CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
sebenarnya kos yang Rita mintak tu memang tinggi, mungkin duit tu tak digunakan untuk anak2 tapi si mak pulak yang lebih-lebh...claimlah atas alasan pembelaan untuk anak2...

bagi aku ok je mintak 5K. bukannya dapat seketul 5k.. silap2 dapat lg rendah..
aidil ko jangan kedekut ngan anak2 tau...
menyampah aku jantan tak berguna mcm ni. ngan gf blh beli handabag 5,6k.. ngan anak berkira nak mampus..

ala edel..aper salahnye bagi aper yg RR mintak..investment tuh utk ari tua..anak2 igt kat ko bila ko dah tua and jaga ko nanti..

ini bukan masalah mampu atau tidak...tetapi munasabah atau tidak tuntutan. pihak bekas somi pon bole buat cadangan berapa banyak yang dia nak sumbang. kalau semua nak suruh bekas somi tanggung..lebih baik anak2 dengan somi sahaja...full custody..hah ko jaga la anak2 ko puas2...

kalu ko benci kt rita sekalipun jgn lupe nafkah ank2..sian drg..
gaji ko mahal kot aidil..
bg jela yg rita mintak tu..

Aku rasa Rm 5k tu dah kira munasabah...anak2 tu membesar, yg kecik tu nak ber diapers, susu anak groceries,astro,kidzania , toys, Pakaian, insurance, tgk wayang, sekolah buku pre school....bikin malu je football player tersohor complain tak mampu! Duit minyak nak bawa anak2 ber jalan lg... Ingat senang ke .....ter emo pulak

Follow Us
ellynorman posted on 5-12-2013 11:21 AM
dik.. mintak tetap kena mintak.... itu memang tanggungjawap bapak... tapi samada bapak nak bagi..  ...

yela kak...itu mmg hak anak2..wajib..bg wAnita yg tak mampu patut claim bg pihak anak2..brapa pun terima..yg lain Allah tentukan.
patut kes ni tak masuk court pun..tak perlu masuk court pun kalau si bapak tau kewajiban dia.
Sedangkan kalau bini nk beli mekap, baju2 pun suami wajib bg..sbb itu dikira nafkah..
Tp kalau sy jd rita..ade harta, duit & life sndri..mmg takkan hadap dah muke bekas laki ni..
Mmg dosa putuskan hubungan anak dan ayah...
Tp si rita ni tetap ibu kpd anak2 dia..benci la camne pun kt bekas bini..

scarflicious posted on 5-12-2013 09:06 AM
serious aku ckp....

If aku jadi kat tempat Rita...aku akan minta -

aku sokong 100 % .... igt senang ke nak besarkan anak2 lagipun aidil oiii tak guna ko kerja teruk2 kalau ngan anak2 sendiri pun nak berkira

sila ukur rm5k tu ikut stended gaji edel... bukan ikut stended gaji korang atau laki korang...

Ntah edel ni.. ni anak pemain harimau malaya la.. takkan nak pakai kasut croc kot.. paling2 chanel, at least setahun sekali..  apa la sangat kan kan..

Pada pendapat aku, zaman sekarang, jadi bini no 2 or 3 lagi ter jaga kebajikan dari jadi first wife....

Lokek dengan anak2 seniri tgkla esok2 allah tarik balik rezeki tu padan muka...

alah .. mnta jer 5K belum tentu dapat slps naik turun mahkamah bagai
entah-ntah 2.5K jer /mth
oklah tu jumlah tu kalo dikira pekerjaan si bapa nyer (player profesional ??)
takkan lah nk mnta jumlah tu kalo tau bapak kerja gomen/sapu sampah/ nelayan

rita cuba minta sebanyak itu...tapi belum tentu mahkamah akan luluskan..
logik atau tidak logik bukan hak kita utk komen lebih2...mungkin ada sbb yg munasabah rita minta byk itu..stiap kehidupan  susah/senang kita, w/pun nampak sama tapi still x sama dan tpulang pd kemampuan masing2 mharungi dugaan yg diterima..rezeki itu rahsia allah..kita cuma merancang dan berusaha dan selebihnya allah yg tentukan.

aidil bantah:

-kos susu. tak logik psl anak dh makan makanan pejal... so tak banyak minum susu...
-kos pampers.. anak dh pandai pi jamban sendiri... xyah pakai pampers...
kos perubatan RM200/month la kot rita mintak... bukan kos wajib pada aidil.. pasal anak xde sakit kronik katanya... lg pun rita pilih prince court, mahai sgt.. banyak lg hospital murah...
-rita amik pengasuh baru.. tak setuju.. pasal x tau cara kerja pengasuh baru...
-kos percutian dan mainan anak2.. bukan kewajipan asas yg perlu dia tanggung...

kesimpulannya, rita kena berjimat cermat.. bli susu paling murah.. pampers paling murah.. pi hospital gomen saje, free... x yah bawak anak jln2 biar apaknye aje yg bawak..

Kalau betul gaji si Edel cuma RM10K, dia bagi anak-anak dia
tiap bulan antara RM2-3K dan time raya, RM4K, dikira mencukupilah.
Dia pun nak idup jugak.
Kalau dia takda b agi satu sen pun macam AC MIZAL,
b olehlah kita kutuk dia kejam.
Ni, tiap bulan dia bagi antara RM2-3K.
Jadi, tak baiklah KITA menafikan terus, seolah-olah dia tak bagi
langsung dan tak amik tahu hal anak-anak dia.

dgn anak2 pun kedekut , jgn time tua nanti anak jugak yg di cari

Sayamama posted on 5-12-2013 11:46 AM
mahalnya sampai taska je RM1000 sorang???  .. just utk daftar lak tu..... sekolah agama pun  ...

Internasional lagi mahal...aku yg sederhana punyer... Tapi private gakla.. ! Lebih kurang seribu gakla aku kene spent tmasuk uniform semue...sekolah agama.. Rehal... !

bawak bincang baik2 la... kalau bapaknye dah nak berkira sgt.. itemised ape nafkah yg edel ni kena tanggung satu-satu biar dia faham.. at least die tau la duit die akan digunakan utk ape..

pd aku ok what 5k untuk 2 anak yer... bukan sorang... walaupon aku ni da kawin tapi ada anak kucing jer siyes, keperluan sebulan anak kucin aku pon da 300 sebulan sbb kuat makan n iyak kena beli pasir haha apa slhnya bg 5k tu... kalau ada lebih rita simpankan la dlm akaun anak2 tu... aku rasa mana2 mak pak mmg akan bg yg tbaik utk anak dia... anak sendiri kot... xkan xtau kos hidup kl mcmn... xdok kl pon mmg byk nk bayar macam2... oooo mybe edel ni pk kena byr hal anak2 kongsi2... so kalau total 5k should be 2.5k je dia byr... lg other half rita bayar... mcm ber other half jemah nye ayat tu la kan.... tipikal laki msia... duit kena kongsi... sbb dia pon nak enjoy... nyampah ai! Last edited by imanda on 5-12-2013 12:40 PM