CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

masa blaja kat uitm dulu pun, aku ada dengar pasal banglo sewa murah2 ni kat seksyen 2.. tp x tau la yg mana satu.. masa tu aku duk kolej seroja... kolej aku pun ada la gak dengar pasal benda2 halus n ...
jeriah_md Post at 8-4-2010 11:36

Salam Jeriah
Ye, kolej seroja....dulu, classmate aku didampingi bunian.....kesian kawan aku tu, dh ler kecik, kurus.....bunian tu masuk badan dia......and the worse part ialah, bunian yg berkenan dgn dia tu, bisu......so, bila kawan aku nie mula cam dh tk sedar diri, dia diam aje lar....mata terpejam...tapi tangan dia dok buat action.....mcm org bisu nk berkomunikasi.....

Bilik dia, ground floor, sebelah toilet mengadap padang kat belakang tu.....

Classmate aku yg lagi sorang, yg satu bilik dgn yg bunian berkenan tu, siap ckp......ada masa2nye, dia penah nampak pochong melompat2 mengira panjang padang kat situ......

Rate

1

serem gaks bace citer2 korang nie
bumi ader gaks citer psal antu kat s/alam nie
tp nk share takut x tertaip
huhuhu

lampu n nobito..
kalo uitm s.alam mmglah banyak sbb tmpt belajar kan.anyway kalo korang ada citer misteri pasal uitm boleh citer kat thread uitm sendiri.sini cuma citer pasal rumah2 je... bkn pe nanti terkeluar topik pulak ye kawan2..

serem gaks bace citer2 korang nie
bumi ader gaks citer psal antu kat s/alam nie
tp nk share takut x tertaip
huhuhu
bumicompany Post at 9-4-2010 10:19 AM

bumi sharelah citer bt ape nak takut...kalo ada gambar lagi bagus

sorry la busy la banyak keje sem baru masok kan. huhu. nnti aku akan terjah rumah2 yg horror kt shah alam ni. tungguuuu ;DD

164# zull4rs  

Yup...kat Sek 2..belakang umah yang berhadapan dengan hotel uitm...aku pun tak tau dulu sampai la satu ketika aku ngan member aku jln2 kat sek 2 hari jumaat time maghrib... Ktorang  ...
nobito Post at 6-4-2010 22:52

apacerita pasal gereja tu..so far aku tak pernah dengar cerita pasal gereja walaupun aku ex student Uitm shah alam..dah lama ke wujud gereja..cerita lah sikit pasal gereja tu??

ke ada cerita pasal ni kat page2 belakang

aku dulu dok kat jalan kemunting 2/10... kat jalan tuh pun ada 1 umah tinggal dah bersemak giler takde sapa duduk.... umah tuh pun cam haunted gak..... yang citer pasal umah banglo RM50 tuh memang popular.... citer pasal sapa sewa umah tuh, sure bangun tido kena alih.. tapi aku tak sure umah tuh yg mana satu... tapi aku perasan umah kat sek 2 byk yg haunted..... sayang betul.....

Follow Us
section 7 ..kat kuarters klinik kesihatan ade satu prontianak lahh..

188# stania83

macam yg aku pernah post dulu, sec 7 ni mmg haunted. Cuma dh berkurangan sbb pembangunan..

182# lampu_liplap

cerita hantu kampus uitm ada thread dia sendiri, lets not talk about it here...

TQ mod santeira....dpt kacang.....
maaf, salah topik, sekadar menyampuk citer forumer kat sini pasal kolej kat sana tu....

ok...citer umah antu kat seksyen 2 tu.....mmg kira cam legend lar.....
Ada opis mate aku nie, dia kata dia tau umah tu....mcm ada forumer sini ckp lar.....tak jauh dr sirim....mengadap wet world

Budak opis aku nie citer, dia penah gak lar yg terpengaruh dan duduk kat banglo tu....mmg betul, bangun2 aje kat laman....and dlm group dia yang sama menyewa banglo tu, ada yg org islam....depa kena kaco lg teruk.....time tgh solat.....ada kepala dtg golek2 atas sejadah, siap pandang muka diaorg.......

budak opis aku nie blah dulu ler....tak sampai pun seminggu duduk situ.....

Rate

1

192# lampu_liplap
xde ke yg sudi amik gambo rumah ni? aku slalu lalu, tp x sure rumah yg mana... byk sgt percanggahan pasal lokasi dia.

1) Kat row belakang rumah menghadap hotel Uitm
2) 2 -3 daripada corner berdepan SIRIM
3) Rumah tu depan SIRIM dan Wet World..

mana satu yg betul? aku x dapek nk g amik gambo, takut ikut blk rumah plak. kesian baby aku..

nak cerite plak kisah adik aku kena kejar org yg tak dikenali...

Adik aku suka melepak mlm2 buta, kadang2 subuh baru blk.. (ni citer 5-6 thn dulu la) ada satu pagi dlm kul 4-5, dia blk dari lepak. Dia lepak area 7-E, sec 6 nk balik umah area flat kena lalu sepanjang tepi longkang besar menuju ke rumah. Ada satu jambatan menghubungkan jalan tu dengan skola berdekatan. Masa dia lalu jln tu dia ada nmpk sorg tgh lepak ats jambatan tu.

Tiba2 org tu panggil nama dia n start kejar dia. Apalagi, ca alip but la tak cukup tanah... sampai area umah, dia pandang blkg org tu dh hilang... orang ke? siap tau nama adik aku... misteri sungguh... tp adik aku x tobat2 gak, blk mlm gak lagi. Tp dia tggu azan subuh baru blk. hehehe...

ok...citer umah antu kat seksyen 2 tu.....mmg kira cam legend lar.....
Ada opis mate aku nie, dia kata dia tau umah tu....mcm ada forumer sini ckp lar.....tak jauh dr sirim....mengadap wet world

B ...
lampu_liplap Post at 12-4-2010 03:55 PM

cuba ko tanya ofcmate ko ada tak gambar umh tu?

nak cerite plak kisah adik aku kena kejar org yg tak dikenali...

Adik aku suka melepak mlm2 buta, kadang2 subuh baru blk.. (ni citer 5-6 thn dulu la) ada satu pagi dlm kul 4-5, dia blk dari lepak.  ...
zull4rs Post at 13-4-2010 11:27 AM

uikk seram gak dahla xkenal boleh tau nama pastu siap kejar lagi tu...kalo aku pun lari xcukup tanah tapi sayang adik ko tetap jugak degil xtobat2 still gak nak kuar mlm..mmg hati kering tul

196# pinktriangle
Biasa la, dh geng suma dok suka melepak time tu.

Aku kadang2 kalo lepak mlm kul 3-4 pagi dh balik, tgk dia x blk2 lg...lg hantu dr aku..hehehe

Ok, aku ada satu lg info mistikus kat shah alam, lebih tepat kalo aku sebut lokasi kat bukit cherakah.

1) Since kat sana tu hutan banat, ada member aku yg jalan2 memalam baru blk dari mandi sudah kena kencing dengan cik langsuir... bai punya kat muka.

2) Untuk kaki pancing, mesti tau port memancing kat empangan air kuning tu. Ikan mmg banyak, tp memalam lupakan aje la hasrat nk memancing kat sana. Banyak en pocong dan puan ponti...hehehe

bagi la gambo.hehehe

Sek 2 ni memang misteri..aku listkn tempat misteri

1. Yang seperti korang tau umah sewa 50inggit( ...
nobito Post at 6-4-2010 12:12 AM

rumah rm50 tu tepi jalan je. bumbung die bentuk V  yg mmg ala-ala citer dulu2. haha. rumah tu nampak biasa je, xseram pon. tp sape yg tahu kisah, alamatnye mmg seremm lahh.. spe2 yg nk ke sekyen 2 mmg lalu tepi umah tu, cuma korunk mybe x prasan kot rumah mana satu

btw,kt tmpt aku pown byk je rumah2 yg nk kate seram..bole kowts.

xpelh...segan nk memaparkn identiti sbnr kt cni..hehehe...