CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Inilah keluhan Ibu Dan Bapa Setiap Hujung Tahun

intan_smsb posted on 19-12-2014 12:48 PM
samalah, tp iols x setel lg ni

hahha iols yg lom setel buku sek agama jek tgu 29-31 dec baru sek open utk bli...

Having kids memang expensive.... tak paham mcm mana ada yang menyokong mereka yang nak kawin muda2 lagi...

Back to main issue, kalau anak sekolah rendah memang susah la nak recycle baju2 sekolah tahun lepas, selalunya dah tak muat, in fact, lepas 3 bulan pun kasut sekolah boleh jadi ketat

siputsedut posted on 19-12-2014 12:44 PM
kak jazaa..aku pun tingin nk mengajar budak pra sekolah..dlu masa cuti sem kat kolej pernah la men ...

Seronok kan siputt...tak stress punn...klu ajar budak sek men lagi le pening...tambah-tambah yg form 1-3 tu...dorng ni bebudak lagi...klu yg form 4 & 5 tu ada rasa malu gak...yg form 1-3 ni bila cikgu bagi plastesin utk subjek sains...cikgu pusing belakang je dorang dah buat karipap, mcm-mcm bentuk lah...

Kedgg bila dgr cikgu cerita, seronok je dgr....tak kura tadika ke..primary ke..hatta sek men pun...semua tu blh buat kita gelakkk...

Bodoh parent ni.. PSL anak nk ngeluh.. Pdhal mampu bye broafbad, astro beratus, beli kete Baru, baju Baru, beli HP mahal Takde hal.

Psl Ank nk berkire Sgt.. Suh Ank pakai baju brg buruk.. Sbnrnyer kalau kite beli serba Baru utk anak masuk sekolah..anak kite akn lebih bersemangat and happy utk memulakan psekolahan.

Tp kalau yg parent kurg mampu..anak2 paham la.. Ni yg tgk mak pak mampy Tp kedekut n mengeluh anak nak mila psekolahan..

jazaa posted on 19-12-2014 12:35 PM
Betul tu....

Ank sedara jiran akk dia ajar pra sek je...tak pening kepala dia kata...ada degree ...

huntung dapat yg manja2
kalo dapat yg menaikkan darah taktaulah hahah
selalunya budak lelaki lah nakal skit
tp kalo cikgu yg bkn baran jenis hepi go lucky suke budak2 rasanya tade hal nk hadap bebudak nih..
cth mcm MIL iols jenis suke budak2, sukakan suasana bising budak bermain bagai. tp kalo kena yg tak suke, budak2 just bertanya itu ini dah rasa annoying., nk plak yg mulut becok.

jazaa posted on 19-12-2014 12:51 PM
Seronok kan siputt...tak stress punn...klu ajar budak sek men lagi le pening...tambah-tambah yg fo ...

kak jazaa...siput penah jugak mengajar lower to upper form..cikgu gstt u alll....tp berhenti sbb stress ...asyik kene buli dengan student je yang budak perempuan okay sikit..budak laki ada yang samseng u all..skeri sangat bila siput marah dia.. die pegi ambik pembaris besi(masa tu dlm bengkel kemahiran hidup) pastuh die pegi baling ke dinding belakang kelas..ewah ewah koooo..melawan nampak...so mmg tak layak mengajar budak2 besar...layak mengajar tadika je lah gamaknya... tak stress..lagipun siput suka la nyanyi2 buat aktiviti seni yang fun...lukis2...agaknya mental frequency siput ala2 senada seirama gituh dengan budak2 tadika

Follow Us
siputsedut posted on 19-12-2014 01:04 PM
kak jazaa...siput penah jugak mengajar lower to upper form..cikgu gstt u alll....tp berhenti sbb s ...

Iya ke...

Siput ni dah byk pengalaman jd teacher lah kann....elok lah...nanti rasa nk santai blh mengajar balik...

X apaaaaa... Yg penting Barisan memerintah.

poison_paradise posted on 19-12-2014 12:51 PM
Bodoh parent ni.. PSL anak nk ngeluh.. Pdhal mampu bye broafbad, astro beratus, beli kete Baru, baju ...

tu x msuk lg belikn hp kt anak2, sah2 kna sediakn duit topap skalikn....ank2 duk wechat dgn bf/gf je keja smbil puja2 artis kt ig

Aku beli baju baru sepasang je sorang .. Kasut yg br beli 2 3 bln lps msh nmpk br pki tu je ... Sapa bag yg dh koyak blh beli br .... Tu blum yuran buku sek rm400 sorng .. Yg tadika lg reg je dh rm2k .. Pening nk sediakn cash lbh krg rm5k utk 4 org ank ...

kesimpulannya, anak jangan banyak.. kalau da gst tak tau laa macam mana...

Yg parents Ni tak reti2 lagi ke save duit dari awal thn utk belanja sekolah...nak keluar duitsekali selepuk mmgla pokai dibuatnya.

kasibiman posted on 19-12-2014 10:39 AM
Ramai yg terkesan, dan mmg ramai isi rumah di malaysia yg umpama kais pagi makan pagi.

Tp dari se ...

Biasala orang melayu.. bayar kete bulanan rm 500++ ( kete murah x best.. x pikap.. sempit dll) xper... bayar belanja anak sekolah... merungut...

dulu.. mak ayah qt menoreh jer... dapat jer sekolahkan qt...

yang penting... menabung la setiap bulan.. ujung tahun.. duit tu ada bila nak guna..

kemahiran mengurus kewangan tu sgt penting... bkn tahu merungut jer...

Suchi posted on 19-12-2014 12:28 PM
tulah dr sibuk bg brim bagai ke apa baik utamakan pendidikan awal kanak2 tu.
nih mak pak gak terp ...

Yang ni qt sokong... tadika sgt2 mahal.. pra sekolah pula.. ada ckg pilih student org kaya .. sbb nanti senang nak buat aktiviti.. wakil sekolah.. parent leh sponser baju n alatan lain... sedey qt tgk keadaan tu.. pra sekolah utk murid2 kurg mampu.. tapi guru salah guna kuasa... hanya nak prestasi tinggi sbb hantar ke pertandingan macam2...

cikkut posted on 19-12-2014 12:13 PM
kasut kelabu sume tu salah satu sbb nya mmg diorg tu pemalas nak basuh benonye.atau mmg jenis sele ...

Pemalas tu 1hal tp me rs lebih kepada jimat air.... Xjesahla selekeh jnji dlm bank juta2... Org kita ni hensem kacak bergaya..kawen pon pinjam bank...

InsyaAllah, setakat ari ni aku memastikan menyediakan kelengkapan baru dan cukup untuk anak aku. semua serba baru. yuran sekolah jejak beribu2. biarla aku bersusah payah, aku nak anak aku belajar tanpa kekurangan dan bersemangat utk belajar dan menjadi pelajar yang cemerlang. aku bukannya senang tapi untuk hal kebajikan anak aku, aku akan sediakan y terbaik...InsyaAllah. lepas ni nak byr yuran tuisyen dan koko pulak. alhamdulilah...semoga Allah memudahkan urusan aku.

Syukur boleh jahit sendiri baju sekolah anak2. Yang perempuan la.. Yg lelaki kena juga beli. Alhamdulillah, walau anak ramai, keperluan utk bersekolah sentiasa ALLAH bagi cukup.

xkn la smpi 500...
bole bli serba lengkap just jgn bli mhl2...
belambak kot yg murh2 belaka...jgn ikotkn sgt kehendk bdk2 ni...
kang naik tocang...sklh lom tentu pndi..demand mcm2...

nakkomenjugak posted on 19-12-2014 01:28 PM
kesimpulannya, anak jangan banyak.. kalau da gst tak tau laa macam mana...

betul....lg 1, yg x kawen lg xberanak lg xsalah pn klu menyimpan siap2 utk kgunaan msa dpn...xkn nk tggu ada bru nk bertindak kannn?

musim sekolah brg sekolah ada byk murah di supermarket, ai dah kerja pun pulun beli staionery stok setahun. colour pensil hari biasa jual 12.00 musim cuti hujung tahun jadi 9 ringgit.
agak2 musim cuti aje suh budak2 kerja cari duit kerja restoren pasar malam