CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

{14} Fiza Adam AF failkan permohonan cerai!

Close [Copy link]
minyakzaiton posted on 23-4-2014 02:22 PM
saya cukup yakin isteri teman cik sudah berjaya mengamalkan tip tip khurafat sejak hari pertama pe ...

Ataupunnnn kau adalah sorang bomoh khas yg bagi tips2 khurafat utk para isteri tundukkan suami, kan?

annehuda posted on 23-4-2014 02:15 PM
ko pun sepatutnye tak payah wujud kt muka bumi ni, kewujudan ko membuatkn org lain speechless ngan ...

saya yakin kucing2 cik akan melarikan diri meninggalkan cik pada kesempatan pertama.

FanTasyCreaTioN posted on 23-4-2014 02:25 PM
hahahahaha terkena

kiter tak kata pun kawan tu dah kawin

Dia saja lah tuu nak provok, tu yg dari tadi duk belit2 sambil buat ayat sopan berbudi bahasa sambil tuh jugak dia sesedap mengata org perempuan pakai tips2 khuarafat.

FanTasyCreaTioN posted on 23-4-2014 02:25 PM
hahahahaha terkena

kiter tak kata pun kawan tu dah kawin

nyata sudah wanita2 sekarang sebelum berkahwin sudah berjaya mengamalkan tip tip khurafat pada teman lelaki mereka. syabas saja la yang boleh saya ucapkan.

owhgee posted on 23-4-2014 02:25 PM
Ataupunnnn kau adalah sorang bomoh khas yg bagi tips2 khurafat utk para isteri tundukkan suami, ka ...

me rasa die tu tak kawen lg. tp berangan nk isteri yg boleh dicucuk hidung yg mcm die dok ckp tu.tp masalahnye mayb die tu yg tak perfect tp perasan diri tu perfect sbb tu takde pompuan yg die nak kot. dh frust gitu mulalah tertekan dan buat point merapu meraban. konar baring sana sini dah jatuh terlungkup pun taknak ngaku kalah lg. kesiaannnn.... me mmg nk single by choice, die menyingle sbb takde org nak.. hahahaha

owhgee posted on 23-4-2014 02:27 PM
Dia saja lah tuu nak provok, tu yg dari tadi duk belit2 sambil buat ayat sopan berbudi bahasa samb ...

hahaha ades yunk..sakit perut
hepi gak la tengahari ni..

benda ni senang dan mudah ja sebenar nya..
seblom kawin .. lelaki2 sila dengar betul2 ceramah masa kursus kawin tu..

hehe sebab kawan lelaki yang kiter bagi contoh kat minyakzaiton tu tadi baru ja abes kursus tu..
dier punya la terkejut .. eh.. kerja rumah lelaki laa yang buat

tu yang FC bgtau kat minyakzaiton tu tadi kawan lelaki tu habaq gtu..
tup2

saya cukup yakin isteri teman cik sudah berjaya mengamalkan tip tip khurafat sejak hari pertama perkawinan mereka.

kawan tu bujang lagi

Follow Us
FanTasyCreaTioN posted on 23-4-2014 02:31 PM
hahaha ades yunk..sakit perut
hepi gak la tengahari ni..

Dia bomoh lah, tuh pasal dia tau semua perempuan pakai tips khurafat utk tundukkan suami. DIA TAU SEMUA OCCAAYHH.

owhgee posted on 23-4-2014 02:25 PM
Ataupunnnn kau adalah sorang bomoh khas yg bagi tips2 khurafat utk para isteri tundukkan suami, ka ...

saya yakin suami cik puan tidak mengamalkan poligami.

minyakzaiton posted on 23-4-2014 02:34 PM
saya yakin suami cik puan tidak mengamalkan poligami.

Hmmm lagi?

minyakzaiton posted on 23-4-2014 02:29 PM
nyata sudah wanita2 sekarang sebelum berkahwin sudah berjaya mengamalkan tip tip khurafat pada tem ...
sudah berjaya mengamalkan tip tip khurafat pada teman lelaki mereka
salah penggunaan perkataan tu ..
lebih elok mengamalkan tukar ke menanam

Firman Allah SWT di dalam al-Quran, surah al-Furqan ayat 74 yang bermaksud: Dan juga mereka (yang diredai Allah itu ialah orang-orang) yang berdoa dengan berkata: Wahai Tuhan kami, jadikanlah kami beroleh dari isteri-isteri serta zuriat keturunan kami, perkara-perkara yang menjadi penyejuk mata (menenangkan hati), serta jadikanlah kami sebagai imam bagi orang-orang yang bertakwa..”

Isteri yang solehah dan taatkan suami hanya akan terhasil jika suami juga seorang yang soleh dan bertanggungjawab.

Malah mana mungkin suami mengharapkan ‘penyejuk mata’ melalui isteri dan anak-anak tanpa terlebih dahulu mereka berikhtiar mendidik isteri dan anak dengan cara yang betul?

Sesungguhnya di sinilah letaknya soal kepimpinan melalui teladan, mengajar melalui tingkah laku dan bukan dengan konsep ‘ketam berjalan’ yang menjadi amalan kebanyakan kita.

owhgee posted on 23-4-2014 02:36 PM
Hmmm lagi?

lagi??   walaupun suami cik begitu berkeinginan untuk beristeri lain, tapi disebabkan tip tip khurafat yang diamalkan hasil ajaran bomoh, maka tertutup hati suami cik untuk terus mengamalkan sunnah nabi.

minyakzaiton posted on 23-4-2014 02:40 PM
lagi??   walaupun suami cik begitu berkeinginan untuk beristeri lain, tapi disebabkan tip tip khur ...

Dan tak syak lagi kau lah bomoh yg akan aku carik nnti kan?

annehuda posted on 23-4-2014 02:29 PM
me rasa die tu tak kawen lg. tp berangan nk isteri yg boleh dicucuk hidung yg mcm die dok ckp tu.t ...

atau dah kawin tapi kena QC kot ..
sebab tu melilau sini meluahkan rasa tak puashati ..

FanTasyCreaTioN posted on 23-4-2014 02:40 PM

Jap g dia putar belit lagi ckp pasal org perempuan je yg amalkan tips khurafat utk suami.

adakah dengan menjemur baju dan seluar kecik isteri dan diperhatikan jiran tetangga akan menyejukkan hati suami? sanggupkah seorang isteri membiarkan suami digelakkan masyarakat setempat?

Kat thread lain pun dia yizlamik sambil judge org tuh mcm nih, ckp org tuh mcm nih. Pendek kata mmg putauuu belit lah.

annehuda posted on 23-4-2014 08:12 AM
gitulah org 'kuat agama' mcm ko kan, suka sgt melabelkan org lain. ko ade ijazah dlm bidang psikia ...

Anne, aku faham apa yg ko cuba sampaikan. Ko memilih utk tidak berkahwin pasti ada sebab2 yg kukuh kan. Kau memilih utk tidak kawin tp bukan menentang perkahwinan,sekiranya 1 hari nanti Allah mmg tetapkan juga takdir kau berjodohan,pasti kau x menentang kan..

Aku sebelum kawin pun ada pemikiran seperti kau. Org cop aku menentang sunnah nabi la, nabi tak ngaku umat la. Aiyo,memilih utk x berkahwin bukan maksudnya kita menentang naluri dan fitrah. Hrm.....

ke aku salah?

Kahla posted on 23-4-2014 02:56 PM
Anne, aku faham apa yg ko cuba sampaikan. Ko memilih utk tidak berkahwin pasti ada sebab2 yg kukuh ...

me senang je, me dah malas dah nak mencari cinta ni. me berpegang kalau ade tu adelah, takde pun tak kisah. me taknak kawen sbb 'terpaksa', sbb faktor desperado umur dah lanjut.  mcm kawan2 me selalu ckp 'ala ko kawen je ngan si polan si polan tu keserasian tu akan ade jugak nnt'. kot ye ade keserasian kalau takde? kawen 2-3 thn cerai... me taknak macam tu and me taknak rs mcm me dipenjarakan pas berkawen sok. me happy being single, me tak happy bile org pertikaikan my choice utk stay single. me pun taknak jd mcm sesetgh pompuan ni eversince before kawen pun dah tau laki tu haprak, tp ttp kawen jugak ngan harapan laki tu akan berubah which in most cases, takdenye nk berubah. kalau ade lelaki yg mampu bertahan ngan me yg kepala batu n suke mencarut ni, me kawen la. tak kawen pun me tak kisah. me ade projek nk buat taman kucem hokkay? at least me ade jugak plan hidup selepas bersara ye dak?

annehuda posted on 23-4-2014 03:08 PM
me senang je, me dah malas dah nak mencari cinta ni. me berpegang kalau ade tu adelah, takde pun t ...

Dulu aku pun ada pendirian mcm tu dan selalu org balas "eh cuba la dengan si polan tu,kot2 menjadi" atau "sapa nak jaga kau nanti bila dah tua"....point yg asyik ulang2...s'olah2 being single tu patut org letak simpati sangat...aku percaya setiap org ada jodohnya tp jalan cerita berbeza...kalau x berjodohan di dunia ni,aku rasa tak perlu kot org lain nak pertikai keputusan kita utk bersendiri. "Kesian kau" adalah ayat paling aku benci masa sblm aku kawen dulu, ya mmg masa tu aku memilih utk single. Kesian kenapa eh? Sbb single? Tak make sense pun. Tp akhirnya kawen jgk aku walaupun dlm usia agak sedikit lewat dah. Sbb tu sapa2 yg memilih utk single ni, aku fhm mereka BUKAN la menentang fitrah. Mgkin blm tiba masanya dan mereka pun lbh happy hidup begitu

Kahla posted on 23-4-2014 03:14 PM
Dulu aku pun ada pendirian mcm tu dan selalu org balas "eh cuba la dengan si polan tu,kot2 menjadi ...

me pun rs kenapa nk kesian kt me, pegilah kesian kt org tua2 n anak yatim kt rumah kebajikan tu. me selama ni hidup sorg diri makan pakai cukup je, rumah kebun pun ade. me bukannye perlukan charity utk meneruskan hidup me pun. me lg kesian ngan kawan2 n sedara mara yg dh kawen, luaran nampak bahagia tiap2 tahun beranak smpi kene ikat peranakan, tp dalam tu ha mcm ribut taufan je rumahtangga diorg. plg mengarut lg bile ade yg komen 'ko dah kehilangan satu nikmat dunia sbb tak kawen -nikmat seks'. aiyooo...dah gitu ko ni kawen sbb seks semata2 la. me appreciate the real meaning of marriage, which is why I choose for the right one to come along at the right time. bukan main tangkap muat je mcm muda-mudi zaman skrang. kawen awal pun tak gune kalau tak tau ape hala tuju perkahwinan tu. so respects jelah ape pilihan hidup org. at least that orang ade kekuatan utk memilih jalan yg die nak bukan pasrah tak bertempat semata2.