CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Roh Gentayangan

Post Last Edit by seeri_7843 at 3-6-2010 12:12

kalau contoh.....
kat sesuatu tpt tu pernah ada org yg bunuh diri
dan kemudian nya ada pulak org nampak bayangan si mati kat situ merayau rayau
yg tu pulak dlm golongan qarin atau roh gentayangan?
atau tu cuma jin yg amik kesempatan?

kalau contoh.....
kat sesuatu tpt tu pernah ada org yg bunuh diri
dan kemudian nya ada pulak org n ...
seeri_7843 Post at 3-6-2010 12:10

yang macam nie qarin.

teruja aku baca pengalaman kwn ko ni....mcm mana ek dorang lawan...ada senjata ke...roh gentayan ...
ninja9 Post at 3-6-2010 10:01

jin jin yang dihantar cuba menganggu kawan aku, tapi tak dpt masuk kerana roh gentayangan menghalang, dorg bukan brlawan tapi jin jin tak dpt nak buat apa apa sbb roh roh gentayangan tu terlalu ramai. riuh dengan maki hamun, gertak dn sebagainya. walaupun dlm badan kawan aku tu rasanya paling kurang dah ada berbelas jin dah.

Semasa berubat kat puchong tu, bayangkan bila perawat tekan tulang belikat, kawan aku menjerit cakap siam, mak ilaii.....mak ilaaiiii, pastu buat tarian siam, bila perawat picit kat tengkuk tiba tiba kawan aku mengilai jadik pontianak, bila tekan kat kepala, lidah kawan aku terjelir kuar panjang hampir sampai kat kerongkong...memang ngeri tgk lidah macam ular bergerak kiri kanan sambil kepala dia bergoyang , perawat tu kata yang ni penanggal.......bila tekan kat pinggang pulak kawan aku tu ckap tok batin....kamek..kamek....

selain dari menanggung kesakitan hantu hantu dalam badan tu, kawan aku makin rimas dan sakit sebab telinga pulak tak henti henti dgr bisikan dari roh gentayangan.

sampai satu ketika, tukang pengupah sihir tu masih tak puas hati, dia jumpa bomoh indon, nahhh skang bomoh indon tu lak gunakan roh gentayangan...tuh yg makin celaru.......dua pihak roh gentayangan lawan termasuk jin jin sekali. bayangkan betapa seksanya kawan aku....berapa kali jatuh pengsan semasa rawatan, nazak macam nak mati bila jin kuar badan.....pengsan...bila sedar ingatkan dah setel......5 minit je jin tu masuk badan balik.

roh roh gentayangan ni kalau kita baca ruqyah..dia senyum aje....pastu dia pulak bagi nasihat apa yg patut dibaca. hehehe

Reply 20# hantukiller

ada nas atau dalil tak tentang 3 perkara ni?

Macamana lak org yg dikatakan ghaib..setelah beratus2 tahun dulu.Contoh Hang Tuah, Puteri Gunung Led ...
rosmahisham Post at 2-6-2010 17:13

Hang tuah tu bukannya ghaib, dia meninggal macam manusia biasa..cuma sejarah tak tau dimana kuburnya..entah entah dihanyutkan sungai dsb.. tu yg dikatakan ghaib tu

Kalau puteri gunung ledang tu... alah dia tu hantu gunung je.. hantu.... kat gunung ledang tu tak de apa apanya.. tiada wali wali manusia dsb.. wali jin tak tau la pulak... banyak sangat hantu yg menyamar jadi peteri gunung ledang ni..tapi semuanya hanya hantu.. sama cam puteri saadong agaknya(sebenarnya aku tak berapa tau pasal puteri saadong ni...dia orang ke?)

Post Last Edit by seeri_7843 at 3-6-2010 12:37

Pengkelasan roh selepas kematian terbahagi 3:

"1. Roh yg sangat baik : biasanya terus diambil masuk kealam barzakh, dan mereka juga boleh secara bebas keluar masuk alam barzakh tersebut kealam kita ini untuk membantu manusia yg memerlukan pertolongan. Roh tersebut biasanya roh para wali dan para anbia(nabi)"

Mcm mana pulak cara dia bagik pertolongan tu??
Dan mcm mana pulak nk pasti kan tu roh para wali ?

Follow Us
roh gentayangan dgn qarin berbeza yea...

yg biasa org claim nmpk arwah balik rumah tu semua .. tu ...
ea208964 Post at 3-6-2010 08:16

Ada juga roh gentayangan yg balik kerumah kerana meminta bantuan ahli keluarganya untuk didoakan agar dapat memasuki alam barzakh ni...tapi keadaannya berbeza sedikit seperti semasa kita solat berjemaah dirumah, terperasan ada 'dia' disebelah sama sama bersolat... tu sebenarnya nak tunjuk dia tak lepas lagi tu.. so anak yg soleh kenelah doakan mereka agar diterima alam kubur(barzakh) tu.

Tapi kebanyakkan yg menyerupa arwah adalah jin saka arwah yg mula menonjolkan diri ataupun jin dampingannya smasa hidup.. kekadang tak tunjuk diri tapi hanya bersuara "hai, ni ayah ni" yg suaranya sebijik suara ayah kita, walhal dia hanyalah jin dampingan/saka arwah je..

tak perlu takut poremer lain marah... tu gunanya ada forum2  cam ni.. utk melahirkan panda ...
safamm Post at 3-6-2010 10:49

thanks safamn..
    setahu lemon roh x diterima bumi org yg bunuh diri

Pengkelasan roh selepas kematian terbahagi 3:

"1. Roh yg sangat baik : biasanya terus diambil mas ...
seeri_7843 Post at 3-6-2010 12:35

Bagaimana roh para wali ini membantu?

Sebenarnya mereka memberi bantuan kepada manusia secara tidak disedari terutama pada keturunannya. Mereka tidak akan masuk tubuh manusia lain walaupun diminta(menurun)

Contohnya jika ada keturunannya yg disihir, mereka akan berada disisi pesakit tersebut melawan jin jin sihir.. dan biasanya roh para wali ketika membantu amat ramai bilangannya.

Bagaimana roh para wali ini membantu?

Sebenarnya mereka memberi bantuan kepada manusia secara t ...
hantukiller Post at 3-6-2010 12:56

tepat sekali kata kata hantukiller. memang begitulah kes kawan aku tu......sebab masa aku temankan dia berubat.....tiba tiba kawan aku menjerit jerit suh aku keluar....." hoiiiii budak (ade ke dia panggil aku budak....hehe) ape ni...pergi pergi..keluarrrrr.........adoiii saper blakang awak tu.......silau silauuuuuuu....pergiiiiiii....!!!!

bila kawan aku mula pulih...dia kata dia nampak ada sorang tua pakai jubah putuh dengan kopiah semyum je......memang bersih wajahnya..dan orang tua tu adalah.......(tak perlulah sebut namanya).

jadi dari pengalaman aku, fikir balik apa yang Hantukiller jelaskan...memang betul dan tepat katanya.

oh ya...terlupa nak bagitau...ketika kawan aku menjerit pasal nampak ada org tua dan silau tu...perawat tu terpinga pinga......perawat pun heran apa yang terjadi....

Sebenarnya aku buka topik ni sebab baru teringat mimpi aku malam isnin lepas

Dalam mimpi tu, aku didatangi makhluk seperti manusia perempuan dengan rambut panjang mengurai, macam pontianak!!! so biasalah, dalam mimpi tu juga aku terus zassst

Tapi yg peliknya pontianak tu tak de apa apa, dan mendekat pada aku.. terus aku berbual je dengannya... dengan rupanya yg putih melepak yg amat pucatnya... macam mayat!!

Aku pun tanya, eh ko ni bukan pontianak ni, kalau pontianak ko dah hancur lebur! dia mengangguk dan berkata ia aku bukan pontianak... aku roh manusia... tolonglah aku!!

Aku nak tolong macamana, ko bukan keturunan aku, kataku. Tak pe nanti aku cuba doakan ko agar diterima alam barzakh....

Tersedar aku... seram sejuk juga (kira penakut juga aku ni.. hehe)  so aku terfikir roh sapa pulak yg nak minta tolong pada aku yg hensem ni.. hehe.. ah tidur ajelah

Besoknya baru aku terpikir, kalau roh macam tu, mesti roh jahat, jahat sangat dan dia minta aku tolong tu bukan untuk lepaskan dia.. tapi untuk membantunya dalam membuat kejahatan.... last last aku tangkap je... dan kunci kan disatu tempat.... selamat aku hehe

menarik topik ini. jarang ada orang yang membincangkan perihal roh gentayangan ini. Mungkin maklumat ...
bagaimana pula dgn roh gentayangan dan dewa dewi. Jarang ada ustaz menghuraikan ini, malah ada setengah ustaz mengatakan tidak ada istilah gentayangan atau dewa dewi ni, semuanya adalah jin semata semata.
Saat Post at 2-6-2010 17:03
Sebenarnya roh gentayangan jauh sangat kekuatannya berbanding dewa dewi ni....

Dewa dewi adalah golongan jin yg paling rendah tarafnya... sekali henjut je ribu ribu leh mati

Reply 31# Saat

saat cerita la smpai penghujung..pa rawatan susulan dia ambil.. cam mn kwn saat skrg?

oh ya...terlupa nak bagitau...ketika kawan aku menjerit pasal nampak ada org tua dan silau tu...pera ...
Saat Post at 3-6-2010 13:06

Nasib baik perawat tu cuma heran dgn apa yg terjadi... takut perawat yg cabut lari.. hehe

Aku boleh faham akhirnya tentang topik ni...
sebab dulu2 aku memang minat baca buku Tamar Jalis tu.

Maksud aku ada beberapa bab yang ada disebut pasal pertolongan dari kumpulan pertama yang HantuK sebut yang telah menyeberang ke alam barzah tu.

Reply  Saat

saat cerita la smpai penghujung..pa rawatan susulan dia ambil.. cam mn kwn saa ...
penawarhati Post at 3-6-2010 15:28

nie topik gentayangan, takan aku nak citer kesah kawan aku lak.....aku citer ni pun sbb ia berkait dgn roh gentayangan. nanti TT marah kang...hehe...

lagipun kalau nak tau si tukang penyihir tu kaki forum......kang dia terbaca, tak puas ati, makin teruk kawan aku kang.

sebagai pengetahuan semua, dlm handphone dia penuh senarai tok moh yang handal handal termasuklah indonesia dan siam. memang manusia taksub pada tok moh....lagipun hubby dia bekeje sebagai broker tok moh tuk para pemimpin politik....

alamak....dah terlebih info lak. apapun kita tunggu Hantukiller sambung mengenai spesis gentayangan ini.

Aku tak percaya la roh gentayangan. Ada dalil yg kukuh tak utk yakinkan aku?

Manusia mati, roh terpisah terus dari duniawi... no contact dgn manusia atau bumi kecuali dgn izin Allah SWT melalui mimpi. Ada satu 'dinding' yg memisahkan roh dan manusia dan terus kekal sampai kiamat.

Kalau macam statement korang tu betul, dah tentu roh Rasululluah SAW akan menjelma dan membantu umat2nya yang sedang teruk dilanda fitnah dahsyat zaman ini. Apa yang sellau aku baca dan dengar, Rasullullah pernah menjelma dalam mimpi memberi hints atau bantuan kpd umat yg terpilih.

Rasullullah amat sayang dan ingatkan umatnya sampai akhir hayat baginda...

org jahat roh tak di terima bumi? roh ke jasad?

roh masuk alam barzakh beb, malaikat Munkar dan Nakir standby situ... abih tu takkan roh mcm Firaun tu tak diterima bumi dan bergentayangan bebas dari 'bertemu' 2 malaiakat yang akan bagi pop quiz dan menyebat tak hengat kalau tak dpt jawab dgn betul?

Kat dunia ni hanya ada manusia dan jin, bila manusia tu dah takde, sape lagi yg tinggal atau menyerupa? lu pikir sendiri beb...

ok lagi satu... Azazil adalah panggilan untuk Iblis sewaktu dia beriman sebelum dilaknat Allah SWT. Dah kena laknat tukar nama - Iblis. Keturunannya yg kafir dan jahat - Syaitan.

Wallahualam...

Aku tak percaya la roh gentayangan. Ada dalil yg kukuh tak utk yakinkan aku?

Manusia mati, roh te ...
underground Post at 3-6-2010 21:34

mungkin istilah pengunaan bahasa tu yg buat kita keliru skit. gentayangan ni adalah bahasa indonesia, mungkin ia sebenarnya mrujuk kepada qarin.

disini ada 2 perkara yang harus kita faham sebelum membuat kupasan. pertama qarin / gentayangan - ini memang ada seperti yang tercatiti dalam hadis....sila refer page 1 sebagai dalil.

yang keduanya ialah roh kita sendiri - mungkin ini yang saudara maksudkan terdinding di alam barzakh, dan ini memang kita tidak nafikan, dimana apabila kita meninggal maka roh kita tidak mungkin dapat kembali ke dunia ini.

Mengenai komen saudara Nabi Muhammad s.a.w sendiri pun hanya boleh hadir berbicara dalam mimpi, maksud saudara even Muhammad pun tidak boleh kembali kedunia secara zahir berbicara dgn manusia kecuali dalam mimpi. Yang ini aku tidak setuju sbb jika saudara rujuk kepada kitab Ilya Ulumiddin karangan imam AL - Ghazali, ada dinyatakan bahawa ada kalangan syeikh syeikh, aulia aulia, wali wali Allah yang berjumpa dengan nabi secara zahir dan bukan dalam mimpi semata.

kedudukan roh roh manusia yang meninggal terbahagi kepada beberapa kategori seperti yang saudara Hankukiller nyatakan. bg para nabi nabi dan wali wali, aku percaya mereka boleh datang kedunia ini secara zahir. kecuali bagi kategori manusia yang berbuat jahat, roh mereka sedang sibuk diseksa malaikat, dan susah pasti golongan roh ni tidak dapat kembali kedunia.

Allah lebih mengetahui

Post Last Edit by underground at 3-6-2010 22:19

kalau qarin, ya memang wujud, tapi ianya adalah jin (pasangan kembar kpd setiap manusia). Hanya qarin Rasullullah SAW yg berjaya di Islamkan.

Mengenai jelmaan Rasullullah SAW boleh secara zahir, ya aku tak nafikan sebab baginda adalah nabi dan rasul, itu pun tidak banyak berlaku, hanya untuk umat yg terpilih. (aku gunakan perkataan 'selalu' bukan 'hanya' dalam mimpi sahaja, perkara ghaib hanya Allah SWT yg Maha Mengetahui)

Sebab tu urusan Akhir Zaman nanti, nabi Isa akan turun dan bantu umat Islam, bunuh Dajjal, sambung perkembangkan syariat Islam yang di bawa oleh Rasullullah SAW, sebab Nabi Isa A.S belum mati.

Bukannya roh gentayangan... nampak?

Lagipun jin tak boleh menyerupa Rasullullah SAW tetapi boleh menyerupa selain baginda bukan? Camner ada org claim jumpa wali2  etc... camner nak confirm itu wali yg dimaksudkan, bukan jin?

Wallahualam...