CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naurah_rik

Yang ni dinamakan Pelaris?

cat_miow replied at 7-1-2015 07:02 PM
alhamdulillah, moga2 saya dapat istiqamah

amin ..........

Naurah_rik replied at 8-1-2015 01:29 PM
bukan tak lalu.. aihhh nak geli apa aih. cuma rasa malu la nak hirup pinggan pulak lepas makan. in ...

kalau malu toleh kiri kanan la dulu. lagi pun air yang kita basuh tadi bersih tangan pun bekas suap nasi ke mulut.

myakayina replied at 6-1-2015 09:58 AM
teringat kisah satu restoran thai yg agak popular satu ketika dulu di kawasan tempat tinggal aku..ad ...

area mana? kg pandan ke?

akies replied at 8-1-2015 03:40 PM
area mana? kg pandan ke?

bukan..biarlah rahsia..

AyamHutanJantan replied at 8-1-2015 02:05 PM
kalau malu toleh kiri kanan la dulu. lagi pun air yang kita basuh tadi bersih tangan pun bekas sua ...

hahaha. orite, insyaAllah aku try ..

Naurah_rik replied at 8-1-2015 04:12 PM
hahaha. orite, insyaAllah aku try ..

lagi satu kalu malu ttup la mata

Follow Us
AyamHutanJantan replied at 8-1-2015 03:21 PM
lagi satu kalu malu ttup la mata

hat tu bole jadi butaaaaaaaa bang kasim selamat!

Naurah_rik replied at 8-1-2015 04:22 PM
hat tu bole jadi butaaaaaaaa bang kasim selamat!

"Kassim Selamat? Siapa dia Kassim Selamat? Lawyer? Magistrate?

mnSK replied at 6-1-2015 11:55 AM
tau tak korang, kedai2 cina semua pakai pelaris... baik kedai makan sampai ke kedai no 4D... hari2 k ...

kenapa kedai china kat gombak ni banyak jer yang ada benda macam hayun2 bayi kat depan kedai diorang ..... asyik berhayun jer .... hihihii

abang aku cakap yindon selalu gi kedai mamak

pastu offer nak psg pelaris

aritu dia offer nak psg kt kedai makan abg aku -_-

kalo x nk kne benda2 koto ni...masuk la kdi yg x rmi org...sah2 kdi tu bersih dr unsur2 harommm ni

Sy plak tgk pkerja je. Kuku panjang, trus putus selera

robertocarbos replied at 2-1-2015 05:35 PM
die letak kencing kucing, ludah, taik burung merpati hitam jantan, dengan peluh lelaki selepas ke gy ...

ni seyes nk termuntah

dekmieDandy replied at 9-1-2015 07:26 AM
abang aku cakap yindon selalu gi kedai mamak

pastu offer nak psg pelaris

ni kes yindon cari duit lebih la ni .. caittt

fifie_olin replied at 9-1-2015 08:06 AM
kalo x nk kne benda2 koto ni...masuk la kdi yg x rmi org...sah2 kdi tu bersih dr unsur2 harommm ni:l ...

hihik. kadang fikir macam tu jugak. konon kedai yang tak ramai orang tu "bersih" dari unsur harammmmmm. tapi last terkena pulak nasi pun mentah patutla tak ramai orang ~

ade satu kedai kt melake, die buka makan tengahhari je.. tapi punye ramai orang mmg crazy laa..
so one day aku g ngan my mum, frankly, takde lah sedap sangat.. lauk biase2 jek, tgk2 meje org
seblh byk yg makan tak abis.. so i wonder la nape populer sgt kedai ni.. then, another one day,
ajak adik aku makn kt situ ( sbb da sangap sgt, x tahu nk makn nasi berlauk ktne), adik aku terus
x nk sbb die kate, die dgr cite ade sorg alim ulama tu ( nama di rahsiakan sbb tak tahu sahih ke idak)
di bawa kekedai tersebut oleh seseorang ( mungkin femes kot kedai tu), tapi alim ulama tu pun x nk makan kat situ sbb die nampak something tgh buat ape ntah ( sumthing dirty n fishy ) .. so, mungkin alim ulama tu nmpak pelaris kedai tu kut!!??

matahari7001 replied at 10-1-2015 05:01 PM
ade satu kedai kt melake, die buka makan tengahhari je.. tapi punye ramai orang mmg crazy laa..
so  ...

seriau jugak kalau macam ni.

Edited by mnSK at 12-1-2015 09:22 PM
damian_lee replied at 8-1-2015 11:06 PM
kenapa kedai china kat gombak ni banyak jer yang ada benda macam hayun2 bayi kat depan kedai diora ...

alkisah sebenarnya aku nie meniaga dekat dgn kedai2 4D, kedai makan melayu, kedai makan mamak 24hour, kedai elektrik, kedai tayar, kedai roti,kedai jual pakaian/kasut sukan,kedai 7E....

satu hari jam kul 5, sambil2 tunggu org dtg nk beli nasi kukus aku nie, aku mengatal tangan pegi scan satu2 kedai yg aku senaraikan...hasilnya, semua pakai pelaris.. yg menggunakan pelaris yg di benarkan "JAKIM"..hehehehee... cuma satu kedai je.. yg lain semua pelaris yg di haramkan oleh JAKIM...hehheee..paham2 je la..

dari apa yg aku dpt, peniaga cina kesemua pakai pelaris, tapi pelaris dorg tak dpt lawan wooo dgn yg melayu@indon punye...sebab ape aku kata gitu, peniaga cina nie walau pakai pelaris dorg sentiasa cuba memajukan perniagaan mereka.. dan pelaris mereka adalah tuhan yg dorg sembah hari2 tu la..buat tokong kecik depan kedai dia..kadang2 masuk kedai bau asap colok kuat gile... yg jenis nie tak ganas mana pun...malah tak terkesan pun..

tp..
tgk pulak yg kedai mamak punya la dengki... org menjaja tepi jalan mcm aku pun nk khianat...tak kena kat aku tp pada akak jual apam balik..
masuk kedai mamak nie, tgk mcm islamik je.. ayat quran sana sini...sekali kemiyan besar seketul dia pasang/bakar kat kaunter dia..aku tanya ini kemiyan buat apa??? kasi wangi ini kedai kata dia....heheheheheeeee... pale hotak dia nk wangi2, tau le badan ko bau bawang lebih....pada hal salah satu kaedah pelaris dia...

matahari7001 replied at 10-1-2015 06:01 PM
so  ...

kedai lot %% ke???

kat kawasan umah aku ade satu gerai nasi lemak. rasa x kata x sedap but harga mahal gile nak dibandingkan dengan kuantiti. walaupun aku ni jenis makan harga x kisah harga tapi yang ini aku kisah. bayangkan nasi tu banyak mangkuk kedai tomyam pkai utk isi sambal belacan tu, lauk 2 sudu gitu, dua orang makan, kuih 2 ketul, air berais 2 cawan. kena rm14.. serik nak makan.. walaupun  kedai tu cas mahal xsetanding dengan harga tp mesti ade orang. memang dengar soksek soksek kedai tu mmg pkai sesuatu..