CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Saat

Kisah Benar - SMS Dari Jin

ye betul tuh...life dorg ngn life manusia biasa seperti kita kt bumi ni sama je sebenarnya ...
Sagoo Post at 25-2-2011 09:17

yg ni mmg betul..sbb mel penah dgr ceramah ustaz syarhan..cumenye beza antara jin dgn manusia..manusia masuk keje awal pagi..tapi jin baru nak masuk keje waktu maghrib..sbb tu org tua2 berpesan..jgn keluar rumah waktu maghrib..sbb waktu ni jin tgh berpusu2 keluar merayau..sbb tu banyak dgr cite org hilang time maghribla..kena sampuk time maghrib la..penah jiran mel jadi tak betul lepas die keluar gi mana tah..time tu waktu maghrib..balik2 terus jadi tak betul..cam biul jugakla..lepas berubat dgn sorang ustaz ni,terus ok...ustaz tu ckp die kena sampuk...

yg ni mmg betul..sbb mel penah dgr ceramah ustaz syarhan..cumenye beza antara jin dgn manu ...
melinda_gordon Post at 25-2-2011 09:22

Disebabkan itu lah bila ada tanah2 terbiar nk di usahakan...selalu kite dgr org kene sampuk la kene tegur la...
boleh pikir kenape? yupp...mungkin sebb kt situ jalan raya diorang ke, rumah2 diorang ke, atau pon bangunan2 diorang ke..
ye lah manusia ni x nampak mereka..mereka aje yg nampak kita.. so kalau jd mcm tu kita kene respek ler jugak kt dorg..mintak maaf apa semua..

area rumah i ade sorg tok penghulu dr kalangan jin duk menetap kt situ. Dalam taman ada taman...perghhh.

Reply  Saat

Anak saya menghidap Malignan Germ Cell Tumor...sejenis cancer yg sangat2 rare. St ...
sitisbp Post at 25-2-2011 09:19

nampaknya ada improvement yer.....skang still masih berubat disana ke? anyway, berapa bayarannya ?

harap anak puan akan terus sembuh seperti sediakala..insyallah..

rasanya jin yg sama kot sbb lps tu reply kat sms memutuskan silaturrahim sesama manusia

AL ...
latahzan Post at 25-2-2011 09:22

kena tgk jugak isi pergaduhan tu....

Reply 43# Saat

Masih. next apmt 21/3. Bayaran rm50 each visit.

ok... benda macam ni memang wujud dah lama pun.. dulu masa aku dulu sakit masa tu kat poli aku pun xtahulah ape yang jadi kat aku masa tu dan xtahu aku kena ganggu... masa aku kena ujian aku buatlah jawap soalan statistik... pastu esok tu.. lect aku bagi kertas jawapan aku tu dia gelak2 ape yang aku tulis... pastu yang malunya aku masa tu aku sikit xpercaya tu tulisan aku dan ayat aku... pastu aku cakaplah dengan lect aku tu betul ke ni tulisan saya dan ni jawapan saya ni... ??? pastu lect aku cakap betullah kau yang bagi... aku banyak kali kena macam ni.. pastu.. ape yang orang cakap aku buat tapi bila hantar lain jadinya.. pelik  masa tulah.. masa aku sakit tanpa sedar dulu... pastu dulu masa aku sakit teruk tu aku dah abis poli.. malam tu aku kena kepung aku sms xdapat no network.. pastu cuba call pun xdapat gak no network.. aku hanggin ler semua no network.. last aku terpaksa redah sendiri.. pastu bila aku sembang2 dengan bf aku dulu ler xbf aku ler masa tu bf lagi... dia kata aku marah2 ni bila bertelefon... suara garang... marah2.. senang aku ayat baik punya...

cuma sms tu lah aku xpasti... yang aku tahu macma pernah terjadi kat xbf aku dululah.. yang sms aku tu tapi aku xingat... lama dah benda2 ni... memang xmustahil..

Follow Us
sama jugak kes pukau kan melalui sms....
Saat Post at 25-2-2011 09:16

pun boleh juga....tetapi kurang berkesan sedikit namun begitu pukau melalui suara dlm telefon pun ada juga...

fuhh..mcm mana agaknye jin tu intercept ilang gelombang network tu ek....canggih canggih...

Disebabkan itu lah bila ada tanah2 terbiar nk di usahakan...selalu kite dgr org kene sampu ...
Sagoo Post at 25-2-2011 09:27

cer citer cer citer..berminat ni...

Reply  Saat

Masih. next apmt 21/3. Bayaran rm50 each visit.
sitisbp Post at 25-2-2011 09:31

thanks for the info........tapi memang ramai kan org berubat dgn dia...imagine hampir 100 orang sehari.....nak tunggu sampai 4 bulan baru giliran kita....bermakna hampir 12,0000 pesakit didepan kita..

ramainya orang yg sakit ......

ye lah manusia ni x nampak mereka..mereka aje yg nampak kita.. so kalau jd mcm tu kita kene respek ler jugak kt dorg..mintak maaf apa semua..

Sagoo Post at 25-2-2011 09:27

yup..betul..manusia tak nampak jin dgn mata kasar..dan kalau ade pun yg hijabnye terbuka..maybe segelintir..so..kita kena jaga tingkah laku kita sbb kita berkongsi dunia yg sama dgn diorang..

tapi bab minta maaf tu..mel agak tak setuju..sbbnye..kita diciptakan lebih mulia dan sebaik2 kejadian..kita khalifah Allah di muka bumi ni..dan jin durjana ni takde hak untuk mengganggu dan membuat aniaya ke atas manusia..tidak ade hak sama sekali..dan kalau kita minta maaf dgn die bermakna kita takut dan tunduk dekat die..sdgkan kita hanya perlu takut kepada Allah swt..

ye..kita perlu menjaga tingkah laku dan tata tertib sbb mmg kita dgn mereka berkongsi dunia yg sama..tapi itu tak bermakna kita perlu tunduk dan takut kepada mereka..seronok dan bertepuk tgnla mereka kalau mcm tu..lagi banyak anak2 adam dipesongkan..bukan kah itu janji mereka selepas dihalau dari syurga oleh Allah swt???

rasanya jin yg sama kot sbb lps tu reply kat sms memutuskan silaturrahim sesama manusia

AL ...
latahzan Post at 25-2-2011 09:22

akak penah mengalami ke kak??cer cite cer cite...

salam ilah..

mcm kes yg mel cite tu..mcm mana agaknye ye???takkan die gunakan jasad man ...
melinda_gordon Post at 25-2-2011 09:17

masih menggunakan jasad manusia .....

masih menggunakan jasad manusia .....
ilahkhatibrani Post at 25-2-2011 09:50

pelik la...dan mel masih lagi confuse..bagaimana die gunakan jasad manusia sedangkan jasadnye tidak ada kat situ??

kena tgk jugak isi pergaduhan tu....
Saat Post at 25-2-2011 09:28

owhhhhhhh...mcm tu pulak

akak penah mengalami ke kak??cer cite cer cite...
melinda_gordon Post at 25-2-2011 09:48

biarlah rahsia

x der lah mel....kak g cuma musykil jer...

yup..betul..manusia tak nampak jin dgn mata kasar..dan kalau ade pun yg hijabnye terbuka..mayb ...
melinda_gordon Post at 25-2-2011 09:46

kalifah atau tidak...itu bukan alasan utk kita meninggi diri ke atas setiap makhluk ciptaanNya.
mmg kita di ciptakan sebaik2 ciptaan..tak salah rasanya memohon maaf. itu menunjukkan keperibadian kita. bersifat rendah diri dan hormat menghormati. bukannya kita menyembah dia..apa yg aku maksudkan kan sini hormat menghormati..bukan niat nk takut dgn diorang.. pls fahami ayat2 ni dgn teliti ye Mel.

saya doakan anak sitisbp cepat sembuh
byk2 berdoa disamping berusaha
sesungguhnya kesembuhan itu dari Nya jua...

cer citer cer citer..berminat ni...
Mede Post at 25-2-2011 09:41

aaa aku x qualified nk bercerita pasal bende ni bro...

benda ni memang pandai.. dia memang mahir dengan gelombang... dan memang tahu bab networking ni.. komputer pun dia pandai buka... radio pun dia pandai cari lagu hindustan... apatah lagi bab sms ni... di hujung jari dia je...

ehehehhe... tapi kalau korang tulis kat kertas memang dia xleh baca... pernah sekali dulu aku nak tulis kat kertas dia cuba nak baca... dari jauh.. jadi aku terbalikkan tulisan tu pastu diorang ni sampai buka kamus nak baca ape yang aku tulis... aku rasa kelakar je... dia cakap dalam kamus xada tulisan tu hahahahaha...