zamna Publish time 23-6-2009 06:59 PM

20# polaris_girlz

mmg pon celak susah nk di hilangkan.unless kalo guna baby oil or make up remover.
tu yg tak tau tu sah ke tak wuduk dan solat klo tak betol2 buang celak.

itsmid tu celak mekah rasanya.

MangoRest Publish time 24-6-2009 01:19 AM

celak itsmid ni ada jual dimalaysia tak? ataupun online?

ada masalah mata la... kalu ada celak ni leh la amal pakai..

mochashake Publish time 26-6-2009 10:40 AM

aritu mak mocha da tanya ustaz
mocha pon was2 gk sbb mocha pon jenis ska pkai celak gak
dia cakap xpa celak kalau pkai solat
tp yg jns waterproof tuh xleh la kot
dh nama pon waterproof.huhuk
jd nak slamat pkai yg jns biasa ja la
n mmg mana2 celak pon shh nk buang..pas mandi pon kdg2 dok lkt g kan
mocha skang pon dok pkai yg nama dia kajal eyeliner
:)

mochashake Publish time 26-6-2009 10:46 AM

jd itsmid tuh berbentuk serbuk ek?
so celak yg kdg2 owang bru blek dari mekah bawa blek celak yg serbuk lam botol kecik tuh dia la ek?

sshi Publish time 1-7-2009 08:57 PM

aku selalu pakai celak mekah....
mcmana ek?
sah ke tak wudhuk.....dgn celak tu?
tolong jawab ekk........

sshi Publish time 1-7-2009 09:00 PM

jd itsmid tuh berbentuk serbuk ek?
so celak yg kdg2 owang bru blek dari mekah bawa blek celak yg serbuk lam botol kecik tuh dia la ek?
mochashake Post at 26-6-2009 10:46 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
tu la dia....ithmid surmah.....
aku pakai hampir setiap hari :lol:
bagus woo...kalo menangis pakai celak tu,
bengkak tak nampak....
sakit mata pon tadak.....

polaris_girlz Publish time 21-1-2010 09:20 AM

ada org balik dr mekah kasi aku celak yg di beli dr mekah...
dlm botol kecil....botol tu keras, cam dlm tu ada batu...
pastu bila kita celup2 dia.... celak tu dlm bentuk serbuk...
itu ke itsmid nyer?

pandaniw Publish time 21-1-2010 01:40 PM

tu la dia....ithmid surmah.....
aku pakai hampir setiap hari :lol:
bagus woo...kalo menangis pakai celak tu,
bengkak tak nampak....
sakit mata pon tadak.....
sshi Post at 1-7-2009 21:00 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

nape nangis dik s?..
tengok AF yer? atau dah beralih ke sinetron endon?...
aku layan ceplos je sekarang nih...

kuntakpindek Publish time 23-2-2010 12:27 PM

nak tak nak ..memg kena cuci bersih la celak tu
kalu malas guna baby oil or mekap romover...guna wet tisu je
lg cepat...
tp kan...kalu mcm kita ni org pmpuan...kalu suka bermekap...satu jela
kena rajinla buang sume mekap bila nak solat
mcm pondesen...celak...lipstik...memg kena cuci
kalu tidak..air semayang x telap plak
aku pun jenis x bape nak rajin..so...kekdg x mekap pun sb malas nak cuci n pakai balik pastu..cuma pakai bedak je dgn lipstik nipis

dzaraa Publish time 23-2-2010 02:01 PM

sebab tu laa..jgn makeup tebal2..Allah pun dah berfirman...'hiasan itu hanyalah untuk suami'....pakai sedang2jerk jgn sampai menimbulkan fitnahh...:shutup:

rollasZek Publish time 23-2-2010 02:06 PM

aku fikir, pompuan lebih cantik jika make up simple2 saja, atau pun jangan make up terus, natural beauty itu lebih menarik.

sshi Publish time 23-2-2010 04:37 PM

ada org balik dr mekah kasi aku celak yg di beli dr mekah...
dlm botol kecil....botol tu keras, cam dlm tu ada batu...
pastu bila kita celup2 dia.... celak tu dlm bentuk serbuk...
itu ke itsmid nye ...
polaris_girlz Post at 21-1-2010 09:20 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
rasanya ithmid tu merujuk kepada celak serbuk. so, celak tu sah lah utk dibawa solat kan?
lagipun celak mekah kena yg hitam pekat tu susah betul nak tanggal :L mata pun jadi mcm adam lambert pulak :lol:

sshi Publish time 23-2-2010 04:38 PM

nape nangis dik s?..
tengok AF yer? atau dah beralih ke sinetron endon?...
aku layan ceplos je sekarang nih...
pandaniw Post at 21-1-2010 13:40 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
semua tu aku tak layan :o
ada problem yg memaksa aku utk menangis, aku nangis la...
bukanlah menangis sesuka hati :D

zamnie Publish time 23-2-2010 05:13 PM

tulah malas nak bercelak skrg nih.. kalau time cuti jekk pakai celak!!

Nurnajah Publish time 4-7-2015 11:01 PM

Perkongsian ini dipetik dari satu weblink Ustaz Love mengenai make-up semasa nak wuduk...

Sebelum Ustaz Love menjawab persoalan ni, ingin Ustaz Love jelaskan yang Ustaz Love tak pernah pakai make-up atau eye lashes sepanjang hidup ini.. Jadi takde la pengalaman berhadapan dengan situasi sebegitu.. Gincu bibir pun tak pernah pakai gak.. kihkih..
Jadi, jawapan Ustaz Love adalah berdasarkan pengamatan Ustaz Love terhadap make-up itu sendiri.. termasuk bulu mata palsu. Ustaz Love nak selit sikit bab tabarruj ni.. walaupun ianya agak kontroversi, tapi Ustaz Love kena nyatakan juga yang benar, walaupun sakit pahit hendak menjelaskannya.
Tabarruj ini adalah berhias secara berlebih2an, seperti yang dinyatakan oleh Allah, seumpama golongan Jahiliyyah terdahulu. Bibir merah, pipi merah, hidung merah dsb termasuk dalam kategori tabarruj juga. Cuma, ada kelonggaran sekiranya mudarat lebih besar jika tak memakainya (muka nampak mcm hantu mak limah ke, pucat semacam ke, bibir hitam mcm perokok ke dsb).. namun, dilarang melampaui batas hingga bibir tu merah menyala ditonyoh lipstik, pipi itu merah macam ayam BBQ, kelopak mata berkaler2 dsb.. Namun, jika meninggalkannya, itulah yg terbaik.
Juga pemakaian bulu mata palsu ini termasuk juga dalam perkara yg dilarang dalam agama.. sama mcm rambut palsu, misai palsu, janggut palsu, bulu ketiak palsu dan segala kepalsuan yang lain. Jika kita memahami asas hukum ini, insyaAllah, kita tak susah payah dah nak cari pasal hukum2 yang mendatang ni.

Nurnajah Publish time 4-7-2015 11:02 PM

Edited by Nurnajah at 4-7-2015 11:08 PM

Perkongsian dipetik Dari salah satu link Oleh Ustaz Love....
Sebelum Ustaz Love menjawab persoalan ni, ingin Ustaz Love jelaskan yang Ustaz Love tak pernah pakai make-up atau eye lashes sepanjang hidup ini.. Jadi takde la pengalaman berhadapan dengan situasi sebegitu.. Gincu bibir pun tak pernah pakai gak.. kihkih..
Jadi, jawapan Ustaz Love adalah berdasarkan pengamatan Ustaz Love terhadap make-up itu sendiri.. termasuk bulu mata palsu. Ustaz Love nak selit sikit bab tabarruj ni.. walaupun ianya agak kontroversi, tapi Ustaz Love kena nyatakan juga yang benar, walaupun sakit pahit hendak menjelaskannya.
Tabarruj ini adalah berhias secara berlebih2an, seperti yang dinyatakan oleh Allah, seumpama golongan Jahiliyyah terdahulu. Bibir merah, pipi merah, hidung merah dsb termasuk dalam kategori tabarruj juga. Cuma, ada kelonggaran sekiranya mudarat lebih besar jika tak memakainya (muka nampak mcm hantu mak limah ke, pucat semacam ke, bibir hitam mcm perokok ke dsb).. namun, dilarang melampaui batas hingga bibir tu merah menyala ditonyoh lipstik, pipi itu merah macam ayam BBQ, kelopak mata berkaler2 dsb.. Namun, jika meninggalkannya, itulah yg terbaik.
Juga pemakaian bulu mata palsu ini termasuk juga dalam perkara yg dilarang dalam agama.. sama mcm rambut palsu, misai palsu, janggut palsu, bulu ketiak palsu dan segala kepalsuan yang lain. Jika kita memahami asas hukum ini, insyaAllah, kita tak susah payah dah nak cari pasal hukum2 yang mendatang ni.
Masuk bab wuduk ini, antara syarat sah wuduk itu adalah membersihkan anggota wuduk daripada perkara2 yg boleh menghalang air daripada sampai ke kulit. Anggota wuduk itu adalah muka, kedua belah tangan sampai siku, sebahagian rambut belah depan dan kedua belah kaki sampai buku lali. Jadi, kalau pakai pewarna kat bulu ketiak, masih sah wuduk.. sbb ketiak bukan termasuk dlm anggota wuduk.
Oleh kerana mekap ini hanya pada muka, maka fokusnya pada air yg sampai pada muka. Jika beliau memakai bedak biasa, yang mana kalau kena air, bedak tu akan tanggal, maka tiada masalah. Sebaliknya, jika pakai bedak luar biasa (bedak yg water proof.. tak telap air), maka wuduknya itu tak sah.. kerana air tak mengenai kulitnya.
Begitu juga gincu.. juga pewarna kelopak mata, celak, maskara dsb.. jika tak telap air, maka wuduk itu tak sah.
Sama juga keadaannya bagi yg memakai bulu mata palsu.. Ustaz Love difahamkan, kalau nak pasang bebulu itu, kena letak gam khas (rasanya bukan gam gajah).. maka, gam itu pun kena dibersihkan dulu sebelum berwuduk.
Bila wuduk dah tak sah, maka tak timbul persoalan dahi nak kena menyentuh tempat sujud.. sbb kalau wuduk tak sah, solat pun tak sah.
Maka itu, bagi sesiapa yang masih belum mampu nak meninggalkan mekap tebal ni, kena habiskan sikit masa untuk cuci mekap tu.. jangan plak combine waktu solat disebabkan malas nak cuci mekap, pastu nak pakai balik. Mekap sikit2 cukup la.. kalau dah cantik tu, tak pakai mekap pun nampak cantik.. kihkih
Cuci bersih2 mekap tu supaya tiada apa yang menghalang air daripada sampai ke kulit.. Kalau tak, wuduk tak sah, solat pun tak sah.. Jadi, toksah (tak payah – bahasa utara) la mekap tebal2 sangat.. sapu je bedak baby kat muka banyak2.. bak kata Ahmad Nisfu : “Takpa.. sekarang tak cantik.. balik nanti aku pakai bedak banyak2, baru taww”..
Pages: 1 [2]
View full version: hukum sisa celak semasa solat