CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zaheera

SungKyunKwan Scandal ~ House 2 - congrats Yoochun & director! ^^ @pg79

Reply 1818# moondance

moon,i kena recap blk lesson 17 & 18.semlm sib baik dpt tgk lesson 19.itu bgtau adik minggu nie last sbb dia nk tgk TVB drama..
sedih tgk YHa semlm....tak penah tgk dia nanes...

owh..camtu...
secara basic nya keje GRO entertain customer..teman minum2 je kan...
kalo masuk bilik tu tu kira extra job la..heheh...
gisaeng ni macam keje yang diiktiraf je kat sana...siap glemer2 lagik...
gi mana2 pun orang pandang...takde lak malu2 ke apa...lain benar culture dorang..heehe...
ama17 Post at 14-12-2010 09:03 AM

aku ckp berdasarkan aper yg aku tau jer la...

maybe zaman2 tu keje gisaeng diiktiraf sbb pompuan kan maner boleh ada job. just boleh dok rumah jaga family jer. nak jd gisaeng pulak bukan senang & calang2 org boleh jadi. kalo x silap aku kena g training bagai. tu psl kot mmg keje gisaeng diiktiraf & semua org pun pandang/kenal...

aku ckp berdasarkan aper yg aku tau jer la...

maybe zaman2 tu keje gisaeng diiktiraf sbb ...
rukiaichigo Post at 14-12-2010 09:09

motip kan me lebih2 tau pasal job GRO.....kiranya kalo dapat jadik gisaeng tu kira hebat la kan....
tengok si choseon tu cam high class je...anak menteri cam insoo tu pun leh jatuh chenta...
btw sape laki kat avvy ko

haha part tu mmg lawak... x psl2 SJ mintk maap kt sahyung ketua soron tu ekeke...
bangga gile ...
moondance Post at 14-12-2010 08:11

semalam aku tgk lobang2 la. tak kusyuk betol! dah la wiken ni konpem takleh tgk! hiarghhh... stressed!!!
tp betul ke pemahaman aku, sbb YH bukan noble, so dia tak leh leadkan protest tu?
mmg cam tu ke? bleh lak bapak dia beli noble2 ni ekk?
tp aku suker bila geng2 IS join YS gu protest. Yang mamat bodoh tu mmg dah awal2 nampak tak berapa ngam dah ngan IS, tp yang agak macho tu, mengejut gak la. tetiba je sekat tangan IS, then terus join YS. hehehehe... sungguh best scene ittew!
tp yang sorang lagik tu, mmg side IS sampai sudah ek?

eh... jap... aku missed awal2 citer. cam mana RW bleh tercedera? apa jadi kat Moojong (ke nama dia?) masa YS ngan SJ nak cari GDJS tu? sbb time aku tgk alih2 IS dah bwk msk askar2 nak tangkap RW.

YS dah jumpa GDJS tu. kat depan pintu SKK rupanya! tp masa dia duk gali tuh, aku heran. takde org kerumun tgk ke apa yang dia cari? lagi satu, aku pulak rungsing tgk YS duk belek2 surat dalam tu tang2 tu jgk. rasa cam nak je suh dia masuk bilik dulu. pas tuh belek la puas2 hati. takut lak aku sbb time tu jgk IS dpt tau YS pompuan. kang dia dtg belakang YS time tu... saje jeee...

malam ni last ke?
patutla nampak semua dah tau YS pompuan. SJ sampai nanges2 depan ayah dia. aku saspek ayah dia tak restu hubungan derang. heheheh...

semalam aku tgk lobang2 la. tak kusyuk betol! dah la wiken ni konpem takleh tgk! hiarghhh... str ...
EXLESSIA Post at 14-12-2010 09:44

ekke dh nk2 last ep pn ko leh tgk lobang2 gak ek....
yap... YHa di kira x layak nk join officer council student tu since die x keturunan noble...
bpk die mmg beli register family.... naikkn pngkat fmily jd noble... tu yg smlm YHa ngaku yg len2 marah...
YHa tipu dorg selama ni... n dorg saje je le x mo sign surat rayuan pelepasan SJ tu...
marahkn YHa pnye psl...
alih2 mkn diri sndiri lak IS tu keke... smua geng2 die berpaling tadah... Kangmoo n gobong .. siap join piket tu lg
byeongchun mmg setia ngan IS smpai last..

RW cedera msa nk halang askar tu g tngkap YS...
seb bek YHa slmtkn die n bwk msk SKK... tu yg IS lnggar rules SKK... bwk msk askar lak...
pe mende moojong tu ekeke...

wahah x yah le ko heran... yg len2 xdek msa nk sibuk2.. smua wat hal sndiri time YS dok gali cari GDJS tu..
abaikn je le scene iteww kekke..

yap mlm ni last....
SJ merayu suh slmtkn YS since YS dh kene tngkap ngan king...
bpk die restu arr hub dorg... siap bpk die jmp sndiri ngan YS n suh YS stay di sisi anak die...

motip kan me lebih2 tau pasal job GRO.....kiranya kalo dapat jadik gisaeng tu kira hebat la kan....
tengok si choseon tu cam high class je...anak menteri cam insoo tu pun leh jatuh chenta...
btw sape laki kat avvy ko
ama17 Post at 14-12-2010 09:19 AM

erk, ko penah buat reserach ek psl GRO sblm ni??
a'ah, time dulu2 sesiapa yg dpt jd gisaeng mmg kire hebat la. si choseon tu jgn ckp la kan, satu kota tu kenal dgn choseon. dah la cantik, bercharisma pulak tu. nak2 choseon ni bukan sng2 jer nak serah kan diri kat lelaki2 lain. kire mmg satu2 nyer gisaeng yg bersifat mcm tu kat kota tu...

OT:
erk, motip ko nak tau laki kat avvy aku tu?? tu laki aku la, nama dia cho kyuhyun. member merangkap magnae (paling muda) dlm group super junior... kejap kejap, aper motip ko tnya ek?? tgk jer tau boleh, aku mmg dah claim awal2 mamat ganteng sorg ni...

Follow Us
aku pn geram tgk YS dok gali lubang sorang2,...pastu belek surat tu jam tu gak...nape r x pg si JS ke...YH ke..suh guard......

Reply 1826# rukiaichigo

rse nye kalu korang nk studi psl Gisaeng ni elok korang tgk Hwang JINI....aku tgk yg verisi HJW blakon tuh..kire phm r skit ttg Gisaeng nih...cite Kim Man Dok (x igt r tajuk die)ade tyg slot history kt KBSW dulu...ade gak cite skit ttg Gisaeng nih....

ekke dh nk2 last ep pn ko leh tgk lobang2 gak ek....
yap... YHa di kira x layak nk join offi ...
moondance Post at 14-12-2010 09:59

mau tak lobang. kejap turun makan, kejap ada org call, kejap tukar channel. iskk.. banyak dugaan wooo!

kalo YH tak leh join council, naper YS bleh lak? YS kan Namin je? bukan Namin tu kira commoner ke? naper dia bleh lead lak?
pas tu yang sorang lagi soron pakai baju sama ngan YH, naper dia takleh leadkan instead of YH? takpun JS... isk.. banyak persoalan beta ni!

eh.. ko tak tau ek moojong tu apa? muahahaha... aku main hentam je la. tp rasanya tu tmpt yang derang nak cari GDJS masa tu kan? ke apa nama dia? hehehe...

cuak gak la tgk YS mencangkul2 depan pintu tu. pas tu, nampak cam ada org lalu lalang. tu curious giler tuh! tp.. bak kata ko... abaikan... wakakaka...!

naper YH panggil SJ Garang? nama manje je apa?

Garang = calon suami idaman kekeke..

mau tak lobang. kejap turun makan, kejap ada org call, kejap tukar channel. iskk.. banyak dugaan ...
EXLESSIA Post at 14-12-2010 10:11

ekek byk sungguh halangan ko ek... mlm ni ko tgk jgn lobang2 lg... dh ending ni...

YHa ni kira serahkn tugas tu kt YS le... dh JS kn kene tangkap ngan bpk die...
YS je le yg leh tlg kumpulkn petition bantahan tu.... ketua noron tu pn kn dh x caya ngan YHa time tu..
YS je le org yg layak ... tu yg YHa x msk cmpur lg.... die just pndg dr jauh je le...

muaha aku x hapal lak nama tmpt tu...
awat pelik lak nama moojong tu... keke
SJ n YS dpt larikn diri dr tmpt tu... tu yg askar g dorg dh xdek... JS lari arr psl dh dgr kn SJ n YS slmt...
tp syg die dh kene slash ngan pedang time tu...

Garang tu means perfect husband... tu gelaran yg YHa kasi kt SJ...
masa ni x silap ep dorg men panah tu kot yg SJ dpt gelaran ni... lupa laks keke..

Reply 1829# EXLESSIA

uish...byk nyer halangan yu.....harap2 mlm nie leh tgk....kalau tak dpt kena wat revision kul 3.50am nanti

ekek byk sungguh halangan ko ek... mlm ni ko tgk jgn lobang2 lg... dh ending ni...

YHa ni k ...
moondance Post at 14-12-2010 10:25

tu la pasal. tp aku gegeh jgk tgk tawww... harusla kagum! muahahaha...
ko tak menjawab soklan aku la moon. naper YS je yang layak? ketua soron tu tak layak ke? JS? isk... aku curious giler.

ooo... garang calon suami baik ke? aisehh... aku igt sbb dia garang. wakakaka.. tp tak masyuk langsung ngan SJ nyer karakter yang macho ittew kannn?? hehehehe...

Garang = calon suami idaman kekeke..
Hana_Hirokawa Post at 14-12-2010 10:17

pesal ko kemalu-maluan lak ni?

tu la pasal. tp aku gegeh jgk tgk tawww... harusla kagum! muahahaha...
ko tak menjawab soklan a ...
EXLESSIA Post at 14-12-2010 11:47

ketua soron tu konpem le x mo cmpur lg dh kalo dh jd gitu...tu yg YHa suh YS jek....
bila die dh trima... YS ttp yg ketuai petition.... dh YS yg mulakn...
JS lak... die kn kene tngkap ngan bpk die... cmne YHa nk suh die yg tlg..
YS pn ckp die nk power.... die sndiri akan lead petition tu nk kasi kt king...
die kn de cabar IS tu...
dh menjwb lom soklan ko ni eekek...

wakak garang ko ingt sker marah2 tu ke keke.. x sesuai ngan karekter SJ itew hehe

Reply  EXLESSIA

uish...byk nyer halangan yu.....harap2 mlm nie leh tgk....kalau tak dpt ke ...
nightwinkle Post at 14-12-2010 11:01

yeahhh... akan aku berusaha utk mengatasi halangan2 itu... huhuhuhu

ketua soron tu konpem le x mo cmpur lg dh kalo dh jd gitu...tu yg YHa suh YS jek....
bila di ...
moondance Post at 14-12-2010 11:52

oooo... gitu kekdah nya.
baru lah menjawab...!

eh.. sapa yang sepahkan baju2 YH? aku tgk time dia tgh kutip2 baju dia. siannn oppa YH!
tp kan, masa dia berkobar2 pakai baju yang ada cam selempang hitam tu (baju tu utk apa ek? 2 org tu je pakai) obvious giler make up. ngan keningnya, ngan eyeshadow nyer, blusher pun ada kut... isk... tak real maa...

oooo... gitu kekdah nya.
baru lah menjawab...!

eh.. sapa yang sepahkan baju2 YH? aku tgk tim ...
EXLESSIA Post at 14-12-2010 12:12

hehe dh menjwb ek...
kalo lom terjwb td .. ko kene tnya script writer arr ehe...

xdek tnjuk sape yg sepahkn.... mybe scholar2 SKK gak kot...
ye arr dorg tau YHa x org noble lg.... cari psl le tu... n aku rasa dorg de amik gak kot brg2 YHa tu..
tu baju bg officer student council jek.... x silap baju tu gak yg die pakai msa YS n JS kene msk stud council kes gay tu dlu...
cuma IS, YHa n ketua soron tu jek yg leh pakai baju tu...
tu yg msa IS dedahkn YHa x org noble... YHa kn x pakai baju tu time tu...

hehe dh menjwb ek...
kalo lom terjwb td .. ko kene tnya script writer arr ehe...

xdek tnjuk  ...
moondance Post at 14-12-2010 12:23

sbb tak koser nak tanya script writer la aku buat2 terima je jwpn ko. bleh? hahahaha...!

sbb tak koser nak tanya script writer la aku buat2 terima je jwpn ko. bleh? hahahaha...!
EXLESSIA Post at 14-12-2010 14:46

cehh motip wat2 trima le ni ek...