CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

[Jenayah] 'Anak saya bukan rempit'

aku dulu2 klu dgr budak2 rem motor ni mmg panas jiwa....sakit telinga huhu...

mula lah mulut ni....menyumpah2...hhuhuhu...
mati lagi baik la korang dr membising x tentu hala depan rumah org....gitu la satu contoh ayat klu aku geram...
tapi la ni xde da..sbb budak2 yang suka rem motor tu dah besar2 n jadi bapak2 org belaka da...

yakin?

bukan 24 jam sentiasa disisi
dengan siapa berkawan
siapa kawan kenalannya

Binodino replied at 20-12-2023 12:31 AM
Komen sebab terpana dengan batu cincin pacik tu. Kemain banyak cincin, besar2 pulak batunya. Bagi bu ...

Mama scroll naik atas balik semata2 nak nengok cincin mcm kome cakap.  Haah aje beno... penuh jari nye yek... tinggal ibu jari je xde cincin permata dewata beso... Peniaga cincin gamak nye...

Edited by lightheaded67 at 20-12-2023 10:57 AM

kalau ikut logik jantan tak guna tu, org yg mbawa rengsa org lain patut mampus aje. kan? so explain kenape ko hidup lagi mendonia siap, pukul buli org sna sini smpi pnjg umur lah citer dia, umur 44tahun koje pangkat tggi summore, dh tua bangka sana sini cover dia. ce kabo knp? ko pun tak layak hidop sepatutnya.

smua org akan tetap mati, ko bunuh ke tak bunuh ke mmg smua org akan mampus by nature/ by qada qadar. acik elizebet yg mendonia tahap intenesenel tu pun dh gone.

masalah bnde boleh setel cara elok, dia pilih nk jd Tuhan main nyawa org.haktui ko makan berak smua org siap /cover, pukul pempuan pun mak ko cover, tpi ko bawk diri sana sini mcm kan ko tuhan. jantan takdak moral tp masih mendonia sbb ramai yg jd enabler dia aje. budak jantan tu tentu2 enabler dia mak pak dia saje, ko jantan tua, enabler ko dari emak ko, bini engko, acik2 yg sama opis dgn ko. padahal ko lagi tua dari budak tu.

siapa siapa jadi enabler jantan ni smpi dia tua jadi bodoh dan bengap dah tahap mbunuh org, smoga hidup ko pun tak senang jugak.  
(anak jiran aku pun main moto, baya habis skolah, pukl 2 3 pagi mat rem moto, mak pak dia pindah duk tmpt lain, hujung mggu je lepak sini, so rumah dia ni anak2 bujang dia mndonia lah, angkut membe memekak, siang dorg tidor malam diaorg jaga, kan mcm anjing tu? kitorg laki bini dh sound direct, siap call bapak dia lah, bapak dia bekap anak beb, so apa kitorg buat, kitorg palau deme jelah.taktau a bapak dia perasan ke ape, tp skrg budak2 tu dh tak rem kt rumah ni, budak2 tu g rem kat hujung jalan)
serius a bunuh org, smua pun ok. besar lagi bala bunuh org. semua org sudah gila.

aku sentiasa mendoakan setiap moto bising yg lalu eksiden ngeri digilis lori trelar

Tiap kali budak tu rem2 motor memekak orang menyumpah mati kena lenyek (kira doakan la kan) agaknya termakbul dah..

Follow Us
Edited by Carcosa at 20-12-2023 10:57 AM

Dua dua aku padankan muka. Seriously.
Dua2 aku benci. Mampos lah merepot dua2. Sorang habis nyawa, sorang habis kehidupan.
Jibauk2 yg dok preng preng ni, sbnrnya mau apa? Mau apa? Preng preng sbb apa? Nak menunjuk? Nak menayang? Nk buat org marah? Mau apa sbnrnya?
Yg si kaki gilis, kau plk, dah knp? Power crazy?? Besar sgt jawatan ko? Ko Tuhan ke? Boleh ambik dan kasi nyawa blk dkt manusia??
Dua2 aku rasa kan. Yg sorang dah kedalam tanah. Mmg masin molot org ramai - KAU MCM BUKU BERTEMU RUAS. Haaaa.
Yg sorang bakal kedalam bilik besi, mmg masin juga molot org ramai. SEPANDAI2 TUPAI MELOMPAT, akhirnya...? Haaaa gichewww

malas nak side mana2. dua dua pon padankan terima nasib yg bersesuaian dengan kelakuan memasing sendiri. pakcik tu pon in denial, oi pakcik, aku yg tak kenal ko sepamili pon boleh agak anak ko tu mmg merempit, kalau dah pakai eksoz yg prengg prengg tahap annoying yg boleh buat gaduh fav mat rempit je oiiiiii.....

budak yg tak merempit pakai semua standard je pokcik, paling up dia tokok tambah pon bubuh sticker poyo2 atau cover set imut2 je.

apa2 pon aku happy juga, kurang 1 bakal mat rempit in making dlm negara.

AbukRokok replied at 20-12-2023 10:28 AM
aku sentiasa mendoakan setiap moto bising yg lalu eksiden ngeri digilis lori trelar

ehh...

lebih kurang sama plak dgn aku..

aku rasa aku paham kenapa, org tak puas hati pd mat rempit, tapi pukal taruk salah smua mat rempit pada budak ni sorg.

mat rempit bbnu vs polis sskjp belagak...selayaknyalah dedua kiok

alamak cincin abang macho tu bikin takut..

jazaa100 replied at 20-12-2023 07:34 AM
Setuju dgn doktor

Tapi komen² kat sini mcm memang elok pun budak tu kena bunuh sbb ekzos bising  ...

dari awal sampai la ni, i tak nampak pun ada yang kata perbuatan polis langgar budak tu betul..artikel yang ditepek tu menunjukkan ini bukan pertama kali kes tak puas hati sebab bising motor..
sebelum ni dah ada kes sampai bertikam cumanya takde yang mati lagi..
so kenapa tak nak amik iktibar dari kejadian terdahulu..
bila ada nyawa yang melayang, tibah ramai kata bising ekzos tu bukan masalah..
entah-entah bila ada motor laju hon pancung selit depan korang, laju je menyumpah..
inikan pulak yang dok preng preng..

mybe jadikan teladanlah those bawak motor tu beringatlah bunyi ekzos tu bukan bunyi merdu pun yang org dgr tangkap lentok, silap haribulan jadi mcm ni lah...BUT still membunuh juga adalah salah. Sebab tu kita semua kena sentiasa bersabar dan jika marah paused.

ekzos bising - baran - bunuh....

dari mana dpt ekzos bising tu? kedai accessori motor... enforcement kat malaysia lemah, patutnya banned semua kedai2 motor or kereta utk ubahsuai utk ekzos bising semua ni... bila ada kedai tu, ada la org yg ubahsuai motor, etc... and enforcement biarkan je? patutnya saman dulu kedai2 tu, if kedai2 tu x wujud, no such thing of ekzos bising, etc!

mmg annoying ekzos2 bising ni, tapi tu bukan lesen utk ko membunuh... :-(

pengecatbintang replied at 20-12-2023 07:27 AM
ya btoll..

famili saspek polis tu x salah

ntah ntah  bini pun lega laki panas baran dah kena lokap

Isu eksoz bising ganggu ketenteraman awam ni dah lama dah....bukan baru sekali. Tak terkejut pun tunggu masa jer.

Incanto replied at 20-12-2023 11:25 AM
ntah ntah  bini pun lega laki panas baran dah kena lokap

ya.. logik

Edited by pengecatbintang at 20-12-2023 12:18 PM
manop replied at 20-12-2023 11:40 AM
Isu eksoz bising ganggu ketenteraman awam ni dah lama dah....bukan baru sekali. Tak terkejut pun tun ...

ya btol..

sbb ada enabler termasuk mak pak n famili

dah jadi budaya..

soalannya :

adakah budaya ni bagus?

adakah mat preng2 ni asalnya mat beskal lajak

adakah selepas preng2 jadi mat rempit

adakah selepas rempit beralih ke lumba haram + superman

adakah lepas lumba haram, jadi peragut