CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bangcak

Tafsirkan Mimpi

Malam tadi saya bermimpi saya dah mati (mimpi dlm pukul 2 pagi) - saya kapan kan diri sendiri, take pictures jenazah saya .. lepas tu cari orang utk mengkebumikan saya. Masalahnya payah betul nak cari orang sebab tinggal di perantauan. Lepas tu saya teringat yang saya terlupa letak kapas sebelum bungkus mayat saya itu. Saya kata "hish mcmana nak buka balik kain kapan dan letak kapas ni? dah tiga hari mayat saya masih belum dikuburkan"

Saya peluk mayat saya - dan hairan kenapa saya ada dua. Satu yang dah jadi jenazah satu yang masih hidup.

saya bermimpi menaiki bas, bayar tambang pada konduktor bas,
tetiba konduktor bas tu bagi saya duit yg berganda nilainya dari saya bayar tadi ..

salam,

Nak tumpang tny ler kalu ada sesapa yang boleh bantu...2 minggu lepas saya ada terjumpa an ...
khaliesah Post at 1-11-2011 11:52

mmpi ular ni sllu dikaitkan dgn jin....bt msa ni khaliesah amalkan ayatul qursi b4 kuar rmh b4 msk rmh....lbh baik sntiasa amlkn ayat qursi ni sllu....if khaliesah rs de smthing happen to u or to u fmly, blh rujuk pd ustaz.....

Malam tadi saya bermimpi saya dah mati (mimpi dlm pukul 2 pagi) - saya kapan kan diri sendiri, take  ...
DARSITA Post at 1-12-2011 04:00

seram jgk awknyer mmpi ni ek??bt msa ni jgn pk kn sgt yer...
awk tmbhkn amalan awk......sy xberani nk ckp mmpi awk ni mmpi kategori apa...mmpi menan tdo or mmpi de mksd....

Reply 283# aKudaRikayanGan

ok tq

saya rasa terpanggil untuk bercerita pasal mimpi apabila mengitu cerita dalam ini.................

saya ada dua mimpi yang paling terkesan dalam hidup ini.......

1- mimpi pertama seorang gadis melambai-lambai tangan kepada saya...
= gadis dalam mimpi itu akhirnya menjadi isteri saya, tingkap semasa isteri saya melambi itu adalah tingkap bilik dia di kampung, maksudnya saya sudah tahu rupa paras isteri saya sebelum kami berjumpa, bila kali pertama jumpa saya terus kenali dia sebab pernah jumpa dalam mimpi.

2- seorang tua berpakaian putih menasihati saya sucapa cepat- cepat kahwin semasa dalam mimpi.
= selepas saja saya alami mimpi ini  saya berjumpa dengan isteri saya buat kali pertama, sebelum ini pernah sembang tapi dalam telefon sahaja (akibat aku tersalah dial no terus sangkut)   * apa-apapun syukur ke hadrat ilahi kerana mempertemukan aku dengan isteri semasa dalam mimpi. sekarang dah 11 tahun kahwin dan mimpi jumpa dengan wife semasa umur 17tahun, first time jumpa wife masa umur 22 dan kahwin umur 25, ALHAMDULILLAH.................

Follow Us
2 hari lepas aku mimpi menyusuri sungai, sungainya panjang, airnya deras,tapi bersih...
di tepi2 sungai kelihatan ramai org ber riadah....apakah maksudnya..
pada malam yg sama juga aku bermimpi mendengar org mengaji...suaranya sungguh merdu dan mendayu dayu.... apakah maksudnya...
wallahualam...