CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

edoraixora posted on 26-8-2014 04:05 PM
aku pun nk wish gud luck Ska....
lame dah x nyinggah tred ni
nnti jgn lupe crite pasal adik mike t ...

haha. ingat lagi ang ye. aku perlu masa nak taip pasal adik aku tu. harap sbar ye. nnti aku cerita

skalar posted on 26-8-2014 04:10 PM
hahah. benor le. dia ngumpat aku kt boss sni.dem. tapi alhamdulillah.semua dah settle. tunggu anta ...

tetiba lak aku nak tanya.. ang amek cos berkaitan tanah tanih ke?

skalar posted on 26-8-2014 04:06 PM
thx bro. sebab ang la aku dpt on forum ni lg smpai skrg.ty.hihi

no hal bro...sekarang ni...abiskan dulu apa yang penting...lepas tu post balik yer citer2 best bro...kalo idak jem pale weiii...

Cerita ke - 20. Hai semua. Aku happy sebab supervisor aku datang tadi semuanya berjalan dengan lancarnya. Alhamdulillah. Lepas ni tinggal report dan habiskan sisa-sisa hari di sini. Cerita kali ni, aku tulis atas ingatan seorang sahabat, @edoraixora ,mengenai adik aku. Cerita adik aku ni panjang. Makan banyak part ni. aku rasa. Kisah ni jadi masa adik aku umur 18. Sekarang adik aku dah 20. Kiranya 2 tahun lepas la. Tapi exactnye, lebih kurang lepas spm. Tapi masa tu dah hujung tahun dah. Amik 18 jelah? Senang sikit. leceh la 17 ujung-ujung.haha.

Okey, kisah dia bermula bila adik aku kerja di sebuah kedai makanan segara. Macam biasa resam kehidupan zaman dahulu bila umur lebih tua, kerja memang kena lebih hebat dari muda. Tapi tu dulu. Sekarang ada je yang muda yang lebih hebat kerjanya dari yang tua. Jadi isunya, adik aku ni, Nor, dia lucky sebab biasa kalau kerja di kedai makanan segera ni, kalau newbie mesti kerja rotate kan? Kitchen, cleaner, cashier. jaga island apa semua. Kira merasa semua lah. Kalau nasib tak baik, tak dapat naik level, dok kerja tu lah berapa lama pun kan? So adik aku ni, walk-in interview dapat kerja cashier terus. Kira ikutkan tu macam level 2. Dia tetap cashier, tak rotate. Jadi biasalah, mak cik, kakak-kakak tua, semua iri hati sebab depa semua masih lagi kerja rotate. Terjadilah beberapa isu kena kutuk secara halus dan kasar. Tapi Nor ni fikir nak sambung belajar. Nak duit lebih. Jadi pekak kan telinga, kerja je walau apa pun terjadi.

Beberapa minggu lepas kerja kat sana, dia mula sakit-sakit. Simptom mula-mula dia dapat badan dia naik bintik-bintik. Mula-mula ingat ruam lah kan? biasa. Lepas tu beberapa hari dia nye appetite (ke?) mula drop. Makan dia kurang sangat. So, parent aku perasan, bawak pergi hospital. Check-check, last-last dapat tahu adik aku mengidap Idiopathic Thrombocytopenic Purpura (ITP). Hebat kan nama? Bila baca mesti rasa terpelajar gila. hahaha.ITP ni kalau bahasa mudah nak paham nye, penyakit di mana darah kuning (platelet) pesakit tu akan drop kaw-kaw. Platelet ni guna dalam process blood clotting. Kalau kurang, masa berdarah, darah akan pancut kaw-kaw. Tak stop. Kalau aku ingat lah, manusia biasa platelet dia lebih kurang 400 macam tu.normal. Tapi adik aku, dalam 20 macam tu. Bahaya ITP ni.

Jadi lepas pada tu, adik aku berenti kerja. Sebab dia memang tak larat gila. Time ni sedih sebab badan Nor, susut kaw-kaw nakharom nye beb. Memang kurus gila-gila. Aku perasan 1 benda kat adik aku masa dia sakit ni, bila dia balik rumah, dia akan jadi pemarah, tak banyak cakap, tidor je.

Kejadian 1st terjadi masa dia tengah tidur. Dia tidur kat master bedroom. Master bedroom rumah aku dekat dgn luar. Memang kalau atas katil tu, tingkap tepi tu je. Aku main game macam biasa masa tu. Aku tengah tunggu nak masuk degree masa tu. Tiba-tiba dengar kecoh kat luar (Note : Aku pakai earphone. Dengar sayup-sayup je.) Aku pun keluar tengok. Kecoh dalam blik tidur utama tu. Aku masuk tengok adik aku tengah nangis. Pelik. Nor cerita, masa dia tidur, tiba-tiba dia dengar orang berbisik kat dia, "Padan muka kau..Nor". Dia bangun dia nampak kat luar tingkap tu ada benda tengah berdiri, pandang ke arah dia.dem. Aku keluar tengok takda apa. Lepas pada kejadian tu, kat tingkap tu, mak aku gantung yasin. Yasin tu ada sampai ke hari ni.

Beb. aku nak balik ni. malam ni insyaAllah aku sambung. Kalau takde, besok la ye? bye semua.

Rate

1

skalar posted on 26-8-2014 04:52 PM
Cerita ke - 20. Hai semua. Aku happy sebab supervisor aku datang tadi semuanya berjalan dengan lanca ...

terharu aku noks, ang tag aku....

skalar posted on 26-8-2014 08:51 AM
SHORT NOTICE

Yang ini bukan cerita hantu pun ye? sedar tak sedar dah sebulan lebih aku bukak thre ...

ko uitm melaka ke? aku pon..ko amek kos ape?? lambat nau kabau..kalau x mst aku dpt dengar cter ko depan2..baru feel skit.hahaha

Follow Us
skalar posted on 26-8-2014 04:06 PM
aku dok merlimau. semabok tu macam jauh je. tapi aku selalu juge ke bandar. boleh ler jumpa sana

oo...ko uitm baru kat merlimau tue ke??? ceruk dlm hutan sana???...
okey, bile turun bandar rojer la.. aku sentiasa free..
nk lg cantek turun malam, baru feel... kalau siang biase2 je area tue, aku bawak ko satu tempat yg menarik...
dikatakan ade perkampungan yg tidak kasat mata....
ada berani??
nnt boleh tambah cite baru dlm thread ko ni...
aku biasa g tempat nie tapi siang2 la, mlm2 takde geng nk g...

lululun posted on 26-8-2014 04:34 PM
tetiba lak aku nak tanya.. ang amek cos berkaitan tanah tanih ke?

Eh idok. Aku amik multimedia. Awat eh?

woddy posted on 26-8-2014 04:51 PM
no hal bro...sekarang ni...abiskan dulu apa yang penting...lepas tu post balik yer citer2 best bro ...

Hahaha. InsyaAllah. Semua yg terbaik untuk kome

edoraixora posted on 26-8-2014 05:01 PM
terharu aku noks, ang tag aku....

Hihi.tnda trima kasih ingt kn. Aku pn naik lupa nk crita psal ni.haha

rara90 posted on 26-8-2014 07:37 PM
ko uitm melaka ke? aku pon..ko amek kos ape?? lambat nau kabau..kalau x mst aku dpt dengar cter ko ...

Aku uitm melaka 3 taw? Jasin. Bkn lendu dgn bandar. Aku amik multimedia. Sem dpan sem6.degree. ang amik apa? Sem brapa?

mnSK posted on 26-8-2014 10:07 PM
oo...ko uitm baru kat merlimau tue ke??? ceruk dlm hutan sana???...
okey, bile turun bandar roje ...

Haha.uitm tu mmg cerok. Aku dok area taman je. InsyaAllah. Nnti pm no ye. Hah. Menarik jgk. Ang taw dak aku jenuh mencari tmpt2 puaka kt melaka ni.. x ada. Mgkn aku xtahu kali. So dh ada tmpt ni, memang boleh sgt ler

skalar posted on 26-8-2014 11:33 PM
Haha.uitm tu mmg cerok. Aku dok area taman je. InsyaAllah. Nnti pm no ye. Hah. Menarik jgk. Ang ta ...

oiii...melaka nie banyak tempat2 "menarik" untuk dikunjungi... siang2 pun boleh tgk/"rasa".. cume tak feel la g siang2 hari... kalau nk terjah malam2 baru syok... lari tak cukup tanah...heheheheheeeeee

ok nnt aku pm no.

skalar posted on 26-8-2014 11:31 PM
Aku uitm melaka 3 taw? Jasin. Bkn lendu dgn bandar. Aku amik multimedia. Sem dpan sem6.degree. ang ...

owh jasin..aku uitm bandar kos akaun.aku da hbs degree da.baru je..hehehe

check in...suka cite kat hutan...keseraman tu dapat dirasai..dia bagi salam kenalan le tu..datang tempat dia..lama xde orang jengah tempat dia gamaknya...heheheh apa pun

Menunggu dengan sabar....

mnSK posted on 27-8-2014 12:23 AM
oiii...melaka nie banyak tempat2 "menarik" untuk dikunjungi... siang2 pun boleh tgk/"rasa".. cume  ...

haha. insyaAllah. mggu pertama lepas masuk nanti kita boleh pergi. mggu 1st ni risau bnyk kerja nye

zilaila posted on 27-8-2014 03:47 AM
check in...suka cite kat hutan...keseraman tu dapat dirasai..dia bagi salam kenalan le tu..datang te ...

heh3. boleh jadi. awok pun ingker je kt sna. terbahak-bahak gelak. aisemen

lovechaser posted on 27-8-2014 10:02 AM
Menunggu dengan sabar....

sabar ye? typing

rara90 posted on 27-8-2014 12:41 AM
owh jasin..aku uitm bandar kos akaun.aku da hbs degree da.baru je..hehehe

heh3. awok lewat skit. syg uitm lebih