CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kegimaru

Battle Los Angeles

apapun korang nak komen gua tak kisah.. yg gua tau filem ni BEST!!! byk moral of story... tak menyes ...
Tak_Syg_Mulut Post at 17-3-2011 08:58

Yupp setuju dgn ko!!

nak tgk filem ni sebab Michelle Rodriguez....minat sgt lakonan dia....

tgk trailer ni mcm lagi best dari Skyline....

Post Last Edit by Ha_Neul at 18-3-2011 16:03

dah tengok daah... biasa je cerita ni.. aku rasa feeling dia macam tengok Skyline tapi from marin point of view gitu.. tapi beza dengan Skyline ialah filem Battle ni tak boring.. very loud right from 2pac at the the beginning.. penuh aksi

tapi yg paling aku tak berkenan, teknik kamera filem ni.. pan sana sini dengan pantas.. zoom in and out.. tukar angle sesuka ati... very shaky... orang lari kamera pon ikut lari.. tak stick pada satu2 frame dengan berkesan.. very hard to see details... pening la pendek kata.. but the final battle was bi-winning!!!

sapa yg minat Sci-Fi rasanya akan hampa sket sebab kurang exposure tentang ET tu.. this film is not about aliens, OK..
ET datang utk curik air, tak pernah terpikir .. curik air.. that's somewhat stupid ...

3/5

Rate

1

nak tgk filem ni sebab Michelle Rodriguez....minat sgt lakonan dia....

tgk trailer n ...
Rhyno Post at 17-3-2011 18:36

i love her too.. pompuan ni kalau berlakon watak dia mesti yg strong gitu! kick ass girl

baru tgk 1 jam yg lepas,
2 dari 5 bintang

emosi leftenan askar yang mengetuai kumpulannya melebih lebih.
tipikal hollywood filem yang menggambarkan ketulusan hati tentera amerika dalam menyelamatkan orang awam

Retreat? Hell!

Follow Us
pada pendapat akula.

citer ni tak la best giler n tak la boring giler.ok2 je.seronok n best sbb adengan perang2 dia je.dari awal citer sampai last asek perang je..tapi ending nya sgt hampa.

aku bagi 3/5 je la.

errr perasaan bercampur baur..antara nk g tengok ke tak lepas baca komen kat sini

mcm kena p tgk wayang cite ni...

boring la bg aku

boleh tgk tk rugi..start till the end action...

Best. Even lg best dari filem Skyline. Lakonan yg best terutama Michelle Rodriguez. Byk scene yg sedih.

bg aku ok la..best la juga...pd sesiapa yg suka cite perang2 nie...
kali nie Michelle Rodriguez x mati mcm cite avatar and lost...
aku predict dia akn mati...hehhe

cma aku x dpt tngkp nma watak masing2..coz banyak sgt pangkt...
and lg satu, kamera banyak sgt gerak..sometime aku pn pening tengk...

confius nak tgk cter ni ke atau rango esok...

baru tengok semalam...aku suka..ada part2 yang touching....cuma editing dan camera movement kena perbaiki skit...fast pace sangat...kadang2 x sempat nak tengok apa yang berlaku..

Lakonan Aaron Eckhart memang bagus...Michelle Rodriquez sekali lagi jadi Air Force, sebelum ni dalam Avatar....Korang perasan tak siapa yang bawak watak Lieutenant Martinez?? mamat ni berlakon dalam Transformers: Revenge Of Fallen jadi Leo Spitz..roomate Sam..patutla time tengok tu aku rasa mcam kenal, tapi x leh recall siapa..

bg aku ok la..best la juga...pd sesiapa yg suka cite perang2 nie...
kali nie Michelle Rodriguez x m ...
chaoyunjie Post at 22-3-2011 11:59

dalam Resident Evil pon mati..

Reply 43# Ha_Neul

tulah kan. jgn sangka semua peperangan terjadi disebabkan hal yg besar. kdg2 tu kecik punya hal pun bole jadi perang besar2 an. perang troy pun sbb pompuan. adusss...suma org terlibat sama x pasal2.

oklah citer nie. aku tgk x mengantuk. cuma adakala lanjutan babak seterusnya boleh diagak. masa helikopter penyelamat yg pertama tu dtg dan tak selamatkan budak2 tuh aku mcm dah agak yg heli tu akan kena tembaknyer. apa2 hal pun karekter utama (hero) agak bijak jugalah. rajin dia mencari kelemahan musuh supaya diorg nie dpt bunuh alien.

selain dr. aspek kemanusiaan, semangat berpasukan pasukan marin juga diperlihatkan. bukan senang menjadi seorg veteren tentera yg tidak lama lagi akan bersara dimana setiap masa dia masih terkenangkan rakan2 seperjuangan yg telah gugur semasa berjuang. hanya dia seorg sahaja yg terselamat dan balik. bukan setakat pingat malah kata2 cemuhan dr rakan2 yg lain yg tidak tahu akan hal yg sebenarnya. satu babak walaupun sekejap sahaja, seorang org awam ( kalau x salah en. rincon nama watak tu) mengangkat senjata cuba mempertahankan askar yg terjatuh terkena tembakan musuh. akhirnya dia ditembak cedera dan akhirnya mati. so disini ialah semangat untuk mempertahankan sesuatu yg ada spt contoh negara. tanpa rasa gentar watak itu terus mencapai senapang yg terlepas dr askar tersebut dan cuba menembak ke arah alien tu.

yg menarik cerita ni ialah akhirnya sarjan ni dpt penghormatan dr skuad yg rata2nya terdiri dr org2 yg muda drnya. pandangan aku watak sarjan ni adakalanya seperti membabi buta. apa taknya semua dia nak buat secara berseorangan. dari sudut negatifnya, sarjan seperti tidak boleh bekerja dlm satu pasukan. sarjan ni berlagak sbb pengalamannya. so dia nak tunjukkanlah apa yg dia ada. dari sudut positifnya pulak, sarjan nie tak mahu libatkan sapa2dan tak mahu ada org yg terbunuh atas sbb keputusannya yg dibuat. sarjan nie sanggup ambik risiko sbb dia takde org yg tersayang menunggu kepulangannya. sbatang kara. tapi akhirnya apabila dirinya mendapat penghormatan, semua prejudis terhadap dirinya terhakis dan mula mendapat kepercayaan oleh ahli skuadnya yg terdiri dr org muda. watak sarjan hero nie bagi aku adalah bagus. sbbnya ia mengingatkan aku kepada satu watak didalam siri band of brothers. walau apa pun aku bagi 4 dr 5 bintang.

Rate

1

cite mmg best, tapi kalau buang part2 air mata, mesti lagi best. tambah lagi scene2 perang, mesti tambah gempak!

very predictable...aksi tembak yg bese2...br lps layan kat movielab.tv...very boring

sangat sangat boring