CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azmi_hisham

[Lain-Lain] KUNG FU HUSTLE - Stephen Chow !

there's something wrong with it ..

aku tgk Kungfu Hustle ni pd hari ke 3 pembukaan .. org bukan main ramai lagi kat panggung .. lama aku berbaris akhirnya tayangan yg aku nak dah full house .. tayangan lepas tu pun full house jg kat belah atas .. begitu hebat penangan Stephen Chow .. mengingatkan aku sewaktu tayangan filem LOTR & Spiderman .. org yg datang menonton pun dr segenap lapisan bangsa .. aku rasa inilah satu2nya filem Cina yg mampu menarik penonton non chinese sebegitu ramai sekali .. ramai sehingga menenggelamkan penonton berbangsa Cina sendiri ..

but at the end .. bila aku dah kuar panggung .. aku rasa kekurangan .. ada sesuatu yg tak kena .. mcm masakan tak cukup garam .. tak dpt aku merasa kepuasan yg aku harap2kan .. mungkin expectation aku terlalu tinggi maka bila lain hasil yg aku dpt .. maka sbb tu aku ada rasa tak puas hati ..

pertama sekali .. aku rasa Stephen Chow sendiri kurang bermain aksi .. sepatutnya sbg leading actor .. wataknya lbh ditonjolkan lagi .. bknnya di akhir2 filem saja .. ini sedikit sebanyak mengecewakan peminat setia dia yg dah lama menunggu nak tgk dia berlakon .. imagine lar Shaolin Soccer tu tayang tahun 2001 .. kena tunggu 3 tahun tub2 tu jer aksi dia ..

yg kedua .. tahap aksi ganas dlm filem ni melampau banyak .. not that I cant take that much of violence .. but not in this kind of movie .. not in Stephen Chow movie .. walaupun filem HK ni dah terkenal dgn keseriusan pembuatan satu2 part .. bila nak buat sedih betul2 sedih .. bila nak buat lawak betul2 lawak .. tp filem Stephen Chow sepatutnya lbh rileks .. tak perlu kpd aksi ganas yg begitu annoying .. (mungkin jg aku sudah terpengaruh dgn review org di Cinema Online) ..

yg ketiga .. babak penunjukkan buntut itu jg aku kira sesuatu yg mengganggu .. tunjuk sekali blh terima lar jd lawak .. tp bila dah tunjuk bbrp kali .. jd annoying plak .. its too cheap .. kind of insulting to me .. tak sepatutnya disajikan lawak murahan begitu .. Stephen Chow is far genius than that ..

yg keempat .. jalan ceritanya ada sedikit goyang .. aku blh tangkap kenapa Stephen Chow blh jd kuat .. tp pengolahan cerita on how he can get into that stage is not so convincing .. dunno lar .. maybe due to the restriction of time .. maka begitu lar hasilnya .. tak mcm Neo (The Matrix) yg punya cukup masa utk melalui transformasi menjadi The One ..

akhir sekali .. aku rasa lawak dlm movie ni kurenggg skit .. I did enjoy the scene masa baling pisau tu .. masa tgk preview kat tv setakat tersenyum jer .. tak rasa sgt lawak dia .. tp bila tgk kat panggung aku blh ketawa berdekah-dekah pulak .. another funny scene masa Stephen Chow kena kejar ala2 Road Runner .. scene ni lar yg paling gamat masa kat panggung .. nak sakit perut aku ketawa nengok .. tp 2 babak ni jer lar yg blh buat aku ketawa .. yg lain tu buat aku tersengih jer .. mcm babak opening masa ketua geng kapak menari ngan kuncu2 dia diiringi muzik .. babak tu mencuit hati btol .. sambil tersengih hampir tak percaya .. dlm hati aku sempat 'berkata-kata' .. "celaka! .. tergamak dia buat babak begini" .. tp overall lawaknya mmg kurang ..

maybe its me who misunderstood .. sepatutnya ia sebuah filem kungfu berlatarbelakangkan komedi .. bknnya filem komedi yg berlatarbelakangkan kungfu .. perhaps that is where it went wrong ..

Filem ni memang best!!! Lawak giler. Even kalo dikira logik mmg x brapa nak logik. Tapi for fun it's worth it bile tgk kat wayang. Pendek kata, berbaloi beratur panjang. X ler mcm sesetengah filem melayu! kata hebat tapi.... hampeh jer....
Aku paling suka scene stephene chow kene gigit ular disebabkan kawan die yg ala2 lembap sket tu... hahaha....

mamasaffiya ...awak beli kat pasar malam serdang yea....?? pompuan cina yang jualkan...hehhehehe....kita selalu dapat free dgn dia.....

baru tengok aritu... mmg melampau tak logiknya... tapi kelakar gilerla.

at last dapat gak tengok cerita nie..download dari kawan semalam, walaupun telesync tapi memang puas hati menonton...sakit sakit badan nie ha tahan gelak time tgk scene stephen chow kena kejar dengan makcik landlord tu...

sangat2 menghiburkan!!!!!!

Follow Us
Bebaru ni Kung Fu Hustle telah menyapu 6 award daripada 16 pencalonan menerusi Hong Kong Film Award.....termasuklah Best Picture mengalahkan New Police Story dan 2046

[ Last edited by GAIA on 4-4-2005 at 02:29 PM ]

bug_vengeance This user has been deleted
dan ramai org tak puas hati sbb film ni sapu byk award

Originally posted by bug_vengeance at 5-4-2005 01:32 AM:
dan ramai org tak puas hati sbb film ni sapu byk award

orait la tu...

aku tengok filem stephen chow sejak zaman penghasilan fight back to school lagi. walaupun dia buat citer lawak, tapi lawaknya ada suggestion untuk penonton. Dulu dulu aku rasa mungkin dia tak sure ke mana arah lawaknya, tapi sejak shaolin soccer, kemahiran dia dalam alirannya (apa nama tu ... mo le tau??? :stp::stp sangat mengkagumkan.

Tambah-tambah lagi dalam kungfu hustle ... mesejnya lebih jelas. Aku rasa orang belajar filem tau apa maksud aku. Semiotik dalam filem adalah perkara paling seronok untuk dikaji. Tapi aku tak nak citer panjang. CUkup aku share pendapat bahawa kungfu hustle layak menyapu anugerah, sebab stephen chow dah menyentuh hati penonton betul-betul secara subtle.

Orang tergelak sambil menonton sampai sakit perut, tapi siapakah sebenarnya yang diketawakan. Dan ingat tak satu scene dalam shaolin soccer, selepas team bola sepak mereka menang dan dapat tajaan daripada syarikat kasut, semua mereka buka kasut lama, membalingnya ke atas dan kemudian kasut-kasut itu jatuh ke muka mereka semula. Dan semua orang di panggung ketawa. - Tapi kasut jatuh ke muka??? Bagus ke petanda tu? Dan selepas itu diikuti babak mereka kalah teruk.

Ok, stop. I'm not going to be a lecturer here.

Originally posted by MissLibra at 5-4-2005 23:53:
aku tengok filem stephen chow sejak zaman penghasilan fight back to school lagi. walaupun dia buat citer lawak, tapi lawaknya ada suggestion untuk penonton. Dulu dulu aku rasa mungkin dia tak sure  ...

yeaahh....setuju sangat dengan ko......filem2 chow memang bijak bermain dengan elemen2 simbolik....dlm masa yg sama menghburkan ........

aku tak suka kung fu hustle.. aku lagi suka shaolin soccer

bug_vengeance This user has been deleted
aku dedua pun tak suka
suka film lama2 dia lagi
ada taiko ng man tat
:lol

memang lawak... tahap giler tapi tak mual...

Originally posted by MissLibra at 2005-4-5 11:53 PM:
aku tengok filem stephen chow sejak zaman penghasilan fight back to school lagi. walaupun dia buat citer lawak, tapi lawaknya ada suggestion untuk penonton. Dulu dulu aku rasa mungkin dia tak sure  ...

bg org yg tak blajar filem mcm aku ni mmg tak paham maksud ko .. :nerd:

yg aku tau bila ada adegan lawak maka peranan aku ialah utk ketawa .. har har har .. :lol

Minngu baru ni...tayangan di USA diperluaskan....KUNG FU HUSTLE akhirnya...melonjak dari tangga 21 ke tangga 5 carta Box Office di USA.......

poyo This user has been deleted
Stephan Chow memang best...
tapi kalo nak di bandingkan dia dgn Jackie Chan...
Stephan Chow kalah teruk...
dengar citer si Stephan Chow tu takdela pandai sgt berkungfu...
semuanya kamera trick je...
cam jeckie chan, semau aksi-aksi dia tu betul2 punya...
takde guna kamera trick...cedera parah...
Jackie Chan handal berkungfu walau di luar filem...
Stephan Chow...emmm...lakonan je lebih

Originally posted by poyo at 1-5-2005 11:37:
Stephan Chow memang best...
tapi kalo nak di bandingkan dia dgn Jackie Chan...
Stephan Chow kalah teruk...
dengar citer si Stephan Chow tu takdela pandai sgt berkungfu...
semuanya kamera trick  ...

Bila kita bercakap tentang filem kita tak perlu peduli tentang keupayaan Kung Fu Stephen Chow ngan Jackie Chan diluar layar.....dalam isu filem mestila Stephen Chow kalahkan Jackie Chan......filem2 Stephen Chow lebih banyak nilai artisy dia berbanding Jackie Chan...malah Filem2 arahan Chow berjaya menawan pasaran Amerika......dan mendapat reaksi postive dari pengkritik2 filem terkemuka lagi......

Filem2 Chow banyak elemen surreallis.....filem2 Chan tak ada.......

kalaulah keupayaan Kung Fu yg jadi ukuran.....apakah pelakon2 Bollywood dibanding dengan keupayaan menari ? Boleh ka ? Perlu ke ?

Romeo_Montague This user has been deleted
Apa projek terbaru Stephen Chow Sing Chee ni? Tak sabar menunggu hasil tangan dier lagi...

kat Speedy Giant Batu Caves ni...
hari2 pun tayang citer nie...