CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_mulan77

Super Junior SS4 tour confirmed this year? 2011?? pg67

aku tak tau camner dorang kira hehehe... tp paper tu tulis 20k
eyka Post at 30-5-2011 20:31

ai bajet dlm 8 ribu org jer kot... hehehehhe

Reply 1521# eyka

banyak paper tulis 10k fans.. tak sangka lak aku sebanyak itu...aku bajet dalam 3-4 ribu ja

Reply 1519# zehra2

diorang tak gi mana2 pun.. lepak ja kat Hilton tu.. tengok bola pun kat TV.. malam tu lepas abes konsert ada fans jumpa manager drg kat 7-11 KL Sentral, cari drinks untuk minum2 sambil tengok bola..

skang ni rody, mila etc tu dah popular worlwide drg punya tweet dah ditranslate ke English then disebarkan ke Suju nye fanbases..

Reply 1527# queenhua

baiknya dia org melepak jek dlm bilik.. itu lah berkat dedikasi bertahun-tahun training nak jadi artis..
selalu dgr kata management..

aku berfirasat lah.. isu twit ni akan rapatkan lagi suju dgn malaysia.. sapa tau, psl hal ni barulah depa sedar ramainya fanatik depa kat sini.. haaa mai lah dok kat sini pulak lps kat taiwan nun...

actually aku rase memang ramai.. biler aku tgk fancam baru aku nampak betapa ramainyer umat mase konsert suju tuh.

aku nyer FA hari sabtu jer ok

Janji hari jumaat nak jumpa kia kul 9am (katanyer ler kan) & jumpa Queen kat Putrajaya kul 10am. sekali tuh kia kata dia lamata sebab sumer jalan jam.. sementara aku tunggu kia aku gigih ler baca segala tweet pasal sjm nak tau kul baper diorg smpi.. yg aku nampak gambo diorg dah ada kat airport Taipei.. otak aku dan berkira2 nak amik diorg kat KLIA.. ada la plak dak tweet kata sjm sampai kul 11am..aku dah tak senang duduk dah mau aku rempit nih nak pi KLIA ...last2 dlm kul 9 lebih kia kata dia dah sampai kat serdang aku pung bergegas ler pi Hospital serdang.. jumpa kia kat parking lot peh tuh pasan aku nyer minyak tinggal 2 bar jer.. dlm keta tuh dok bincang2 ngan kia nak pi KLIA tak.. ayat kia.. aku tak kisah.. aku ikut jer wakakaka.. last kami pi ler putrajaya nak amik queen sebab dia dah sampai awal kat situ.. takkan nak tinggalkan dia kan.. sian lak dah ler sensorang... last aku ngan kia tunggu dia kat depan JPN.. yg hampeh tuh line telepon cam haper jer.. langsung tak leh nak call & received call last si asue jd org tengah calling2 kami ekekek

padeh dekat 1/2 jam gak nunggu si queen tuh nek trem kekdahnyer.. aku rase aku jalan kaki lagi laju wakakakakak... tak lama lepas tuh nampak Queen.. ya ampung berpoloh2 minah tuh sian... last kami rempit pi KLIA... sampai sana ujan ler plak... padahal kat putrajaya sepaneh2 alam...si kia contact blankie ngan fieza suh pi KLIA terus.. dah sampai dalm kul 12noon..sementara tunggu blankie ngan fieza, aku Queen ngan kia tawaf ler KLIA tuh... pes thing kami tgk board arrival nampak ler ada 2 penerbangan dari taipei satu kul 1.37 satu lagi kul 15.59 so kami speku kul 1.37 nyer flight ler..lps tuh nak puas hati lagi kami naik tingkat derparture tuh ada nformation counter gigih ler tanya baper flight dari taipei.. (tetiba aku rase cam amazing race plak) ekekekek peh tuh dia ckp ada 5.. peh tuh tanya flight paling awal kul baper dia kata kul 1.37.. so memang confirm ler tak dok kul 11am tuh..

aku ngan kia nyer ler nak cepat tak sompek nak cucuk duit.. aku ada 10 hinggit jer dlm purse hahahah.. kami cucuk duit peh tuh lepak kat burger king.. aku kebulur tunggu kia tak sompek nak makan... last aku sorang jer makan.. peh tu blankie ngan fieza smpi...sambil tuh posing2 sikit ekekek.. peh tuh nampak ler ada ler beberapa kerat nampak fans.. dekat kul satu lebih kami pung pi ler kat area arrival tuh.. peh tuh dok tengah testing nak amik gambo sekali ada pakcik polis dtg kat kami... dia kata tunggu sapo.. aku ckp artis.. artis korea diaado ler dia perli2 kata asal artis korea jer sure dtg KLIA (aku pung dah luper ayat dia)  kata SUper junior ker, diorg pegi dah... dah ikut laluan PM katanyer.. aku tanya kat mana.. dia kata takdok sorang pung tau.. maleh nak gaduh2kan aku ckp tak leh nampak ker dia kata tak leh... peh tuh kami cam dah rase serba salah.. nak tunggu ker tak... aku dah cam tawar hati jer.. tapi blankie kata dianyer instinct dak2 nih still ada kat KLIA lagi...
peh tuh kami decide pi putrajaya ler sebab ada rehearsal kul 2.30pm... so ngan berat hati kami melangkah pegi... peh tuh aku singgah pi kedai beli plaster kaki aku melecet... peh tuh aku tgk dak berempat nih dok skodeng kat jambatan tuh ekekeek..

peh bayar parking kami bertolak pi Putrajaya

bersambung

sambungan...

pe kami park kat area putrajaya.. asue ngan ah leng bagitau 15 minit lagi rehearsal start.. kami gigh ler berlari2 nak pi stage tuh...setekah nek trem yg ala2 laju siput tu... sampai2 jer queen dah berpecah dia pi jumpa ah leng ngan asue kat tengah2 tuh.. jumpa ler ngan si farah ngan diva... masing ada media pass tapi dok tertanya2 tak dok media nyer port ker. aku tgk sumer tempat penuh fans... peh tuh Diva ngan farah kata dia nak pi belakang... aku kia blankie ngan fieza pi kat tepi stage kami dok belah kiri kalau menghadap stage ler.. peh tuh aku nampak ler ada krew secretriat peh tuh tanya ler... tak dok port media ker.. dia kata tak leh masuk kat tempat artis... lor budak nih.. aku bukan nyer nak masuk jumpa diorg ekekek (even memang aku nak masuk ler kalau bulhe) peh tuh diorg kata yg even sju nih kena tanya marctensia sebab diorg yg organize.. diorg krew sekretariat HBN adoiyai... mls nak pikir dah aku ngan dak2 nih dok je ler tepi stage tuh.. sekali nampak bayang org korea.. bajet dak2 sjm ala2 mata sepet. sekali tuh aku tgk.. lor Manager oppa ler hahahah tp dak2 nih dah start jerit aku dok gelak jer ler...peh tuh tgh dok manger tuh wat aper2 tetiba nampak kelibat eunhyuk apo lagi segala kamera kuar.. tapi tak nampak huhuhu sodih2...peh tuh nampak ler bayang2 ZM tak silap aku diorg kat belakang stage tapi wat sound check hampeh... yg klaka tuh kami memag dekat ngan speaker... hahahahaha sekali berdentum kami sumer cam sync terkejut wakkakakaka.. peh tuh henry plak... walla nyanyi out off my mind gigih ler aku berfanchant bagai.. dak2 pengakap depan kami dok pandang2 jer... nasib ler kan... hahahahah... peh tuh aku cam peh abis sikit jer rehearsalnyer tak nampak pung muka dak2 sjm.. peh tuh sonyap... kami pung kuar ler pi surau.. lotih nak tunggu...

aku sambung mase sebelum konsert..gigih kami collect kusi.. aku amik 2 kusi ngan si marr.. peh tuh tetiba ada ler makcik chinese nih suh bagi satu kusi kat makcik sorang kat belakang aku.. tak sampai ati plak.. padahal melambak lagi kusi kat belakang tuh.. tapi aku bagi gak ler.. even rase cam tak ikhlas jer kan.. peh tuh makcik tuh attack marr plak wakakakkakaak... marr kata dia reseb tuk member dia.. peh tuh betul2 dia tepon member dia... aku rase lah hahahhahaha..

kami memang bajet musti dak2 depan kami akan panjat kusi gak.. sebab masing2 ada kusi... mula2 tuh ada ler diorg berdiri sebelum start sjm lagi.. kami dah jerit2 suh turun.. diorg turun ler.tetiba ada lak sore fanboy nyampuk kami borak2.. lor si boboi dpt lak dia carik kami .. si queen pung aku tak jumpa lepas terpisah mase lps PM berucap tuh...tak pasai2 si boboi jadik bodygad kami... even aku rase anak si marr lagi berani ekekek mulut leh tahan... dlm pada tuh ada ler mamat nih bawak pinggan kertas ler plak... nak wat kipas kat depan kami...gigih ler aku suh dak tuh turunkan pinggan kertas tuh.. tapi memang lawak ler.. si blankie dah gelak2... sebab teringat mase 2AM nyer showcase wakakaka..mase nih ler

biler tetiba announcement sjm akan kuar jer wat persembahan.. hampeh sumer depan kami berdiri atas kusi.. kami sound wat dek jer...aper lg amoi depan si blankie pung kata diorg tak dengo... kiter berdiri jer atas kusi.. kami pung apa lagi dah tak pikir org belakang dah janji nak tgk sjm jer... mintak mahap ler kan... penat2 tunggu tak nampak apo kang mau nangis aku kat situ.. seb baik aku nek atas kusi.. nampak gak ler... bak kata kia satu kusi tuh ada ler 2-3 org.. sampai kami tumpang kaki kat kusi org hahahha.. kat tempat kami aku rase aku ngan kia jer fanchant.. blankie aku rase dia cam nak control sore sebab rakam fancam waakkakka... mase perfection tuh aku nak amik video tapi asyik ada jer lintasan so aku pass kat boboi.. Ya ampung boboi ko tak picit butang rekod tuh.. ko rakam mase abis jer.. nangis aku takpo lah ko cover yg len plak...

mase intro tuh aku dah spazzing dah mase min2 ckp omputeh.. gigih ler laki aii nak ckp omputeh hahaha... meroyan// tang sayang2 tuh langsung tak leh blah.. aku dah meroyan tahap gaban ler... biler serena c ckp si eunhyuk manja tuh omo memang aku akui.. sore dia memang manjo gilerrrr!!...

Tang fans ngan sjm tuh aku memang happy gilos sebab min2 nyer fanboy wakakak.. awkwrad giler aku tgk si min2... soalan2 tak baper best.. kecuali part hyuk underwear tuh ekekekeke.. klu aku nak.. aku nak biler balik korea? flight kul baper.. hampeh... tak dok yg tanya huhuhhuh...

part solo henry.. aku suke lagu tuh.. walhal tak tau aper fanchant aku bajet sodap ikut sebutan jer ekekek... comei2... part ZM plak ya ampung memang gambo dia banyak clear kat kamera aku hahahah fotogenik mamat nih... part wookie aku suh si boboi amik video.. aku luper nak adjust zoom2 last gabak gambo wookie... si boboi kata... ko pokes giler.. adoiyai aku luper ler nak adjust balik...kyu plak seb baik dah adjust balik... seterusnyer hyuk.. sepanjang tuh kamera aku kat si boboi... aku gigih spazzing ekekekeke... cam pelik plak ngan tak dok litestick ngan kamera kosong jer tangan..mase tuh aku tunggu.. mano minnyer solo HUARGH!!!! TAK DOK!!! cam nak nangis.. aku bajet dia men gitar bagai meroyan tapi lepas tuh aku spazzing balik ekekek... dah tuh serena plak kata diorg nak nyanyi last song.. dak2 suju say babai bagai.. tapi aku bajet sure ada encore.. super girl.. ekekek dah biasa dah gimik2 tuh... sekali diorg muncul balik memang best arrr tapi sayang tak amik fancam sebab bateri aku dah nak kong.. aku snap sebanyak gambo yang buleh... kia blankie aku rase dah spazzing dah kot... aku tak heran sgt.. tapi mase tuh ler aku baru nampak si boboi meroyan tak hingat wkaakkakakakakakakakaka.. lawak siot....

abis jer... bateria aku pung kong.. peh tuh masing2 baru rase sakit kaki.. bajet nak makan.. last2 sumer serender... sampai kesudah tak jumpa ewiks ngan dak2 len....peh tuh baru jumpa queen ah leng ngan asue... siap si queen kata dia baling2 botol bagai kat dak2 berdiri depan dia ekekek.. ganaz2... peh hantar kia aku balik sambil bawak kete ngantuk2 seb baik selamat sampi..

ahad bajet nak pi hantar tp aku sakit kepala .. biler dengo diorg tak jumpa dak2 sjm kat KLIA.. sedih gak... nak wat cam ner VVIP kekdahnyer... huhuhuhu

ok sekian

Rate

1

Follow Us
Reply 1480# airwickss

great, best2

sambungan...

pe kami park kat area putrajaya.. asue ngan ah leng bagitau 15 minit lagi rehearsal  ...
miss_mulan77 Post at 30-5-2011 10:48 PM

kekekekekkee... lawak laa FA ko... siyes.. memang aku nak spazzing tapi kontrol ayu beb... suara aku spazzing buruk.. cacat nanti vids aku..

masa 2AM fansign kedengaran "KADBOD TURUN!! KADBOD TURUN!!"
tak pasal2 time SJM ni ada yang kuar " PINGGAN TURUN!! PINGGAN TURUN!!" wakakakakakakaa...

boboi moyan tak hengat... balik umah kia, dok nengok balik fancam semua memang ada terselit aksi boboi moyan.. dengan sore, tangan kepala semua habis over the top punye moyan!! jangan mare ekk boboi..

adoi aku baca FA aku banyak la peh tuh... trademark ekekeke

share lagi... henry's and zhoumi's solo... DAEBAKK!!

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya Henry Solo ~ 表白 (Off My Mind)

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya Zhoumi Solo ~ 凌晨三点钟 (3 AM)

credit to blankie @ MsAchieq
do not reupload

more to come!! wookie and kyu's solo, eunhyuk's dance, destiny & super girl... tengah upload satu2..

Kita dok terkinja2 sampai pelik budak2 pengakap tu.. dah tu si fieza pulak asik kena tanya yang tu sape kak? Yang ni plak sape kak? Adoiiiii.. Masing2 bawak banner suju bagai tapi member suju pun tak kenal.. Tak nampak sangat kot.. Kita ni tak payah cakap lah.. Tengok bayang2 je dah tau laki sape.. Tengok topi je dah tau laki sape.. Tengok seluar leopard je dah tau tu laki aku..

Sebelum sesi terkinja2 tu agak angin je bila dapat tweet dari marctensia.. Poyo je pakcik polis tu kata bebudak suju dah blah.. Bergegas laa kita semua kul 2.30 tu.. Skali 2.45 ada gambar diorang masih dalam train dari satelite building ti.. Mau tak aku sumpah seranah bagai..
blankie Post at 30-5-2011 06:10 PM

tu la kan, kitorg dok gigih la ber'fanchanting' tp budak2 sekeliling kitorg dok pelik2 tgk. motip sgt la dorg nak menyesakkan diri kat situ jugak even x kenal dgn suju-m. nasib baik la aku x jd kaunter pertanyaan macam fieza, kalo tidak mau yg ada kena pelangkung free... :@:@  betul2, tang kiter kenal even tgk byg2 nampyeon sendiri tu mmg aku setuju sgt. bukan takat nampyeon sendiri, nampyeon org lain pun kiter boleh kenal even tgk dr jauh...

mmg kali ni nyer sesi stalking kat epot tidak menjadi langsung. xper la, kiter cuba di lain waktu even dpt rs lenkali mesti dorg dpt privilage mcm ni jugak...

Reply 1530# miss_mulan77

wakakakakakakaka ~ mmg time super girl tu, boboy meroyan x hingat la. aku pulak yg nek segan tgk boboy meroyan over dr aku... bak kata queen, fanboy kat area2 dia pun time super girl havoc giler...

lg satu park lawak masa kyu dok nak sebut tak payah tanya... kiter pulak dok dgr 'tattaya tanya'!! masing2 pun blur2 giler ayat aper la yg kyu sebut. biler aku dok pikir2 balik  related kan dgn soklan fan tu, baru la aku dpt tgkp aper yg dia nak ckp... cumil giler kyu time tu. aku motip aku dpt rs dia akan lebih kan games dia dr fans??

kekekek seronok baca FA korang..sakan......x dpt tgk diaorg perform...tp dpt gak jumpa kat dlm KLIA.....pleik bin ajaib masa tu x npk fans..bru pasan bila call kia yg dioarg x jumpa pun kat luar..means lalu dlm lg la......tp kalau duk kat anjung tinjau tu npk diaorg....
kwn aku yg x kenal suju m ni le lak g depan diaorg ambik gbr..siap ambik gbr sungmin depan2....hehehe aku pun x berani......sib baik dpt tgk KYU.....tp suka sebb diaorg lambai.....polis n guard dioarg pun x kacau kami...

motip budak2 tuh pegi tgk SJM tp tak kenal...aiyooooo!! akak yg bukan fans pun leh kenal even byg2 pun hehe!!

The next three...
[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya Ryeowook Solo ~ 我只在乎你 (I Only Care About You)

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya Kyuhyun Solo ~ If You Have Heard Before

[FanCam] 110528 Super Junior M @ Putrajaya ~ Eunhyuk's Solo Dance

credit to blankie @ MsAchieq
do not reupload

Since FA aku ngan Mulan n Kia lebih kurang sama ja.. so aku xpayah aaa mengarang.. malas kekdahnya..

Cuma aku macam amazed aa dengan bilangan fanboys yang ramai malam tu.. especially time Hyuk solo dan Supergirl. Memula aku memang dapat port baik, few rows ja dr depan stage, nak kuar gi toilet or mana2 pun keluar sorang2, sebab nak cop tempat kononnya, sekali bila time SJM perform, orang depan berdiri atas kerusi aku ni dah aaa tak cukup inci .. tai wan mei aku nampak lagi screen tapi bila time drg cakap2, makin ramai yang angkat placard bagai, terus aku xnampak apa.. so aku ajak aaa asue n aleng gi tempat lain. so kitorang pun menyelit2 aa, kebetulan time tu kat belah tepi ramai yang keluar, so kitorang menyelit masuk kat area fanboys... respect tol aku ngan fanboy2 ini, drg bagi ja kitorang ke depan, pastu masa nak amek fancam aku dengan selambenya letak kamera aku atas bahu mamat depan sebab nak bagi stabil kan, dia tak kata apa pun...

Article pasal SJM concert dalam The Star

http://thestar.com.my/metro/stor ... 581&sec=central

Article pasal SJM concert dalam The Star
queenhua Post at 31-5-2011 13:32

masuk dah. Owh memang mesmerizing abis. Ekekeke
pary kyu tatatanya tuh memang ble giler. Aku ingat dia nk ckp tertanya tanya hahhahahahah skli dia bg mic kat translator terus clean and clesr tk payah tanya ropanyer wakakakakka. Tp nk puji translator. Memang best siap ngan antonasi lagi. Sape ek translator tuh. Lwn kali klu artis loya dtg sola amik dia jd translator ok. Ehheheheh

enjoy giler konsert SJM...walaupun berpeluh2 satu badan...rasa macam nak pengsan

mula2 tu ala2 macam sakit hati pasal ada sorang amoi ni bawa placard besar gila sampai tak nampak apa2 atas pentas..dahlah betul2 kat tengah stage...orang belakang dah bising suruh turunkan card, aku ada gak campak 2 3 ketul coin kat card tu tapi dia buat tak tahu jer..nasibla lepas tu dia tak angkat dah card tu..

boboy, sorry tak dapat jumpa...aku dah nyalakan light stick kat tengah2 crowd tu..hehe..lepas habis tu terus balik coz kesian kat housemate yang sudi teman (walaupun dia x minat K-Pop)

Post Last Edit by queenhua at 31-5-2011 16:58

Reply 1542# miss_mulan77

aku memula konpius gak.. Kyu ni cakap apa... lepas dia ulang lagi sekali baru aku leh tangkap maksud "TA TANYA" tu   bagus kan translator ni.. intonasi dia yang xtahan tu...

pastu part Serena C kata Hyuk manja aku suka gak   ngan laki ko nye " Syaya Syayang Malaysyia"