CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: snowyqueeny

Korang jenis tolong or berkira dengan adik beradik?

Edited by mujer_in_espejo at 1-10-2016 12:20 AM
teratak.sepi replied at 21-11-2011 03:56 PM
hmm..dengan adik beradik mmg x berkira la.kitaorg 6 adik beradik.me anak ke 5.semuanya keje,alhamdul ...

Some people was born to be a luckiest person on earth.    ada mak ayah yg masih hidup, ada beradik yg tlg mnolong dan menyenangkan.... ada suami utk berkongsi syg..  at the other side, ada manusia yg tak pernah merasa itu semua   . Yeah, u r lucky   

ada juga sibling aku yg berkira ngan aku.. tapi bukan ngan aku je, ngan parents aku pun dia berkira.. berkira tu macam takde  bawak makanan ke apa ke bila datang rumah parents aku, tapi menghabiskan makanan kat umah parents aku ada la .. kalau nak tengok dia sumbangkan beras ke, susu ke gula ke kopi ke, mimpi aje la kan..  tapi lantak dia la mungkin dia ada masalah kewangan ke yg aku tatau n mungkin lebih utamakan nafkah anak bini.. janji tak minta duit aku sudah

mesmerize replied at 30-9-2016 11:41 AM
ada juga sibling aku yg berkira ngan aku.. tapi bukan ngan aku je, ngan parents aku pun dia berkira. ...

wait wait, are you my sibling?
kisah kita cam sama pula...

my akak sulung punya perangai sebijik cam u cita..
raya aji ni,  adik beradik yang lain pesan tolong
bagitau my akak sulung stop angkut barang makanan dari
rumah my parent bawa balik rumah dia, apabila
dia balik raya satu benda yang beli...

muka tak malu betul,
ambil makanan kat rumah parent yang dorang
hidup bergantung dengan pemberian anak anak yang akak sulung
ni langsung tak menolong..

adik cita, kalau my parent pergi rumah dia, boleh kelaparan dibuatnya,
dan bila my parent dah balik, boleh pula buat bbq.. si anak sulung my akak siap
letak gambar kat instagram.. mana adik beradik lain tak menyampah.

faraway1 replied at 1-10-2016 05:36 AM

Busuk busuk kakak sulung hang pun she is there among your other siblings to be there( depan mata)for your parents, in time of their needs..............of any sort.

on other positive note,  your parents sendiri, by your own admission, Ada pergi kerumah Kakak sulung hang untuk bertandang....what does it show???? Tentunya Ada sedikit if not much kebaikan Kakak sulung hang untuk make your parents take that "BIG" effort to come over........

And now for my big question to you.........for all the not so nice things you share about Kakak sulung hang kat sini......hang sendirik berapa kali semenjak hang duduk jauh diperantaun.....hang pays visit to your parents????

Jap let me Guess.......you travel more around the world than you actually drop by to see your parents....Kan,Kan,Kan????

Setakat duduk berbelas tahun kat Negeri orang..........hang Batu nak gebang hantar parents pi umrah tahun lepas...itu pun sorang aja Kan???? Lagi sorang orang lain sponsor?????.harlowwwwwwwwwwwwwwwwwww.....

Nak manak sambung lagik????

Air dicincang takkan putus parawei...ingat tuh.........jangan sombong macam hawau.....nak sebut your own siblingnya keburukan and you, the angel.........for all you know kalau manak gets your other siblings  to say few words about you......hang terus hilang Dari forum Nee forever and ever and ever tau....just like you said lepas beranak...Tak mahu jengah forum lagi Kan,Kan,Kan???

faraway1 replied at 1-10-2016 05:36 AM

hahah betul sis.. my mom komplen kalau bertandang rumah abang ai yang  sorang ni..air pun tak penah nak hidang..
tapi bila abang ni belanja keluarga belah sana, masakkan untuk keluarga sebelah sana.. selalu sangat dah..
kira sejak kawen ni, dia ni jadi anak orang belah sana aje lah ..

datang rumah my parents pun nak mengadu masalah (selalu komplen keluarga belah sana suka meminta2 kat dia, tapi melayan jugak, selayaknya lah sapa suruh lemah sangat sebagai lelaki .. ini dia komplen belakang bini dia lah.. depan bini dia tak berani pulak), pastu nak memperabiskan makanan (anak beranak kalau datang memang macam kelaparan sangat, habis seperiuk nasi kalau diorang datang).. nasib baik my parents bekas penjawat awam.. pencen cukup la untuk mereka siap bole bagi anak2 cucu makan lagi... tapi kita sebagai anak tahu2 la berbudi bahasa kan.. orang tua.. patutnya dah makan2 anak beranak tu, balas la dengan belikan beras, gula, tepung etc.. my father tak berapa sihat n takde selera makan so patutnya abang ai ni take initiative la belikan supplements atau susu meal replacement untuk beliau ke apa.. atau belikan ikan atau ayam setiap kali datang gantikan apa yang diorang dah cekik banyak2 anak beranak tu..

Adui tabahkan lah hatimu wahai tt. Kesian kat tt abang akak buat adik macam tu. Muka tak malu langsung mintak duit siap suh buat loan bagai.

Macam aku ni bagi jelah kat adik2 walaupun dorang tak mintak. Tu pon aku bagi bila time jumpa je takde aku nak amalkan bagi tetiap bulan. Yg sorang tgh belajo so aku paham lah awal2 sem dgn hujung2 memang tengah kering so aku transfer jela duit tak byk pon.

Yg tgh sekolah form 4 bagi time jumpe jelah. Yg sorang lagi adik laki. Paling kesian die ni lah dalam family, jenis yang tak boleh keje lama. Keje benti keje benti tu jela keje die. Dah ada anak sorang, bini die pon tak tahan, skrg dah bercerai dah pon.
Cume aku kesian kat mak aku lah..nak kene menanggung anak laki sorang ni dah besa panjang pemalas nak cari duit sendiri. Dengan aku memang die segan nak mintak duit. Dulu aku tlg la sikit, bile dah tlg aik mintak lagi memang aku tak layan la wasap die. Sampai sekarang die segan nk pinjam.

Follow Us
mannaklagi replied at 30-9-2016 06:08 PM
Busuk busuk kakak sulung hang pun she is there among your other siblings to be there( depan mata)f ...

amboi bila my setiausaha menulis, mereka cerita seperti dia pula faraway...

faraway1 replied at 2-10-2016 12:12 AM
amboi bila my setiausaha menulis, mereka cerita seperti dia pula faraway...

Hang buruk burukkan your very own siblings, darah daging hang sendirik atas tujuan apa??? Busuk busuk pun Dia kat depan mata Mak Ayah hang......Anak Anak depa kat depan mata atok Nenek depa....hang?????????

hang bong bang bong bang bong bang...kalau Mak Pak hang sakit pening...busuk busuk Kakak sulung hang tuh jugak Yang be the first one to jengok  depa Kan???? Hang????? Setakat habis air liur nak showcase hang punya marah pada Kakak sulung hang sedangkan hang sendirik dok jauh ........macam manak nak activate Anak Anak si cobbler....yang pandai Cheng Cheong Cheng cheong tuh suruh kani nabooo Kan hang aja tau........

nak manak sambung lagik????

mesmerize replied at 1-10-2016 02:50 PM
hahah betul sis.. my mom komplen kalau bertandang rumah abang ai yang  sorang ni..air pun tak pena ...

Hang kasi nasihat kat Mak hang tuh...jangan suka komplen...Macam mana manak Tak salahkan Abang hang tuh?????Yang suka ngadu kat Mak hang...coz like Mother like Son kan?????..bagitahu Mak hang.....kalau setakat datang rumah Abang hang tuh Tak disambut sebagai tamu sehingga air pun Tak dihidangkan....jangan terasa hati...anggap aja ketandangan Mak hang tuh...untuk jengok Anak cucu.........dan rasanya Tak jadik miskin Mak hang tuh kalau dah tahu pangai abang dan Kakak Ipar hang tuh cam tuh...beli buah tangan bila ke rumah Abang hang tuh.....utk makan dgn cucu cucu...kalau bukan untuk Anak Anak....
Berat sangat kah????? Kalau berat sangat...hang suruh aja Mak hang tiap kali solat...kasi angkat tangan doa....sumpah jadi katak kah, bald eagle kah, kapal titanic kah...pada Abang hang tuh...sebab Tak tahu nak didik isteri hormat Mak mertua......

Sanggupkah Mak hang tuh???? Kalau tidak...suruh dia tenang...betlapang dada.....kerana sebaik baik Ibu itu Yang mendoakan kesejahteraan Anak Anak........

Hang nak manak sambung lagik tak?????

mannaklagi replied at 1-10-2016 05:12 PM
Hang kasi nasihat kat Mak hang tuh...jangan suka komplen...Macam mana manak Tak salahkan Abang han ...

amboi manak,
teringin nak jadi me ke, asyik buat cerita
macam dia punya cerita pula.

faraway1 replied at 2-10-2016 06:42 AM
amboi manak,
teringin nak jadi me ke, asyik buat cerita
macam dia punya cerita pula.

Hang Yang bogelkan kisah serta keburukan your own siblings....hang tuduh manak Yang buat cerita pulak????
Hang memang mintak kena tapak kuda dari manak ke aper nee????

mannaklagi replied at 1-10-2016 05:48 PM
Hang Yang bogelkan kisah serta keburukan your own siblings....hang tuduh manak Yang buat cerita pu ...

amboi manak, mengalahkan me pula bercerita.. cam cita dia pula.

faraway1 replied at 2-10-2016 09:18 AM
amboi manak, mengalahkan me pula bercerita.. cam cita dia pula.

Kalau bukan hang Yang  bercerita tentang keburukan Kakak hang di atas tuh...habis tuh siapa??? Kakak hang punya laki???

mannaklagi replied at 1-10-2016 08:32 PM
Kalau bukan hang Yang  bercerita tentang keburukan Kakak hang di atas tuh...habis tuh siapa??? Kak ...

me cerita tapi kau menambah rasa, buat cita me lagi hebat bila kau tulis semula...even me cam wow... hebatnya menulis seperti cita kau pula...

so motif nak jadi lebih dari me...

Edited by mesmerize at 2-10-2016 12:22 PM
mannaklagi replied at 2-10-2016 06:12 AM
Hang kasi nasihat kat Mak hang tuh...jangan suka komplen...Macam mana manak Tak salahkan Abang han ...

thanks Manak.. memang betul apa Manak cakap tu . saya terima nasihat Manak..
mak saya takde la komplen all the time.. saya tahu dia pun jenis bertolak ansur dengan anak kesayangan dia tu.. dia dah banyak kali beralah dengan anak menantu kesayangan dia tu jugakk.. dan dia sayang sangat kat cucu2 dia hasil perkahwinan anak kesayangan dia tu .. kesalahan2 antara abang saya kepada ibu bapa saya tu, itu semoga dia sedar suatu hari nanti. dia pun bukan orang jahat2, ada kerjaya yg mulia dan tak tinggal solat. cuma itu la mungkin dia terlepas pandang tentang layanan dia yang kurang adil kepada ibu bapa dia sendiri.

saya pun jenis malas nak menegur adik beradik sendiri lebih2 lagi yang dah berkawen beranak pinak.. dah matang n jadi ketua keluarga kot, semestinya lagi bijak berfikir dari saya. saya ni adik bongsu. mana la layak nak sound mereka semua. lantak korang la kan, saya ulangi ayat saya di post terdahulu, asal jangan mintak duit aku sudah

Sekarang ni, my mom tak sihat so my sister yang bawa di pergi check up sana sini, jumpa doktor everything.

Saya bukan tak nak tolong, tapi tak tahan dengan mulut my sister tu. Dia jenis ego, dan cakap kasar. Lagi satu dulu saya pernah tolong bawa mak saya pergi check up di hospital swasta, kakak saya cakap dengan mak saya yang kononnya tak percaya dengan dia ke (kakak saya).  Satu lagi, kalau saya propose apa-apa, kakak saya akan cakap "I tak nak masuk campur apa-apa".

Contoh, hari tu di hospital saya ada minta tolong nurse ni buat kan surat referal. Bila nurse tu passkan pada my sister, my sister terus cakap "Sorry i tak tahu apa-apa".

Sedihnya dapat kakak macam ni. Sekarang ni, kat hospital my sister yang buat end-to-end. Bukan kami tak nak tolong, tapi kalau kami tolong nanti apa-apa dia salah kan kami. Susah kan dapat kakak macam ni?

Kakak saya ni, kahwin dengan contractor kaya. Duduk bungalow, kereta pun BMW tapi sayang sekali suami dia tak didik kakak saya dengan akhlak dan didikan agama. Mak saya selalu makan hati dan bersedih dengan perangai kakak saya.

Jadi,  macam hubungan saya dengan kakak saya ni, malas nak berkira infact kalau susah pun baik la jangan minta tolong dengan dia. Kerana mulut dia, hati kami binasa.

Mulan replied at 19-11-2011 01:29 PM
dlm adik-badik i,

sapa yg reti give n take, mudah dpt pertolongan.

yg ni aku setuju...yg jenis nak take take take mmg jgn haraplah..
tau nak ambik kesempatan jer...kalau kita pi mana2 semua jenis kirim pakai air liur..

insyaAllah takkan berkira kat adik2..

Bila time ada duit x patut pun kita berkira dgn adik beradik

sebu replied at 6-10-2016 10:29 AM
Bila time ada duit x patut pun kita berkira dgn adik beradik

Manak lebih gemar menggunakan istilah berkadar dari berkira...kerana dgn kita berkadar...we can continue to have that sustainable means to assist in future.........

Hang paham Tak Nee???

Kalau hang an English educated chap...hang harus paham.....

So????