CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: emiko

[TV2] [7pm] NET DECEPTION (pg5)

Reply #140 whitedove's post

huuuuu whitedove...
ko kutok sammul...sampai ati... :lol
aku peminat sammul tau...wakakaak

sernmic6 This user has been deleted

pasal post aku..

...yang korang semua ni relaks larr..

aku cuma kata drama ND ni lagi bagus drpd TMP saja marr
bukannya aku kata itu TMP sangat teruk punye drama...
aisay....kena salah faham pulak

tapi kalau ada orang nak tembak saya, tembak saya sajalahhh...saya tak kisah punye...hakikatnya, drama-drama TVB memang best punye...kalau nak kata stereotype , bukan jugak....kerana mereka tak selau fokus drama cinta-cinta sperti dalam drama Korea.....drama Korea, banyak peminat sebab mereka mudah sangat terharu dengan drama cinta....drama TVB pulak variety punye plot...daripada Anniversary Drama (ATE, GF, TLB, CBWH, SOH, SP, RDOV) hinggalah low budget (spt Greed Mask) semuanya over-the-par standard punye...tapi kalau ada orang nak menyangkal fakta ini...saya pun tak boleh buat apa-apa......

dan pasal Wong Hei tak cukup kelas jadi orang kaya?? aisay itularr...korang ni suka sangat pelakon -pelakon yang cute tanpa mengambil kira kualiti....Wong Hei merupakan actor yang cekap semenjak Deadly Protection dan juga Burning Flame I.......Sammul Chan tu, pada saya, sekadar okay aje.....Sammul dah tinggalkan TVB!

harus diingatkan yang TVB merupakan stesen TV yang terbesar di Asia...sumbernya melebihi stesen TV yang lain di Asia.....

Reply #142 sernmic6's post

kekeke sernmic.kat soap operas ni memang "keras" sikit :lol :lol. saya pernah alami situasi macam ni jugak dulu2 :nyorok:

dun wori kalau kene tembak pun tak rasa apa2 mah kat sini

BTW pasal Wong Hei, saya setuju dengan pendapat kak whitedove :ah: (psstt tatau kenapa saya asyik terbayang dier dalam tough side of a lady tu je walaupun tu cite lame hehe.)

yang pasal drama-drama TVB semua best tu, saya tetap berpegang pada post #133 saya ho ho ho. mustahil bagi saya kalau tak ada satu pun yang kurang baik dari banyak2 produk tu :bgrin: macam yang saya kata, ni sama untuk drama2 lain jugak, k,j,t,p,i etc and even US tv series pun, bukan TVB semata2

hmm..i tend to judge actors from their acting skills rather than their looks tho, just FYI. that's the reason why i ended up having several unfamous names  in my favourite actors list kekeke.. kesian woh sebab susah nak cari info diorang  :ting:

okeh, ini saje dari saya.
ijou desu.

*percubaan dari emiko untuk alih topik kekeke*
wong hei ada drama baru tak tahun ni ek? yang saya tau myolie tengah tambah berat badan sekarang kan sebab nak bersedia untuk berlakon dalam cerita baru ala bridget jones' diary tu kan. she looks much better lah skarang IMO. kalau tak dier kurus sangat sebelum ni, rasa kesian pulak tengok (kata2 dari ahli My Only Club he he he..ampun kak myolie cayang)

sernmic6 This user has been deleted

to emiko

okay saya faham your meaning in the post...
saya admit yang bukan semua drama TVB adalah the best..wat i want to say is that MOST OF IT and NOT ALL OF IT...
anyway ini kan argument yang healthy...ehehe

WongHei mmg ada drama baru tahun ni..pasal polis ..Super Cops......ada Maggie Shiu Mei Ki jugak (Ekin Cheng's ex GF)

ya kini Myolie tengah bikin drama bertajuk Tai Chi..pasal taiji larr tu...ada Raymond Lam, Melissa Ng dan Vincent Zhao.......
lepas tu, dia akan ready for The Bridget Jones lorr

Reply #144 sernmic6's post

yes that's my point pasal kebanyakan ataupun tidak tu saya secara peribadi taknak sentuh
hihi yea memang argument yang healthy pun ;-)

oh so it's really him. sebab tengok skali lalu aje lineup hari tu jadi tak pasti haha :ting:

hehe taichi tu saya dah tau, sebab dulu masa myolie datang malaysia hujung tahun lepas tengah kecoh2 pasal diorang akan bertolak ke mainland untuk penggambaran taichi ni pulak comel la tengok gambar2 dorang kat sana + kesian sebab selalu kena berulang alik ke sana sini untuk function ^^

Originally posted by awoks at 25-4-2006 06:03 PM
huuuuu whitedove...
ko kutok sammul...sampai ati... :lol
aku peminat sammul tau...wakakaak

hihi jangan la marah, tapi memang ada kebenarannya...kalau pasal acting Sammul vs Wong Hei, well, you know who'll win ;) Sammul ada bakat, but still has a long way to go before he can reach Wong Hei's status

btw, Sammul tak sesuai la jadi abang Myolie...jadi kekasih buleh la hehe...

[ Last edited by  whitedove at 26-4-2006 12:15 PM ]

Follow Us
ahaks..takpe white..aku tak marah ko kutok lakonan sammul
aku suke die bukan sebab lakonon dier pon..aku suke die sebab die sammul..muahahaha
bole plak camtuh.. :lol

Reply #147 awoks's post

bolei jek..tahniah dr saya :clap:  itu maknanye awoks pandai bezakan antara orangnye, lakonannye, dgn watak yg dimainkannye. beza tu 3-3 tu..ramai lagi yg tak dpt bezakan yg mana 1 yg dorang betul2 suke kat seseorang pelakon tu skang ni ye tak :bgrin:

Originally posted by emiko at 26-4-2006 11:20 PM
bolei jek..tahniah dr saya :clap:  itu maknanye awoks pandai bezakan antara orangnye, lakonannye, dgn watak yg dimainkannye. beza tu 3-3 tu..ramai lagi yg tak dpt bezakan yg mana 1 yg dorang bet ...

I know what you mean! I think contoh terdekat bagi miko MatsuJun la kot kan hehe ;) because I know you like his acting but not necessarily him...akak lak mula2 suka kat character Sawada Shin dulu, took me about 2 years to like him for him...

Originally posted by sernmic6 at 26-4-2006 01:14 AM
...yang korang semua ni relaks larr..

aku cuma kata drama ND ni lagi bagus drpd TMP saja marr
bukannya aku kata itu TMP sangat teruk punye drama...
aisay....kena salah faham pulak

tapi kala ...

"...hakikatnya, drama-drama TVB memang best punye...kalau nak kata stereotype , bukan jugak....kerana mereka tak selau fokus drama cinta-cinta sperti dalam drama Korea.....drama Korea, banyak peminat sebab mereka mudah sangat terharu dengan drama cinta"

aduss...terbakarnya hati aku ..............................................................................................................................

sib baik aku bukan Xia Long Nu..

[ Last edited by  ckucin at 27-4-2006 12:21 PM ]

Reply #142 sernmic6's post

bak kata emiko...
you have to respect others people interest...

aku x nak ckp byk dan lepas ni pun juga x nak ckp gi dan sentuh perkara sensitive mcm ni..

so aku ucapkan

Selamat berbahagia berkekalan ler hendaknya ko gan Drama2 TVB juga Stesen TV yang terbesar di Asia tu....

this is the very last...i dont want this to be mention again and again compering who is the BEST...
lets just talk about this drama..

OVER. ROGER OUT. STOP. FINISHED

amali This user has been deleted
tumpang tanya .....semalam baru Wong Hei tau yg Myolie tu adik dia ker?

suka kata2 dia masa dia cakap ngan mak wenya .... "dia akan lepaskan siapa yang nak mempergunakan adik dia"

Originally posted by ckucin at 27-4-2006 12:20 PM

"...hakikatnya, drama-drama TVB memang best punye...kalau nak kata stereotype , bukan jugak....kerana mereka tak selau fokus drama cinta-cinta sperti dalam drama Korea.....drama Korea, ban ...

aku layan semua drama cina,korea,jepun.mana yg best aku layannnnnnn.....mana punya drama yg tak fokus cinta-cinta mesti ada selit sikit...statement nie mmg fanatik tul...:geram:

confuselak aku...?:nyorok:
Drama TVB kalau fanatik TVB camne diaorg layan ekkk...donlot ker?...kan panjang berjela-jela...ker kena sewa tape kat kedai video...ada sub ker?

Originally posted by emiko at 26-4-2006 11:20 PM
bolei jek..tahniah dr saya :clap:  itu maknanye awoks pandai bezakan antara orangnye, lakonannye, dgn watak yg dimainkannye. beza tu 3-3 tu..ramai lagi yg tak dpt bezakan yg mana 1 yg dorang bet ...

ahaks miko...maceh maceh...
tu la..bukan minat sangat ngan lakonan sammul pon sebenarnye :lol
biase2 jek die blakon...minat ngan orangnye sajek..uhuhuh

eh sat..ade ke yg layan citer nih...thread senyap jek eh..
huhu..aku pon tak layan sangat citer ni...asik tinggal2 jek

suka wong hei... acting dia mmg best :bgrin:

hahaha mlm nie aku dpt tgk citer nie..   slalunya nak tgk full citer nie, hari jemaat je la....

Originally posted by amali at 27-4-2006 02:14 PM
tumpang tanya .....semalam baru Wong Hei tau yg Myolie tu adik dia ker?

suka kata2 dia masa dia cakap ngan mak wenya .... "dia akan lepaskan siapa yang nak mempergunakan adik dia"

ha'ah...dia memang protective abis ngan family dia kan, walaupun kerana Kin Yi (Myolie) tu la zaman remaja dia menderita...maksud di sebalik kata2 dia tu, secara tak langsung untuk Ka Meng tu...

amali This user has been deleted
Originally posted by whitedove at 28-4-2006 11:06 AM

ha'ah...dia memang protective abis ngan family dia kan, walaupun kerana Kin Yi (Myolie) tu la zaman remaja dia menderita...maksud di sebalik kata2 dia tu, secara tak langsung untuk Ka Meng tu...

:tq: ... thanks whitedove

sori le banyak tanya ... amali kadang2 susah nak balik awak so susah sikit nak tgk citer ni

ehh apasal Wong Hei ngan mak we dia? .... mak we dia pun gunakan dia gak ker ... ker mak we dia pompuan simpanan lelaki yg jahat tu lak .....

Wong Hei tu biar pun dah tau Ka Meng tu informer nape dia baik sgt kawan tu??
x suka watak Ka Meng tu .... :geram:

agaknya Wong Hei ke yg beri Myolie masuk pertandingan tu??:hmm:

lama aku tak masuk sini ...rerupanye ada perbincangan 'panas' .... hehehehe
dah tak dapat tengok crite ni sbb ari jumaat dah ada dah crite mischievious princess tu .....

Originally posted by kayla at 1-5-2006 03:31 PM
lama aku tak masuk sini ...rerupanye ada perbincangan 'panas' .... hehehehe
dah tak dapat tengok crite ni sbb ari jumaat dah ada dah crite mischievious princess tu .....

Mischievous Princess tu aku tengok gak, tp bila sampai part2 yg draggy n mengarut tu aku rasa baik layan citer ni, lagi syok