per706 Publish time 4-3-2023 01:35 AM

Aksesori Batu Kristal

Edited by per706 at 4-3-2023 02:11 AM

Assalamualaikum semua..

Semoga sihat hendaknya..first time saya post di board ni..

saja nak share sket perjalanan minat yg mula2nya sekadar minat..tpi Alhamdulillah sekarang da jadi punca pendapatan.. walaupon x byak dan masih bertatih.. tpi saya rasa happy sebb dpt jadi boss utk diri sndrik.. hahahaha..sket kita punya..baaanyak! pon kita punya..

Awalnya saya beli Kristal ni sebb suka2..minat sebb cntik..kalau ikotkan crystal ni ade kelebihan2 yg tersendiri..ikot jenis kristal..jika ade migrain or pening kepala boleh pkai fluorite,utk tarik rsa sayang org keliling boleh gna rose quartz.utk.lebih fokus dlm belajar boleh Cuba amethyst..ade byak lagi kelebihan..tpi sebgai Muslim kita kena hati2 la..jgn terlampau taksub la kan..walaupon kdg ade jugak org Islam kita percaya mukjizat batu yg konon nya mampu tarik rezeki..contoh nya batu citrine..jadi hati2la...takot da terslah niat di hati,laen pulak jadiknya kan..

Mcam saya sendiri,saya beli sebb cantik..function saya letak tepi..ade la 2,3.jenis batu yg saya RASA ade kesan nya tu jika saya pkai...tiger eyes akan buat saya lebih rasional dlm berpk..kalau super 7 plak buat saya jadi rajin laen mcam kalau pkai...hahahaha..tpi ape2 pon ikot bdan pemakai la ..laen org laen rasanya..byak jugak saya membeli sampi tak berpkai..bley kata hari2 gelang Kristal smpi di uma..hingga tahap x terbukak pon parcel2 tu.. huhuhu..membazir sgt2 rasanya masa tu..

Lebih kurang setahun mcam tu,tiba2 tergerak nk cari di shopeyyy ade tak seller jual tasbih Batu kristal. Memang x jumpa msa tu..kalu ade pon depa guna manik biasa tu..ataupon spinel..tpi bukan batu2 Kristal yg terdiri dari pelbgai jenis..So dari situ la bermulanya saya buat tasbih Batu kristal. Dari seutas,sampila yg order pukal.. Alhamdulillah..

Asalnya suka2..lepas tu sya share kat fb..sekali ade org nak beli..it was 2 years back punye cerita la ni...sepupu saya yg dok di Sarawak berminat..terkejot jugak kan..sbb buat utk suka2..lepas sepupu belah suami pulak kenan lepas tgok di FB.. So dari situ la semuanya bermula.

Tasbih pertama yg saya dpt jual ialah lemon jade,then sodalite,followed by malachite..inilahtasbih2 terawal yg pada mulanya sekadar saya buat utk suka2...hehehehe..sekrang main platform nya di shopeyyy la...ade msa saya buat jugak live kadang2..

Asalnya design tasbih saya guna thread getah...skrang sya tukar kepada Tali nylon sebb pada saya lebih tahan lasak dan x mudah putus..ni pon inspired by Pinterest...saya suka tgok depa buat mala guna nylon so sya pon buat tasbih mcam tu gak..lebih kemas..lebih tahan lasak pda saya..

Buat masa ni product kristal saya merangkumi
1.tasbih 33
2.tasbih 99
3.gelang
4.phone.charm
5.glases n mask chain
6.key chain

Saya harap dpat kembangkan business lgi..sekarang ni kena juggling between ank2 dgn business dari uma saya ni..so xdptla nk concerntrate 100 percent..in future insyaAllah...doa2 kan ye semoga saya dpt luaskan lgi business sya.. ;)

per706 Publish time 4-3-2023 02:25 AM

antara yg berjaya dikorek di galeri phone...hehehehe

per706 Publish time 4-3-2023 02:32 AM

Lalalalalalalaaaaa

Phone charm (south red agate)
Mask/glasses chain (lapis lazuli)
Pages: [1]
View full version: Aksesori Batu Kristal