CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

"Pembuat filem gangster ambil lah sedikit tanggungjawab" -Wardina

Santeira posted on 6-11-2014 01:43 PM
good comment sis. minah ni mmg suka cari point utk blame someone.

dulu salahkan JKM masa kes f ...

beliau terpaksa cari bahan utk self promo
sebb salah satu syarat bak kata chef wan kalau nak jd duta n di sponsor mesti kena dapat crowd attention
kalo suam2 kuku tak blh jalan...takde sapa nk amik nnt

i sokong wardina kalini.
dia x suruh ambik tanggungjwb sepenuhnya.tp penerbit/pengarah citer2 gangster tetap ade SEBAHAGIAN tggungjwb di situ. iolls pcaya kalo nak bg pngajaran baik2 pade penonton, paparkan lah adegan baik2.

mcm arwah yasmin ahmad dulu, kalo ingat citer Sepet, mesti iolls ingat camne bestnya hubungan kasih sayang si orked dgn ayah dia. hew hew......................

Tengok ayat die pun cem dh tone down sket.

Kali ni teda hencapan.. I sekend u kak perangdina.
Kudos!

aku bukan lah peminat Wardina sangat. Tapi sometimes, mmg ada benarnya kata2 dia. In this case, mmg masyarakat kita dah disogokkan dengan lambakan filem gangster, pukul orang, bunuh orang. Kalau tak p tgk wayang sekalipon, boleh tgk astro 1st, on9 guna tipon or laptop. bangsat2 sangat beli dvd cetak rompak.

Poddah.. Buat filem tak senonoh sebab nak jadik teladan konon.... Padahal part teladan tu ada la sikit dalam 5-10 minit di hujung filem.. Cuba tengok semula .. Tajuk filem pon memang tak memungkinkan aku bagi anak2 aku tengok...

setokinpurple posted on 6-11-2014 02:15 PM
Filem apa ye yg ada pompuan kena buli sampai kena rodok bur** dgn berus jamban tu? Serammm nok. TerK ...

bohsia kot.. ngilu tengok eee

Follow Us
Pembikin Filem Gangster Berlaku Kes buli - Wardina

Semalam tersebar di laman sosial sebuah video klip menunjukkan kes buli pelajar sekolah dirakam menerusi telefon bimbit dan ini mengundang pelbagai komen dari seluruh lapisan masyarakat dan Wardina Safiyyah secara semulajadi memberikan pandangan beliau.

Walaupun jauh berkelana sehingga ke orang, Wardina masih lagi mengambil tahu perkembangan isu semasa di tanah air dengan memberikan komennya,

Menulis menerusi akaun Facebook beliau, Wardina Safiyyah berpendapat kes buli yang terjadi kini adalah disebabkan filem gangster yang mengandungi unsur keganasan yang diterbitkan oleh pembikin filem tempatan selama ini.

Ini merupakan serba sedikit komen Wardina berhubung isu tersebut,

Datuk Rosyam Nor Tidak Setuju Kenyataan Wardina Safiyyah

Malaysian Digest mendapatkan kenyataan pelakon yang sinonim dengan filem gangster, Rosyam Nor tentang perkara ini dan beliau berkata perkara ini tidak boleh diletakkan sepenuhnya atas bahu pembikin filem kerana ianya satu pengaruh individu.

“Kes buli bukan berlaku hari ini malah, filem berunsur gangster sudah banyak dihasilkan. Penonton hari ini yang menonton filem kisah gangster bukan dalam kalangan mereka yang bodoh yang tidak tahu menilai baik dan buruk. Sebaliknya, apa yang berlaku terhadap kes buli seperti ini adalah berpunca daripada pengaruh dalam diri masing-masing,” jelas Rosyam Nor.

atieyn.aziz posted on 6-11-2014 03:43 PM
bohsia kot.. ngilu tengok eee

Haaa bohsia ye. Adehh.. kalau betul2 kena rodok gitu boleh mati pe ni idok rilek je dia bjalan

ellynorman posted on 6-11-2014 02:53 PM
Poddah.. Buat filem tak senonoh sebab nak jadik teladan konon.... Padahal part teladan tu ada la sik ...

setuju sangattttt.dah berpuluh tahun kite dipromotekan dgn alasan TELADAN, TELADAN, TELADAN.
amenda yg teladan sgt kalo filem penuh 90 minit tp 80 minit tayang perbuatan2 negatif.
10 minit last baru tayang babak pelakon menyesal, nangis2 kat kubur....

contoh je yewwww

kalini ku bagi seribu like tuk statement wardinaaaa

budak2 kalau tgk apa2 citer mesti diorg akan ikut..
anak aku yg umur 3 thn pun blh ikut blk apa yg dia tgk..
nasib baik la aku bg dia tgk citer kartun yg baik2..
citer kartun yg kt channel 615 or 616 tu sgt2 kurangajar..

“Kes buli bukan berlaku hari ini malah, filem berunsur gangster sudah banyak dihasilkan. Penonton hari ini yang menonton filem kisah gangster bukan dalam kalangan mereka yang bodoh yang tidak tahu menilai baik dan buruk. Sebaliknya, apa yang berlaku terhadap kes buli seperti ini adalah berpunca daripada pengaruh dalam diri masing-masing,” jelas Rosyam Nor.

haiyooo pakcikk....kalo penonton tu pandai dan reti menilai dia tk tgk la filem gengster melayu pakcikkk...duhhhh apa barang....

alesandra posted on 6-11-2014 04:47 PM
haiyooo pakcikk....kalo penonton tu pandai dan reti menilai dia tk tgk la filem gengster melayu pa ...

betol tu... iolls berhempas pulas sekat anak sedare iolls dr tgok citer2 gangster2 ni sume....tau2 die pegi tgok kat rmh kwn dier.....
punyelah sakit hati bila mulut dier pandai ckp 'lu gua lu gua', memandai mandai gune ckp dgn bpk sedare dia 'der', 'rilek aaa der'.
x kelako tau x?!!!

qoqoelma posted on 6-11-2014 02:15 PM
"nak hentikan bullying susah sebab masa budak tu junior dia kena, bila dia jadi senior dia tak sab ...

setuju dengan statement ni..
buli memang dah sekian lama bertapak disekolah asrama.
dari generasi, ke generasi. dari batch, ke batch yang berikutnya..
susah nak elak..

Time ragging ni pun, asal dari orientasi sekolah.. Niat asal, cuma nak ice breaking je.
Sebab taknak ada yang homesick & terasa terpinggir kat sekolah, so untuk bagi pelajar rasa warden2 adalah mak bapak, senior adalah abg kakak, 1 batch adalah adik beradik.
Dulu punya ragging pun paling femes, peluk pokok cakap "i love u".. (skolah aku paling teruk kena pengawas la, sebab nak bagi kuat secara mentally) hahahaha...
But at the end, semua jadi memory manis..

Tapi tak semua rasa macam tu..
Kalau terkena kat budak2 penyimpan dendam tersohor, siaplah budak junior yang masuk sekolah tahun depan..
Niat asal pun dah menyimpang jauh..
Asal nak ice breaking, jadi acara tahunan pulak..

Utk statement perangdina ni, 50-50 bagi aku..
movie2 ni salahnya, sebab sebagai pemangkin ego nak tunjuk hebat & bagi idea tuk buat aksi belasah..
kalau nak salahkan, aku nak salahkan wrestling WWF/WWE leh tak??
lagi teruk kot dari movie... hahahaha...

aku terpaksa tolak idea wardini ini..

if not penerbit malaysia.. banyak lagi penerbit luar negara yg akan buat filem ganas dan gangsterism..kita tak boleh kawal filem ini (or tak nak kawal)

so the best is family yg control apa anak2 tgk..

u block astro.. dia leh tgk via internet..so the best kita kawal apa yg dia boleh tgk and tak boleh.

even cerita upin ipin pun aku tak setuju sgt bahasa yg di pakai..

sebab dia ada guna perkataan KAU AKU.

so bila berckp die akan guna kau aku..anak2 pun tiru

hmmmm

pink012 posted on 6-11-2014 05:04 PM
betol tu... iolls berhempas pulas sekat anak sedare iolls dr tgok citer2 gangster2 ni sume....tau2 ...

dulu iols cukup menyampah bila ank2 sedara suka sgt tak memasal je ckp ayat... lu langsi lu mati tu .sakit telinga dengar...tapi nasib baik la diorg tak ckp kat iols atau pada sedara yg lebih tua

maxim posted on 5-11-2014 10:31 PM
kebabian apakah yg aku baca ini?

Polis Perlis sahkan klip video dera kes lama

bukan ni
kes polis tu yg budak kecik tu
pakai baju merah siap merayu tu

aku half setuju jer...pemantauan tu penting..kita dulu pun tgk gak citer gengster.yg hindustsn tamil dok desyum desyum bertumbuk.yg omputih doksepak terajang mafia.yg wwe,wwf pun bkn elok sgt.kita pun tau gak,wa lu tp knp kita xbuat benda.sbb kita dok lingkungan positif.jd awasi ank masing2,tau sapa kwn dia,umh mrk.mak ayh mereka.tu lbh baik.x kemana klu sekat filem.sumber lain byk lg.

Yang budak2 kecik tengok tu x terfikir pulak ke?
Penah tgk budah darjah satu..bangga cakap dia gengster

adoila..walaupun parents monitor x bagi tgk kat rumah..pengaruh kawan2 lain yang family diorg bagi tgk cite2 gengster pailang bagai tu camne pulak..dgn cetak rompak yang melambak2 kat Malaysia ni..senang je bebudak dapat tgk..huhu