CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Joe Hahn

Santau

patut santau ni dijenamakan

restoran santau

nasik goreng santau

mi goreng santau

ikan pari masak santau

lama2 orang tak heran dah santau2 sebab udah jadik nama restoran.hahaha.

Originally posted by neeziee at 2-8-2006 10:41 AM

restoran santau

nasik goreng santau

mi goreng santau

ikan pari masak santau

:setuju::pray:

aku baru balik dari kampung aku kat tepen. mmg kecoh la kat sana, walaupun takde kes lagi. tapi in case la, kene berjaga-jaga cakap bapak aku.

yang tak bestnye aku nak tgk akademi fantasia. kat umah mak aku tadek estro. kene le gi kedai yang ade estro. tapi takkan nak tgk tv je kot, tak order pape. so aku order le mee ngan teh tarik. dapat je makanan, memacam doa aku baca. hahahahaha... cam ape lagi takutnye aku ni. siap rase bawak pinggan & cawan.

hehehe... cinabeng punye penyantau ni. susahkan aku je.

Reply #121 neeziee's post

:lolbetui gak tu....tp agak2 berapa hari restoran ni dpt bertahan:hmm:

nitro5636 This user has been deleted
Originally posted by neeziee at 2-8-2006 09:41

restoran santau

nasik goreng santau

mi goreng santau

ikan pari masak santau

heheheh..rasanya2kan....hg nk makan x kat kedai santau nie??? heheheh

ASSALAMUALAIKUM..
DALAM CERAMAH AGAMA RADIO PERAK PON USTAZ DAH CONFIRMKAN.
TOKEI KEDAI YG TUTUP KEDAI PON DAH CONFIRMKAN MANGSA REBAH DIKEDAI DIA.TAPI NANA TANAK CAKAP KEDAI YG MANA.
TOKEI KEDAI TU KATA 3 ORG POMPUAN DAH KENA TANGKAP POLIS...WALLAHUALAM

Follow Us
ninjamerah This user has been deleted
Originally posted by Mily at 2-8-2006 10:11 AM
masih ader lagi ker santau2 nie kat saner?..sbb nnt nak turun perak sesajer jejakan..dah takut la plaks..huhuhu

selagi pengamal-pengamal santau tersebut tidak mati atau tidak bertaubat, santau akan terus dilepaskan.
oleh itu , kitalah yang perlu mendindingkan diri kita.
sebelum makan, betulkan niat dan yakin.
niat makan supaya dapat kekuatan untuk bekerja mencari rezeki yang halal dan beribadat.
betulkan yakin, bahawa makanan tidak mampu berikan kekuatan, yang beri kekuatan ialah Allah, makanan tidak mampu hilangkan lapar, yang hilangkan lapar ialah Allah, makanan tidak mampu berikan manfaat, yang beri manfaat hanyalah Allah, makanan tidak mampu berikan mudharat, yang buat keputusan manfaat atau mudharatnya sesuatu makanan adalah Allah.

bacalah bismillah sebelum makan atau bacalah

بِسْمِ اللهِ الَّذِيْ لاَ يَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِيْ الْأَرْضِ وَلاَ فِيْ السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيْعُ الْعَلِيْمُ

Bismillaahillazii laa yadhurru ma`aismihi syai`un fil ardhi wa la fiissamaaa`i wa huwassamiiul `aliim
Dengan nama Allah yang tidak suatu mudharatpun di langit mahupun di bumi melainkan dengan izin-Nya, Dia Maha Mendengar lagi Maha Mengetahui. (juga sangat baik jika di baca doa ini 3 kali setiap pagi dan petang)

Ketika keluar rumah bacalah doa:

بِسْمِ اللهِ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللهِ لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ

Dengan nama Allah, aku serahkan diriku kepada-Nya, tiada daya dan upaya kecuali dengan izin Allah.   

Bila kamu membaca doa ini akan dikatakan kepadamu, "Engkau dijaga, dipelihara, dituntun (menuju jalan hidayah) dan syaitan akan menjauhimu," lalu dikatakan kepada syaitan yang lain,"Engkau tidak mampu berbuat apa-apa terhadap orang yang yang telah dituntun, dijaga dan dipelihara." HR. Abu Daud dan Tirmiz i , hadist ini hasan sahih.

Bacalah di waktu pagi dan petang doa:

أََعُوْذُ بِكَلِمَاتِ اللهِ التَّامَّاتِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

a`uuzu bikalimaatillaahittaaammaati min syarri ma khalaq

aku berlindung dengan kalimah Allah yang sempurna dari kejahatan makhluk.. HR.Muslim.

Jika diamalkan dengan yakin akan qudrat dan janji Allah, insya Allah kita akan diselamatkan daripada ancaman sihir secara umum.

[ Last edited by  ninjamerah at 2-8-2006 02:45 PM ]

ate dekat batu gajah pun dah ade kome wehh..takut makan dekat luo dah nih...

nak menyampuk sket.. kalo kome nak mkn kat luar...
cuba peratikan makanan yg disediakan..
biasanya kalu ada santau ni.. asben aku kata dia melawan kebiasaan..
cthnya.. hidang air panas.. tp bawah cawan sejuk.. or sebaliknya..
ataupun hidang nasi panas.. sepatutnya asap berkepul2.. tp tgk2 x de asap..
lagi satu biasanya kalo kome geselkan lidah kat lelangit mulut.. rasa geli kan..
tp kalau kome geselkan lidah kat lelangit x rasa geli.. maybe makanan tu dah kena santau..
ni semua petua2 yg aku tahu ler..

Originally posted by ninjamerah at 2-8-2006 02:38 PM

selagi pengamal-pengamal santau tersebut tidak mati atau tidak bertaubat, santau akan terus dilepaskan.
sebelum makan, betulkan niat da ...

terima kasih atas ingatan ninja...
yer betui... kita seelok2 nya baca2 le doa yg berkenaan.... kan kita digalakkan membaca doa2 harian ..... moga diri kita terhindar dari perkara yg tak elok....

Originally posted by ninjamerah at 2-8-2006 02:38 PM

sebelum makan, betulkan niat da ...

inilah yang aku carik!... aku ada dapat doa ni tapi tak tau mana nak carik ayatnya nak paste kat sini. se elok eloknya kita baca ayat2 ni. tuhan tu maha adil. kalo kita mintak tulun dia selamatkan kita dari malapetaka dengan ikhlas, insyaallah selamat. kalo udah nak di tariknya nyawa dengan cara santau apa kan daya.. itu udah ketentuannya. kita sebagai makhluknya wajib memohon pertolongan darinya jika kita rasa terancam selain berusaha menghindarkan suasana terancam tu. amin. moga aku dan keluarga tidak terkena mala petaka santau ni.

Originally posted by dainese at 2-8-2006 03:30 PM
ate dekat batu gajah pun dah ade kome wehh..takut makan dekat luo dah nih...

ate... mike ni orang batu gajah bela mana? aku selalu juge ke batu gajah makan kat tepi sungai tu... skang tak berani dah...patua pun udah tutup. aku makan kfc je le kojenya. tak kfc, m'donal tak pun secret recipe paling taik aku pi makan Mee cina kat MG. huahauahuaahuahauaa..

Originally posted by PengKid at 3-8-2006 06:30 AM

ate... mike ni orang batu gajah bela mana? aku selalu juge ke batu gajah makan kat tepi sungai tu... skang tak berani dah...patua pun udah tutup. aku makan kfc je le kojenya. tak kfc, m'donal t ...

uikss.... pengkid mkn me cina kat situ halal ker? ish... carikla alternatif lain kalo boleh... elakkan le mkn kat kedai bukan seagama ngan kita nih.....

ate udah masuk dlm surat khabor KOSMO pasal kes santau kat kuale nih...ermm org kata khabor angin jer tapi ate udah sedara-mara sendiri yg kena takkan ler nak di katakan kabor angin sahaja...apa hei pun deme udah buat semayang tolak bala hari sabtu lepeh...harap takde saper yg terkena santo menyanto nih...

aku kat gunung rapat...so far takde cerita lagi kat sini..tapi kat tempat lain memang dah kecoh...tapi minggu lepas kul 8 malam aku sampai umah & ada  makanan depan umah aku..aku lak tinggal dua orng jer kat umah (ngan wife)...cuak jugak...aku tunggu sampai kul 10 malam takut ada orang tertinggal ke apa tapi masih ada lagi, pelik gak..kalau member aku yg belikan makanan mesti dah sms or call aku...apa lagi aku baca lah ayat kursi & buang makanan:pray: tu kat semak...mintak2 lah takde apa...

nitro5636 This user has been deleted
huuhhuuh...terima kasih atas doa2 dan petua yg diberikan...saya akan cuba amalkan...

Originally posted by azrilpower at 3-8-2006 11:20 AM
aku kat gunung rapat...so far takde cerita lagi kat sini..tapi kat tempat lain memang dah kecoh...tapi minggu lepas kul 8 malam aku sampai umah & ada  makanan depan umah aku..aku lak tinggal du ...

pelik tul......mmmmm.....takkan sampai camtue...risau gak....:

memang pelik...sampai sekarang wife aku takut semacam jer...

aku kat gunung rapat...so far takde cerita lagi kat sini..tapi kat tempat lain memang dah kecoh...tapi minggu lepas kul 8 malam aku sampai umah & ada  makanan depan umah aku..aku lak tinggal du ...

ate mike makan jugak ke?

ate mike makan jugak ke?