CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blankie

[SBS] 49 Days (Lee YoWon, Jo HyunJae, Jung IlWoo, Nam GyuRi)

tak nak baca spoiler

dh tgk epi 19..tp epi 20 belum lagik

dah abis ekk?? esok bru nak dd epi 19 & 20.

kia....nnti akak cek bila dorang nya flight ekkk...he ...
Jelita Post at 20-5-2011 09:40 AM

donlot jng x donlot kak. lps tu biler nak tgk, jgn lupa sediakan tisu. sy yg just baca recaps pun dah dok sok sek sok sek, kalo tgk lg la meraung kot....

OT:
baek, kak. dgn rasa x sabar nyer tngu update dr akak...

Post Last Edit by rukiaichigo at 20-5-2011 12:07

Reply 539# moondance

maybe selama 49 hari kesusah-payahan JH tu, nak tnjk kan la siapa kawan dia yg sebenar. saper musuh dia yg sebenar. kire nak reveal la segala benda yg selama ni JH x penah tahu & x penah amik pedulik. kire bukan dr sudut JH jer, tp dr sudut pandangan org2 lain di sekeliling JH jugak. and dalam masa 49 hari tu la, kire JH diberi peluang utk mengucapkan selamat tinggal secara rasmi kpd org2 di sekeliling dia... begitu jugak org sekeliling JH utk ucapkan selamat tinggal kat JH...

even ending drama ni tidak boleh dikategorikan sbg happy ending, tp masih lg boleh diterima lagi. let say, mmg x happy ending utk relationship YK-YS & JH-HK, tp pada masa yg sama YK dpt bertemu kembali dgn parent dia yg selama ni dia anggap tinggalkan dia. parent JH pun lepas bersedih dgn kehilangan JH, tp pada masa yg sama dorg bertemu kembali dgn anak sulung dorg yg selama ni hilang... HK pulak, kire dia dah tau la kisah psl mak dia & JH. dia sempat jugak la nak tau kisah mak dia selama dia x layan mak dia dari JH even dah lama JH simpan sendiri rahsia tu. boleh dikatakan mak HK xder la hidup sendirian sgt, ada jugak la kawan si JH tu...

utk YK-YS pulak, masing2 dpt la ucapkan selamat tinggal secara lebih proper. kire perselisihan faham dorg dah terungkai la, xder la masing2 rasa bersalah sampai mati. YS pun dpt bg pesanan terakhir kat YK utk terus kan hidup. so xder la kiter nmpk YK nnt dok gigih nak bunuh diri bagai lagi kan mcm sebelum2 ni... and YS akhir nyer tau kenapa 'takdir' telah menentukan utk JH 'pinjam' body YK selama 49 hari tu. secara x langsung, YS jugak telah membantu YK dalam menemukan semula family YK yg dianggap takde tu...

utk MH-IJ pulak, even kiter tau mmg dorg berdua ni ala2 kawan tikam belakang, tp IJ masih lg salah seorg penyumbang kepada tears utk JH. MH pun dpt la pembalasan atas kejahatan dia, xder la dia terlepas dari hukuman kan... and dr situ jugak kiter boleh nmpk yg sememangnyer dorg tu betul2 saling mencintai. yela, kan MH suh IJ terus kan hidup dia tanpa tngu dia lagi tapi IJ masih lg berdegil nak tngu MH.

sekian...

Rate

1

Reply 544# rukiaichigo

tu die pjg lebar komen ko ehe ..... tp aku setuju le pe yg ko ckp smua tu...
at least JH xdek pn mak pak die de pengganti.... dpt blk anak die yg ilang....
psl ending die aku x predict tu yg jd sakit ati ni ehe....

tak nak baca spoiler
dauswq Post at 20-5-2011 11:32

apa takmo baca!! baca jugak!! JIHYUN mati..mati..MATI..tau tak???!!!!

Follow Us
Reply 545# moondance

hahahahahaha ~ tgh ada idea, tu yg dok bebel sorg2 tu... siap ada tmbh perenggan lg sbb motip sgt aku lupa utk revise YK-YS, padahal part MH-IJ aku boleh pulak revise kan...

betul3, aku pun x predict ending nyer mcm tu. even agak kecewa sbb masing2 x end up sesama sendiri, tp masih boleh diterima lg. dibuat nyer ending ada dikalangan dorg yg bunuh diri ke haper, mmg lg hangin la aku dibuat nyer...

Post Last Edit by moondance at 20-5-2011 12:48

Reply 547# rukiaichigo

pendek kata de hikmah nape ajal JH lom smpai time tu gk.... dpt masa 49 hr tu utk btulkn smua kisah2 dlu...
even die x berjaya last2 tu... motip nk nyedapkn ati ni hehe kira yg mana idop tu dpt trskn idop...
yg mana patut mati tu.... mati ngan aman le kekdahnya... tp aku ttp sedih nape ending gitu... amik masa nk trima kenyataan ni ehe

Reply 544# rukiaichigo

setuju..

tp epi 20 tu mcm tergesa-gesa nak kluarkan plot yg YK & JH tu adik beradik..
kita takde di beri kan clue pun selama 19 epi sebelum ni kan?

Reply 548# moondance

betul3... hujah aku tu pun ala2 nak sedap kan hati jer dgn ending tu. padahal dulu2 aku siap speku yg JH akan end up dgn HK & YK akan end up dgn YS. kalo tidak pun, dorg bertukar pasangan la kan, JH-YS & YK-HK... ada satu masa tu aku siap speku yg kire nyer YK akan jumpa sorg lelaki yg ada iras2 YS. yela, mustahil la YS akan hidup balik kan, tu psl aku speku begitu. and sah2 la kalo ikut speku aku ni, JH ni xder la mati...

sekali mmg semua speku2 aku pun totally salah... siap ending nyer YK & HK hanya la best friend...

Reply 549# zehra2

yup, bg aku pun dia ala2 tergesa2 giler nak sumbat segala benda psl JH & YK tu adik badik dlm satu episode. kalo ikut aku la kan, xder la pulak sblm2 ni ditnjk kan hint2 yg dorg tu adik badik. mcm yg aku mention dlm post sblm ni, kalo la dorg nak bgtau (or mmg ada intension nk tnjk kan dorg tu adik badik), sure la dr mula2 YK & JH jumpa lg, kiter2 boleh speku psl tu...

ade org prasan yg writer die eKceli ade bg hint YK tu kakak JH time episode be4 ni
http://blue1004.wordpress.com/2011/05/19/49-days-its-surprise-ending-and-my-bet/

Reply 552# sukebintang

hahahahahahaha ~ tidak pulak aku selalu rajin nak membaca komen2 di bwh lps jer selesai baca recaps... tu psl la kot x penah nyer pasan psl spekulasi2 sblm ni tentang hal YK & JH tu adik badik!!!

Reply 551# rukiaichigo

hampir pasti ini akan jadik discussion... teori psl adik beradik tu ler..
sdgkan anna laker yg terpisah 40 tahun tu pun omma & appa dia cari kan?

ini 20 episod jek..

script writer dia hilang ingatan kot.. dlm tempoh epi 4 ke epi 20 tu..

Post Last Edit by rukiaichigo at 20-5-2011 15:26

Reply 554# zehra2

ekekekekeke ~ boleh pulak ko hubungkaitkan anna laker dlm citer ni kan. tp itu la kot, sbb ni drama 20 episode kot. nak2 dr title pun dah tau dia akan tertumpu psl 49 hari2 terakhir JH tu jer... tu psl dorg ada selit kan sikitttttttttttttttt psl identiti sebenar kakak JH. aku kalo tgk pun, xder la akan perasan sgt aper yg parent JH sebut kan tang "remaining child" tu... better la aku tumpukan aper yg JH, HK, YK & Ys ckp kan...

Reply 553# rukiaichigo

huhu..tu la..ekceli bab yg wisel tu pun kite mcm pelik gak..camane bleh yikyung pun ade wisel gak..takkan la jihyun baru beli time die jadi YK tu..sbb x tunjuk pun die beli wisel tp time tu x tepiki pun psl dieorg adek beradik..

kalo writer cite ni tekan kan lagi bab JH ngan YK ni sbnrnye adik bradik mesti lagi best..tp writer tu tnjuk sikit2 je..tu ramai yg mcm tak puas ati

writer die tunjuk secare tersirat..tp org slalu piki mende yg nmpk je

Reply 556# sukebintang

kalo ko nak tau, tang wisel tu pun aku x pasan langsung pun. bg aku benda tu xkan mendatangkan aper2 pun dlm storyline citer ni. sekali hamik ko... terpisat2 la mata aku biler tau perkara sebenar... ekekekekekekeke ~

Post Last Edit by twinkystar at 20-5-2011 17:28

bila me tgk balik,me rasa ending dia okay..
tapi tula sedey JH mati.. and me tetap rasa it's unfair for han kang
tapi it's good that YK and HK have each other even though as friends..
and me faham apa yg the writers nak convey through this drama..

tapi tula sedey JH mati.. and me tetap rasa it's  ...
twinkystar Post at 20-5-2011 17:24

JH mati? {:1_126:} {:1_126:}   emosi ai benar2 berasa berduka cita , menjadi dan pilu tiada kesudahan.. ai bukan shj sedih untuk JH, tetapi han kang juga....

saat ini minda ai jadi pegun, stun dan... ai tidak boleh fikir sbb terlalu terkejut   bila ai dah dapat terima hakikat, sure ai akan menangis meraung raung

Post Last Edit by nzhass79 at 21-5-2011 01:14
tapi tula sedey JH mati.. and me tetap rasa it's  ...
twinkystar Post at 20-5-2011 05:24 PM

yup.... akak pon rasa sama.... sian HK... sangat2 kesian,,, 2 kali lalui mende yg same.... sekurang2nya bg la diaorang luah perasaaan memasing dulu .. kasi can kat HK abiskan byk masa ngan JH.. siann HK ai

ending JH mati, ok laaaaaa...tp mmg kelakar tetiba adik bradik lakkkk.... adesssss.....
nape la akak berdepan ngan ending camnehhhh????