CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: adria

please help me...

thank you...

saya bpantang dengan famili...range anak dr umur 6, 2 n 24hari hihi

saya rasa sy dah letak post ni kat benang MPS..tp maybe diubah ikut kesesuaian..

anyway..thanks sbb bg nasihat, sgt2 hargai..

tentang suami, bdasarkan pengalaman, pembacaan ,org yang kena sihir, mmg payah nak suruh buat ibadah..tu jer yg sy bolh cakap

Besides zikir, doa etc, mintak bidan urut lg. takut angin meriyan/meroyan dh naik kepala. Nnt ada spesifik cara2 yg kau kena buat e. g minum, mkn, cr tdo, etc

Dkt forum ni yg bukan lepas beranak pun sentiasa meroyan, org post lain dia reply lain kemudian meroyan kat thread luahan perasaan.. kesian pulak tgk, nnt beranak mcm mana la pulak agaknya...

the best ingat tuhan...sentiasa zikir setiap masa..tak payah pasang cd atau apa...baca sendiri, ni dlm pantang tak leh baca, cukup setakat zikir dlm ati,..kalau kita sentiasa ingat Allah, kita dekat dgn dia, benda jahat susah nak menguasai
ade sapa tolong tak dalam pantang? haruslah bertambah letih TT, bila letih, penat, timbul rasa nak marah plak, anak jadi mangsa tt lepaskan marah tu

TT.. cuba setiap kali bila kau rasa marah dan nak pukul anak aku tu, kau bayangkan rasa kebencian dalam hati anak-anak kau pada kau, kau bayangkan risau anak-anak tak sayangkan kau nanti bila kau dah tua anak-anak tak suka kau dan sentiasa ingat perbuatan kau pada mereka mungkin kau akan mendapat balasan yang sama jugak. Maksud aku bila kau tua anak-anak dah besar, anak-anak dah tak sayang kau tak hormatkan kau, diaorang selalu marah atau mungkin akan pukul kau jugak.

Sebab aku selalu fikir macam tu bila aku marah atau angkat tangan pada anak aku.. aku selalu risau takut perbuatan aku tu akan di balas balik ketika aku tua nanti. Aku jarang angkat tangan pada anak, tapi kalau anak aku degil sampai berbuih mulut aku bercakap tak reti2 jugak buat benda yang aku suruh contohnye mandi ker, mengaji ker, solat ker, buat kerja rumah ker atau tolong aku kemas rumah memang naik tangan aku. Anak aku dua je, aku dapat info dari ustaz yang bagi ceramah, anak2 ni kita kena beri sama rata je, sayang pun semua kena sayang kalau pukul pun semua kena pukul contoh kalau rumah aku bersepah dua-dua anak aku aku paksa kemas walaupun yang kecil tu manja sikit tapi aku tak bagi change walaupun kadang-kadang dia cakap 'ibu adik letih la' aku jawab no.. no..no.. siapa tak kemas tak leh makan tak leh gi main...

Rate

1

bahaye kes gni,lbh kurg masalah dlm fam ak,ktorg jenuh gak laa brubat sane sini...alhamdulillah skrg da ok....

Follow Us
takotnyeeeeeeee iols nak kawen....
nti kne meroyanan bini....... hamdalah

12
Return to list New