CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

nak tanya...hotel royal puteri beach resot melaka  okk takk?? Ada siapa2 alami pengalaman di hotell ni...???

Reply  uda

yg saya tau, elakkan dpt bilik blok ujung mengadap pantai tu.. ada bilik bilik si ...
adnil Post at 15-12-2011 18:22

I dulu di blok yang menghadap swimming pool. Kali ni ctau blok mana pulak. Ni lah..yg pergi sini either org gomen or PNB...Benci dan boring betul. macam xda tempat lain....

Ada satu lagi experience iean kat hotel.. masa tu iean sekolah rendah.. family bawak gi holiday kat cameron highland... dekat strawberry park resort.. masa tu resort tu masih baru lagi dlm tahun 80an..
ayah iean book apartment yg ada dua bilik.. memang cantik dan spacious sangat apartment tu.. kami adik beradik syok gila sebab ada bilik sendiri mcm kat rumah..so ambik gambar byk2 kat dlm aprt tu..posing tak ingat kami adik beradik..
mula2 happylah bila dah mlm tak dpt tidur kami sebb dengar bunyi mcm2 kat luar..bunyi cikpon mengilailah, bunyi beruklah...dahlah aprt kami ni balconi facing hutan tebal... bila dah jadi mcm tu kami lari gi bilik parents tidur berhimpit2 smpi pagi..ayah iean pun ada dgr tapi dia buat cam biasa je..ganbar2 kami ambil kat situ sume blur..satu pun tak ada yg elok..padahal ambil kat tempat lain ok plak

Tertarik baca thread ni. Sy pun register kat sini utk comment. Sy nak share sesuatu masa sy ke Sg Pe ...
ShaSha82 Post at 15-12-2011 10:43

bandingkan biliknya frm TripAdvisor=
kredit to TripAdvisor

nk tanya bxxu bxxch resort ade tanya pasal anker2 ni????
sbb nk prgi sane nnti...

Reply 286# ibu_haritz
errr...ilah ada pengalaman dok kat sana...tempat yg sangat ctk tuk matahari terbenam....

Follow Us
Reply 285# ocho

apa maksudnya yer....??

Lagi satu, ada tips dari my chinese friends yang selalu lepak kan genting (or kawasan2 tinggi). Eh, derang pung caya gak benda2 nih. Cuba elakkan sewa bilik2 yang terletak kat sudut bangunan (corner rooms). maknanya pilih bilik2 yang kat tengah. saya pun tak tau sejauh mana kebenarannya. tapi masa saya gi genting dulu, bilik air dalam bilik saya selalu basah macam ada org guna. Padahal most of the time kami sekeluarga keluar. And bilik saya tu corner room. Seb baek tak kacau kami n anak2 Pelik...

Reply 270# poloy

Salam poloy....wah....lagi sorang forumer yang stay kat s**** g***** kuantan yang alami peristiwa yang serupa ngan saya....saya pun pernah stay kat hotel ni selama 3H2M...yes...bilik yg mengadap utan yang skeri meri tuh!!!! Kalau diamati dengan betul.....keadaan hutan...the environment siang2 hari pun tetap menakutkan....itu sebab la masa saya gi ngan hubby & baby...kitorang TAK PERNAH buka pintu balcony....nooooo wayyyy!!! Pada tika dan saat tu....frasa "menikmati keindahan alam sekitar @ kehijauan alam' dah xde maknanya!!!

Saya ada mention dalam thread ni (1st part I think)..yang saya ada ambil gambar dlm bilik even waktu mlm...dan as a result...begitu banyak 'orbs' muncul dalam pics tu....hampir kesemuanya......bilik pulak suram yang amat .....mcm very cold and lifeless....ishh...sebab tu la memalam kitorang suka lepak kat lobby.....tapi alhamdulillah...baby xde pulak nangis2...cuma saya yang rasa lain....masa mula2 masuk tu...hubby perasan saya selak curtain pastu tutup balik tanpa tunggu lama2...pastu dengan darjah ke'longkang'an yang tinggi...dia gi cakap 'Ish...bagi balik ni...bukan dapat tgk laut...tgk pontianak ada la' ....x ke longkang mulut tu???!!! Saya punya la geram....sib baik xde jadi apa2....memang la dia geram dapat view yang kurang indah tu...tapi adoi....mulut tu...jangan terlepas cakap plak...

Kesimpulannya...memang hotel...especially bilik2 yang mengadap hutan tu scary tahap nak pengsan.......

Reply 272# sofiera

Salam....hmmm....hotel ni lagi???? mesti ade apa2 kan hotel ni....or lebih tepat...bilik2 yang facing view hutan yang menghijau tu???? aduh...lemah lutut dibuatnya.....swimming pool xyah ckp la..memang best...ngan jacuzzi segala..hahaha...pantai...marvelous...tapi bili tu je.....siang2 hari dengan day curtain tertutup pun....bila jeling2 tgk luar..nampak bayang2 pokok2 yang besau2 tu......meremang bulu roma....adehh....nape ek? memang keadaan bilik suram....walaupun terik matahari tembus ke balcony.....sepanjang 3 hari saya stay kat sana...pintu balcony pun xpernah buka....day curtain pun x selak....1st day masuk bilik tu tengok2 gak hutan tu...actually dia bukan hutan pun...macam garden ke ape nta sbb rumput2 situ cam terjaga..dan bersih...pendek2...tapi luas sgt kat dalam tu....hmmmm....curious

last 2weeks sy g utara.. act g kenduri kwn kt sg petani, tp me n fiancee decide duk kt penang.. kitorg stay la kt gr**d c****n**t*l penang ni... smpi2 je mmg dh maghrib (sbb dr KL terus tuju sg petani).. bila smpi mmg kecewa sgt sbb condition hotel tu uzur, yg jg counter sorg je (dr sy smpi smpi sy balik 3H2M tu dia sorg je jg counter), then bilik pon org minta bilik katil queen, diorg bg katil single 2.. satu bilik lg tu je drg bg katil queen.. malas nk bising2 kitorg diam kn jelah.. sy amik bilik katil single, fiancee amik katil queen.. bilik kitorg bdepan..

mlm tu dh penat sgt, pas isyak dh tido.. suddenly sy terjaga pkl 11.59 mlm.. sy confirm sbb sy tgk jam.. ms tu sy dgr pintu bilik kena ketuk bertalu2... mmg non-stop bunyi ketukan tu.. sy pon bgn jenguk2 kt hole tu xde nmpk apa.. call fiancee dia tgk dr bilik dia pon xde apa! sy dh cuak gler nih.. fiancee keluar tgk kt row tu tp xde sorg pon... then dia retreat masuk bilik dia.. sy try baring, then bunyi lg ketukan tu.. kali ni lg kuat... bertalu2... ms tu sy pejam mata sambil bc ayat qursi smpi terlelap.. selimut sy tarik smpi kepala.. xsure sy tido pkl brpa..

2nd nite, pas balik dinner kt padang kota lama.. balik hotel.. sy perasan bilik air sy basah (kitorg keluar awal ptg tu).. n brg sy berubah tempat.. tp sy cekal kn hati.. wat xtau jek.. dlm hati ckp mayb sy kot yg alih td or mmg lantai bilik air tu x kering la tu... xnk layan perasaan sendiri....... apa pon, sy xmungkin g hotel tu lg... sbb condition everything sgt teruk.. lift, food, service.. semua la.. tu jek.. sorry xseram pon.. huhu

Rate

1

eeeeeeeeee.....seramnya..

Reply 290# kacanghazel

my mistake was, maybe i opened the balcony & lepak2 whilst complaining to my son about the view.. time tuh pon dh nak maghrib.. huhu.. horror... but rs dh x nk la stay S**** G***** tuh lg.. huhu.. but pool dia best banget kan..

Reply 292# kelicap_biru

Hmmm..hotel ni mmg dah uzur dah pun....time for a make over la g***d c*********l.....!!!! Hmmm....jarang plak dengar citer pasal hotel yang agak biasa2 ni.....hmmm....ingatkan yang besar2 je ade "penghuni" sebegitu..huhuhuh

Reply 294# poloy

errkkk!!! saya check in je..selak2 curtain terus hilang selera & kekuatan jiwa..huhuhu...sedangkan saya dah bekerja di hotel besar yang lagi menakutkan...dan alami mcm2 lagi....nape aku takut plak tahap krokik nih???

Reply 295# kacanghazel

huhu... sgt2 perlukn renovation

actually the next day tu n day after, ms otw balik KL, me n my fiancee ada discuss psl bunyi tu.. kitorg conclude kan that itu bunyi org atas or org bwh ketuk bilik tu sbb tertinggal kunci kot   bersangka baik jelah.. mn tau kan sbb hotel tu pon uzur jek.. sure ada ruang2 xmampat yg leh wat kita dgr org atas or bwh ketuk bilik tp terasa bunyi nyer mcm kt bilik sendiri....

p/s: pdhal sgt terasa bunyi tu kt pintu sendiri..............   hehehehe..

Reply 297# kelicap_biru

tu dia....hahaha...sampai macam tu ke? sib baik pintu tak lekang kan? hahahaha

aku penah stay satu resort ni...stail cam chalet la kot...
cek in last minit mn nk dpt otel best2 kan..
so dpt la chalet ni...dlm 2 pagi kot br dpt masuk bilik...
satu mlm aku x leh tido lgsg...
anak ngan hubby sedap jek berdengkur...
sbb ape tau...bhgn atas bilik mcm bunyi org dok tolak besen isi air...berulang alik..ke hulu hilir
bising tulll
tension btl aku...dlm ati aku ckp ...pe hal depa ni tgh2 mlm buat dok seret2 besen...kekdahnya mcm nk bermandi manda...lama gak la ...aku x igt la ms bila la aku dpt tido...

2 minggu lepas ash g KK atas urusan kerja. So stay la kat satu hotel ni dengan ash punya boss. lepas2 check in tu dah kul 5 so dh nk2 gelap dh (KK kul 6 dh cam kul 7). kitorang pun decide la nak jln2 shopping kat pasal phillipines sebab betul2 depan hotel kitorang. just lintas je. pastu mlm2 kat tepi tu ada pasar malam, bole la shopping2 mutiara la, patung orang utan la, t-shirt i <3 KK la...

masa tu ada 2 lagi geng ofis yg stay hotel yg sama so kitorang 4 org turun la shopping2. tapi lepas tu diorang 3 org ni nak pegi mengurut plak. sebab ash tak nak join (ash ni cepat geli so memang xpg la kalau urut2 ), ash pun cakap la, xpe ash sambung sopping sorang2 then balik hotel. card key hotel plak satu je boleh pakai sebab lagi satu tu cam xleh guna, so ash pegang la kunci tu. pas shopping2, pekena bakso tepi pantai, ash pun balik hotel nak mandi. memula tu rasa cam biasa2 je sbb bilik hotel tu bukan la seram pun. agak baru, pastu boleh tahan mewah (maklum la, kompeni yang bayar

bila ash masuk bilik air tu baru start pelik2. memula dengar sore pompuan bersembang dengan riang ria, siap gelak ketawa macam gossip baik punya. ash ingat boss ash dh balik so ash jenguk dari bilik air. ye la, nanti dia nak suruh bukak pintu sebab dia xde kunci. tapi sore tu ilang. so ash pikir positip, maybe orang lalu kat koridor luar kot. ye la, pintu bilik air tu tepi pintu bilik jer. so ash pun tutup balik pimtu bilik air. henfon memang dah letak atas sinki siap2 sbb takut boss call...

tak lama pastu, dengar lagi sore tu dok sembang2. kali ni lagi clear, macam betul2 kat depan pintu bilik air. masa ni memang seram sejuk xyah cakap la. bila ash buat bodooooooo je, bunyi tu senyap. pastu dengar bunyi berdentum kuat, macam almari jatuh pun ada. terkejut mak. masa tu memang jantung cam nak luruh la. nak kuar toilet pun takut sbb takut bila bukak pintu, dh imagine nampak cikpon la, gula2 bungkus la..

last2, ash nekadkan diri, bukak jugak pintu toilet. sebab dok lama2 lam tu rs sejuk nasib baik takde apa. bunyi2 tu dh ilang. oh ye, masa ni dah lebih kurang kul 8 lebih. ash ingat, nak turu bawah, lepak kat lobi sambil tunggu bos balik. tapi sebab malas nak sarung tudung, ash pun lepak je kat bilik. lgpun, dh xde gangguan dh.

pastu baru teringat, masa kitorang lps check in then nak naik bilik, ash ada tegur soundtrack dalam lif tu seram. ye la, lift dia pasang bunyi2 hutan tau, pastu ada la bunyi burung hantu. masa first time naik tu, serius macam bunyi langsuir (dulu penah dgr yg real langsuir so tau la). ash ni bengong pegi cakap, 'ee, creepy siot soundscape lift ni. cam bunyi hantu.' memang padan muka laaaa.... yg paling best, lepas2 tu ash naik lif yg sama, memang dh xdgr bunyi burung hantu tu. masa kali pertama tu je dengar...

Rate

1

Reply 298# kacanghazel

errkkk... kl pintu lekang.......... malu nyer hotel tu... hahaha