CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: a.ceCCo

[MERGED]KEJADIAN DI ASRAMA/DORM - by a.CeCco & cikamoi

time aku sekolah menengah asrama dulu
tiap2 malam memang menakutkan
malam2 pukul 2 atau 3 pagi bunyi semacam
ada yang jumpa tangan berbulu

tapi aku tak pernah jumpa dengar cerita kawan2 yang jumpa

sape mendobi skali ngn aku????...

hi...

ikang ade story cket tp mende ni dah agak lame dah berlaku..lebih kurang 3 tahun dah..
benda ni jd masa ikang duk hostel mase tu sem 2. Time tu malam lebih kurang kul 11, ikang n kwn ikang ni (nama die nurul) nak basuh kain la (kt hostel xde mesin basuh.. ).. So mlm tu kitorang ber2 basuh kain..Toilet xjauh,selang 2 pintu bilik hostel je..Nurul ni basuh kain kt dlm shower (pintu x tutup, jd ikang bleh npk die..),ikang lak basuh kt para(kire tmpat basuh kain la..) kt tepi sinki yg ngdap ngn cermin..cam biase xnak bg rase takut sgt kitorang borak2la tp xde la nak ckp or ketawa over2 sgt..lebih kurang 1/2 jam pastu agak2 dah nk siap membasuh, nurul kuar jap kate nak g ambik ape ntah kt bilik die, ikang pun ckp ler g tu jgn lame sgt..
lebih kurang 5 minit berlalu....ikang pun dh siap basuh...nak cuci la ckit kt tmpat ikang basuh kain tu..pastu ikang pun basuh berus kt sinki yang ada cermin tu n ikang pun nmpk nurul masuk tp ikang xnmpk muka die coz pndgn dari tepi n hujung2 mate je..tp ikang berani kate yg tu nurul coz pkaian same cm nurul n die duduk kt tmpat die basuh kain td..die smbung balik basuh kain...ikang pun ckp kt die, aku dh siap basuh kain(mase tu ikang pndang kearah die n nmp blkg bdn die je la..die cm biase la dlm posisi mencangkung kt muka pintu smbil berus kain die..).ikang pun duk atas para tmpt basuh kain smbil2 tunggu die siap.. kitorang xborak dah mase tu coz ikang lyn enset die lak cbuk basuh kain..
duk cbuk main enset, ..tibe2..nurul masuk toilet n kate, sori la lmbt ckit..ikang xtnye lg kt nurul pasal tu..nurul dgn selambenye g la mencangkung smbung kerje die balik... ikang mule rase nak balik bilik je, x nak tgu, tp kes cian kt nurul, ikang teman jgk die smpai keje die siap..
lepas semua dah siap...ikang x cerita kt sape2...ikang xde la nak deman ke ape ke kes nampak benda tu..
lbh kurang seminggu pastu baru ikang crita kt nurul..
Nurul kate byg ikang je tp ikang rase x..mmg ikang nmpk gaya n stail ' benda tu' sejibik n sebijik mcm nurul..
lps pade tu kitorang dah x brani basuh kain smpai tgh2 malam takut peristiwa tu berulang kembali..

agak2 mende2 cm tu mmg dh biase ade ke kt mana2 asrama?

tp ikang syukur sgt2 sbb mende tu x kaco ikang n x tunjuk muka die kt ikang...kalo x..

[ Last edited by  ikangpiana at 10-2-2009 04:06 PM ]

Rate

1

ngeeeeeee...ngerinye......

perasaan jer kot.....

rugi nyer nurul tuh.. pttnyer dia masuk pas bende tuh da abes basuh kain dia

Balas #1 ikangpiana\ catat

Dik, ni hostel kat mana ya? Sebab I might have to merge it with another thread. Asrama? UiTM?

Follow Us

Balas #5 Santeira\ catat

hostel politeknik di pantai timur semenanjung...PKB...tp xigt dah duk kt blok mane mase tu..

Balas #6 ikangpiana\ catat

I'm going to merge it with this thread ya?

http://mforum6.cari.com.my/viewthread.php?tid=314374&page=4

Originally posted by sosimple at 10-2-2009 08:23 AM
rugi nyer nurul tuh.. pttnyer dia masuk pas bende tuh da abes basuh kain dia

ha ha ha hampeh ko....sempat lagi tuh

hummm...klau peristiwa kali pertama masuk hostel..masuk form 4. Dpt masuk sek. teknik di tgh2 bandar, tapi lokasinya sebelah padang polo @ pusat rekreasi yg juga bersebelahan ngan jirat Cina .

Masa tu, idok plak aku memikior seram2nye hostel ker..sebab aku rasa best dapat lari dari cikgu english yang macam & best sebab masuk teknik xyah amik biologi (mmg xberapa nk minat sangat)

Walaupun jarak rumah & sekolah lebih kurang 20minit (naik skuter pak aku ), tapi entah camna aku leh dpt hostel gak, kalau kengkawan lain yg rumah2 area situ..seme pakat berulang (maknanya sekolah tu bukan fully asrama penuh). Aku balik cuma ujung2 minggu masa naik form 5 jerk..sebab gi tuition (mcm ngada2 jerk..hahahah). Form 4 xberani lak nk balik sebab ada jerk aktiviti & malas nk kene cop ngan senior2

Xberapa nak ingat exactly time tu jam berapa sebab peristiwa ni dah almost 10tahun laa berlalu...masa tu, kurang igt ler..dah abis orientasi gamaknyer..tapi kira awal permulaan masuk hostel, entah camana boleh terjaga dari tidur (anggaran masa jam 3pagi).

Masa tu semua junior tidor katil atas, senior tidor katil bawah..tapi malam tu, aku rasa kehangatannya..berpeluh2 & ada movement & sore2 di katil bawah..& selamba bapaknyer aku menghulurkan kepala nak usya kak yatt (senior @ ketua dorm aku) yg di bawah katil aku. Terkejut alang kepalang akak senior aku tu..hehehe..aku yg masih dalam blur2 tanya ler..ngape ni??

Hahh..lupa nak mention, asrama perempuan masa tu ngadap padang sekolah..belakang nyer plak macam hutan bahanat jerk sebab pokok2 jerk belakang tu. Lokasi katil aku lak kat area hutan tu ler.. & katil2 lain semuanyer ada pasang2(di rapatkan dua), cuma yg penjuru2 bilik semua katil single (paham ker korang ni..hahahah).

Dalam kesamaran lampu koridor luar tu..kak yatt aku cakap...ko tido jerk laa..

Aku naif terus jawab..xberapa nk boleh tidor ler..panas (dah kipas siling xberapa nk kene aku)...aku cakap "macam nak bukak tingkap jerk"

Kakak senior yg lain (aku luper dah nama)...bebel kat aku ckp.."xyah ngada2"...huhu kena marah lak..

Nak sambung tido, diorg kat bawah tu macam duk berpeluk2 jerk dah 1 katil duk 3 org...yg penjuru kanan bilik (sebelah pintu masuk..)aku tgk pun duk rapat2 2-3org senior.

Xlama tu..aku rasa ler lokasi aku masih kat katil atas..aku dengar macam seretan rantai...sreeettt..sreeet..seme pakat diammm.

Aku yg naif ni duk pikir..siapa plak pergi main bidai kat luar tu..xpun aku pikir..kuatnyer angin kat luarr..siap boleh tiup bidai kat luar tu (fyi, bidai2 tu mmg akan diturunkan waktu malam sebab asrama lelaki berdepan ngan asrama perempuan (cuma blok aku jerk ngadap padang).

Mulut aku cepat jerk ty...bunyi apa lak tu...Kak yatt terus cakap..klau ko takut, meh tido ngan akak kat bawah. WAlhal aku turun bawah sebab aku pikir, panas kat atas tu..kalau turun katil dia, boleh la kene sejuk kipas tu...hehehe

Kira malam tu, aku berkongsi katil ngan kak yatt, & sbelah lagi tu..ada alang, ayang & sorang lagi luper dah duk tido peluk kepala lutut . Member aku sebelah katil tu aku rasa macam penakut2..dia pun terjaga (gamaknyer dah katil2 kat bawah tu dihenyak2 beberapa senior)...dia tanya aku..napa tido bawah..aku cakap..panas...ko tido jerk ler kat atas tu..hahahahah

& xsalah aku malam tu ada beberapa lagi bunyi2an yg pelik & mengecutkan senior2...tapi, macamana aku boleh lena pun aku xtau...

Yg pastinya, esok malam semua dikerah baca yassin sebelum tido

Every week jerk ada sessi membersihkan blok & bebelan2 akak senior esp. ketua blok laa pasai kebersihan diri terutama pad2 tu haa...xpaham aku, dah tua tobeng pun mende tu nak diingatkan lagi.

Walhal ada puak2 yg buang pad tanpa basuh gamaknyer & senior2 berkeras akan amik tindakan drastik jika dapati ada pad yg dibersihkan (dengar kata akan dititik limau atas pad tu...adeh..xpandai tul aku part2 ni)...

Sebab tu, ada gangguan2 yg aku sendiri xberapa nak sedar.

Macam2 citer sebenarnya, esp. utk mereka yang biasa study kat bilik prep (bilik prep kat tingkat 2 ujung sekali tapi depan tu ada pokok mangga rimbun nyahhh)...

Ada sekali tu, aku macam perasan time2 maghrib ada ler 2-3 org senior ni..duk gelak sakan bawah pokok mangga tu...yang berdepan dengan surau..& aku macam perasan lirik mata aku nampak ada kain putih2...(idok aku pandang direct..tp imbasan jerk ada)..

Dalam hati aku cakap..asal deme ni suke bebeno time ni...mcm gelak ngilai2 pun ada...hehhh, terus aku masuk surau & buat aktiviti biasa budak asrama waktu tu...

Apa jadi lepas tu..idok ler den amik tau, tapi ada sampai satu tahap akak senior cakap...pagar dah bocor..sebab tu banyak gangguan..

Siapa yg kena..wallahualam. Itulaa, bersuka2 sangat..mende tu ikot suka sekali ler gamaknyer..sebab ada geng

tapi paling ingat sekali masa time aku jadi senior lak...aiseh men...ada kes histeria melibatkan budak junior yang di sebelah bilik gue.

Masa tahun jadi senior..warden siap suh biro agama ni periksa kehadiran solat maghrib lagi (sebab ada puak2 yang suka bebeno ponteng solat jemaah, either semayang kat dorm sendiri2..atau ngaku period berpanjangan )

Dengar kata, budak ni mmg dah ala2 meracau 2-3 hari lepas & ada akak senior yang ditugaskan 2-3 org utk jaga budak ni (bagi nama budak A). So, senior2 ni akan solat maghrib & baca yassin di katil budak A ni...

Entah camana klimaksnya..waktu maghrib jerk..budak ni dah start meracau2 dah..so, aku turun jerk ler pergi ke surau yang ala2 besar macam masjid dah bagi aku tu..sebab rasa senior diorg boleh handle kot..

Nak jadi buang tabiat aku laa gak tu..first time aku pkai kain batik pergi ke surau (gara2 nk tunggu ari minggu baru nk basuh baju..hahahaha)

Elok jerk lepas isya', di anggarkan jam 9.30malam...mmg time aku ngan kunci2 surau seme..pastikan xder aspuri2 lepak surau lewat2 (ni biasa aku jerk lepak surau nak study situ...tp idok sampai lewat2..huhhh)

On the way balik dari surau tu...terperasan kat pagar aspuri (idok ler jauh mana surau ngan aspuri..dalam 50meter jerk) ada satu scene yang tidak ingin sama sekali di lihat oleh mana2 warga aspuri...warga aspura (asrama putra seronok ler kot )

masa time aku jadi senior...kebanyakkannya dah duduk blok yang baru siap (blok ni dah ler 3 tingkat..pehtu plak ngadap ler pokok2 yang persis dalam utan, tinggi2 & sayup2..tapi bagi aku view situ cantik...utk hirup udara segar..tp tidak pernah terlintas nak masuk lebih dalam lagi...sebab katanya nyer..di sebelah sinun tu ada jirat cina & lokasi blok baru tu pun ada di katakan mengambil beberapa lot jirat tu....wallahualam..

Sambung balik scene  di pagar aspuri tu..budak A yg meracau2 ni tadi..ruper2nyer sudah berlari dengan kudrat luar biasa (nasib dia lari..kalau dia terjun dari tingkat 2 dorm kitorg tu..naya beso laa weiii) tapi tersangkut di pagar aspuri (kejadian beberapa hari lepas menyebabkan warga aspuri & kerjasama biro agama warga aspura 'memagar' blok tersebut)

So, once dia jejak kaki kat tempat di'pagarkan' tu..dia xboleh laa meneruskan larian pecut dia tu...aku ngan si H (H ni ketua biro agama) on the way balik dari surau tu terus tahan si A ni di balik pagar luar..senior2 si A badan ala2 berisi tu follow budak A ni dari belakang...

Entah mcamana aku ni tetiber di suruh baca Yassin & surah Al-Hasyr (aku luper ayat berapa..tapi masa tu ayat hafazan utk KAFA). Hehhh...dalam keadaan gelabah gitu, aku disuruhnya baca macam2...mcm radio tape dah aku baca..sampai satu tahap si H ni gi amik quran (dia takot aku baca lintang pukang)...

Wawawa...adegan kat situ lebih kurang sejam lebih laa oii..suh panggei warden aspuri..harammmmm itu warden nak turun..sebab katanya dia xpercaya mende2 ni seme..(dalam hati aku menyumpah sebab at least ko percaya ker idak..ko mari ler jenguk budak ni...ni ko duk dalam bilik mmg ler xtau)

Harap kan 5 org senior aspuri + 2 warga aspura biro agama yg nak handle budak ni...meracau2 antara dialog2 dia...

" A nak balikkk....nak balikkkk..nak pergi kat makk A. Mak A dah tunggu tu...lepaskan laa A...A nak balik" (ala2 mendayu menyeramkan bulu tinger aku waktu tu).

Aku luper nama budak aspura yg tlg berdialog ngan budak A tu..sambil picit2 ibu jari dengan bawang putih/lada hitam...masa dia jerit tu..adeh2..sayup2..tapi masa tu aku teruskan jerk bacaan aku dalam gelap2 samar tu..antara nampak ngan idak jerk ler.

Si H (kawan aku warga aspuri )menyarankan budak ni diusung masuk dalam surau bila dah tgk si A ni macam dah lemah longlai dek penangan & pertahanan kitorg tadi...atau si H ni bimbang kang di bawak "kuncu2" ..ramai lak histeria..jenuh lak kitorg nak handle. "kuncu2" tu maybe dari hutan yang jaraknyer 30m dari tmpt kejadian..(napa aku xpikir bab ni masa tu..hahahah).

Ohhh..sebelum tu wa luper, masa budak ni meracau2...di tangan dia..dia pegang keychain tengkorak siap ngan badan2 dia..Ala..keychain ni warna ijau..kalau dalam gelap dia bercahaya..Si A ni pegang kejap2/kuat2 mende ni...si H yang perasan & terus nak rampas...fuhh, masa ni si A vs H (kene jauh sikit..waktu ni..kaki si A seme macam lembu nk menendang kitorg pun ada dalam ops merampas tengkorak ni).

Agaknyer H ni rentap kasar tengkorak ni...boleh terlepas & si H ancam nak patahkan tulang temulang keychain tu..masa ni si A merayu2 mcm budak kecik...minta pulangkan...jangan patahkan..nnt A ni sakit..aku masa tu..jeling jerk nengok sebab fokus aku lebih baca surah2 yang diarahkan (aku takut ilang fokus ..dah le dalam ramai2 tu..aku sorg jerk yang membaca). Aiyo..mmg seram sih masa A nak tengkorak tu balik...mcm mintak nyawa jerk

Rasanya lepas sejam, dalam jam 10.30pm lepas scene tepi pagar tu..kitorg angkut budak A ni masuk surau..supaya warga aspura ni nak teruskan sessi penyembuhan & menenangkan si A...(masa ni aku xpikir plak warga aspura ni qualified tapi since org lantik biro agama ni sebab 'dalaman kuat', so tawakkal jerk laa..sambil aku ngan si H pergi panggei warden lelaki nak minta permission bawak balik si A.

Yang peliknya masa scene kat tepi pagar tu..rumah warden aspura tu..kira2 75m dari tempat kejadian, mustahil dia xdengar kitorg hingar bingar kat sini???
Bersykur sangat2 bila warden aspura ni bersetuju nak anto balik bila tgk situasi budak tu dah lembik & ktiorg xnak nnt jangkit 1 hostel plak..

Klau xsalah..masa tu jam 11 malam..naik van sekolah & yang sakit hatinya itu adalah, aku juga di heret sama (walhal masa sessi usung budak A tu -masya allah beratnya, sampai perlukan 5 org nak angkat, walhal 2 ke 3 org senior sebelum tu badan gagah perkasa laa xlarat gak nk angkat)..

Aku yang berkain batik dan lencuh satu badan, esok ada paper sejarah lak nak exam (masa ni riso ker cikgu sejarah lebih2 lagi dari budak histeria)..hahahaha. Alasannya, diusung aku masuk sebab aku sorg jerk pegang Quran masa tu :@

Jadinya, dalam van tu..ada drebar (semestinya laa), cikgu warden aspura, 2 warga aspura (dah ler amik seat belakang)..2 org senior si A yg badan sasa, si H & aku..aku ni duk blah tingkap belakang drebar (bagus gak..idok ler panas aku). Kepala budak si A atas pangkuan aku...kaki dia kat pintu van tu, aku risau kang mari histeria dia..dia sepak pintu van tu...hahhhh..sdiri mau ingatla oiiiii

Tapikan dalam perjalanan tu..yang mengambil masa 3 jam lebih2...aku rasa van tu..slow sangat2..sampai aku sound drebar tu..pck, cepatla sikit..lenguh dah saya ni (dah le duk impit2)...aku lak sepanjang perjalanan kene baca Yassin & beberapa surah lain. Di gamit dari belakang..aspura tu cakap..jgn tegur..ko baca jerk...

Api gak aku..asal aku jerk kene baca..korg kat belakang tidor ngeng toll...adalaa kat 2 pagi++ baru sampai bota kiri...wahhh, lama bebeno..macam dari ipoh nak ke KL jaraknya...

Tapi, baru sampai area felda..lom sampai rumah lagi..budak ni dah start meracau2 (nasib masa tgh jalan tadi dia tido jerk)..Dia meracau kata..xnak balik, sapa suh bawak dia ke sini... aku bengang betui masa tu aku cakap..."yang tadi terjerit2 nak balik jumpa mak tu apa.....dah dekat sampai xnak balik..aku sigi pale toller (masa tu kan kepala dia kat riba aku..senang mcm nk smack down).

Elok jerk sampai depan rumah dia...aku lihat, ada dah dalam 10 org nunggu..(xtau ler sapa yg kobarkan pado mak ayah dia kitorg bawak budak ni balik...), dalam sessi suh turun tu..dia xmau turun sampai senior dia sorg tu..kene tendang & hampir2 tersungkur kuar dari van...wakakakak...

Kat 10minit gak ler suh dia turun..sampai aku xingat, mak budak ni kot..bisik apa ntah kat tinger dia..elok jerk dia turun..masuk dalam rumah. Kitorg ni pun lepak2 kejap..sambil pekena air tea O kat rumah budak ni.

Masa dalam rumah budak tu..elok sungguh si A ni...macam diri dia yg biasa & masa duk sbelah mak budak ni..aku terdengar mak dia cakap..."ko letak mana barang yang mak kasi"..lebih kurang macam tu ler..pehtu mak dia sound.."tu laa, pergi tempat org, lupa diri..suka sangat laa tu kan"..dia diamm jerk..aiyohh, aku cuak gak ler ngan mak dia ni..

Xlama duk situ..pehtu kitorg berambus balik....walllaaa, perjalanan balik xsampai 2 jam yer...siap ktiorg singgah kedai makan mana ntah..warden tu siap belanja makan maggie mee lagi..sebab kitorg mengadu lapar...ahahahaa..(masa ni baru aku pikir..ada lagi kodai bukak jam 3-4 pagi)..

Sampai jerk asrama...rasanya dalam kul 5 lebih ler..senior si A ni selongkar loker budak ni..jumpa ler beberapa ketul taik besi..(aku ni mmg naif xtau pun mende tu utk apa..hahahaha)

*dah ler panjang lebar dah sangat2 aku citer ni..sakit pinggang aku*

-sekian, pengalaman dari hostel aku yg di alami sdiri-

Rate

1

kejadian berlaku waktu tahun 1998

aku dapat tawaran utk ke sekolah vokasional di salah sebuah daerah di n9
tempat mmg agak scary sebab kt depan sekolah ade rumah tinggal
belakang ada landasan keretapi

permulaan duduk di hostel tiada apa2 ganguan
cuma kami diigtkan oleh senior2 supaya jgn ada yg memakai gelang yang berloceng tidak kira samaada di kaki atau pun tangan
pada mulanya aku bersangka baik je lah
walaupun ketika itu ramai yang bercerita yang
setiap malam pasti kedengaran bunyi loceng yang akan berjalan
dari hujung dorm ke hujung dorm yg lg satu

aku mulanya seakan tak percaya
sehinggalah pada satu malam
secara tidak sengaja aku terjaga dari tidur
dan aku mmg sedar bukan mamai atau mimpi
aku dengar bunyi loceng tersebut
dan tibe2 terdetik kt hati
"bunyik ape tue"
nah amek kau...bunyik loceng tue betol2 kt kepala aku
time tue takut mmg usah cakap lah
aku berselubung
aku baca semua ayat yang aku igt
bunyik tue lama sehingga lah aku tertido

mmg trauma aku sekejap
setiap malam b4 tido
mmg aku letak 3-4 surah yassin bwh bantal
dan satu lg aku letak kt dada

smp sekarang aku tak tao bunyi apa sebena nyer tue
berulang juga lah kejadian tue
kt kengkawan yg lain pun kena
huhuhuhu

Rate

1

kat asrama dulu bila waktu malam, semua ahli dorm pun tengah buat kerja masing2, tiba-tiba ada bunyik gegar kat pintu. suddenly je. kitorang dalam tu semua panik.

then ada sorang kakak ni berani, dia bukak pintu and keluar dorm sorang-sorang. nak cek bnuyik tu datang dari mana.

bila balik dari dorm je tiba2 dia bantai gelak. rupa2nya kawan dia saje nak takut2kan kitorang. huhuhuuuhh cuak gila la macam nak tampor2 je

humm..sambung balik citer den..di sekolah yang samo (SMT "area ipoh")

ni citer adik den..dia junior den..kira masa den Form 5..dia Form 4...tapi kejadian ni masa dia di Form 5.

Katanya adalah cikgu ni...baru mai dari mana ntah...kira esoknya nak melapor diri kat skool kitorg tu..tapi, dia lepak surau yg bosarnyer 2 tingkat tu...alih2..malam tu dia kene ganggu..ganggu yg macamana, aku luper dah laa...

Tapi paling ingat...cikgu ni mmg kene suka sakat..agaknyer sebab dia suka buli budak/kerek kottt....dah dia bujang..so, lepak bilik warden aspura. Ada satu malam tu, dia round kawasan ler..kot2 nk check budak2 seme dah tido ker..ker ada aktiviti fly ker padang polo sebelah ker yg pastinya..ada 'sesusuk tubuh' (nak clarify macam pempuan ler)...duk jalan2 kat lobi asrama budak2 lelaki ni..

So, agaknyer cikgu ni ala2 hairan ler kan...sapo laa tu..nak nyamar pempuan ker...kot2 nk sakat dia...hehehe..

Cikgu ni ala2 kerek gi kejar ler...alih2 pengsan, sebab dia tgk sesusuk tubuh itu menembusi dinding bilik aspura..& dijumpai esok paginya oleh budak aspura & cikgu tu demam seminggu..alkisah...

[ Last edited by  nur_khai at 13-2-2009 11:43 AM ]