CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naru

Tidur bergelap.... Korang mcm mana plak?

aikk pnye rmai abatar lg horror korang ni anaktirikan aku ler ke?:hmm:

Reply #61 Deadgurlzz's post

dg mmg slalu pki avatar yg takut takut..mase memule aku aktif forum dlu..ternmpk dg gune avatar ape tah...dh la tgh mlm lak tu..terkejut gk..tp buat dek je...lelame tu baru tau..dg mmg suke pki avatar yg nakutkn ceni

keNtut dikHalayaK raMai taNpe meRase Segan siLu adaLah sgT berGaye ~

Originally posted by &lt;i&gt;lin_okinawa&lt;/i&gt; at 5/1/07 02:09 PM&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;<br />
dg mmg slalu pki avatar yg takut takut..mase memule aku aktif forum dlu..ternmpk dg gune avatar ape tah...dh la tgh mlm lak tu..terkejut gk..tp buat dek je...lelame tu baru tau..dg mmg suke pki a ...

&lt;br /&gt;<br />
&lt;br /&gt;<br />
&lt;br /&gt;<br />
thanks for understanding me cyg... muahahahhahaha....xpe nnti aku try carik avatar baru lew....huhu
<br />
<br />
nk letak pic bunge matahari ke?

[ Last edited by  Deadgurlzz at 5-1-2007 02:17 PM ]

Originally posted by Naru at 2-1-2007 05:29 PM
Dulu sya suka tdo matikan lampu....dah lama dah...

tp since last 5-6 yrs lepas, sekarang dah tak berani tdo bergelap...... dh mcm pobia sesangat...

apa taknya.... (sya alami sendiri)...

...

naru..quite scary juga ye..

i have encounter with these things few times dah...dari part tunjuk rupa, bayang, suara, bisikan, bau busuk sume dah pernah rasa..

yang tak syok nyer those things jadi sekitar pukul 3 pagi..

tengah nyenyak tidur tu tiba2 terjaga ada la tu yang tak kena..

but still nash tidur tutup lampu juga..

kalau pun rasa tak sedap hati, pintu bilik tu biarkan terbuka..and biarkan lampu tangga je terbuka..ada cahaya sikit..

cause nash susah nak tidur kalau lampu terang benderang..

Reply #63 Deadgurlzz's post

lorr x yah la tuka... wahahah ok la tu./. cume terseram je.... malam tadi nak tido masok bilik cam seram je.. last2 bukak lampu bace buku... bile ngantok br totop lampu...

Originally posted by Deadgurlzz at 5-1-2007 11:07 AM
aikk pnye rmai abatar lg horror korang ni anaktirikan aku ler ke?:hmm:

alahh... Deadgurlzzz....

tak payah tukar lah.... sebnar nya best avatar engko tu - mudah diingat ke-horror-annya.... cuma seram je... hehehehe....:love:

Follow Us
Originally posted by nashra at 5-1-2007 02:55 PM

naru..quite scary juga ye..

i have encounter with these things few times dah...dari part tunjuk rupa, bayang, suara, bisikan, bau busuk sume dah pernah rasa..

yang tak syok nyer those ...

tp sekarang sya tdo bukanlah terlalu terang sangat..... sederhana je....

bilik sya berbentuk "L" shape.... ada 2 batang lampu putih & sya psang 1 je..... so, kat katil sya tdk lah terlalu terang sangat, tp 'selamat' lah bagi sya... hehehe

:nerd:

naru, tu baru nampak bentuk nya..

kalau naru terkena macam nash ni..dengar suara..mau phobia terus tak nak tido dlm bilik tu kan?

can you just imagine me terbangun pukul 3 pagi, terbukak mata terus nampak pocong berdiri tegak dekat lampu tak jauh dari katil, kira nya beberapa langkah je dari nash baring ni...hu hu hu..

cuak gak, tapi nash cover with my pillow..dlm pada nash baca surah2 apa yang ingat dlm kepala tiba2 dengar suara suami tengah humming...uwaaaaa!! berpeluh gak ler weh..ada ke org menyanyi dlm tidur? kalau mengigau tu ok la ni dlm pada lepas nash encounter with that thing!

esok nya cakap la dgn hubby..tapi hubby claim dia memang tak sedar apa2 pun..kira tidur nyenyak ler..

2-3 hari gak dok ternampak dgn benda tu..kes nya nash dgn hubby few days before gi tengok pameran hantu kat muzium shah alam tu..unfortunately nash yang nampak cik pocong terloncat2 dlm kurungan...

tak tau la plak sampai ikut ye...ada ke kes ikut2 nih? bukan ke benda tu dah kena kurung..?

dah off topic ni..maaf ye..

Reply #68 nashra's post

peehhhhh.. aku pon ade pg gak... tp x de la nampak amenda pon... nampak kat lantai je..... nasip ade laki ko kat sebelah..... apasai x kejot je.. cubit ke.... tendang2 skit kasi dia jage..... bih tu skang dah x tido dalam bilik tu ke??

Originally posted by Naru at 2-1-2007 17:29
Dulu sya suka tdo matikan lampu....dah lama dah...

tp since last 5-6 yrs lepas, sekarang dah tak berani tdo bergelap...... dh mcm pobia sesangat...

apa taknya.... (sya alami sendiri)...

...

My practice kalau tidur, lampu bilik air dibuka dan lampu master bedroom tutup ler, so takde la totally gelap and takde terang sangat.

Originally posted by krepek_pisang at 6-1-2007 12:41 AM
peehhhhh.. aku pon ade pg gak... tp x de la nampak amenda pon... nampak kat lantai je..... nasip ade laki ko kat sebelah..... apasai x kejot je.. cubit ke.... tendang2 skit kasi dia jage..... bih ...

aku masih tido lagi kat bilik tu..

entah ler..walaupun aku nampak and takut dgn benda2 gitu, tapi tak lah sampai terbawak2..

yang paling aku tak leh lupa aku ingat cara cik pocong tu terloncat2..macam loncat atas spring..

bila aku tengok youtube, ada satu clip 'pocong kat jurong'..depa encounter with cik pocong, sebijik cara loncatan macam yang aku nampak..

aku tak kejutkan hubby aku..sebaliknya aku baca je apa2 yang aku ingat..

dari kul 3 pagi tu sampai la subuh aku tak leh tido..bangun terus utk semayang subuh..lepas semayang tu dah tak de rasa takut..

tapi benda tu dok datang for 2-3 days kat bilik aku..lepas tu tadak dah..

Reply #71 nashra's post

pehhh kire ko lucky gak la leh nampak... aku ngan gang aku satu menda x nampak.. semangat g tgk malam..... ade yg kecot tu x nak...tp kene pakse gak.. ye la dari brato siang2 pannazzzz...  pastu dapat lak mase dok dalam pameran tu ade pakcek gatai dok membontoti kitowang.... nasip la ade bebudak x cukop umor kat blakang aku(mude dari aku la tp leh dia rap....)..wahahahahah

ko balik x mandi kot... mane la tau..... tu yg dok teringat2 sampai malam....

ok kepek n naru...

ku x tuka ler..:bgrin: ku pon malas nk carik abatar yg cun laen..

ku sker tido dalam gelap...
tapi dgr cter naru neh...
mcam cuak gak...
tapi kat umah neh, memg lampu bilik blakang bukak laa...
mak ku pon tak bg tutop lampu...

huhuhu...
tapi kalo kat mane2 pon, memg tutop lampoo...
mase ku kat PD...
ku kuar dgn BF ku malam tuh...
ku dh gtau mber ku...myb balik lambat..
mber ku, apeen namo ehh pon ye kan je...

pagi tuh, ku balik kul 4pagi ke 5pg camtuh...
lepak tgk wayg midnite + gi lepak makan...
lame woo...
pg esok tuh mber tny...
"ko balek umah pg tadi watpe??pastu ko kuar balek kan??"
ku dah kepelikan...ku tny mber ku...
"ko biaq boto...ku tak balik laa..."
dia dh kekonpiusan....tny lagik...
"habis sape yang bukak pintu paga kul 2pg td??siap masuk bilik neh lagik...den tak tido lagik time tuh,den wat2 tido...ingatkan ko,terasa ko menjengah kat den lak...pstuh, dgr pintu paga tuh berkunci balik..."
aku pandang dia, dia pandang ku...
aku geleng kepala...
ku cakap kat dia...
"sah peen, ko kena kaco neh...serius...aiyok..."
dia dh sengih2 lak...

tapi memg btol pon...umah ku kat taman poli tuh keras sket...
byk sgt batu ehh...
hahahaha..
tapi memg byk cter pelik2 laa kat citu...
umah ku tuh 4org dudok...
mlm tuh tinggei 2org je..
ku dgn housemate lagik sorg dh kuar...
tuh yg dia ingt aku balik malam tuh...
aduhh...cuak seh....

tapi yg pelik...kawan2 ku sume dh kna kaco..
ku sorg je tak kena smpai laa nihh...
dh balik KL pon alhamdulilah...
tak pape pon...

Originally posted by Deadgurlzz at 6-1-2007 09:22 PM
ok kepek n naru...

ku x tuka ler..:bgrin: ku pon malas nk carik abatar yg cun laen..

wahahah good good.. kalau ade abetar yg memgugat jiwa je ko tuko....

Reply #74 noddyFARHANA's post

wahahahah kenape antu tu pilih ko ye ....apasai x jadi yg sowang lagi...wahahahsah antu tu ade ati ngan ko...wahahahah nauzubillah insap insap.....

nasip kawan ko x g ikot antu tu masok bilik..lepak2 sembang2 ke.. kalau x lagi la ..sah teceret2 kang......

kawan aku ade dia tejage malam nampak ade menda same rupe cam roomate... roomate tu rambot panjang.... antu tu  tutop muke  ngan  rambot ..siap ngaji ikot radio(pasang IKIM...) cian membe aku tu phobia gile jadi nye ngan roomate sowang tu.......

Reply #76 krepek_pisang's post

taklaa kepek...
yg dia pi kaco tuh mber2 ku...
sorg kena tindih je...
tido time siang pon kena...
kena gigit laa...
dak dua org tuh asyik kena jee...
ku lak...
tak penah kena laa...

tingin gak nak kena...
mst kaki ku gigil punyaa...
hohoho~~~:pmuka: :pmuka: :pmuka:

Originally posted by krepek_pisang at 6-1-2007 03:39 PM
pehhh kire ko lucky gak la leh nampak... aku ngan gang aku satu menda x nampak.. semangat g tgk malam..... ade yg kecot tu x nak...tp kene pakse gak.. ye la dari brato siang2 pannazzzz...  pastu  ...

lucky? eeeeiiii..aku tak mo ler benda tu ikut sampai rumah..cukup ler dia menonjolkan diri masa kat muzium..

masa aku kat dlm muzium org ramai kerumun kurungan tu sambil sibuk dok jenguk2..aku tak jenguk, tapi aku cakap dlm hati aku nak nampak cemana rupanya..sudahnya dlm ramai2 tu aku sorang je nampak..puas aku tunjuk kat hubby aku tapi dia pun tak nampak..and org2 lain pun sibuk jenguk kat tempat yang aku point..haram tak nampak..errrkkkk! aku ingat sume nampak...

mana boleh tak mandi..

aku ingat sangat, hari yang aku pi tu jumaat pagi...tengahari tu aku dah balik rumah..

hubby aku siap2 nak gi sembahyang jumaat..

aku lak sibuk persiapkan diri sambil tunggu hubby balik dari masjid nak bawak mertua jalan2..

ermm..korang pernah kena tak terjaga tengah2 mlm, and then ada suara berbisik kat telinga korang?

aku pernah..suara garau lelaki berbisik betul2 kat telinga aku panggil nama aku..aku toleh cari tadak sapa pun..bila dah sedar tu bukan sebarang suara meremang rasa bulu tengkuk..aiseh!

sama gak dgn bau..tengah syok2 tido ada pulak bau hancing ya amat..tapi masuk subuh alih2 je hilang..tu tandanya jin ada berdekatan kita ye?

Originally posted by nashra at 5-1-2007 11:32 PM
naru, tu baru nampak bentuk nya..

kalau naru terkena macam nash ni..dengar suara..mau phobia terus tak nak tido dlm bilik tu kan?

can you just imagine me terbangun pukul 3 pagi, terbukak ma ...

Nashra,
naru baru je baca post Nashra,,,,, betul ke? eeeeeeeekkkkkkk seram sungguh (nyesal baca :geram: )

Nashra sempat tengok muka dierrrr tak? heeeehHHHHHHH:geram: :geram: :geram:

Reply #77 noddyFARHANA's post

wahahah jgn mintak babe....dah  kuar dari umah ti br la teringin nak rase ye...wahahah bijak bijak....