toki_rompin Publish time 19-5-2010 01:54 PM

tol lagi ........................

Anak_Nogori Publish time 19-5-2010 02:21 PM

Post Last Edit by Anak_Nogori at 19-5-2010 14:30

Kerajaan seharusnya naikkan cukai jalan ketahap paling maksima pada kereta yg lebih dari 15 tahun, lepas tu tingkatkan pengangkutan awam....kompom ada yg baring tengah jalan..;P

goodshot Publish time 19-5-2010 02:22 PM

Alangkah baiknya kalau sistem pengangkutan awam malaysia bagus...
tumpukan sistem pengangkutan awam...
bila pengangkutan awam bagus... kuranglah kesesakan jalan raya
dengan membina jalan raya...lebih banyak kereta... :)

Subulhansam Publish time 19-5-2010 02:32 PM

moleklah tu...
MRR2 bukan setakat selalu jem, jalan pun teruk mcm kena bom..:curse:

Anak_Nogori Publish time 19-5-2010 02:34 PM

Alangkah baiknya kalau sistem pengangkutan awam malaysia bagus...
tumpukan sistem pengangkutan awam ...
goodshot Post at 19-5-2010 14:22 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

Ye ke?..AN tak caya la orang Malaysia ni macam orang Jepun.

orang Malaysia ni kan jenis berlagak..jatuh la status mereka naik LRT..

Tapi kalau LRT tu depan rumah dia dan berhenti betul2 depan tangga pejabat dia...yg tu rasanya dia naik..kalau tak..baik dia bawak kereta..mudah katanye..;P

goodshot Publish time 19-5-2010 02:37 PM

Ye ke?..AN tak caya la orang Malaysia ni macam orang Jepun.

orang Malaysia ni kan jenis berla ...
Anak_Nogori Post at 19-5-2010 14:34 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau rakyat malaysia berlagak... kenapa lrt dan komuter waktu peak hour sentiasa penuh...
dan jangan kerana hanya sedikit rakyat yang berlagak... terus buat generalisation semua rakyat malaysia berlagak...
masih ramai lagi golongan pertengahan yang perlukan public transport yang bagus... tapi mengenangkan kalau nak pergi ke kuala lumpur naik komuter lagi lama dari naik kereta..lebih baik naik kereta...
apa yang penting... kerajaan harus menyediakan public transport yang bagus... lepas itu terserah pada rakyat untuk menggunakan atau tidak

sekarang ini public transport tak bagus... terus buat andaian rakyat tak akan menggunakannya... :)

tekken Publish time 19-5-2010 02:41 PM

jln mrr2 tu teruk gak...selain dari jem...isk

Bolayan Publish time 19-5-2010 02:50 PM

buih molot jerk laaa bising2 psl pablik transport ni ... last2 nak bina hiway baru

prfftghhhhhhhhhhhhhhhh :curse::curse:

kabukiman Publish time 19-5-2010 03:32 PM

buih molot jerk laaa bising2 psl pablik transport ni ... last2 nak bina hiway baru

prfftghhhhhh ...
Bolayan Post at 19-5-2010 14:50 http://eforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

hiway baru pon.. kalu yg pakai toh keje dok wat kete tersadai tepi hiway sbb abes minyak... jem lar jugok :doh3:

khennn?

;P

TanSriJess Publish time 19-5-2010 03:34 PM

lps kol 1 pg jer aku rasa happy drive kat mrr2 :lol:

moskau12 Publish time 19-5-2010 09:08 PM

kerajaan takde ke nak try ubah pusat bandar ke tempat lain lak? sumer bertumpu kat kl, wat highway 15 lintang pun takkan setel

crankshaft Publish time 19-5-2010 09:11 PM

Bukankah MMR2 Ni Kecacatan kekal............Tak Boleh Dibaiki...HuHU
revolusi_30 Post at 19-5-2010 13:24 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

Kekadang objective utama sesuatu lebuhraya tuh dibina memang untuk ada jem memanjang.....:lol: :lol:

pyropura Publish time 19-5-2010 09:37 PM

halah ni semua akai para kroni umngok nak cari projek & dapat "kamsen", ntah2 MRR tu DULU sengaja dibuat kecik begitu bior JADI sesak & buleh buat projek baru, baru ada fulus iye taK? :laugh3:

pseudo_kl Publish time 24-8-2010 02:46 PM

bulan ramadhan nih..MRR2 mmg menguji kesabaran....

Time ni jugaklarr JKR nk tutup 1 lane... tak der otak kerr..?? time nih larr jalan2 kat kl nih paling padat, orang balik on the same time nak bukak posa, datang pun at the same time sbb nk balik awal...

harimau76 Publish time 24-8-2010 03:12 PM

tu la pasal..ada skali tu kat susur kuar Shamelin bukak 1 lane, aku yg kuar drp exit tmn kencana around 6.40am amik masa dekat sejam nak lepas drp kawasan tu...gila betoi..padahal lebih kurang 100m jer jauhnya dr exit aku guna tu..hampeh..bikin aku lambat pi office..tp sejak 2 hari lepas aku guna mrr2 dr exit yg sama even bukak 2 lane kira jalan la jugak..tak sampai 10 minit la aku stuck kat situ..aku budget ramai org kuar awal kut..

an2toncit Publish time 24-8-2010 03:18 PM

cuba la improve public transport. rombak balik sistem bas kat kl tu...sume bas bertumpu kat tempat sama..sume menuju ke kotaraya..suraikan laa...sistematik sikit..cuba pegi kaji sistem bas kat beijing ka singapore ka...

duit nak buat hiway tu pegi tabur buat lrt mrt srt prt segala laaa...gerenti tak jem naik train..ni train dah la terkemut2..pendek 4 gerabak jer lak tu...panjang sket laaa..biar sume org naik train nak masuk town...

Nesta13 Publish time 24-8-2010 03:23 PM

mrr2 ni satu ketika dulu aman tenteram je.. aku takde masalah nak bypass KL walaupon terpaksa jalan extra kilometer... tp sekarang terbalik.. aku lagi rela ikut KL daripada mrr2

tu laa... development teramatlah rapid nya sepanjang hiway nih.. tiap2 tahun ada je perumahan naik... konpom la jem... salah jkr gak ke..?

tomoya11 Publish time 24-8-2010 03:37 PM

taubat la tak lalu kat MRR2 kecuali dah tak ada pilihan :funk:

Dunhill. Publish time 24-8-2010 03:38 PM

kalau rakyat malaysia berlagak... kenapa lrt dan komuter waktu peak hour sentiasa penuh... ...
goodshot Post at 19-5-2010 14:37 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ko rasa AN nak dengar ker ??? biasalah muka tk malu mana nak jawap nanti dia pergi thread lain merapu plak.. :lol:

Dunhill. Publish time 24-8-2010 03:40 PM

Kerajaan seharusnya naikkan cukai jalan ketahap paling maksima pada kereta yg lebih dari 15 tahun, l ...
Anak_Nogori Post at 19-5-2010 14:21 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Singapore dah lama buat, apsal Najib tarik balik.. kerajaan flip flop mcm ni kewww ??? hahahahaha;P ;P ;P
Pages: 1 [2] 3
View full version: Lebuh raya baru atasi kesesakan teruk MRR2