cinta_ungu Publish time 14-12-2009 01:11 AM

you have to be strong kak...
ini ujian yang Allah berikan utk akak & family..
akak jadikan kisah lalu sebagai panduan utk akak hargai kehidupan akak skang..
banyakkan bersabar..mengadu padaNYA..sesungguhnya DIA lebih mengetahui apa yang terbaik untuk hamba2nya..:)

mak saya sendiri pernah lalui ape yg akak lalui..
usia perkahwinan dia hampir mencecah 20 tahun..
kalau akak sedih apatah lagi mak saya..sy faham situasi akak..
sy pun pernah bukak thread kat PP nie utk mintak bantuan forumer2
dan nasihat2 yg diberikan sgt berguna...jasa mereka utk kes sy dulu sgt tak terhingga..

anyway, sy pun x sangka mak saya tabah sangat..dia ikut ape saranan forumer2..
alhamdulillah...Allah tue maha berkuasa..dia bantu family kami..
usaha mak saya akhirnya berbaloi sbb ayah saye kembali pd mak..:loveliness:

akak kena percaya pada qada' & qadar yg telah Allah tetapkan..
Allah beri akak suami isteri peluang untuk kekal bersama dah satu kesyukuran..
hargailah apa yg akak ade sekarang..jgn terlampau ikutkan hati mengenang kisah lalu..

mas999 Publish time 6-1-2010 01:06 PM

aku tak pernah alami n harap2 tak akan alami. susah gak ye nak handle. Ni melibatkan hati. Cuma aku bole kata dekatkan diri pada Allah jek.

jaja_aimin Publish time 6-1-2010 06:12 PM

Honestly i telah mengalami kisah duka yg sangat pahit dan perit dalam perkahwinan. Buat permulaan kita akan rasa lemah, jiwa kacau, sedih dan murung tetapi apa yg i buat adalah i solat hajat dan istiharah utk mendapat jawapan yg tepat dalam mengakhiri perkahwinan. Bukan senang utk buat keputusan tetapi percayalah ada sinar disebalik mendung yg Allah bg... mana tahu selepas ini kita akan mendapat pelangi plak kan?..

Jiwa yg hancur dek lelaki susah nak diubati dan mcm i cuba sibukkan diri dgn kerja dan persatuan. Then, pg holiday bwk kwn2, akak dan anak... sentiasa berfikir positif dan cuba cari aktiviti yang blh buat kita lupakan kesedihan lampau. Ada byk cara sbnrnya terpulang pd kita je apa dan bgaimana untuk mengisinya.

mybabyyou Publish time 7-1-2010 08:09 AM

hati saya pun tgh terluka nie.....sambil menaip nie air mata mengalir laju.....suami saya pun main kayu tiga.....sms, chatting, email dengan betina lain...bila tembelang dia pecah...saya tanya kenapa dia buat semua nie, dia jawab dia suka2 berkawan,....takde niat apa2 pun.

saya mintak dia lepaskan saya sebab nie dah kali ketiga saya dapat tangkap kecurangan dia setelah 7 tahun kahwin...tapi dia tak nak lepaskan saya sebab dia kata dia sayang sgt kat saya....

Allah saja yang tahu kecewanya hati nie.....tapi apa yang saya buat sekarang nie mintak petunjuk dari Allah....apa yang terbaik buat saya....setiap kali sembahyang, air mata mudah sgt mengalir mengadu masalah dgn Allah....sebab saya tahu Allah maha berkuasa dan penyayang....

nasihat saya pada awak dan diri saya sendiri....hanya Allah tempat kita mengadu segala kesulitan....walaupun sekarang nie hati saya kosong....semoga Allah memberi sinar kepada kehidupan kita....

watever_0607 Publish time 7-1-2010 10:11 PM

Masih ada affair atau dah ditamatkan ? :o

Kalau dah ditamatkan, ambik iktibar je
Tak perlu dikenang-kenang buat sakit hati jiwa merana je :sweat3:

cmf_houdini Post at 1-12-2009 13:07 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Well 1st of all...W..x stuju la..ngan pdpt..cmf_houdini..
Eheheh..bukan nk cr psl ngan u..just dat..
Kalu TT nye kes..psl cinta monyet...
Yg tjadi..time2 TT umur 8tahun dulu..
Bleh la 4give & 4get...ahahahah...

Tp when it comes 2 relationships pun...
Especially yg jangka pjg...bukan senang nk overcome..
Dat takes time 2, 2 recover...
And slalunye t longer u dlm relationship tu...
T longer it takes 2 recover....

Ape lg..ngan kes org yg dh brumah tangga...
Mesti la..bertambah2..perit..ooopss...sowey..TT
Tp tu la realitinye...
W blum brumah tangga...
Tp kalu W dlm situasi TT W pun x tau nk wt pe.....

X silap W mmg langkah pertama..kena terima hakikat..
Then...luahkan....get support...from people who care bout TT..
Bukak thread cmni pun bgs..dpt xtra support..ehehehe...
Then..sesape yg pernah alami kes yg serupa cm TT..
Bleh je share advice...W..kurang pengalaman..:loveliness:

sassy_girl82 Publish time 8-1-2010 01:47 AM

kata org luka d jari senang nk nmpak..luka d hati x sape tau..
klu kat jari boleh dibalut...tp d hati ni mana dpt balut..
so luka d hati akn terasa bisanya selagi belum kering..
ubatnya ada 1..redhala atas apa yg blaku..
selagi kita x redha..jiwa kita akan merana..
jgn melawan takdir krn apa yg terjadi mmg telah disuratkannya..

kuntau Publish time 8-1-2010 03:10 AM

aku tengokdalam zaman serba moden ni.. lebih mudah orang nak curang, lebih lebih lagi dengan kewujudan sms, email, chat, YM, Facebook etc...

mybabyyou Publish time 8-1-2010 08:12 AM

27# kuntau

yes ....betul dalam zaman yang serba canggih nie senang org nak curang but kalo hati u jujur, u takkan buat hal2 curang nie.....

macam saya, mmg depan komputer all the time, coz i'm working in IT line, tapi hati tak pernah pulak terfikir nak chatting ngan lelaki lain....it all depends on your self.....just my 2 cents

realmael76 Publish time 8-1-2010 04:51 PM

salam, saya mohon pada ALLAH, mudah2an ALLAH berikan kesabaran pada puan dan berikan kesedaran pada suami puan utk berubah kerana dikurniakan seorang isteri yg pemaaf dan penyayang. Di samping puan berdoa memohon kekuatan, cuba2lah minta pihak lain berdoa utk puan. cthnya kekadang bila saya ditimpa ujian dan terasa berat sgt sy minta tlg dari ibu saya supaya doakan utk saya, mudah2an dikeluarkan saya dari ujian yg saya hadapi. kan doa ibu tu mustajab.

sweetfrangipani Publish time 8-1-2010 05:00 PM

masa akan mengubati luka hati kita..
cuma kita kena buka hati utk terima perubahan tu..

tuya_tuya Publish time 15-1-2010 11:52 AM

maafkan lah dia.....dengar nasihat Dr. Fazilah kamsah. hidup akan lebih ceria dan rezeki mudah masuk..hehhehe

L_Z Publish time 15-1-2010 01:27 PM

TT... cuba maafkan dia dgn hati yg ikhlas... pas tu terpulang kat dia nak insaf atau pun nak terus berpura2...

dan awak sendiri, baca suruh fatihah setiap masa..baca dan fahami maksud2 suruh tersebut.. dan baca lain2 quran jugak..

tak guna kalau awak terus menagis kerana sikap nya.. sesungguh nya Allah swt Maha Berkuasa dan Maha Melihat apa yang awak sedang lakukan..

kaishi Publish time 15-1-2010 07:45 PM

we can forgive, but we never forget,,,,,,,,

fildza Publish time 16-1-2010 12:40 AM

29# realmael76

betul tu. sy pun kalo ada apa2 mslh yg meruntun jiwa minta anak2 doakan. satu lg, kalo sy ada prob yg patah hati teramat sgt, sy akan fikirkan orang yg lagi malang dari sy. so kurang la sikit sakit dia.

my advice is.. kalo u masih sayangkan dia give him a chance. at least satu kali. ramai yg ckp pada thn ke 7-10 marriage ada dugaan yg berat ckit. it happenned to me too. mmg dh maafkan dan xmo ingat langsung dah. sbb bg i kalo kita dh maafkan kita sepatutnya lupakan baru ikhlas. ramai ckp i can forgive but not forget. tp i lg buat solat hajat n doa byk2 supaya i lupakan. i paham perasaan u, luka tu teruk sgt xkan boleh lupa. i sendiri walaupun lepas musibah tu kami lebih loving and improved, bila setan tu dtg mmg masih menghantui n fobia lg la. thats y zikir n doa xmo putus. maybe ada hikmah disebalik kejadian. as for me, i appreciate sbb musibah tu i lebih kuat, sabar n tenang dari dulu. sbbnyer ms dlm kalut2 tu i x henti bc quran. nk drive gi keje pun off radio zikir n zikir smpi tmpt keje. kalo sblm tu asal solat je.. quran bper kali setahun i bc.

pokok pangkal tny hati u. sayang dia lagi ke? syg saja pun x cukup kalo hati bersarang wasangka. trust dlm marriage penting. i pun sblm ni x percaya 100% hubby i apatah lg lepas kejadian tu. tp kalo nk turutkan rasa tu smpi makan jiwa n x peduli org lain yg sayang kat kita mcm parents n anak2 i dont think it's fair. the best thing is i berserah jer kat Allah. kita xkan tau apa akan jd ms akan dtg so just doa jer byk2. life is too short nk tenggelam kan diri ngan satu2 hal bila masih byk masalh yg jauh lebih besar kat luar sana. kat dunia ni pun ntah panjang mana sgt umur kita, kat akhirat tu yg fana. so divert fokus u ke tmpt lain ke. spend more time ngan best friend ke, join club or take new hobby. pamper urself..

loreal Publish time 16-1-2010 01:06 AM

luka akan tetap luka..masa tetap beredar tanpa mengerti perasaan dan kelukaan kita..kalau dipendam akan menjadi barah, nanah..kalau diluah, pasti akan meledak..mereka tak pernah memikirkan apa yg kita rasa..never put themselves in our places..kita saja yg perlu mengerti perasaan dan kehendak mereka..sampai bila harus bertahan, menahan kelukaan, kesakitan, kepayahan dalam diam...cuma doa dan harapan ditadahkan kepada tuhan..supaya diberi petunjuk jalan yang terang.. jauhi dari segala kedukaan, kepahitan, kesukaran meniti kehidupanyang mendatang..

mybabyyou Publish time 18-1-2010 09:18 AM

34# fildza

betul apa yang u cakap nie.....dgn solat, zikir dan al-quran la i dapat hadapi segala-galanya dgn tenang.....alhamdulillah....

mas999 Publish time 18-1-2010 05:35 PM

kalau fikir positif jadik positif. kalau asyik fikir benda tu jek jadi negetif. yg mana ko nak?
Pages: 1 [2]
View full version: Bagaimana mengubat hati yang terluka?