eebuun Publish time 11-4-2008 01:56 PM

eh posting kiter td ilang ker???

aduhaii malasnyer nak taip balik..................:'( :'( ....tkper la...aper pon alea n the gang yg dah berjaya peknen tuh....jaga diri n kandungan bebaik k

aleasofea Publish time 12-4-2008 01:26 PM

Balas #200 lilo_godang\ catat

alhamdulillah lilo..

insyaAllah alea doakan kawan2 yg lain pun akan dpt berita gembira ni..

yang penting redha selalu..insyaAllah..
:loveliness:

one_piece Publish time 12-4-2008 04:39 PM

Salam..waaa seronoknyer thread ni...
saya pun nk share jugaklah...
saya punyer peod lmbt 2 hari tp masa tu my hubby dh suh buat PT sendrik..then adalah 2 line tu..tp saya rasa biasa jek...tak berapa xcited pun... tp dalam temph peod lmbt tu mmg demam , selsema dan batuk...
then after seminggu lepas buat 1st PT tu , buat plak 2nd test..still ada 2 line tu...
then pagi tu jugak jumpa doctor..utk pengetahuan forumer semua saya skang berada di Jepun. So , kat sini spitalnyer masalah skek sbb doc n nurse tak tau english kami pun tak berapa tau base jepun , nasib ada interpreter, tu pun tak berapa clear englishnya... then p ar cek kan..nasib dpt doc pumpuan.. tapi kat sini punye style dia suh bukak seluar semua..pahtu kangkang n dia masukkan kamera dalam tuuuttt pahtu dia tgk ar kandungan kite tu mcm mana...siap blh nmpk dan ukur lg besar janin tu....
Dan Alhamdulillah skang kandungan saya dah 5 minggu tp mabuk2 n loya belum lagi.cuma kuat tido dan penat.. kalau perasaan nak pra loya tu adalah sket2... ehehehhe sekadar berkongsi

ms_oji Publish time 13-4-2008 05:58 PM

Originally posted by aleasofea at 8-4-2008 03:06 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
pengalaman alea..
alhamdulillah syukur ke hadrat Ilahi, akhirnya alea dpt post sesuatu kat sini..akhirnya alea layak jgk utk kongsi pngalaman kat sini..

dalam kandungan berusia 5 mggu ni, ale ...

alea... congrates to u.. dh lama tak masuk bod parenting ni, tetiba terbaca ade gud news from u...
before this terbaca keluhan alea yg lom ade rezeki tu.. akhirnya kesabaran alea selama ni terbalas...

ms_oji Publish time 13-4-2008 10:28 PM

page mendap ke? nape posting tak kuar nih?

aleasofea Publish time 14-4-2008 10:13 PM

PAGE MANA EK??

ms_senja Publish time 15-4-2008 09:23 AM

Saya budak baru belajar. Nak tanya, saya tengah pregnant 7 minggu. Tapi ngape ek saya selalu rasa sakit perut macam kena senggugut. Jadi malam2 kalu sakit perut husband sapu minyak panas, barula bole tidur. Bole x ek sapu minyak tu n nape saya selalu sakit perut.

one_piece Publish time 15-4-2008 10:57 AM

page mendap..dah lama ni

mazz2009 Publish time 15-4-2008 02:11 PM

Originally posted by lilo_godang at 11-4-2008 12:10 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
akhirnya berakhir gak penantian alea yer....sronotnyer..doa tuk kami yg lain..bila la pulak turn lilo ni...

X sbr nk rasa mcmne alea rasa:o :o :o

azmira81 Publish time 15-4-2008 04:44 PM

My cousin dah ader 3orang anak, mase bersalin yang ke-4 dia xpenah tau dia preg. Sebab period every month.

Dia dapat tau dia preg mase gi klinik nak implan tuk cegah kehamilan. So sebelum nak masukkan alat tu, doktor scan la nak make sure clear.

Scan punya scan, ader baby kat dalam tu. Dah cukup bulan lak tuh. pelik tul. Dalam mase yang sama, dan2 baby tu nak delivered.

Dah la delivered malam. Nasib baik baju abang2 and kakak ader. Nak beli pun tak sempat.

Miracle Baby, 3.8kg. Bukan nyer kecik.

Rezeki tul la...

azmira81 Publish time 15-4-2008 04:44 PM

My cousin dah ader 3orang anak, mase bersalin yang ke-4 dia xpenah tau dia preg. Sebab period every month.

Dia dapat tau dia preg mase gi klinik nak implan tuk cegah kehamilan. So sebelum nak masukkan alat tu, doktor scan la nak make sure clear.

Scan punya scan, ader baby kat dalam tu. Dah cukup bulan lak tuh. pelik tul. Dalam mase yang sama, dan2 baby tu nak delivered.

Dah la delivered malam. Nasib baik baju abang2 and kakak ader. Nak beli pun tak sempat.

Miracle Baby, 3.8kg. Bukan nyer kecik.

Rezeki tul la... :loveliness:

Sasha Publish time 16-4-2008 11:12 AM

- repaired -

eebuun Publish time 16-4-2008 11:14 AM

Reply #211 azmira81's post

waaa...siyes??..suhnallahhhh....bleh tk sedar yer...semangt baby tuh...leh tak sedar prubahan kat badan yer......aperpon alhamdulillah ..baby n emaknyer slamat........:)

one_piece Publish time 16-4-2008 11:36 AM

Alhamdulillah dah ada pun page ni..

azmira81 Publish time 16-4-2008 11:47 AM

Tu la pasal. Tapi memg banyak kes macam tu skrang.

Best gak, takyah pikir and risau2 sangat dalam tempoh 9 bulan. sedar2 dah ader baby

mazz2009 Publish time 16-4-2008 01:54 PM

Reply #215 azmira81's post

rezeki dia.... sedar2 dh nk bersalin dah.... baguslh dua2 sihat

anak_jati007 Publish time 16-4-2008 02:22 PM

:loveliness: seronok baca kisah kwn2 semua...

aj nak share jugak lah...

actually, aj dh ade sorang hero.. dh nak masuk 3 tahun dh umur dia tahun ni. ms pregnant kat dia dlu.. tgh study lagi. kebetulan lak aj ni jenis period xtetap. ms tu dh lewat 3 minggu tp wat dek je. aj pn cm kwn2 gak.. kalo nk period siap loya.. pening.. so, bila ade rasa cmtu, xsgka pn dh lekat. tp.. satu je yg pelik skit.. tiap2 mlm.. bila tdo.. kul 3 pagi mesti terkejut sbb tekak mual. tepon hubby.. (sbb duk asing2) so, dia ajak gi klinik bila dia balik. gi klinik, citer kat doktor.. dia syak aj pregnant. scan je.. tau2 dh 7 weeks... :loveliness: terkedu jap.. sbb xsangka... antara tanda lain sblm tau dh pregnant..
- aj n hubby demam
- hubby pening2.. rasa cm hanyut jer...
- aj xsuka bau perfume hubby, pdhal sblm tu aj suka sgt bau 2
- suka mkn sup pdhal sblm tu, xsuka sgt sup2 ni

bila doktor dh sahkan aj pregnant.. dh start mabuk teruk.. (sebelum 2 mmg dh ade mabuk skit2). langsung xleh bau sup.. xleh bau bedak n segala2 yg berbau. aj mabuk smp 6mths... :mad:

skang ni, dh plan nk bb lagi. tgh berusaha.. :$ ini pun baru je baik demam. hubby pn demam jugak. aritu, last day period.. 4 april... masih terlalu awal nk pk psl pregnant. tp.. xtahan, sebab perut rasa tegang je.. cepat penat... kerap buang air kecil..! hmm.. xleh pk psl pregnant sbb awal lagi.. kan? biar la dlu.. kalo ade rezeki.. harap2 berhasil la.. :loveliness:

kpd kwn2 yg baru ade rezeki tu.. tahniah ye.. jaga diri bebaik.. :D

eebuun Publish time 16-4-2008 02:28 PM

cek la AJ....maner tau anak sulung nak dpt adik....sonoknyer:pompom:

sitizaharahmk Publish time 16-4-2008 02:36 PM

Reply #211 azmira81's post

seronoknye bila dapat pengalaman macam tu..

kadang-kadang terpikir gak, kalau-kalau Allah beri peluang macam tu kat MK juga..

seronok betul..

may4ever Publish time 16-4-2008 02:54 PM

Reply #219 sitizaharahmk's post

sabarlah MK...
manatau sekali MK pregnant dapat kembar enam...
wah, hebat...
masuk berita lagi..:D

penantian itu mmg satu penyeksaaan..
tp Allah takkan mensia2kan doa n permintaan hambaNya..
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20
View full version: ape tanda-tanda kalau ngandong bwh 5minggu??