CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zaheera

JYJ S'case Tour 10 Live In M'sia ~ FAN ACCOUNT

psl Junsu tu... tgh PMS kot  *gurau jek*

urm... dgr cite yg Junsu pun cam bengang psl s'case kt ...
Zaheera Post at 21-10-2010 10:41 PM

wai2.. eera.. apa? apa? naper dorg x nak pi S********e tu?
atas sbb apa? kena paksa? sian dgr.. tu la.. jadik retis korea ni mcm nih la.. nak x nak.. mcm terpaksa gak.. huhu!

fuyoo....
mcm2 cerite....
seb bek pasan Jc TWEET still bce FA...
mmg mcm2 cte ngan FA ade

urm... dgr cite yg Junsu pun cam bengang psl s'case kt S'pore?
(cite ni siyes xtau btol ke x)
dgr cite JYJ x nk g sne tpi org atsn paksa gk dorg g

mne dgr nih?
cian gak...da gumbire2 pikir leh rehat kt mesia 1 mlm tetibe kne g kje agi

psl Junsu tu...
Zaheera Post at 21-10-2010 22:41

psal junsu tuh... ermmm... mayb tak perlu kite ckp kat sini. just nk ckp semer ader share memasing. the whole things, dr sebelum derang dt cni agik. kite pun naik geram, ats sbb2 peribadi. tuh mmg kite takkan ckp, enuff org2 terdekat jer tahu. tp yg kite leh kasik tahu, tp bukan kat sini la, klu citer belakang2, behind the close doors, leh la kite ckp. dr organizer, promoter, management, fans, jyj sendiri, semer ader issue. klu citer direct sini, karang ader terkecik ati semer. tp klu ader yg ready nk tahu, kena lapang dada, terima semer tuh dgn hati terbuka dgn fikiran setinggi manerpun kita puja someone, derang still manusia. hanya nabi n rasul yg maksum, nih kan plak derang, manusia biasa, hanya makhluk kerdil lagi hina mcm kita semer gak. *jgn quote*

Reply 1523# Kittie

giler bapak pye kecik font

Apa2 kes pun, ai tak de puja depa sangat2. Kalo depa tak suka iols pun, iols trime jek tapi fanservice tu kena kire ler, org dah bayo nak tatap muka apek jual sayo hang nun... bukan free hokey...

*tetibe iols windu ngan fanservice adam lambert*

tb2 cam byk la plak mende nk cte...huhuhu~~~
tetiba excited nk bercte...heheheh~~
cmf_tse Post at 22-10-2010 12:00 AM

Tse.. it's ok.. citer je apa ko nak citer berkenaan pengalaman ko nak pi jumper JYJ..
itulah gunanya FA kan..
org nak baca x nak.. mampus dorg la. yg penting ko dah sampaikan apa yg ko rasa.. tul x? hehehe!!

rugi la ko x join kitorg.. kalo x leh join aku ngan momo hapal chanting..

fuyoo....
mcm2 cerite....
seb bek pasan Jc TWEET still bce FA...
mmg mcm2 cte ngan FA ade

...
LuvAngel_Mosh Post at 22-10-2010 12:20 AM

jenuh aku bc FA sesorg dari start sebelum JYJ SC laik.. sbb aku kan x on9 sebelum tuh. hehehe!
ko nampak kan camner aku bizi..  

tapi masih ada yg x paham.. adoi la..

Follow Us
bila iols baca FA uols, awat iols rasa FA iols paling sadis skali?

Reply  Kittie

giler bapak pye kecik font

Apa2 kes pun, ai tak de puja depa sangat2 ...
HideGulz Post at 22-10-2010 00:25

tuhla... fanservice tuh mmg tugas derang, penat canerpun kena buat... kite leh list at least 10 retis jepun yg ambulans dh ready nk bawak gi spital tuk surgery, tp still go on ngan shows, fanservice nih. kuar spital jer dh ready events tuk fans wlaupun recovery. even terpaksa perform kat europe... kat europe tuh bukan semer baik, byk organizer yg dajals gaks, tp sbb satu jer, professionalism. wtf la kan nk treat hyde, glay, mr.children, b'z yg jual puluh2 juta spjg career derang, umahpun mansions dua tiga sowam2, connections derang lak scary giler... ala2 s*i*a*l kan nk dajalkan derang, tp still mender nih byk berlaku kt europe n US, tp sbb derang professional, schedule has to go on, promises must be kept. ader yg kater jyj tak biase fanservice. penipu yg bangat. kite nih big east la, not cassie ok. selamer nih big east mmg dilayan mcm tuan puteri, wlaupun avex tuh musuh ketat kite, tp bab2 jaga fans, agencies besar2 cam SME, Avex, J&A (n kaum kerabat derang), YG mmg bebetul jaga fans. siap bukan fans yg 'raba' derang, tp derang yg 'raba' fans, leh naik kren/moving stage same2, klu fans gayat dok tinggi2, derang siap halang agik, hold from the back n ckp it's ok, klu jatuh derang jatuh dulu. semer nih agency kena tegasla, fans adelah segalernyer. kwn2 big east kite ngamuk sakan, dahla derang byk book vip kan, ngamuk derang. wlaupun baper sen jer ikut currency derang, tp dr derang byr duit flight, tiket semer tuh dtg sini, baik derang gi kat concerts n shows yg berlambak kat jepun tuh. derang ingt, biler wat kat luar jepun/korea nih, layanan pun special la kan, tp tak sangka jadik camnih. dr biaser jadik tuan puteri, dr mcm peminta sedekah lak. wat malu mesia jer... 

HideGulz Post at 22-10-2010 12:35 AM

Hide.. aku mmg terasa sedih ngan kisah korg.. seriusly. aku yg byr RM259 ni pun mcm rasa x berbaloi show x sampai sejam.. ni kan korg yg bayar sampai 800.. sekali kena halau mcm tuh.. apa yg dijanji x kena.. serius la.. aku mcm sakit ati dengar..

HideGulz Post at 22-10-2010 00:35

rasernyer, saper yg amek vip tuh plg teraser sedey kot... sbr jer la, anggap bukan rezeki kali nih. derang ader reply tak emel?
tak pahamla organizer nih. jason lo, klu organize pe2, dier gi fly sendiri sign kontrak camnih2. mmg kena wat camtuh, nk2 klu dr management korea, yg mmg sedia tahu sker putar belit kontrak n laws, mmg organizer kena tegas bab kontrak nih semer. surat2 persetujuan biase tak jln, nnti teruk derang carik loopholes n putar belit. mmg tuh cara derang kat saner. ala2 hazab bab2 laws nih semer, bg derang yg penting laws adalah utk kepentingan diri sendiri, menyusahkan org lain pun takper.

tuhla... fanservice tuh mmg tugas derang, penat canerpun kena buat... kite leh list at least 1 ...
Kittie Post at 22-10-2010 12:52 AM

yup.. actually apa yg aku nak sampaikan la kan.. sbg artis.. idol.. ko penat atau x.. kena la pandai kawal and layan peminat..
mcm apa aku nak ckp erk.. cntoh mcm kerja2 yg kena bg service nih..

kat cashier KFC, McD, kaunter tiket wayang sumer tuh.. kerja ko dah mmg camtuh.. so, x yah la nak wat muka2 penat la.. muram la.. ko sendiri memilih tuk kerja tuh.. still kena pandai hidekan perasaan yg x best tuh..

ni pendapat akula erk.. bukan bias apa2.. seriusly rasa mcm x sedap kalo org yg kiter suker tengok kiter mcm kiter freak out giler ker apa.. but.. tok jawpan bias aku plak.. tu la.. dorg manusia.. ada masa2 dorg pun sampai waktu x leh nak simpan rasa marah ngan x suker tuh.. nak wat camner.. but if they can hide it.. sungguh2 sweet bg aku.. inilah positif orgnyer.. leh kontrol dirinya dalam apa jua keadaan.. aceh! ayat ini saya tujukan pada YooChun!!!!

p/s : thanks kittie kasi tacang.. aku belum start buat FA laik pun dah dpt tacang.. suker! suker!

Reply 1530# Kittie

cik kitte, saye pun selalu gak pi konsert kat japang nun, hal hal fanservice ni dorang mmg tip top. walaupun ai dapat tiket belakang2 jek (sbb warga asing kalo beli tiket sendirik gini ler jadik nyer) tapi ai still leh jeles + tumpang hepi ngan fans kat depan2 sbb dapat skinship kaw kaw raba montot pekejadah harem sumer tuh.

part big east dilayan bak puteri... me nak gelak. Real punya gelak. Sbb masa kat showcase tu me ada kutuk 3 kimono girl with PA yg ibarat nak mintak 1st class treatment sedangkan weols yg sama tarap vip ni rilek jek nunggu dlm panas.  Pastu dorang dok tunggu kat lobby hotel baget JYJ kuar kat situ tapi hampe jek sedangkan weols yg cerdik pandai ni dok nunggu kat tingkat seploh nun dengan bangge dapat lambai2 JYJ masuk Toyata Alphard bagai... kekekek  Lantak korang~! aku kat Japan pun takde ngade2 cam ni okkkkkk......... *giler kejam punya statement * Ape pun, me paham situasi dorang. cuma len kali jgn sombong beno. Me simpan jek nihon go me neh.. baget2 kang terlepas plak kata2 curse kang, tercemar plak imej ayu jelita iols ni kang..

Part reply email, me ada email management JYJ dan CC ke RedStar. Sampai sekarang tak de reply. Tatau la kalo inggeris me tu sukar utk difahami plak ke sbb me menaip dlm keadaan marah dan guna mood time kerja. Kalo mood kerja, inggeris me tahap petuala dewa ke lapan kekdahnyer

Part organizer. Me siyes cakap. Redstar tak tegas. Dorang masa explain tu dok kata JYJ's side nak batalkan semua sessi dan dorang MERAYU, I repeat, they said MERAYU pada side sana supaya at least kasik photography session dan side sana dok delay all program. Kalo kami tak suka, kami boleh pergi. Bulls*it la kan. Ape tu merayu? Ko ni (redstar) customer but yet ko merayu? Bukan ko kena demand ke? Kalo Japan, apa yg termaksum dlm propaganda awal2 tu harus la 'zettai'. Rayu-rayu bukan tahap dorang. Pekejadah side kita nak merayu ngan dorang. Akhirnya......... side kita gak yg kalah dan terima jek apa side dorang kata dan the VIPs holder yg terima akibatnya. Adilkah? Kena terima je kah? Maybe cam cik kittie kata, anggap je la ni bukan rezek kite.

Ucapan untuk JYJ,

Jika anda bad mood dan tak ske cuaca panas kami sekali pun, kami tetap chentakan anda walaupun hakikat sebenar, kami ingin lempang anda.

Sekian~

yup.. actually apa yg aku nak sampaikan la kan.. sbg artis.. idol.. ko penat atau x.. kena ...
JUSTcircle Post at 22-10-2010 01:07

fans pun manusia juga.
Fans yg kuarkan duit sumer.
Fans tak leh kawal perasaan.
Kalo tak dapat fanservice yg best, fans kena ngamuk gak la..
Sekali skala ngamuk kan... bila lagik

Ucapan untuk JYJ,

Jika anda bad mood dan tak ske cuaca panas kami sekali pun, kami tetap chentakan anda walaupun hakikat sebenar, kami ingin lempang anda.

Sekian~
HideGulz Post at 22-10-2010 01:23 AM

terkekek aku gelak baca ayat ko nih.. mmg rasa mcm nak lempang JunSu masa tuh.. tapi sbb comel.. aku x jadi nak lempang.. dan lagi.. sbb aku pun satu pi jerit nama org lain kat dia.. marah la dia.. wakakaka!!

terkekek aku gelak baca ayat ko nih.. mmg rasa mcm nak lempang JunSu masa tuh..  ...
JUSTcircle Post at 22-10-2010 01:34

Aku pye style lempang ni lain sket.... lempang lempang sayang gittew... awwww~

fans pun manusia juga.
Fans yg kuarkan duit sumer.
Fans tak leh kawal perasaan.
Kalo tak ...
HideGulz Post at 22-10-2010 01:28 AM

yes, actually.. tok bayaran RM800 cam ko dah buat.. ko mmg deserve tok mengamuk.. bg aku la kan.. kiter dah byr ikut service yg kiter nak.. kenala dapat apa yg kiter bayar tuh.. adilkah tok org yg byr.. last2 x dpt apa yg dorg nak?

aku tertanya2 gak.. ketegasan tuh perlu ada.. kalo sumer ikut suker ati mak bapak ati management atau retis tuh jerk.. senang2 la dorg bg harga.. and senang2 dorg tukar acara.. and senang2 dorg kaut untung camtu.. apa kes?

perbandingan berlaku pada Beast Showcase.. <<--- ni bukan nak compare pasal KEPOPULARITIAN dorg erk.. maksud aku.. aku nak compare dari segi service yg diterima berdasarkan bayaran yg telah dibuat..

event Beast nyer SC kelam kelibut masa kat KL LIVE ari tuh.. aku tetap rasa berbaloi sbb aku tau aku bayar RM120 jerk siap dapat Tee ngan CD.. event meet and greet yg free tuh pun hanya beberapa ketika sahaja dorg dpt meet and greet.. fans tetap puas ati..:@

but.. with bayaran rm800? jgn ckp handshake.. siap kena halau mcm LEMBU laik? adakah ianya berbaloi? diingatkan lagik sekali.. aku nak compare pasal nilai bayaran dan service.. bukan pasal artis mana lebih baik kat sini.. so, utk bg pihak VIPs.. aku pun x puas ati.. and aku rasa x salah tok korg mengamuk.. duit rm800 bukan leh dapat senang2.. ingat duit tuh tok beli makanan celah gigi ker? kalo organizer asyik berlembut mcm nih.. senang2 sumer k-pop2 company and management dorg akan buat camtu lagik kat kiter.. and dorg akan ckp per..

" Malaysia? so easy to ask them anything.. dont worry.. just say it we agree.. when we arrived there.. change their plan.. they will follow our plan.. dont worry.. " <<--- otip aku terbayang Korean ckp English ni pehal?

Aku pye style lempang ni lain sket.... lempang lempang sayang gittew... awwww~
HideGulz Post at 22-10-2010 01:37 AM

ko lempang.. aku amik ketuk2 dada dorg manja2.. ala mcm heroin2 slalu buat tuh.. pukul2 dada..

"awak jahat.. awak jahat.."

pastu hero akan menghentikan pukulan itu dengan memeluk heroin.. kyaa~~~

yes, actually.. tok bayaran RM800 cam ko dah buat.. ko mmg deserve tok mengamuk.. bg aku la kan. ...
JUSTcircle Post at 22-10-2010 01:42

very well said
Aku cukup anti ngan bebudak yg dok kata kitorang ni harus bersyukur je dan berterima kasih pada RS sbb bawak JYJ datang Malaysia yadda yadda. Ade aku tak berterima kasih ke? Masalah skrg bkn hal dorang bwak JYJ ni datang Malaysia, tapi org ngamuk pasal cara dorang handle situasi. Aku tatau VIPs yg lain, tapi since aku dah terrrrrrrbiasa ngan fanservice dan konsert/showcase yg diacarakan scara lancar, jadi aku rasa terkilan sangat dengan apa yg berlaku time JYJ neh. Maybe VIPs lain pikir, tak pe la... janji dapat JYJ secara dekat pun kami dah bersyukur. Tu typical Malaysian. But not me.

" Malaysia? so easy to ask them anything.. dont worry.. just say it we agree.. when we arrived there.. change their plan.. they will follow our plan.. dont worry.. " <<--- otip aku terbayang Korean ckp English ni pehal?

MTE. Next time aku pun risau kalo pihak sana pikir cam ni. At the end, kite gak mangsa nya.

BTW, aku dengar kat Thailand pye showcase duration lebih lama dan dorang siap dapat cd dan poster kena sign bagai... kat Malaysia? haremmmmmmmmmmmm........... poster pun kena kutip sndirik kekdahnyer. RM 800 is not the end. The cost still increase by time to time. Lepas ni apa lagik? Suh kami bayo plak tuk gambo2 yg disnap ngan JYJ masa kat otel tu?  I tak terkejut pun~

ko lempang.. aku amik ketuk2 dada dorg manja2.. ala mcm heroin2 slalu buat tuh.. pukul2 da ...
JUSTcircle Post at 22-10-2010 01:48

Otot perut aku dah tegang. Takut plak kalo aku mati akibat ketawa secara melampau lepas baca statement ko neh   

ehemm... aku pun teringin gak pukul2 manja dada jae~~~~~~~

pepagi buta ni kiter berdua jerk kot spam kat sini citer x puas ati..

Aku cukup anti ngan bebudak yg dok kata kitorang ni harus bersyukur je dan berterima kasih pada RS sbb bawak JYJ datang Malaysia yadda yadda. Ade aku tak berterima kasih ke? Masalah skrg bkn hal dorang bwak JYJ ni datang Malaysia, tapi org ngamuk pasal cara dorang handle situasi. Aku tatau VIPs yg lain, tapi since aku dah terrrrrrrbiasa ngan fanservice dan konsert/showcase yg diacarakan scara lancar, jadi aku rasa terkilan sangat dengan apa yg berlaku time JYJ neh. Maybe VIPs lain pikir, tak pe la... janji dapat JYJ secara dekat pun kami dah bersyukur. Tu typical Malaysian. But not me.
HideGulz Post at 22-10-2010 01:57 AM

untuk kes patut bersykur tuh.. tu leh la tuju kat cassie2 yg beli tix rm200 ke bawah tuh.. ni kot yg 800? gaji maid pun x sampai byk tuh.. x kan senang2 nak accept jerk apa yg kiter dpt.. tul x? aku sendiri yg rm259 pun masih x puas.. 45min showcase? bayaran mcm cons jelajah asia.. er.. ingat byk la.. saper nak disalahkan kat sini? hurm.. adakah aku yg kena disalhkan sbb aku sendiri setuju nak bayar byk tuh? ntah.. aku pun x tau la..

MTE. Next time aku pun risau kalo pihak sana pikir cam ni. At the end, kite gak mangsa nya.
HideGulz Post at 22-10-2010 01:57 AM

apa MTE tuh hide oi? x paham aku...
yerp.. mangsanya kiter gak..

wei, aku x tau kes Thainyer event.. yg aku tau kat singapore pun mcm ada yg x puas ati kan pasal VIPs nyer service..