CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mharry

Misteri Serai Wangi

Balas #50 sharx\ catat

pheww... ayay.. sib bek saye bukan melayu.

sapa nak batu bata ???

takde beza melayu, cina, india, benggali ke atau apa2 bangsa...
yg melayu aku taula pasal banyak berkai rapat dgn kehidupan seharian...
cina pun ada kepercayaan dia feng shui la,
india taktau apa...
apa pun jangan salahkan bangsa....
semuanya tindakan individu
jgn ikut perangai minah kangkang koling pariah estet si ashna tu...
seorang melayu buat hal, semua melayu dia nak hina...

@salim
batu bata tu boleh buat apa?
boleh anta santau kat si minah estet tu dak?
tapi kalau buat hempuk kepala dia pun best gak

abis2 antu...batu plak...

aku ikat kat cincin ngan wat loket jek batu bunge serai ni..mmg cantik utk dibuat perhiasan..toksah la percaya pd kuasa

Memang... dulu aku ad tgk sendiri waktu aku tinggal ngan kakak kt puchong.  jiran sblh rumah aku tu mmg ad kebun kecil kt blakang umah. dia ad tanam pokok serai wangi banyak gak la. Umah tu yg blok last belakang sekali so ad lah tanh sbb belakg tu ad lombong tinggal. pendekan cita ad satu mlm aku dgar bising kt blakang umah.. so dari atas aku selak langsir tgk. Ramai la jiran aku tu dan 3/4 org pak aji ke ustz aku x pasti la tp dia org pakai kopiah tgh cabut pkok serai wangi tu... lepas tu korek tanah n ambil batu dari bawah akar pokok serai wangi yang dia org tarik tu.... memmang berkelipan batu tu... tambah pulak terkena sinaran lampu jalan... Tapi tiba2 aku seram....
Memang betul klw pokok tu berbunga memang ad batu bawh dia.... Tp jagn la pikir yang bukan2.... tapi x sume org tanam pokok serai tu akan berbunga tegok tangan jugak.... Tapi cite ni dah lama dh.... tu aku tgk waktu lepas spm... skrg ni dah kt 10 thn dah....berlalu.... Tapi... cita ni memang benar bukan rekaan .....

Follow Us

Reply #8 jamilkucing's post

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Tarik barang2 dari pokok serai wangi( Topic Merged )

Post Last Edit by medangmru at 7-3-2011 18:27

nk bkgsi la cite aku ni sket utk tatapan korg2 smua..
mak aku mrupakan sorg yg amat2 prcayai pkara2 halus.dia juga ade wat part time la mngubat2 org.tlalu byk koleksi2 brg antik yg mak aku simpan.aku n abg aku plak adalh glongan org yg kurg mprcayai bnd2 ni smua.jdi kami x la amek port sgt.bile org cite keris blh bdiri sndri..kami gelak.mcam2 la lagi.mak aku sbelum ni pn mcam kami gk.dia jadi tjurus ke dlm bidang2 ni,mse kiteorg bcuti ke kelantan waktu.aku bru je 8thun x silap aku la kn.waktu kami kluar dri pasar pe yg bsar kt kelantan tu.smentara mnunggu ayah kteorg amek kete.kteorg lpak2 la dpn pntu psar tu.ade sorg nenek tua yg duk bsila kt tepi tu.agk tua la.dpan die tbentang 1 kain dn di atasnye ade 2 bilah keris gading gajah.mak aku duk belek2 smbil aku n abg aku duk main2 kt tepi.tibe2 ayh kami dtg.aku pggil la mak aku.mak aku pndang la.then bile die pndang blk.nenek tu hilg.keris tu plak ade dlm tgn die.mcm xde org yg pnh duk kt situ la.cube di cari gk di sekitar.tp xjmpe.bile di tnye kt org di situ.kate dieorg xpnh plak ade org mniaga kt situ.then kteorg blk hotel.mlm tu mak aku dpt mmpi.dlm mmpi dtg pnjaga keris tu.mnurut kate mak aku.keris tu spasang.jantan dn betina.siap ade name.nama jawa ape ntah.start dri tu laa..die mbabitkn diri dlm bnd2 ni.da mcm2 bnd die kmpul.

dpndek kn cite.wktu aku da brusia 20thun.aku n abg ttp x brpe pcaya dgn bnd2 ni.jdi pda 1 mlm.mak kteorg x bgi kuar.die kate mlm ni duk umah.mak nk tnjuk sumthng.kteorg duduk laa.then di bwknye kteorg ke pokok serai yg dtanam d skitar umah ktoerg.then mak aku ckp duk snyap dn bukak mata luas2.mulut mak aku tkumat kamit..dtburnya beras kunyit di skitar pokok tu.lalu di sruh nye utk mcabut pokok tu.aku pn cabut la.bpeluh gk nk mcabut pokok serai yg da bthun2 lamenye tu.tcabutnya dri tanah..di lihat..ketulan2 bsinar2.klihatan sperti zamrud bwrna merah..n mcm lg2 la..kuning n putih pn de.di sruh kutip nye smya pmata2 tu.lalu di ltakkn d dlam bekas yg de kain kuning.mak aku beralih ke pokok kdua.di buatnye bnd yg sme.die sruh abg aku plak cabut.abg aku cabut.kali ni..gelang..cincin n rantai.setiap 1 ade 7 set.maksud aku.gelang ade 7,cincin ade 7 n rantai ade 7.same mcm bilangan adik bradik aku.ade 7org smua.n mak aku bralih ke pokok trakhir.kali ni die yg cabut.this time,yg kuar 3bijik quran kecik.sbesar tapak tangan bayi,3botol kecik yg mngandungi minyak x tau ape.dlm botol 2 mcm de 1 kayu.pda kayu tu ttulis alif pda botol ptama,ba pda btol kedua,n ta pda btol ketiga.lpas kami masuk krumah.dn diletak kn smua brg2 tu di atas meja.dprasap kmenyan dhulu.mmg kjadian tu btul2 mbuka mata aku.yg mnarik.btol2 yg de myk tu.myk tu dignekn utk mngubati org2.stiap kali myk tu kurg..stiap bulan mngambang die akn pnuh smule.brg2 tu smua dbhagikn kpada adk bradik kami.aku cume amek cincin je.sme mcm abg aku.brg2 lain msih tsimpan dlm jagaan mak aku.yg paling mnarik.zamrud tu.bile di ltak kn d dlm air.yakni air tu btkar merah spenuhnye...itu lah kisahnye..

Rate

1

sok pu3 komen..pu3 nak balik dah...papaiii..

klo ade gmbo benda2 yg ko tarik 2 g bes......

:kant:..kebabommm

xtny ke mak kau benda yg di wat tu betul ke x? takut salah je... maaf yer sekadar bertanya...

hurmm..ntah laa..insyallh dgn hrapan x..stakat ni ape yg aku nmpk n dgr..xprnah mgunakn ape2 mantera smerah padi or mantera beradu.yg dgunekn adalh ayat2 al quran.sbelum di tariknye barang2 tu pn,aku dpt tgk mak aku stiap hari smayang hajat..

gambar2 insyallh nnti..tgu aku blk kampungg..rnduuu

klo ade gmbo benda2 yg ko tarik 2 g bes......

http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images01/99/m_756f50425bb24101d815be9281e5c579.jpg:kant:..kebabommm

ashrafsinclair Post at 24-7-2009 15:53

hehehehe... jahat   

nak wat pe gambar tu??

dgr orang citer nak amek mende2 cmnie nak kena posa, semayang, dan ader pantang larang dier..hati pon kene bersih mcm2 lagi la..tuan rumah kalo ader pic lagi bess..

makcik espi pn penah gak....tp bkn tarik la...
mcam jual beli dgn org halus....kne panggil ustaz jd perantara..
bkn free..kne bayar...tapi die bayar murah jela....
nnt dapat la batu cantik2  tu...
makcik espi cakap kalau up lagi leh la dapat gelang emas cantek2, rantai ke...
serai tu tak tarik gak...rasenye gune cangkul

8# espirulyna

Tengok ni youtube makcik2 mencekau batu permata serai .. hmm tak dapat ditafsirkan fenomena nih

fuyooo memang dahsat lah... kenapa tak buat ladang ke kebun serai bungai besar-besaran? ananda krishnan pun boleh kalah tau....

mase aku budak2 dulu penah tgk upacara cabut serai ni. mmg ade batu permata. camne ntah leh ade, wallahualam...

aku paling MENYAMPAH keje sia2 ni! carik geliga la,carik batu le,carik suasa la...dh tu nk jual plak...siap ada blog sendri..
aku SEDIH bila tgk keje sia2 ni yg selalu di KEJEkan mesti MELAYU. hmmm...melayu tu sinonim dgn ISLAM,so klu bangsa/agama lain tgk kita dok pulun carik benda tahpape ni,apa agaknye dlm fikiran diorang ek?....

dari carik benda karut ni, adalah BERJUTA KALI LAGI BAIK KITA CARIK KEREDHAAN ALLAH SWT.

dlu masa aku tinggal kt penang,selalu le tgk mangkuk2 yg buat keje tarik menarik ni.

nk bkgsi la cite aku ni sket utk tatapan korg2 smua..
mak aku mrupakan sorg yg amat2 prcayai pkara2 halus.dia juga ade wat part time la mngubat2 org.tlalu byk koleksi2 brg antik yg mak aku simpan.aku ...
mynameisdarn Post at 24-7-2009 15:24

besss nya Myna....tapi kena ada cara mistik gak la nak ambik barang kat pokok serai ni kan....

benda ni ada jadi kat cousin Ai tapi diff sikit dri Myna....cousin Ai pokok serai dia berbunga and  then dia dpt mimpi...dlm mimpi dia ada sorang tua yang inform cousin Ai ni...kat pokok serai dia tu ada barang2 berharga...tapi cousin ai ignore jek....3 mlm berturut2 orang tua tu datang dlm mimpi dia....my cousin inform la kat jiran dia pasal dia dpt mimpi n tentang pokok serai dia yg berbunga....keesokannya harinya pokok serai dia dah kena gali habis satu rumpun.....n then x lama lepas tu...jiran dia beli motor dan tukar kereta baru...kelakarkan....tapi my cousin x syak apa2 pun....lagi pun cousin Ai ni muda ar lagi so dia kureng percaya sikit benda2 ni....
kejadian alam ni mmg banyak misteri kan.....