giant..

(Giant pun sebuah syarikat Malaysia yang dah ditelan oleh HK. Giant dan Guardian kini adalah anak syarikat Dairy Farm, sebuah syarikat HK).

mat_menteri Publish time 17-2-2007 08:16 PM

Reply #146 NajihaIbrahim's post

Camtulah Syarikat orang Melayu,bila maju sikit dah lupa diri...nak promote Guardian apahal...Sian le kat stokis dan yang lain2,mostly are Malays yg dok sokong produk mereka dari dulu lagi:off: :mad:

BabyFarid Publish time 17-2-2007 08:42 PM

nak buat macam mana ek.. sian nasib peniaga2 melayu kiter...:off: :ketuk:

miehensem Publish time 18-2-2007 02:32 AM

mmg.. aku pun dengar rumours kata healin ni kantoi ngan kkm.. tapi tatau la.. tu cerita suplier2 aku la.. boleh jadi la betoi.. sebab kat stockis2 pun takde barang dia.. pastu nak jadi stockist pun mahal.. tp bagi aku la.. bodoh nak mampus la kalo healwell tu kasi guardian je yg jual.. mmg bodoh nak mampus..

sebab banyak area2 yg tak dicover oleh guardian.. so lebih baik tolak pada stockis2 yg dok ada ni... depa punya pelanggan lagi meluas..

tapi tak tahu la.. maybe depa ada strategi lain.. :mad:

chez_adex Publish time 18-2-2007 03:05 AM

Reply #149 miehensem's post

tuler mie...
adex pon sekarang ni dah naik fade up gak....
banyak stokis2 melayu.... dah naik berang....
nak kata barang tak elok.... bila org lain amik... kesannyer memberangsangkan...
pasai kantoi ngan KKM tu... adex pon ada dgr...
sekarang ni amat payah sangat nak amik kat kilang pon...

ada gak member cari kat guardian.... tapi xder jugak stok....
pasai depa nak merged ngan guardian tu adex rasa depa nak teguhkan lagi kewangan kot.... kalau depa merged.... takderlah tergugat sangat...

yg lebeh lawak lagik... ada yg kata.... bila cari stok gamat healin ni dah byk yg habis... agak2nyer gamat2 kat laut dah pupus kot....

walau apa pon.... supplement dari gamat healin ni memang bagus....
kalau ye pon nak lebeh kaya.... tgklah or jeling2lah kat peniaga2 melayu....

miehensem Publish time 19-2-2007 01:57 PM

hehe.. besa la org melayu menega.. selalunya peniaga melayu ngan melayu takleh belaga angin.. takleh nak join sekali tapi kalo cina masuk market mmg peniaga melayu boleh melawak2 lagi..

besak la bisnes.. cina hanya amik peluang je.. yg nganga kita gak la..

:lol:

NajihaIbrahim Publish time 21-2-2007 02:22 AM

Reply #150 chez_adex's post

Kebetulan pulak saya baca ni kat NST hari ni: http://www.nst.com.my/Current_News/nst/Sunday/National/20070218050549/Article/index_html

Artikel ni panjang. Tapi saya potong kat bahagian gamat (sea cucumber). Memang betul gamat ni makin pupus:

Don't eat them
19 Feb 2007

...

ABALONE: Abalone (picture, right) stocks have plummeted in South Africa and continued illegal harvesting and trade could have a severe impact on the survival of the species. This could also lead to the closure of legal fisheries and the loss of hundreds of jobs.

SHARK扴 FIN: Tens of millions of sharks are killed each year for their fins and meat. The international trade in shark抯 fins is placing severe pressure on slow-growing and vulnerable shark populations. Scientists fear shark populations will decline past critical thresholds if fishing continues unchecked. Some 83 species of the world抯 more than 400 shark species are already listed as either critically endangered, endangered or vulnerable at the global or regional level.

SEA CUCUMBER: International trade in sea cucumbers for food increased dramatically in the 1980s. Sea cucumbers need to be managed better as they are easily over-harvested. They are sourced predominantly from developing countries with little or no sustainable management.

.....

borak_kosong Publish time 21-2-2007 10:22 AM

gamogen ni memang bagus..sebab dia lengkap..antaranyaada beta karotena,madu,vitE..
saya pun dah hampir 2 bulan guna..takde penyakit,cuma untuk kesihatan..
sapa2 nak dapatkan gamogen dengan harga diskaun,leh la pm saya..

mayyonnizz Publish time 21-2-2007 10:35 AM

Reply #143 polaris_girlz's post

boleh tanya tak.. abg u mkn yg mana?

gamogen yg rm118 tuh ker yg murah sikit...

so far i mkn yg gamogen yg rm118 tuh.. i share dgn hubby i.. dah nak abis sebotol... i perasan muka i pun.. jerawat dah kurang... stuktur kulit pun mcm halus sikit.. kalau tidak... berpasir jer....

jerawat besar2 pun.. mcm dah tak tumbuh... tp tak tahulah kalau.. lepas nih.. naik jerawat balik.. hihihi:lol:

pilot Publish time 21-2-2007 03:43 PM

penyakit darah tinggi leh tak? nak guna yg mana?

picme Publish time 21-2-2007 04:02 PM

Reply #146 NajihaIbrahim's post

beli kat kilang dia kat glenmarie....... stok mmg banyak...

kajol77 Publish time 21-2-2007 09:19 PM

Reply #156 picme's post

blh beli terus dari kilang ker...??
klu di kilang byk...knp tadi bukak web dia..
katanya stok hbs....
hmmm...aku rasa mcm perlu sgt nk cuba gamat healin ni...

shahx Publish time 21-2-2007 11:45 PM

Originally posted by kajol77 at 21-2-2007 09:19 PM
blh beli terus dari kilang ker...??
klu di kilang byk...knp tadi bukak web dia..
katanya stok hbs....
hmmm...aku rasa mcm perlu sgt nk cuba gamat healin ni...
kat website dia kate abis stok ke? aku tgk websitenye takde pon kate abis stok. tp mmgskrg susah nak dpt stok. aku tanye kat farmasi ngan guardian, diorg kate takde stok...

chez_adex Publish time 22-2-2007 07:44 AM

nak lebeih senang betol kata picme....
pege sendiri kat kilang dia....

picme Publish time 22-2-2007 09:38 AM

Reply #157 kajol77's post

bese la... ntah aper la taktik dia tu...
mmg banyak pun kat kilang....
ramai gak la yg p beli... kene baratur gak la...
mmg bagus la gamat nih... khasiat dia...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: GAMAT HEALIN