CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: EJALTI

[Tempatan] [VIDEO] Warga emas jatuh terlentang, kerusi ditarik ketika solat

Nak bawa anak kecil pun, pastikan anak tu boleh ikut solat sekali... kalau takat lari2 gini baik stay kat rumah je

midori888 replied at 14-3-2024 08:36 AM
nope, meols rasa budak tu mmg nakal...sbb pakcik tu mesti dah berapa2 kali duduk kat kerusi tu mas ...

Yess, saya setuju kat sini. Budak yg baik dan diasuh dgn baik xkan berani merayau2 waktu org solat.

cantthinkofany replied at 14-3-2024 02:50 PM
sorry naaa...aku tak tengok klip panjang.....apa pun aku still rasa...kita perlu memupuk utk membi ...

Pendapat I begini. Setiap sesuatu amal dn pekerjaan kita, waima dlm beribadah pun tetap berpandukan kpd terms dn condition. Kita je kekadang terlalu selfish nak bolot lebih ttpi tidak memikirkan hak orang lain. Anak nakal dlm masjid, mengganggu kedamaian dn konsentrasi jemaah, tidak diambil kira oleh emakayahnya, janji mereka dpt pahala lebih. Tetapi bagaimana kelaku anak nakal yg merampas ketenangan dn kekekhusyukan jemaah lain. Nak didik anak dekatkan diri ke masjid, dekatkan dulu diri si anak dgn sejadah sekalipun di rumah. Latih dn terangkan kd anak adab solat walaupun di mana solat didirikan. Kanak2 suka ke masjid kerana areanya lapang, boleh lari sana sini, ramai dgn kanak2 yg sebaya boleh diajak bermain2. Adakah itu sudah mencapai matlamat untuk kanak2 sukakan dn mencintai masjid?

Kalau maknya tak pi solat kt masjid, x blh la nnti nk selpie sambil boh kapsyen
#doneterawih
Haaaa gitcheww.

Macam tu punya jatuh mujur tak meninggal orang tua tu.

Iols injured 6 bulan solat duduk, asben iols pesan nk turun sujud rasa dulu kerusi kat mana. Kaki sentuh kerusi pun boleh agak nk landing mana.

Kesian pakcik ni… tumpoi tongkeng

Follow Us
cantthinkofany replied at 14-3-2024 02:50 PM
sorry naaa...aku tak tengok klip panjang.....apa pun aku still rasa...kita perlu memupuk utk membi ...

Anak2 saya masa kekecik, takde pun ke masjid. Dah sekolah ni, tau pulak nak ke masjid sbb ikut bapaknya. Saya je la, masih liat lagi. Lebih selesa kat rumah sbb tak payah nak bertudung bagai.

Mak bapak yg biar anak sampai datangkan kecederaan pada org lain, adalah makbapak selfish. Mcm mana kalau yg jatuh tu bapak kita, mak kita, boleh ke berlapang dada?

Edited by B40tastePosh at 14-3-2024 09:26 PM

Dosa banyak kolesterol jahat.

guesswho09 replied at 14-3-2024 01:37 PM
Baca kat mana pakcik tu demam & muntah2?

Baca kat soratkaba hasanah.

Edited by cantthinkofany at 15-3-2024 09:14 AM

ramai yg PM aku...so aku balas umum kat sini la eh....first and foremost aku minta maaf....tapi aku punya concern:

1. orang perempuan yg nampak kerusi itu dialihkan semasa tetengah sholat tu...aku still fikir dia wajar untuk berkorban... samada letak kerusi tu balik atau inform pakcik tu...daripada pakcik tu terjulangkang mcm tu.

2. ya...aku akui...aku pun menyirap jika benda tu berlaku kat bapak atau sesiapa je darah daging aku...sbb mmg jatuh terhentak mcm tu untuk orang tua amat menyakitkan....tapi pada ketika itu mak and bapak budak tu tak nampak kejadian kerusi dialihkan....and tak tau pun malapetaka atas perbuatan anak dia

3. yes...kita perlu mendidik anak2 utk mencintai masjid dgn selalu expose them to suasana masjid...umur yg sesuai mungkin bergantung pada kematangan anak2...

4. and aku rasa...aku rasa eh...mak bapak bebudak bkn baru first time gi masjid...which selama ni tak berlaku benda2 mcm tu....or even if this is the first time diarang gi masjid...now they know...kenakalan anak diarang and of course diarang akan ambik counter measures..

5. mmg boleh sholat jamaah dirumah...dgn suami jadi imam utk keluarga...tapi kalau semua orang fikir mcm tu...sunyi la masjid....sbb orang2 yg beranak kecik tak boleh ke masjid....yg penting...kemungkinan masjid2 kena buat satu bilik permainan utk bebudak mcm ni...mcm nursery center....so masa mak pak tengah sholat kumpul diarang dalam tu....banyak lagi cara lain selain dari melarang mak pak yg beranak utk datang ke masjid memeriahkan masjid....
6. lagi satu...kemusykilan aku...video tu dari CCTV atau rakaman....aku tak prihatin masa baca....

lagi sekali aku mohon maaf jika ada yg tersinggung ngan pendapat aku

kalo ribas dengan rotan, family budak ni marah ke tak

Edited by Dwdrum at 14-3-2024 06:42 PM
cantthinkofany replied at 14-3-2024 05:12 PM
ramai yg PM aku...so aku balas umum kat sini la eh....first and foremost aku minta maaf....tapi aku  ...

Aku rasa ko tidak perlu minta maaf... Cuma yang aku faham nakal /naughty cara ko interpret seperti kiddo itu nakal sudah ada ability untuk ber fikir do's and dont's...age begitu tiada lagi ability berfikir seperti 4.. 5 yo... Umur ini nakal akan buat apa saja for fun..danger or safe self awareness ini kurang... Bawa ke masjid umur begini depa hanya ikut/copy saja apa adults tanpa faham... Umur begini cuma ada emotional expression.. Lapar.. Sakit.. Takut. Happy..sleepy  and uncomfortable feeling...ini salah parents bukan salah budak

bagi aku bukan semua budak boleh bawa ke masjid
budak2 sesuai bawa ke masjid bila dah ada latihan dari rumah
budak tu dah diajar utk ikut cara org solat
kalau x diajar pun dia ada minat utk ikut orang solat walaupun cuma ikut separuh jalan je lepas tu cuma duduk je

banyak aku tengok budak kecik umur 2 3 tahun yg duduk elok je sebelah ayahnya, kadang ikut solat kadang x
dan ada budak yg sampai je masjid terus berlari berguling menjerit siap bawa mainan dan pastu bergaduh, ada yg sampai nangis

guesswho09 replied at 14-3-2024 01:37 PM
Baca kat mana pakcik tu demam & muntah2?

hmetro ari tu x silap

Saman je.

Macamana ya mak bapak boleh senang hati bersolat dengan membiarkan anak kecil umur 2-3 tahun tanpa pengawasan dalam masjid/surau? Kau xde terdetik langsung ke dalam hati anak ko buat benda bahaya? Anak ko kacau org? Anak ko dibawak lari dek org? Anak ko berlari keluar masjid tuju ke jalan raya? Mmg sejenis mak bapak ignorant ke korg ni eh?

Klu ye nak bawak anak kenalkan pada masjid biar yg dah berakal. Kalau tak xpayah la bawak. Solat rumah je maknya tu.

Bayangkan klu bapak ko yg kene mcm tu, jadi kecederaan kekal, ape perasaan? Cukup ke sekadar permohonan maaf je?

Bising ek bila tak bagi bawak budak or budak kena marah dlm masjid. Sbb ni la nakal sana sini lari.. lom lg terpijak cermin mata jemaah. Aaaa ni suami aku kena. Budak ni aku Geram tgk.. mau aje aku titik tgn tu.. bagi lempang sedas dua. Nakal nak mampos. Aku biasa tgk Budak yg tertib adik beradik dan Budak yg buas adik beradik. Dtg dari benih yg tak elok.. eh gitcheww mampos kena kecam.

Akak i kena camnila cucunya 2 tahun pegi alih bangku dia solat. Makan pain killer la jugak sehari dua terhentak punggung punya pasal. Dahla kaki sheols baru operate, sib baik tak jadi apa

Budak-budak yang masih duk bermain-main tu tak payah dibawa masuk ke dewan solat.