CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Darsitadara25

[Tempatan] Final Piala Malaysia 2014 : Pahang VS JDT

Close [Copy link]
mirage_46 posted on 2-11-2014 05:23 PM
amri jgn balik selangor.

Player selangor yg lepas2 ramai lari dan yg lepas selangor jatuh sebab gaji sentiasa tertunggak.. ini yg player tak tahan... sampai 4-5 bulan sangkut.. nak makan apa.. penjimatan katanya.. dan sponsor pun takder, tak payah cari sponsor katanya.. harap duit MBI ajer.. mana nak tanggung..

insyallah, lepas nih selangor akan bangkit semula dan pemain2 selangor sekarang pun dah kembali senyum semula..

axl_bach posted on 3-11-2014 12:20 AM
Lumrah der,team baru nk naik...cam aku selalu kata, ok la lg fanatik JDT di kalangan RAKYAT JOHOR  ...

Haha yerp penyakit sokong team tgh naik/famous(dah lama team team tu pun naik, just diaorng ni baru tahu n kenal kelab kelab tu)
Sekitar 2004-2009 pergh ramai giler penyokong barca.
lepas tetiba dah jadi penyokong bayern plak.
La ni tak tau la team mana diaorng ni sokong.

vandergooh posted on 3-11-2014 12:23 AM
Player selangor yg lepas2 ramai lari dan yg lepas selangor jatuh sebab gaji sentiasa tertunggak..  ...

Masalah kewangan selalu jd punca kejatuhan sesebuah pasukan.....

xleh nk salahkn pemain la kalo dh payment sangkut,then dpt offer yg lagi hamsen mng dorg cabut laaa....kebajikan sendiri pun mau pk gak,bkn semata2 cinta negeri kelahiran jer

axl_bach posted on 2-11-2014 05:34 PM
Hehehe.....kedah kalah di kontan sbb Wak Kame laa....Namkung tu xder impak sgt pun dgn Kedah....tp ...

dik... dah kena 5 - 0, tak abis meroyan lagi ker dik.. sedih akak lihat...

vandergooh posted on 3-11-2014 12:26 AM
dik... dah kena 5 - 0, tak abis meroyan lagi ker dik.. sedih akak lihat...

Sekadar membalas komen kucingtomey jer laaa....aku ok jer dh Pahang ternyata a better team nk wat camne....bkn rezeki Kedah ini tahun...apapun fokus utama adalah nk dpt tempat naik ke liga super 2016....

axl_bach posted on 3-11-2014 12:26 AM

xleh nk salahkn pemain la kalo ...

player bola nih dik.. sementara muda dan kuat tebaga nih kena cari duit cukup2... mana2 pasukan dalam malaysia sama jer.. bila thau negeri tuh gah, tiba2 merudum, punca tak lain tak bukan duit gaji ajer... sama juga masa pahang down dulu.. gaji sangkut.. tapi sekarnag selangor dah open semula, gaji yg sangkut lepas2 sekarang dah lunaskan semua.. sponsor pun dah merata dicari sekarang nih kata pemain selangor yg akak kenal.. jgn minta sponsor dari kilang carlsberg dah laa...

Follow Us
axl_bach posted on 3-11-2014 12:28 AM
Sekadar membalas komen kucingtomey jer laaa....aku ok jer dh Pahang ternyata a better team nk wat  ...

akak lihat kedah sama macam pahang 2-3 tahun lepas, menampilkan budak2 belia remaja sebagai player. masa tuh ramai terkejut tgk pahang semua muka2 baru, dan sekarang 2 tahun berturut2 mereka dapat habuan mereka.. kedah akan menyusul lepas nih pula... yg penting bagi akak dari kelab pasukan yg dah biasa jadi juara.. akak support pasukan otai2 jer...

vandergooh posted on 3-11-2014 12:29 AM
player bola nih dik.. sementara muda dan kuat tebaga nih kena cari duit cukup2... mana2 pasukan da ...

Haha kak, klu selangor carlsberg yg taja.
Leh la fans selangor merasa mcm liverpool sebelm seblm ni

axl_bach posted on 3-11-2014 12:26 AM

xleh nk salahkn pemain la kalo ...

bab kewangan tu betul, contoh Perak FA tahun 2008, sampai lari semua player perak, tambah pula sebelum tu terjadinya peralihan kuasa PRU 2008 kat perak, nizar jamaludin pegang perak fa, mmg total kacau bilau masa management time tu...

nak yg paling jelas lagi, team Perlis, dulu kemain hebat, musim 2004, sebut je perlis, terbayang philemon chipeta ngan lamin conteh..... skrg ni entah apa cerita team perlis, ... shahidan kassim sampai pinjam duit nak gerakkan balik team perlis, tp sayang, semua tinggal kenangan ja...

Eric.n9 posted on 3-11-2014 12:33 AM
Haha kak, klu selangor carlsberg yg taja.
Leh la fans selangor merasa mcm liverpool sebelm seblm  ...

u never walk alone kang....

oni313 posted on 3-11-2014 12:36 AM
bab kewangan tu betul, contoh Perak FA tahun 2008, sampai lari semua player perak, tambah pula s ...

Zackaria Simokunda, Emile Mbouh-Mbouh....

tu laa Perlis start jatuh pun sbb kewangan laaa

vandergooh posted on 3-11-2014 12:33 AM
akak lihat kedah sama macam pahang 2-3 tahun lepas, menampilkan budak2 belia remaja sebagai player ...

Ntah laa,now mmg struggle la nk naikkan balik Kedah ni...byk gak tonggak utama yg dikhabarkn akan beralih angin...paling aku risau Baddrol Bakhtiar yg diwar2kan nk ke Pahang....tp kalo dh jodoh dia dgn Kedah setakat ni,dan demi kerier dia aku ucapkn selamat maju jaya dan jasamu dikenang Bad.... Last edited by axl_bach on 3-11-2014 12:50 AM

axl_bach posted on 3-11-2014 12:42 AM
Ntah laa,now mmg struggle la nk naikkan balik Kedah ni...byk gak tonggak utama yg dikhabarkn akan  ...

jangan  risau.. takat dia sorang jer pun.. tahun lepas amirul hadi menjulang pahang dalam piala malaysia pun cakap setia dengan pahang musim ni.. tengok2 dia dah dirompak dek JDT sebagai pemain simpanan ajer.. itu yg pahang marah sangat, tapi ternyata pasukan pahang boleh naik juga tanpa amirul hadi...

vandergooh posted on 3-11-2014 12:48 AM
jangan  risau.. takat dia sorang jer pun.. tahun lepas amirul hadi menjulang pahang dalam piala ma ...

Impak amirul hadi dlm skuad Pahang musim lalu besar ke??

baddrol bakhtiar ni umpama kemudi kpd pasukan Kedah,dia x perform mmg Kedah pun hancus.....

tp era profesional ni mmg aku x salahkn dia kalo dia bertindak berhijrah dek offer yg lebih baik,afterall,it's his life

axl_bach posted on 3-11-2014 12:52 AM
Impak amirul hadi dlm skuad Pahang musim lalu besar ke??

baddrol bakhtiar ni umpama kemudi kpd  ...

baik adik review semula pasukan pahang yg lepas, impack amirul hadi dalam pasukan pahang.. antara penyumbang terpenting juga.. tapi padan dengan mukanya bila dah masuk JDT sekadar jadi pemain simpanan ajer, langkahnya kilatnya semakin mengundur...

vandergooh posted on 3-11-2014 12:58 AM
baik adik review semula pasukan pahang yg lepas, impack amirul hadi dalam pasukan pahang.. antara  ...

Huhuhuhu,aku x amik port sgt pasal pasukan lain...yg aku dok baca secara rambang kekuatan Pahang musim lalu lebih kepada Conti

axl_bach posted on 3-11-2014 01:00 AM
Huhuhuhu,aku x amik port sgt pasal pasukan lain...yg aku dok baca secara rambang kekuatan Pahang m ...

akak permulaan dan pertengahan bolasepak negara lagi tak amik tau dik... dekat2 final dan masuk piala malaysia baru semangat nak tahu.. dan semestinya akak mengkaji pasukan2 yg dah biasa jadi juara ajer...

vandergooh posted on 3-11-2014 01:03 AM
akak permulaan dan pertengahan bolasepak negara lagi tak amik tau dik... dekat2 final dan masuk pi ...

Nt aku rajin aku try cari stat pasal sumbangan Amirul Hadi dgn Pahang musim lalu..
apapun tahniah skuad tok gajah atas kejayaan mempertahankn kejuaraan musim lalu....

oni313 posted on 3-11-2014 12:16 AM
aku idak la pergi stadium tapi tengok kat TV tu kemain ramai lagi supporter JDT yg pakai topeng  ...

Haha kira ok la tu

kucingTomey posted on 2-11-2014 05:40 PM
mmg takde impak pun..tu yang kena 5-0 tu..30 minit sudah 4-0...kbai

mike tak nak ke jalan kaki pulak macam pakcik tahun lepas tu...boleh muka keluor tv dgn paper