CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Gejala Kahwin Lambat Semakin Menjadi-jadi, Apakah Puncanya?

vespa_oren replied at 28-7-2016 01:40 PM
Aku pun nak tulis mcm nie gak xsampai hati, smpai bila lah diaorg nak bertongkat langit
Tapi tgk  ...

akak tgk post pompuan yg dh kawen pun sama hazabedah dik.... Tp dh Allah bagi dia jodoh cepat, bolehla dia mengutuk andartu tu semua....
Mulut, rupa & perangai hazabedah ni takde kaitan dgn jodoh. Sekali Allah kata kun fayakun maka kawenla kamu hatta mcm mn rupa, mulut & prangai pun

puncanya hantaran mahal

Innrukia replied at 28-7-2016 01:58 PM
akak tgk post pompuan yg dh kawen pun sama hazabedah dik.... Tp dh Allah bagi dia jodoh cepat, bol ...

kan.. macam bila dah berlaki tu dapat lesen untuk mengutuk andartu..muka tak lawa la.. perangai mulut hazab la..
apa beza dia dengan andartu tu.. cuma berlaki je..
belakang pun entah-entah menangis kat bucu katil menahan perangai laki..
tapi watdehek.. janji aku berlaki

biorlah nk kawin ke tak... kalau kawin pun dgn pasangan lahanat buat apa...tp kalau x kawin jgn la pulak kepala asik berangin jah... chill enjoy life...

cfa replied at 28-7-2016 01:13 PM
kenapa tak kawin lagi?

orang lain aku tak tau... tapi kalu aku sebab ni ha :-

Jujur sgt uolsss

prettyuglybabe replied at 28-7-2016 02:05 PM
kan.. macam bila dah berlaki tu dapat lesen untuk mengutuk andartu..muka tak lawa la.. perangai mu ...

Sebab tu tak perlu pun  kita nak kait isu jodoh/rezeki dgn rupa, mulut & perangai.... Dlm pada kita duk point out rupa, mulut & prangai org, kita lupa kita tgh duk buka diri kita kt org

Follow Us
susukambingbest replied at 28-7-2016 12:54 PM
Moga chuol brtemu jdoh dgn gadis yg baik2 aminn. Mgkin wajah chuol yg jambu dsamping karakter yg a ...

Omg, betul sgt sangkaan u taww
Cuma tang jambu tu subjektif: ada org anggap ai jambu pink.. ada jugak org dismiss ai jambu busuk prasan lebih ajerr.. hikhik

Wana nak habiskan komitmen study dulu.. harapan mak ayah..
Baru pikir diri sendiri..

walau ape pun pandangan yg di beri oleh artikel tepekan TT, jadual di bawah harus di rujuk untuk manfaat bersama:

1. 28-34 tahun - andartu junior
2. 35-39 tahun - andartu senior
3. 40 tahun keatas - andartu forever

terima kasih, harap maklum.

Kebanyakkan lelaki nk wife yg berkerjaya. Kalau kena kerja aku x sggup nk ada anak. Nanti tak tenang, risau, takut jadi apa2 kt anak kalau org lain yg jaga.

Tinggal sorang dlm rumah yg cozy ala bag end pun best gak. Atau dgn mak. Gardening sama2.. Have tea.. Baca buku.

Papepun better kawin bila dh ready dgn org yg kita yakin boleh tempuhi dugaan bersama atau stay single.. Enjoyy hehe. Xde anak pun at least ada anak saudara yg comel2. Tp rindu la bole jumpa time cuti sekolah je.

ifanonline replied at 28-7-2016 03:22 PM
walau ape pun pandangan yg di beri oleh artikel tepekan TT, jadual di bawah harus di rujuk untuk man ...

walau ape pun pandangan yg di beri oleh artikel tepekan TT, jadual di bawah harus di rujuk untuk manfaat bersama:

1. ifanonline   -  iq level below average2. ifanonline - penis size below average
3. ifanonline - physical attractiveness below average

terima kasih, harap maklum.

cfa replied at 28-7-2016 01:13 PM
kenapa tak kawin lagi?

orang lain aku tak tau... tapi kalu aku sebab ni ha :-

Pemikiran ko bnyk silapp, terutama ko ukur hidup dgn pandangan or prinsip ORANG LAIN

Mende datang dan mende pergi dlm.hidup kita semua mula dari minda kita, berlaku dgn izin Allah swt, klo dah penuhi  qadarNya

Aku amik contoh last ko tulis tu

Harap tak dak orang bencik??  Ko waras ke

Ni nama dia fikir dgn emosi, maksud aku tak lojik

Ko sendiri tau mulut paippp buleh ko tutup, molot manusia cam senah tu tok leh

Nabi tu manusia paling mulia di.mukabumi, ko agak sampai hari ni ada tak manusia benci nabi?

So ko kne btui kan pemikiran ko tu

Aku de kenalan baik jantan or pompuan muka kalahhhh bontot kuali tp pasai dpt suami or isteri?

Ko low self esteem sangat , salu dan kuat banding kan diri ngan orang lain

Tak dok sex appeal, ko tau natang apa tu? Paling  utama ko tandus SELF CONFIDENCE

bnykkan baca kisah nabI, auto biografi manusia hebat dunia, baca rags to riches people ok?

Klo tuhan dah kata manusia di cipta BERPASANGAN  of kis tiap kita dah ada teman

Jadi or tidak itu izin tuhan , qada qadar tuhan

Part manusia cuma tahu faham bertindak sesuai objektif hidup, mengemudi bahtera hidup harap di redhai tuhan, klo sampai mati dia tak izin nk kata apa?

Kita tak mo dia jentik jadi so jadi ler

Kita beria sampai bulan matahari usahaaaa nk jadi kawin dia kata nehi !!! Jadi kew??

Kan dah di kata kita cuma di uji dgn apa kita mampuuuu, so klo usaha kuat pun masih takk kawin kawin, paham.paham ler hikmah, blajo redha, blajo syukur, blajo sabor

Saya dok kata dunia ni makin teruk dek sebab orang yg dah kawin hahaha, tak btui ka

applemy replied at 28-7-2016 09:50 AM
Ai nak masuk umur 31 dec ni.. ramai kata ai geboi pasal tak kawen2.. malah ada yg nak test ai suka k ...

Ingatkan ko pompuan selama ni, ada aura feminin....

Si pooh key ke slh sorang yg nk test ko tu ?

tak kawen sebab tade masa..balik keja lambat, penat, tido..kalau kawen habis berantakan agak nya

topik ni pon kuar tetiap bulan..tade keje kot duk belek kehidupan orang biar la orang tu nak kawen ke tak

annehuda replied at 28-7-2016 03:28 PM
walau ape pun pandangan yg di beri oleh artikel tepekan TT, jadual di bawah harus di rujuk untuk m ...

You go gerl.....

ajinomotonosuga replied at 28-7-2016 06:02 PM
Pemikiran ko bnyk silapp, terutama ko ukur hidup dgn pandangan or prinsip ORANG LAIN

Mende data ...

Itula 'sumbangan' society or lebih tepat sekala org yg dah kahwin ni abg aji

majority org2 yg dah kahwin la sebetulnya sgt hina tau.... menjatuhkan harga diri/self esteem andartu....patut dibela tp sebalikya
set2 dah kawen buat benchmark, kalau andartu kena diam tak berkutik even dikutuk/lemah dina/kalo bertegas sah2 dikutuk mulut/perangai hazabedah... lepas tu dihina pulak fizikal huduh segala.... padahal yg duk ckp tu rupa/mulut/perangai lebih teruk dr org yg dikutuknya....

malas la nk berkutik byk2 abg aji...set2 dah kawen ni depa dh di appoint jd assistant Allah.... depa tau andartu ni tak kawen psl rupa/mulut/perangai hazabedah

ummah tanah air makin ramai yang songsang sis itu puncanya

annehuda replied at 28-7-2016 03:28 PM
walau ape pun pandangan yg di beri oleh artikel tepekan TT, jadual di bawah harus di rujuk untuk m ...

Ohmaigad.....win sgt!!  

puncanya takut lettewwww takut kehilangan pasangan gayah memasing , takut laki panas baran, takut kurang duit, takut  tak boleh menggatal lagi and etc etc etc