CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

Negeri Perak penuh misteri

aku yg bawah skali...
pattani...

pekan ni kan yang di maksudkan?
imthegirl Post at 25-5-2011 11:59

ni dah macam "Silent Hill" malaya

aku org jawa di perak. tp aku jawa bagan datoh. bagan datoh ni fyi dekat ngan sungai besar ...
annehuda Post at 25-5-2011 12:41 PM

ayah teman orang sabak bernama.. tapi bukan jawa la tapi banjar..

err.. rasanya tarian patung tu mesti guna2 jin..

eazzad....gambar pekan tadi tu....tu pekan gopeng kan....memang cam tu ya keadaan nya....mcm pek ...
aku_tulip Post at 25-5-2011 12:41

santau ni memang dah jadi trend kat sana... sebab diorang ni belajar ilmu hitam kat selama... belah ijok sana..

aku org jawa di perak. tp aku jawa bagan datoh. bagan datoh ni fyi dekat ngan sungai besar ...
annehuda Post at 25-5-2011 12:41

kalau kat perak diorang pakai budu.. tu tarian cik lang akan masuk ke situ... tapi sekrang macam dah xadalah buat2 semua tu..

banjar ni kalau kena kat kawasan dia... belah taiping-parit buntar.. orang2nya hebat2 dengan ilmuan... kalau sana menuntut ilmu.. mesti ada ilmu pengasih, santau, diorang boleh berdiri sampai atas pucuk pisang... itu yang aku tahu tapi xtahu ape nama silat tu... tapi ape yang aku tahu... diorang akan santau orang.. ada ilmu2 hitam kebal dan macam2 lagi... dulu pun kes2 orang minyak.. hantu susu dan sebagainya semua dari sana..

Follow Us
Post Last Edit by Arissa_Adaj at 25-5-2011 13:24
orang2 perak yang paling besar adalah mandhailing, barulah ikutan tumbasai, rawa, banjar, jawa, bugi ...
eazzad Post at 25-5-2011 12:25

Saya orang mandhailing.. marga nasution......hehe family dok kat chemor...saya ada cerita2 sket pasal misteri org mandhailing ni kat tread istana Raja Billah

bab baca ko orang malim nawo ni.. aku teringat sorang pesakit aku kat situ.... tapi sekrnag dah meni ...
eazzad Post at 25-5-2011 12:08

penah citer kat sini ke?

Reply  imthegirl

sebelom sampai pekan gopeng.....
ctaz Post at 25-5-2011 12:08

ok, nanti nak cuba usha

Reply  imthegirl

kat malim nawo...tak der citer seram ker.....
ctaz Post at 25-5-2011 12:10

kat malim nawo yang paling seram pon setakat garu-garu dinding rumah je lah. tu pon mak yang cerita, saya tak pernah pulak jumpa apa-apa. hik hik sejak lahir dah duduk sini.

eehhmmm.. malim nawar ni ada cerita dia...
eazzad Post at 25-5-2011 12:12

cerita boleh, nak jugak tahu misteri kampung sendiri. saya tak tau cerita pulak, org tua-tua ada la kot.

Saya orang mandhailing.. marga nasution......hehe family dok kat chemor...saya ada cerita2 sket  ...
Arissa_Adaj Post at 25-5-2011 13:19

eh samalah aku ppun marga nasution... hehehehe

eheheh.. yeke.. kerja kat ipoh ke ni? mesti naek keta.. selalu gegurl naek keta.. i see, org per ...
dune1989 Post at 25-5-2011 12:15

dulu, masa tahun 2009 kerja kat ipoh. sekarang tak dah.

santau-santau kengkadang dia nak upgrade ilmu pon dia kena menyantau orang jugak kan. yang orang panggil santau angin tu. betul tak aezzad?

pokok pangkal hati, orang ni ada macam-macam. ada yang tak boleh langsung tengok orang senang, dia pulak yang tak boleh duduk diam. kat mana-mana pon sama sebenarnya, tapi tu lah kata mak zaman dulu-dulu kat perak ni memang terkenal dengan santau nya.

eh samalah aku ppun marga nasution... hehehehe
eazzad Post at 25-5-2011 13:24

Kalau camtu sedara la kita nih....... hmmm jom tgk salasilah..

penah citer kat sini ke?
imthegirl Post at 25-5-2011 13:20

aku ada cerita dalam thread pengalaman sebagai perawat 1... tu.. tapi aku xcakaplah tempat dan nama dia...

masa aku rawat tu ada benda datang sebelah dia... hantu cina separuh je badan dia.. bila aku tanya... kenapa dia ada kat situ dan badan pun separuh dia cakap orang2 tu ambil abu dia separuh... jadi separuh je badan dia ada.... dia datang tu sebab aku nak ubat budak perempuan...

dulu, masa tahun 2009 kerja kat ipoh. sekarang tak dah.  

santau-santau kengkadan ...
imthegirl Post at 25-5-2011 13:26

sebenarnya xsemua tempat ada santau.. ilmu santau ni lebih terkenal di belah utara dan timur... belah johor ni kurang ada santau... kalau ada pun mungkin dia sanggup pergi ke utara untuk belajar...

ilmuan ni santau ni ada yang angin dan ada yang makanan... jadi untuk tahu samada santau tu ada atau tidak.. pegang gelas yang panas kalau sejuk di bawah air tu maknanya ada santau... kalau santau angin jangan duduk kat tepi dinding atau tiang.... jauhkan dari orang yang suka melepak2 dan hisap rokok...

dan carilah warung2 atau kedai2 yang ramai orang... gerenti xkena santau..

Kalau camtu sedara la kita nih....... hmmm jom tgk salasilah..
Arissa_Adaj Post at 25-5-2011 13:27

yelah memang kita sedara... hehehehe... aku ni xtahulah salasilah aku ni macam mana... sebab tergantung...

yelah memang kita sedara... hehehehe... aku ni xtahulah salasilah aku ni macam mana... seb ...
eazzad Post at 25-5-2011 13:32

Happynya jumpa sedara mara kat sini.... sebelum ni selalu gak baca pengalaman perawat eazzad.... rupa2nya sedara....ada gak nak mintak tolong huhuhuhu sebelum ni segan............hari tu kat tread Raja Billah tu jumpa gak 2 org hehehe   

p/s sorry off topic la pulak.... jejak kasih sket.....

hah....baru aku teringat satu kes kat umah arwah pakcik aku tu....seblm arwah pakcik aku meninggal.

Kejadian berlaku dlm salah satu trip yg kitaorg buat ke situ. Sebenarnye umah arwah pakcik aku nie tak jauh dari kawasan berkelah air terjun/sungai.  So, petang tu, kitaorg sebatallion pun berpakat pergi ler mandi sungai.  Dah dekat dgn time maghrib, baru lar kitaorg balik.  Aku duduk kat seat belakang keter masa tu.

Masa dah sampai kat pagar umah arwah pakcik aku tu, aku pun toleh ke belakang lar kan, tgk jalan yg dah kitaorg lalui tadi.  Bayangkan yek, aku nampak sekor babi utan dgn sekor anjing, jalan berdua-duaan macam kengkawan aje tau.....

Yg buat aku lg rasa cam nk pengsan ialah bila si babi utan tu, siap leh toleh pandang aku dan tersenyum......  Horror tgh senyuman mauttt si babi utan tu, terusss aku pandang depan.....

Reply 80# akashiro

tak pasti cerita tu betul ke tak...sebab aku pun dengar cerita drp orang lain...