Z77 Publish time 3-2-2009 02:45 PM

Originally posted by lissa at 5-1-2009 10:35 AM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
aritu aku gi makan kat umbai lama..makan kedai first sekali...no 1 tu..

uhuhu...sgt2lah mengecewakan...service hancur..rasa pun fail...

ader ke dia boleh salah bagi menu meja sebelah...kita ...
cerita pasal umbai lama ni aku teringat lagi dulu..masa tu aku amik sotong besar dlm 4 ekor..pasal yg makan aku sorang je..masak goreng tepung....bila dapat aku kira janggut sotong tu ada 6...yg badan dia kecil lak n sikit lak tu (padahal aku amik yg besar...memang la sotong kecut tapi aku rasa macam sikit je dapat) aku pilih ikan sedang tapi dapat sebelah besar...sebelah kecil.....so..kalau nak makan ikan bakar tu time orang tak ramai.

Z77 Publish time 3-2-2009 02:48 PM

Originally posted by dineyta at 27-1-2009 10:30 PM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
Bagi aku ikan bakar yang ok dan murah ialah kuala sungai baru dan alai. Yang lain cekik darah.
ikan bakar kuala sg baru kat mana?....ada orang kata situ sedap...

dineyta Publish time 3-2-2009 09:47 PM

Balas #42 Z77\ catat

Mula-mula pergi kat pekan kuala sungai baru. Kalau dari bandar melaka dia di sebelah kiri masuk simpang yang ada signboard Persatuan Nelayan Melaka Barat kat situlah. Cubalah makan kat sana sedap..... Yang paling sedap SOTONG GORENG TEPUNG lain-lain pun sedap juga.;P

milosuam Publish time 6-2-2009 09:36 AM

makan kat selera kg dekat depan dataran pahlawan mmg sedap dan enak...:loveliness:

keane Publish time 8-2-2009 02:45 AM

Originally posted by dineyta at 3-2-2009 09:47 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Mula-mula pergi kat pekan kuala sungai baru. Kalau dari bandar melaka dia di sebelah kiri masuk simpang yang ada signboard Persatuan Nelayan Melaka Barat kat situlah. Cubalah makan kat sana sedap ...

baru2 ni aku ada pegi kedai ni...sori 2 say...x best..
servis pun lambat padahal aku customer no.2

udang dan sotong pun x banyak...ikan pun x banyak pilihan

Ax Publish time 8-2-2009 11:33 AM

mlm td bru mkn ikn bkr kt gerai ujung skali no 16

ok la ikan pon bes die masak

aku mmg ske mkn ujung tu je

laen2 x pnh try

nadi Publish time 12-2-2009 11:59 AM

ikan bakar kat kuala sg baru tu tak berapa sedap.....mknan lain pun tak sedap tp harga mahal n tak berbaloi

kalau hujung minggu memang ramai...tu yg pelik

ikut selera masing2 lah ader yg kata sedap tp kita rasa tak sedap

keane Publish time 14-2-2009 09:34 PM

Originally posted by nadi at 12-2-2009 11:59 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
ikan bakar kat kuala sg baru tu tak berapa sedap.....mknan lain pun tak sedap tp harga mahal n tak berbaloi

kalau hujung minggu memang ramai...tu yg pelik

ikut selera masing2 lah ader yg ka ...

setuju...harga mahal kat sini...makanan pun x sedap

Z77 Publish time 17-2-2009 10:02 AM

Originally posted by keane at 14-2-2009 09:34 PM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

setuju...harga mahal kat sini...makanan pun x sedap
mmm...kalau camtu aku cari port lain la....mungkin satu hari dulu sedap...biasa la..cam kat terapung kat umbai tu...dulu ok sedap dan murah...sekarang ni cam hampeh.

ssbrosi Publish time 18-2-2009 06:58 AM

Reply #49 Z77's post

Ala Kassim pun dah tak sedap dan harga dah naik.Dulu akan dan family mesti makan di sana tiap2 minggu tapi sekarang tengah cari tempat lain

finest_solution Publish time 17-3-2009 07:16 AM

Balas #19 shachihata33\ catat

FS rasa muara sg duyong tu mhl dari alai.. n servis alai lagi ok.. FS selalu mkn kat kedai lama kat alai tu jer.. bukan kat crystal bay.. kedai tu dia ada projek anak angkat dgn kerajaan negeri.. nama tak tau la.. tapi kedai tu betol2 tepi sungai.. n gelap sket.. nak try kedai lain takot tak sedap.. so manjang makan kat situ jer la kalo kat alai..

syaden Publish time 19-3-2009 12:07 PM

ari sabtu aritu aku g makan ikan bakar kt crystal bay tu... nk makan kt kedai no.1 dah penuh... ape name kedai dia...ala kasim kot...
g kedai no. 2 tu. ntah pe nama ntah... brader yg kira duit tu (tokei kedai kot) siap pakai kot lg..;P ;P siang dia keje jual ikan kt pasar melaka sentral...
aku dtg 12 org... dah order sumelah... yg lain2 sume ok... tp yg paling aku xpuas hati, dia bg kitaorang nasi lemak 1 bakul je... ada 10 kot... mintak tambah... smpi kesudah xsmpi2... tu xpelah lg... sbb kakak aku order ikan,sotong,udang byk...jd ratah lauk jelah...
pastu air dah abis..kitaorang order by jug.........dah habis 3 jug.nk tambahlah lg 1 jug. mak aih....kemain lembab...:@ :@
last2 aku pegi kt brader yg buat air tu...trkebil2 dia... pastu xsmpi 2minit dah smpi...

yg lain2 aku rasa oklah... makanan boleh tahan... aku paling suke ketam goreng sambal...

syaden Publish time 19-3-2009 12:08 PM

Balas #51 finest_solution\ catat

FS, kedai kt ner ni??? aku tau alai kt Crystal Bay tu je... tmpt lain xtau... :$

saripdol Publish time 21-3-2009 07:45 AM

aku pegi kat terapung umbai ok je..parking ok..clean and tersusun ..luas ... aku bg rating 7/10...

korang pnh g kan...

finest_solution Publish time 10-4-2009 02:14 PM

Balas #53 syaden\ catat

seberang sungai di crystal bay...

smsgirls Publish time 14-4-2009 07:58 AM

saya suke makan di umbai ..kedai parameswara ...:)

shida81 Publish time 1-2-2011 04:37 PM

nk tanya... alai still the best ker????????

ai sllu g anjung batu.... mcm da boring.....

umbai g parameswara... pun dah boring...

pernu x best....

k-rollmobile Publish time 3-2-2011 08:53 PM

nk tanya... alai still the best ker????????

ai sllu g anjung batu.... mcm da boring.....

umbai ...
shida81 Post at 1-2-2011 16:37 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

yup.. alai best.. tp g kdai ala kassim jek yg best.. yg lain serviss x best.. nak murah n sdap g ikan bkar serkam

mazz2009 Publish time 7-6-2013 10:30 AM

nak tnyalah, kat Melaka sekarang ni kat area mana yg bagus tempat makan ikan bakar...
servis nya bagus...

juju_amin84 Publish time 7-6-2013 11:43 PM

mazz2009 posted on 7-6-2013 10:30 AM static/image/common/back.gif
nak tnyalah, kat Melaka sekarang ni kat area mana yg bagus tempat makan ikan bakar...
servis nya...

last hr tu g duyung :$
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: [MAKAN] Medan Ikan Bakar di Melaka