CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 21148|Reply: 79

~ MISTERI POKOK/TUMBUHAN/BUNGA ~

Salamss all...

Meh kita kongsi citer sama2..atau pengalaman masing2...ataupun dengar2 dari owang lain?

Kowang tahu kan Pokok Jawi menjadi tempat mainan Langsuir?Luar pagar umah haku ada pokok neh....Alaaa...yang berjurai2 akar pokok dia tue..  :jeling:

Guard yang menjaga kawasan tempat haku neh..ada cakap penah ternampak "benda" tue ngah main2 kat atas bumbung opis haku haa...Haku tak penah laa terjumpa..Tapi penah laaa mendengar "bunyik pelik2"..Tambah lak kalo haku lik lewat sket sebab berporem,lam pukul 6 lebih ha....  

Tapi mujurlaa takder menganggu sangat....:ah:

Kowang ada pengalaman?Meh kongsi...Nnti haku kasik kedit...
:ah:

[ Last edited by  BabeYSHa at 26-11-2008 09:13 AM ]

mak aku kata pokok beringin pun antu suka gayut. betui ke ha pokok beringin? yg ade bulu2 terjurai2 kebawah tu...

Rate

1

Reply #2 jagung_manis's post

Owwhh...yang pokok besarrrr tu yek?

ermmm...rasanyaa...ada "benda" suke jadikan ia rumah la..

aturcara This user has been deleted
Originally posted by jagung_manis at 3-4-2006 04:12 PM
mak aku kata pokok beringin pun antu suka gayut. betui ke ha pokok beringin? yg ade bulu2 terjurai2 kebawah tu...

pokok tu kalau tengok waktu siang pun cam creepy je..apatah lagi waktu malam...menakutkan ..entah2 bulu2 tu dijadikan tempat cik Pon bergayut cam Tarzan ...

Rate

1

nak bercerita jugak..
di kampung aku.. depan rumah nenek aku je.. ada hutan belukar (bukan hutan dara).. tak sampai 3-4 meter dari pintu depan rumah, ada satu perigi buta.. dekat perigi buta tu ada sekelompok pokok pisang..

jadi, bila memalam je.. sedara-mara selalu nampak bola api terbang ke pokok pisang tu dan tunggu kat situ.. diorang buat tak tahu je, sebab dah biasa.. kampung aku ni memang le ada reputasi mende-mende camni..

Rate

1

Originally posted by Gemukkkkkkk at 3-4-2006 04:45 PM
nak bercerita jugak..
di kampung aku.. depan rumah nenek aku je.. ada hutan belukar (bukan hutan dara).. tak sampai 3-4 meter dari pintu depan rumah, ada satu perigi buta.. dekat perigi buta tu ad ...

bebola api tu jgn2 gambar avatar ko tu kot ? hehe jgn marah main2 je hehe
anyways cerita pasal pokok2 ni seram juga especially ada satu tu dekat perkuburang kat tempat haku ni ish seram tul nak tgk baik tak yah tgk terus hehe

Rate

1

Follow Us
menarik topik ni...aku pun dengar macam2 gak pasal pokok ni..

aku ade cite gak..tapi bukan pokok yang besar gedabak macam tu..tapi pokok hiasan yang amik dari utan..sape penah tengok dan beli??ala pokok yang orang asli jual tepi jalan..yang kecik2...kalau korang lalu kat pahang mesti ade orang asli jual tepi tepi jalan..memang banyak sekrang jual sebab nak wat hiasan kat umah..padahal aku engok macam hutan ade la..heheh..

ade sedara aku ni one of the penggile pokok ni..banyak die beli..setiap kali gi pahang..jumpe orang asli jual pokok ni..mesti bwak balik umah ...satu malam tu..die terdengar macam pompuan mennagis kat taman poko die tu..padahal die baru je pindah kat kawasan tu..kat seremban 2 kot aku tak silap...kuat gak pompuan tu menangis...esok die buang je pokok2 tu....

Rate

1

dulu... masa naz dok kat berek polis... kalo pegi mengaji kat surau, kene lalu pokok mangga.. besar giler pokok tu... kaw. tu takde lampu.. & byk kisah langsuir kat pokok tu...

masa kecik2... naz, kakak & kawan2... balik mengaji... ntah mcm mana, kakak naz terpandang belakang... dia ternampak langsuir kat atas pokok tu... dia bisik kat kitaorang... apa lagi.. .semua lari... sampai terputus selipar... hahahahah...

since aritu.. kalo naz lalu kat situ... waktu malam bersama kawan2... mesti tak pandang kat atas tu... pandang bawah jer, mana tau kot2 ada buah mangga gugur... hahahahaahh

Rate

1

Reply #6 Kanzaki's post

huuhh? dewa perang kah itu? atau panglima laut? pai chuen lang?

bukan avatar saja... sememangnya, itu akuuu.. (bak kata so7).. he he he

pasal pokok.. ada spesis pokok yang suka dijadikan port.. tak bermaksud pokok spesis lain tak dijadikan port.. atau jika ada pokok spesis ini dekat kawasan kita, secara automatik ianya adalah port..

kalau lepak kat port je, takpe lagi.. ini kalau jenis yang sibuk nak mengacau orang keliling.. sakit hati kalau dapat yang camni..  jenuh jugak kalau kita nak halau hari-hari..

macam kes aku.. takde le mende tu kacau.. jadi selalunya, kitorang buat tak tahu je..
yang dok kacau rumah nenek aku tu, mende lain..

tapi kalau boleh, dinasihatkan pagar terus rumah dan pokok tu.. lagi baguss...

[ Last edited by  Gemukkkkkkk at 4-4-2006 08:32 AM ]

tak pastilah pokok mana satu nie... but if sha is referring to gambar yg ada tu, hmm... abang aku pernah ada experience kena kacau secara tak langsung ...

pokok tu kat T junction. bila turun bukit sampai T junction nampaklah pokok tu... abang aku 'ternampak' mende putih like orang tua pun ada... dia pun terkujat dan drove away like nobody's business ...

sorry bahse lintang pukang...it's morning... i'm not a morning person ... well at least not today ...

Rate

1

Kawan asben pernah gak ternampak kak pon atas pokok durian masa dia lalu nak gi tandas. mamat nie tinggal kat quarters atas Penang Hill. so satu malam dia sakit perut dan nak pi tandas. tandas plak diluar rumah. betui2 bersebelahan pokok durian. so mlm tu dia lalu, maka ternampak lah kak pon nie, sedang menyikat rambut. i mean tengah mengirai2 kan rambut dia yang ala2 teknik rebonding tu.

Rate

1

aturcara This user has been deleted
ish2 atas pokok mangga la, pokok durian la, pokok pisang..maksudnya semua jenis pokok ek...apasal diaorang suka duk atas pokok ek...mesti ade keistimewaan tertentu pada pokok2 tersebut(cewah mcm professor plak hehe)

Dolu mase gua dok kat kampong ,
ade langsuir dok betenggek atas pokok jugak .
Tapi bukanlah pokok yang rendang tak berbuah tue ,
tapi pokok durian !!
Dan tapak asal rumah gua tu pun dolunyer adalah rumah warisan keluarge orang lame2
Nie kire mitos jugak ker , langsuir mesti ade betenggek kat pokok Jawi
sebab kat umah lame aku 'bende' nie betenggek kat atas pokok durian
Pandai eh 'bende' nie , maen pilih2 pokok pulak

Rate

1

Reply #12 aturcara's post

Langsuir nie kalau diikutkan ceritenye
memang satu keje menyakat manusia tapi tak tahu sebetuinye asal-usulnye
dan port paling menarik bagi 'dier' atas pokok.
tak semestinye lah pokok Jawi ker , pokok durian ker

Dulu kat kampung Bronx pun ada satu pokok kekabu! harap korang tau ler rupa pokok ni camne. Alah buah kekabu ni org dulu2 guna buat bantal. Sekarang nak carik pokok ni pun susah... Dlm kampung Bronx ada sorang nenek.. Dia ni bidan kampung. Umo dier sekarang pun lebih 100 thn daa.... Tp kuat kemain :hmm: heran aku.. org kampung tak berapa suka sgt kat dier nih, sebab dia byk nolong pompuan2 yg nk gugor kan kandungan. Dah tu, kat tepi umah org tua nih, ada satu pokok kekabu. Segala "sisa toksik" tuh, dia campak kat situ..

Erkkk.. mlm2 kalu ngeri giler tgk pokok tuh! Ramai gak org jumpa Langsuirrrr... dok bertenggek kat situ.

Dulu time kecik2, tok aku suruh gi kedai.. Takut aku, sebab kena lalu area tuh! Bila nak lalu jer, mcm2 jampi serapah aku bubuh..hhuhuhuh :geram: "Tok Tok, anak cucu tumpang lalu laa.." hehehe..

Rate

1

Originally posted by aturcara at 4-4-2006 09:43 AM
ish2 atas pokok mangga la, pokok durian la, pokok pisang..maksudnya semua jenis pokok ek...apasal diaorang suka duk atas pokok ek...mesti ade keistimewaan tertentu pada pokok2 tersebut(cewah mcm pr ...

Glamor skit kot kalau dok atas pokok. at least org boleh nampak sebab tinggi. hehehe ... baru teringat ada member cerita, masa tu member nie kira kecik2 la lagi. balik from mengaji quran. sekali dia pandang la kat pokok kat rumah atuk dia tu. ha ... benda tu siap mcm main buai lagi. berayun2 je. pas tu dia masuk dlm rumah tanya la atuk dia apa benda tu. atuk dia kata tak de apa2. then esoknye baru atuk dia kasitahu yg tu langsuir. apalagi budak nie demam sampai seminggu. hehehe

Rate

1

citer pasal pokok ek.

jiran aku pernah nmpk satu lembaga putih berdiri di bawah satu pokok besar memalam.  waktu tu dia tgh isap rokok smbil amek angin malam.  pokok tu pun tak berapa jauh dari rumah aku.  

jiran sorang lagi pulak, dia lalu kat pokok tu ngan anak dia. waktu siang.  anak dia terus demam.  katanya dia nampak mata merah. wallahualam.

skrg ni kaw. pokok tu dah jadik surau.  tp pokok misteri tu masih ada lagi.

Rate

1

Originally posted by tutankhamun! at 4-4-2006 12:56 PM
Langsuir nie kalau diikutkan ceritenye
memang satu keje menyakat manusia tapi tak tahu sebetuinye asal-usulnye
dan port paling menarik bagi 'dier' atas pokok.
tak semestinye lah pokok Jawi ker , ...

lagi satu pokok hiasan yg org dok gila tuh.  pokok langsuir.  ishhh nama pun dah melambangkan dia.  mcm2 versi citer ada kan? jiran kakak aku dgr citer cam tu, terus dia buang ke longkang pokok tu. siot je.

Originally posted by Gemukkkkkkk at 4-4-2006 08:28 AM
huuhh? dewa perang kah itu? atau panglima laut? pai chuen lang?

bukan avatar saja... sememangnya, itu akuuu.. (bak kata so7).. he he he

pasal pokok.. ada spesis pokok yang suka dijadikan port ...

hehe engko punya la avatar cam Dewa Parang masa dier jadi Pawaka Api wakaka
tak ah avatar haku si ORGA la haha

anyways korang cakap2 pasal pokok2 ni macam seram plak haku rasa coz rumah haku ni dikelilingi macam2 jenis pokok tau hehe tapi haku da berapa tahun tinggal sini alhamdulilah teda la kena kacau ke ape

cuma seingat haku ada sekali je haku rasa pokok mangga kat depan uma haku tu tiap2 malam anjing jiran sebelah ni mesti pergi kat pokok mangga haku tu dan terus la dier ber aooooooooo oooo oooo je dan korang tau tak apa haku buat kalau anjing tu buat gitu haku teriak terus " woi bising la !!!!" hahaha ntah ada benda ke apa masa tu mana haku pedulik maklumlah otak ni more facts than fiction kekekeke hmm menjak2 anjing tu dah mati aman dah rumah ni takde lagi la nak dengar anjing tu meraung aoooo ooo hehehe

Rate

1

mak ichi selamba jer bela pokok nih..
lawa ape..nama dier je yg menakutkan...
pasal pokok nih.. mmg ichi ader citer..
tp...ichi dah lupa aa... nanti aa kalau ichi ingat balik..
sorry aa..