totokreturn Publish time 20-7-2010 01:36 AM

Maaf harap jgnlah sampai terasa, saya hanya cerita sahaja. Ok baguslah kalau begitu nasib baik tak k ...
te_peng Post at 20-7-2010 01:25 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

usaha itu pun ada buat gak... tak kurang dengan selalu bila bukak perniagaan pasang kaset ngaji dulu.... bagi aku satu jerk.. kalau pengamal perubatan yg jenis pau2 duit nih, kim salam la aku nak pegi jumpa, itu dah lain tujuan orang yg mengamalkannya.... lagik2 kalau jenis jampi asap kemenyan nih.. perhh...

totokreturn Publish time 20-7-2010 01:37 AM

Replytotokreturn

kiranya ko baru pasan la nih?
halimi78 Post at 20-7-2010 01:13 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

perasan dah lama, tapi aku nih kurang percaya sihir2 nih, bagi aku orang niaga lebih, itu rezki dorang, aku guna cara cina jerk.. masing2 punya rezki, perhidmatan musti perfect....

anonymous Publish time 20-7-2010 01:37 AM

oo.. pasal cha ker? x tahu plak.. tp klo ikutkan cha.. dia suka.. pakai yg siam punya....

TT....
erm... rasanya... bnyk gak batu2 dgn khasiatnya.. tp anon x tahu.. mcm batu jed... jed putih n ijau.... zamrud dan etc.... tp dgr kata nabi pun der pakai batu... tp x tahu la btul ker idak..... ader cincin di jari baginda...

anonymous Publish time 20-7-2010 01:39 AM

pasal batu2 ni.. ader kwn anon kne tipu pasal batu2 ni.. siap kene pau kt belakang2.. siap nk mintak lebih.... ader yang kene pukau bagai.. smua duk ulur rm50... pergh.. klo sorng ulur.. klo 20??? kalo sebulann?? masyukk... huhhu modal nya.. air liur n batu2 bergerak2.. siap beras2.... n kain2...

te_peng Publish time 20-7-2010 01:42 AM

Bagus juga kaedah kau tu pasang kaset mengaji ambil berkat. Rezeki pun berkat. Zuriat pun berkat. Ada dlm tv aritu tunjuk ladang lembu mrk pasang kaset mengaji ternyata hasil tenusu lebih bagus dari biasa.

halimi78 Publish time 20-7-2010 01:42 AM

Reply 42# totokreturn

konteks rezeki.. tu pon satu hal.. msg2 dgn usaha..

kalo ada tanda2nya.. xde salahnya cuba tgk aspek yg lain..

cam aku dulu.. wp aku pcaya pasal mistik..
bila sakit trk dulu.. aku ttp g spital dulu...
bila 2nd 3rd opinion sume xde yg blh solve..
aku gerak ke arah mistik nih..

xpe la tok.. pelan2 kayuh.. insyaAllah.. tiap masalah ada penyelesaian..
cuma kita kene ikhtiarkan..

halimi78 Publish time 20-7-2010 01:44 AM

Reply 43# anonymous

x setel lagi rasanya... kes kawan tu..
lama lak dia x hapdet apa citenya..

tekken Publish time 20-7-2010 08:40 AM

kamera trik jer kot..h.uhuh
ntoh ler...tak penah lak tgk batu gerak sendirik

juragan_malam Publish time 20-7-2010 09:06 AM

batu kecubung ni.................

cuba la buat mcm pengusaha restoran mamak tu....cth pelita nasi kandar.... time nak buka bisnis ngan dia nak tutup....dia pasang cd al quran, yassin , ayat seribu dinar punya la kuat....pedulik hapa ngan pelanggan non muslim..itu lah mandrem, pelaris yang paling kuat! dlm x sedar itu pun di kira sebagai dakwah, mana la tau time dia pasang tu....ada non muslim ni tiba2 mendapat hidayah, terbuka hati dia untuk mendekati, mendalami islam...pas tu convert..perh! makin ramai saudara kita..
lg 1, tauke2 dia org ni paksa staff dia solat...tp ikut turn la...kalu p semua sekali..tutup la kedai...

tapi org kita, biasa kalau nak start bisnis pagi2....mmg pasang lagu....tapi semua lagu jiwang, cinta yang mendayu2....umpama..syoh! syoh! pergi kau malaikat rezeki! come! come! my beloved satan o lucifer..
pas tu...di sulam ngan gossip dan sessi caci maki...

jgn terkejut kalau ada mamak non muslim pun ada pasang cd alquran time dia nak buka n nak tutup...
disebabkan aku agak kenal ngan dia...aku tanya owner tu, "u hindu...kenapa pasang al quran? kenapa x pakai u punya mandrem? u saja nak tarik customer melayu ke? belakang u masak biawak (saja gurau)? u jangan main2!"
"macha....u hati busuk la!..aku punya staff 95% muslim la..aku pakai mandrem(hindu) pun x jalan..ini pun itu ustaz masjid suruh try....ok la...dah 3 tahun la botak (aku)! hari2 pun u dtg makan! ko cari aku gf melayu...aku potong la! hhehehhe"

.....aku pun dulu niaga gak..buka gerai je...pg2 nak buka gerai..ada bangkai kucing la....lampin kotor bayi....yg last sekali bangkai gagak kena sembelih...tapi Alhamdulillah..customer still ramai..siap tambah table lagi..

tapi dah adat manusia bangsat....x dapat cara kasar pakai cara halus..x dpt cara halus pakai cara kasar...

sang pendengki tu kol DBKL buat report...so gerai aku kena roboh...kena lak pegawaiyg incharge tu, pelanggan aku gak....hahhahhahhaha...so aku tau la sapa yg report!..
so time diorag roboh pun ngan penuh etika la...berkali2 minta maaf ngan aku...aku cakap, ni korang punya kerja, tanggungjawab korang...roboh je la...ada aku kecah!..nanti pun bukannya aku x leh amik balik..lagi pun mmg aku dah plan xnak niaga, sbb dapat contract lain....hahhahhha...

cukup 2 bln....sang pendengki yg niaga stall burger tu pun perbesarkan kedai dia...siap transform jd kedai tomyam...dari gerai ke kedai...aku ngan hati kering! time tu balik kerja...tie pun x buka lagi...aku terpacak kat depan kedai dia, time tu staff2 dia tgh susun meja...aku snap 2-3 gambar...aku blah..pak cik tu usha je...
esoknya aku p dbkl....agak2 ngamuk la..(aku punya tapak boleh apply lesen, dia punya x boleh...so aku ada point)

2 hari lepas tu....dtg la jentolak p robohkan kedai dia.....puas hati aku! sambil duduk kat kedai mamak (tgk process meroboh) minum teh tarik ngan bro dbkl tu...

aku tunggu gak kalu pastu pakcik tu nak repeat ke hapa....lama aku x nampak dia....rupanya dah kena strok....sian pak cik tu...

aku bukan dengki....aku just pulangkan paku buah keras je.....

twins Publish time 20-7-2010 09:25 AM

Reply 49# juragan_malam

laaaa..... sian pakcik tu.. sampai kena stroke... yg pakcik bengkerk sangat kat ko tu kenapa ?.. bisnes sama ker ??? tak leh tahan tengok sumer customer dok singgah kat stall ko sampai tak nampak stall dia .....;P

juragan_malam Publish time 20-7-2010 09:43 AM

Reply 50# twins

dia jual berger je...........mmg ada plan nak expand kot... aku jual nasik lemak, soto, laksa...member sebelah aku jual chicken wing..pakcik sebelah aku yg otai ni jual goreng pisang, kopok lekor...
yg aku perasan lepas gerai aku kena roboh tu dia terus jual nasi lemak ngan laksa...........x menyirap?!

twins Publish time 20-7-2010 09:57 AM

Replytwins

dia jual berger je...........mmg ada plan nak expand kot... aku jual nasik lem ...
juragan_malam Post at 20-7-2010 09:43 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ooo... makna kata.. selama ni dia pun dok terpikir nak meniaga nasik lemak kuttt.. tapi takut kang ko 'pukui' dia plak...tu yg dia report tu... tapi tu laaaa... rezeki tak bersih.. atas hasil aniaya orang.. belum aper2 dah sakit.... hmmm..... tapi sian gak dengar nyerrrrr....:)

juragan_malam Publish time 20-7-2010 10:08 AM

maybe dia terkejut tgk jentolak tu kot....or maybe terkejut....sbb " hantu punya budak! aku wat dia rugi 2-3 ratus.....dia wat aku rugi beriban2 lak..."

x de la...kalau dia nak buat benda yg sama...buat je la....rezeki masing2 kan? aku x lak tuduh dia yg letak bangkai2 tu...maybe org lain ke....mana tau...

yenil95 Publish time 20-7-2010 12:29 PM

kalau citer pasal hasad dengki dalam berniaga ni memang tak pernah habis...
melayu islam pun boleh bomoh kalau nak hancurkan bisnes org lain..:@:@

beldandy Publish time 20-7-2010 12:48 PM

batu yang mempunyai 'khadam'..... kadang2 buntat kelapa, kadang2 batu serai, kadang2 batu geliga, at ...
edy137 Post at 19-7-2010 16:36 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

batu pun ada khadam ya?
then khadam ni akan kekal di batu tu je atau blh lari2?
cemana nak tau betul ada khadam ek?
dan satu lagi, mana datangnya khadam ni?

te_peng Publish time 20-7-2010 01:35 PM

Reply 55# beldandy

1. Khadam tu dari alam jin bila dipanggil dgn amalan tertentu...mcm barang stok...tempah terus smpi.

2. Ada jenis kekal terus dalam, ada jenis bebas keluar masuk.

3. Nak tau ada khadam atau tidak adalah cara-caranya spt letak batu bawah bantal dan dibawa tidur bersama nanti masuk dalam mimpi. Biasa jenis khadam2 pasif atau kureng power. Jenis2 power tak maunye duduk dalam batu ape kelas.

cik_puan Publish time 20-7-2010 02:44 PM

ayah aku dulu ada banyak batu permata cincin
mcm2 jenis, mcm2 kaler, dr yg saiz jari kelingking
hingga la sebesar ibu jari kaki ayah aku.
taktau dia amik dr mana, tp ayah aku sebentuk cincin pun dia xde ;P
yg paling aku suka batu delima merah, ayah bg aku buat cincin.
cantik sgt tp cincin tu dh hilang.:cry:
dlm byk2 permata, ada satu permata putih bentuk sebijik mcm bwg putih
tp ujung sedikit berekor. permukaan agak kesat tak mcm permata yg lain yg berkilat dn menarik.bila letak atas cermin dan perah sedikit asam limau, permata tu bergerak
mula slow jer lama2 makin laju, sebijik mcm ulat.
selalunya bila mak ayah xde kt rumah, aku ngn adik beradik mesti
main batu tu sbb rasa mcm magic je tgok batu boleh jalan :lol:

baru bulan lepas aku balik kg tanya mak aku mana batu tu lama tak tgok.
mak aku ckp dh lama hilang sbb 'korang la suka main' :lol:.
mak ayah aku cakap tu Geliga Landak.

edy137 Publish time 20-7-2010 02:45 PM

batu pun ada khadam ya?
then khadam ni akan kekal di batu tu je atau blh lari2?
cemana nak tau betul ada khadam ek?
dan satu lagi, mana datangnya khadam ni?
beldandy Post at 20-7-2010 12:48 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya kategorikan ianya dalam 4 question....

1. yaa, batu boleh mempunyai khadam sama dimasukkan atau yang masuk sendiri

2. khadam boleh jadi kekal dan biasanya akan terus kekal... kerana dibina 'perumahnya' dalam batu tersebut, kalau lari2 pon khadam boleh masuk semula ke dalam 'perumahnya'

3. kena belajar dan berguru...

4. khadam berasal dari JIN.... mana asalnya sila rujuk jawapan no 1.....

Assalamualaikum

beldandy Publish time 20-7-2010 03:18 PM

Replybeldandy

1. Khadam tu dari alam jin bila dipanggil dgn amalan tertentu...mcm barang sto ...
te_peng Post at 20-7-2010 13:35 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

TQ te peng

totokreturn Publish time 20-7-2010 03:18 PM

haa.. aku dah pi buat cincin dah tadi batu tuh... 2-3 tempat aku tanya yg jual batu cincin, dia kata aku punya nih batu siput laut, ia dok dalam laut... aku tak tanya lak khasiatnya, sebab yg bagi aku nih pun dia cakap bleh memajukan perniagaan, tapi kena la usaha, jgn caya batu nih sudahlah.. buat syarat kita rajin jerk....

Pages: 1 2 [3] 4 5 6
View full version: batu cincin bergerak