CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DumBell

[BEST]Kisah dari pekerja TNB breakdown BANGSAR

gambo raw sangat besar..nak//KLIK sini :

sila operate~
syahoney Post at 29-9-2011 12:40

cam seram je gambo ni.....

eeee...menyeramkan...dumbell...cite le lagi...

Reply 97# DumBell

ini kira perumpamaan "ku beri madu kau balas racun"...org dtg tlg xda letrik...lain yang kena..heheh....aku kalau jumpa ular besar macam tuh...xbuat apa dah..pengsan situ jugak..

Reply 121# DumBell

sebab tu suh operate

iols nk citer hantu gak...tp bukan pasal pekerja TNB la, tp pasal tiang letrik TNB

alkisahnye kawan kpd kawan iols, satu malam tu die gi penanti lalu hi way kulim. waktu tu dah senyap sunyi, die merempit sorg2 dlm pkl 3 pg tu. dari kejauhan die nampak ramai tul manusia berkumpul kt satu tiang tnb tepi jalan tu. waktu tu die pun cuba berfikiran positif, agaknye pekerja tnb nk betulkan tiang letrik pg2 kot...

makin dekat rerupenye yg berkumpul ramai2 tu tentera jepun daaa....die perasan gak uniform diorg kaler hijau tua ngan topi. pelagi pecutla si perempit tu. sempat gak la demam seminggu...

sorry kalau citer ni tak brape seram...

salam semua...
ALHAMDULILLAH,setelah byk dugaan yg saya tempuh pd tahun ni,dgn izin ALLAH dan kudratNYA saya sihat wal'afiat utk bersama korg lg,

kisah6

kisah ni terjadi kat saya sendiri,Pada hari isnin bulan mei masa tu hujan renyai-renyai,saya macam biasa balik dari kerja pukul 3 dari bangsar ke kajang(sampai rumah pukul 4 sebab kena berhenti kat bawah jambatan).

Sesampai dirumah saya terus mandi,maklumlah hujan di kl ni bukan macam dikampung,
macam embun, juga takut nak mandi embun dah sebab pernah satu hati tu, satu badan gatal-gatal pasal mandi embun kt sini....tu yg terus gi mandi tu takut kena macam haritu,

lepas berkemas diri saya layan pc main game,duk rehat-rehat main gitar,cakap dengan dinding,kerusi,maklum la mase ni duk sesorg,adik xpindah sini lagi,

Malam tu saya rasa semacam je,selalunya abang(yg xnampak kalau cahaya cerah)saya akan sembahyang dan mengaji kat bilik solat tu,tp malam tu dia takde,dalam fikiran saya mungkin dia keluar macam berjalan-jalan macam biasa,tak 3 hari,seminggu,sebulan macam tu la..lantak dia la,saya macam biasa berlatih silat utk mengingati jurus yg dipelajari dulu,tp berlatih sesorg ni bosan..

lepas abis bersenam badan saya rasa penat semacam,rasa xsedap badan.lepas peluh kering saya ke bilik mandi basuh tubuh.lepas tu saya berkemas diri dan terus capai panadol actifast sama segelas air,masa duk layan mata nak mengantuk tu tiba-tiba je kepala jadi berat dan pusing.saya pejamkan mata sebab terasa sakit dan pening,badan terasa panas sangat.
Dalam keadaan tu saya gagahkan diri ke dapur mengambil segelas air dan secubit garam,mudah mudahan mujarab amalan tu,bila saya teguk air tu,saya tersedak....

MASYA'ALLAH!!,air bercampur darah keluar dari mulut dan hidung saya,astargfirullah..saya mengurut dada sambil menahan sakit tersedak...saya cuci darah yg tepercik di lantai..dan ke bilik tidur...

Pukul 2 saya masih xboleh tidur..pening berkurangan tapi mual dan tak sedap badan tu masih ada lg...sekali lagi terasa perut memual,saya ke bilik air dan muntah darah sekali lagi dalam mangkuk jamban...

Sedar je dah pagi...rupanya saya tertidur di bilik air,..itu pun terjaga pasal bunyi henpon..saya bangun dan capai hp tu..rupanya dah 15 call dr opis saya xjawab.

baru nak capai towel hp berbunyi lg..cepat2 saya angkat dan mengatakan mahu mc tp kena maki dulu baru dapat...
Saya bergegas mandi dan berkemaskan diri....badan letih tak cukup tidur...mula2 buat bodo je tp malam kedua tu jadi perkara yg sama tp kali ni darah dah hampir beku dan busuk,pagi2 badan berbau hanyir semacam..

Hari ketiga(rabu) saya pergi ke klinik panel..bagi tahu kisah tu kat doc,dia amik sampel darah,air kencing,dan xray...hasilnya badan saya sihat,doc tu pulak yang pening...

Doc tu sembang sembang dgn saya pasal tu dan dia kasi alamat kt sg.pusu gombak..rawatan ruqyah katanya..saya angguk tanda terima kasih pada doc tu...

Hasilnya setelah 2 kali apointment ngan ustaz tu saya sembuh dgn pantang xboleh makan menda tajam(bukan pisau@jarum) 2bulan.....

Saya xsimpan dalam hati pun sapa yg buat tu,tp musykil jugak,saya ni mana ada musuh pun?? Last edited by Santeira on 14-12-2012 03:37 PM

Rate

1

Follow Us
Ingatkan panas sampai ke petang,rupanya hujan ditengah hari...
cewah...

Malang tak berbau duit...saya kena musibah lg,kali ini kebas sebelah badan kanan,
kerja berat2 xboleh buat...datang mimpi bukan bukan tiap hari...

dalam hati berharap abang balik dari bertabligh.

tapi kali ini ketua saya kena penyakit yang sama tapi sebelah kiri,sekali lagi saya ke klinik panel tu mintak cuti..
doc dengan baik hari kasi cuti 4 hari(1 hari kena tahan kt pantai)...sekali lagi macam biasa xde apa-apa yg menyebabkan sebelah badan saya lemah...

saya bersama ketua ke sg.pusu berubat..tp malang,sakit tu menjadi2..mungkit dah xrasi
saya cuba kaedah lain pula,kali ini guna tukang urut di flat samudera.pok su mat nama dia..

masa dia urut tu dia cakap ada org nak bergurau..tp xpe lah mana pok su boleh bantu pok su bantu..dia ni org kelantan...
"nak ,nih tengok nih biso samo angin jahat"(masa ni saya terlentang) katanya,saya pun tgk kat dada saya sampai pusat urat berwarna keunguan sebesar jari kelingking,belah kanan dan dari pangkal bawah telur(maaf kalau lucah) sampai ke tumit.rasa macam nak menangis pun ada, marah ,nak mengamuk..aduyai...

Saya nampak dia amik surat khabar lama,di kerunyuk dan di tekap pada tumit sambil sebelah tangan lagi mengurut2 urat tu sampai hilang,dari dada sampai ke tumit.Hasilnya surat khabar tu ada tompokan hitam macam dakwat tumpah...pok su mat kata saraf bahu saya macam di tarik sampai ada yang hampir rosak...bersyukur saya sbb cepat..

Pok su mat berpesan supaya cari pengamal perubatan lain utk rawatan selanjutnya,dia menolong setakat yang termampu je...itu pun saya dah bersyukur..saya tanya dia berapa,dia jawab ikut je nak bagi berapa...saya kasi 2 ratus,tapi dia kasi balik 150.00

dia kata org biasa kasi 50.00 je kat dia....saya tersenyum dan bersalam tanda terima kasih padanya...

tunggu sambungan saya berubat di kampung halaman pulak...jari dah lenguh..ekekekekek

salam sejahtera semua... Last edited by Santeira on 14-12-2012 03:39 PM

Rate

1

Semoga cepat sembuh

pandai pak su mat tu yer...emm tt kena pergi cepat cari org bantu..nanti melarat atau makan diri..

Angin bisa tu kalau lambat silap aribulan kener strok allahualambissawab.

Reply 102# FARISZONE

kalau duk kl.. saya cadang kawan forumer kita dalam cari.com ni juga.. cuba cari  kat thread MPS ni, yang namanya madmualij ..erk tak silap sayalah.. lupa plak.. tp kawan-kawan panggil mad sahaja.. dia duk kat puchong, dia pun buat rawatan islam..

sambungan.....

Saya mintak cuti 3 hari..tp opis kasi 2 hari(ehsan)sebab cuti tahun dah abis pakai.....
untuk ke kg.halaman menyambutkan aidiladha dan mencari rawatan alternatif lain.sesampai di kg,saya terus ke tempat biasa yg mana rakan-rakan melepak(kedai kopi)..
Saya oder minuman sambil bersalaman dengan mereka semua.
"lama xbalik adik 'a,berapa hari cuti?".tanya sorg abg tu kt saya..."2hari abg.mie,balik cuti raya..sambil tu nak cari org berubat,badan kena sakit mcm nak lumpuh sblh badan..tgn lenguh,pinggang mencucuk bisa..kalau senja je, badan rasa macam mencucuk2 ngan jarum sampai atas ubun-ubun..penin saya memikirkannya"kata saya pd abg.mie dan sahabat utk meluahkan apa yg terpendam..sebelum tu saya ada beritahu abah saya pasal ni..tp malas nak risau kan mak dan abah..biar la saya selesaikan sendiri.
"aok cube petua je,melawok tu memang le melawok,tp memang betui."ada suara mencelah,rupa-rupanya pakcik ramli kechau,dia ni memang handal bab herba..dulu saya pernah ikut dia ke hutan belajar cari herba.(kg saya felda pahang.bermacam org ada).
tersenyum kerang saya kat pakcik tu.sambil mendengar dengan teliti apa yg dia mau sebutkan selanjutnya.."aok cari tangga kayu,anak tangga mesti ada 5 dan keatas.4 xboleh...xjadi..tu pun kalau betul lah ade org nak dengki sama aok...ucap pakcik ramli lg...
tetiba je semua sahabat saya bangun dari kerusi dan mengajak saya mencari rumah org yg ada lagi tangga macam yg di sebut  kan oleh pakcik ramli tu..kami berpecah 4 kumpulan..alhamdulillah jumpa..itupun rumah lama brhampiran tanah perkuburan..tuan punya rumah dah meninggal,arwah man tajau nama dia..kami minta kebenaran pada anaknya dengan tujuan tu..mereka memberi kebenaran..fuh lega rasanya.
Malam tu kami bersama pakcik ramli kechau ke rumah lama tu.."dik'a,aok berdiri dpn tangga ni "sambil mulut dia terkumat kamit membaca sesuatu.."baca alfatihah selawat 3 kali, mohon sembuh pada ALLAH"..masuk ikut celah anak tangga yg mana aok suka 3 kali..."ujar pakcik ramli...saya angguk tanda setuju...
kali pertama masuk,saya berjaya..kali kedua..nak masuk xboleh xmuat,ditambah dengan kepala rasa sakit berdenyut..sahabat saya datang membantu menolak badan sampai lepas..habis bercalar balar badan kerana bergesel dengan tangga..
kali ketiga terus xmuat..kami hilang ikhtiar..dgn bantuan sahabat saya.mereka membantu menolak sampai lepas..walaupun sempit yang amat saya tahan sakit sebab kulit bergesel...akhirnya lepas..saya berdiri di hadapan pakcik ramli..dia memberi segelas air utk minum,"kuat sungguh benda yg melekat di badan aok tu,tp sekarang apa rasa?ujar nya.
saya cuba tunduk.picit pinggang,angkat tangan lama2..tp xterasa lenguh dan sakit lg macam dulu..
"tenkiu pakcik ramli"ucap ku pada pakcik ramli...dia tersenyum je.."aok semua ingat..bila duk luar,duk tpt baru, jgn ambil makanan org kasi kt aok tau..dalam kes ni dik'a kena dalam minuman dan asap rokok..jaga jaga la diri aok memasing..jangan dah teruk baru nak berubat...dik'a,kalau kena lg...balik sini balik..kita jumpa org tu depan-depan,tanya org tu apa masalah dia kt aok...ujar pakcik ramli dgn nada marah..aok semua ni macam anak koi dah....sapa usik aok semua..mana yg koi boleh bantu..koi bantu dengan rela hati..ujar pakcik ramli bagi ceramah malam kat kami...
selesai berubat salah seorg sahabat mengajak kerumah utk makan sup tulang,"kebetulan hang sihat ni kita teruih wat doa selamat aih"kata shah pada ku..sahabat yg lain mengangguk kepala tanda setuju....
bila cuti dah abis saya bergegas balik...cerita tu saya pendamkan sebab risau sakit berulang lg...saya ke klinik panel berjumpa doc,bercerita kisah tu...doc ucap syukur pada ALLAH,..
dia bagi tempoh 2 minggu light duty utk saya bekerja..utk merehatkan badan..sekarang ni,alhamdulillah..tiada yg menggangu..2 hari yg lepas abang saya balik,,saya menceritakan kisah tu..dia tersenyum..dia kata tu semua dugaan ALLAH untuk kita mengingatiNya..sabarlah..dia kena kan kamu sebab kamu disukai ramai rakan sejawat...termasuk org yg dimusuhinya sejak dulu....niat kamu bagus mencari kawan.tp berjaga-jaga lah..satu lg..kamu dah lama xbersih kan rumah..nanti abg xnak masuk rumah baru tahu sebab kotor..tambah abg ku lg..aku menggangukkan kepala je..
satu hari aku berkemas bersama dia...penat jugak..tp gembira sebab tiada lg gangguan seperti dulu lg....

abis dah.............

Angin bisa tu kalau lambat silap aribulan kener strok allahualambissawab.
tarabas1976 Post at 23-11-2011 10:20

yeke?? nasib baik cepat.....
betul ke "akhmar" tu dalam bahasa melayunya..syaitan merah??

alhamdulillah dah sihat, leh ler sambung citer.

alhamdulillah TT da sihat... naseb baek cepat berubat.. huhuh.. cmne pon if ade story lg... sile hapdett yekkk

Reply 133# DumBell

ok..dah baca..hehehe...sabar la..ade yg dengki la tu..x kemana pn org tu kalau die terus buat mcm ni..

dulu masa dok bercampur dgn geng2 juruteknik dan otai2... selalu dgr depa citer pasal pengalaman mistik diaorang masa buat keje... kalo korang perasan, kadang2 PMU TNB yg besar2, atau yg kecil2 tu terletak di dalam hutan dan ada yg di pinggir hutan... tu sebab diaorang ni mudah sgt kena gangguan mcm tu....  Itu belum lagi kes org2 tnb yg terpaksa masuk hutan, utk pastikan lokasi sebelum menara di pacak utk laluan kabel.. kawan aku tu, sampai ada yg kena libas dgn jin, masa dia redah hutan utk ukur tanah... akibatnya, dia kena sakit kepala yg teruk, terutama di bahagian tengkuk... bila gi berubat dgn ustaz, ustaz tu ckp, dia mungkin ada lalu beberapa 'kawasan larangan' semasa buat kerja....

kiranya sapa yg nak kerja dgn TNB ni kena kuat2 lah yer.... maksudnya... dalaman kena kuat ler... kalu lemah... mmg kalah lah kan....

wah best2!! xkan dah habeh storimori???

Pekerja di tnb. Pm saya. Ada cara dapatkan wang lebih...