CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_iddine

Balik Kampung Tapi Tidur di Hotel

Close [Copy link]
aku jadi balik kampung. lawat sedara mara laki aku yang tak penah lawat lagi sejak kawen. sebab laki aku selalu takder-kursuslah..keje luar msia la.. tahun ini baru ada kelapangan utk melawat2 orang2 jauh.
tdo tak tahu lagi. hotel kot.
tapi, ini tak berserta dgn keluarga mertua. so, boleh la kot tido hotel di pekan berhampiran.itu budget hotel. kalau kat pekan kg tersebut, mmg takder hotel.

kalau pergi berserta mertua, abiss aku.

Reply 121# Hana

siap sedia lah dgn ungkapan sebegini:

'ala. x payah la tido hotel tu. membazir duit ajer. tido la umah makngah ni. boleh kita sembang. lg pun kita baru berjumpa kan. nanti makngah masak masakan kg yg sedap2. hana (bukan nama sebenar) suka kan masakan kg?'

x pong :

'kenapa nak tido hotel? umah makngah kotor yerk?'

meh aku bg jwpn siap yerk utk ko hana...

'ala makngah. buat susah2 jer. terima kasih la yer. kitaorg x pernah sampai kat sini. so nak jalan2 sikit. tgk apa yg ada kat sini'. ckp sambil sengih2...

Reply  Hana

siap sedia lah dgn ungkapan sebegini:

'ala. x payah la tido hotel tu. membazir ...
afja Post at 24-8-2011 12:56

kalau melawat sedara mara, ada ke orang akan tanya, tido mana?
ini bukan lawat parents in laws.

kalau ada orang tanya, aku jawab, tak tahu lagi. ok tak?

Reply  Hana

ala. x payah la tido hotel tu. membazir duit ajer. tido la umah makngah ni. boleh kita sembang. lg pun kita baru berjumpa kan. nanti makngah masak masakan kg yg sedap2. hana (bukan nama sebenar) suka kan masakan kg?'
afja Post at 24-8-2011 12:56

jawapan : sukaaaa..saya makan semua. tapi, tapi, lepas makan kena basuh pinggan tak?

cam kwn aku tp kali balik kg somi dia sejak dr mula kawen mesti tido kt hotel x kira ler time raya atau ada kenduri kendara.

masa arwah MIL&FIL ada lagik pn dah cam2 skrg lagik ler balik hari aje x tido hotel dah...

aku suka jer tido rmh PIL tp x berkenan bila nk 'memerut' kena pg jamban kt luar skeri kalo mlm2...

Follow Us
makan-tido-tgk tv (bola)-makan-tgk tv(bola)-tido-lepak2/sembang2/hisap rokok - cycle tu be ...
Hana Post at 24-8-2011 11:53

aku nat wat camtu walaupun pompuan. ko nak mengumpat satu kampung, mampus ko lah. yang penting aku bahagia, tak payah bersusah2. umpatan ko langsung tak jejaskan kehidupan aku...ha...ha.....

aku tp kali balik kg laki tido kt dpn bilik BIL sb laki sejak kawen x suka tido kt bilik....lg pn rumah FIL ada 2 bilk jer. ruang tamu SIL aku dh tempah kalo tp kali blk kg.

Reply 124# Hana

ntah la yerk ........

aku rasa ada jek.

tp x berkenan bila nk 'memerut' kena pg jamban kt luar skeri kalo mlm2
mixed Post at 24-8-2011 13:20

uii....skrg ni ada lagi jamban pesen gitu??

aku nat wat camtu walaupun pompuan. ko nak mengumpat satu kampung, mampus ko lah. yang penting aku bahagia, tak payah bersusah2. umpatan ko langsung tak jejaskan kehidupan aku...ha...ha.....
gticute Post at 24-8-2011 13:21

ha ha...gila kijam dan kering hati ko neh...i wish i am strong as u

aku nat wat camtu walaupun pompuan. ko nak mengumpat satu kampung, mampus ko lah. yang pen ...
gticute Post at 24-8-2011 13:21

bestnya jadik menantu lelaki...... pastu lagi laki nak tanya napa xsuka pi umah mak dia penat woooo

takde alasan nak tdo hotel coz umah PIL double storey terrace. dah tu hb 3 beradik jek. kakak dok tak jauh dr umah pil. bilik kami ikutkan tak muat tuk kami 4 beranak. kadang kami tdo kat hall tingkat bawah. kadang aku ngan bby tdo lam bilik n hb ngan eldest son tdo kat hall kecik tingkat atas. this yg tak balik kg hb. beraya kat sini jek. umah mak 5 min jek so mmg tak tdolah

pengalaman,
gara2 nenek ku yg memang penyayang aka suka kepung anak menantu supaya balik jgk2 beraya, rumah tu mmg jadi x muat.. klu ckop korum ada 7 kelamin (mana nak muat walo dh renovate 18kali pon sbb kena bersaing dgn org lagi, perabot lagi) memang selalunya cukop korum pon. makan pon catuan siap nenek jaga kuali mcam jaga tol.. berbaris para cucu sambil tadah pinggan amek ayam udang

bila malam memang tido bergelimpangan ikot pot yg ditetapkan .. satu fmily kat ruang tamu A satu kat ruang tamu B, ada yg dpat bilik , ada yg dapat tepi bilik..ada yg kat dpor kering ada yg dekat hmpir dapo .. tapi antara semua tempat pot fmily ku paaalingg xbest nunnnnn btl2 tepi toilet

mak  tak kesah bapak  laagi tak kesah sebab tu rmh mak dia..tpi diri ini  kesah sgt.. tdo tak lena, toto ktrg plg comot berbelak2 berpeta2..org lain dapat yg baru bukak dari beg toto tu  kipas pon dapat jenis petak kecik tu je ala2 tak iklas nak pusing ( mmg slalu dengki kecik2 dlu)

sebagai tanda protes tengh2 malam  kalih sana kalih sini tdo..kalih kuat2 sebab  tak selesa kawasan  tido tu pertindihan dua kapet ..terbonjol sakit (lebih kpd x puas hati sebenarnya.. terasa mcm kasta lebih rendah dari yang lain).. abah pon bangun tukar tempat ngn anaknye ni.. dah tu pulak setiap kali umat g toilet  ikut terjaga sebab dorang bukak lampu.. paling nk pitam terbocor la pulak .. tatau la kazen nmpk ke idak

disebabkn  banyak songeh jugak bila balik kg memang bawak 2 bantal tido satu bantal pelok..bawak siap2 dari rmh..sebab penah terjadi tengah2  tido drg kejut suh bangun sebab nak mntak bantal kat kpla ni..dh try trick buat2 tak celik mata tapi dorg tetap amek bantal kepala tu  sbb pak cik dan family yg dari kl dh sampai .. ganti lapik kepala ngan bunjut kain

walopon kecik2 dulu anti tido bergelimpangan macam tu .. tetap tak bercadang nak tido hotel.. tido hotel memang tak salah pon..cuma kalau balik raya jangan la jadi VIP je  .. time maakn  baru nampak muka tak best la mcm tu ..kecik hati sedara mara.. mmg la wajar kalau kena umpat

p/s: maaf la ter OT sikit2

Reply 133# lepapilon

fuh....cayalah nenek ko

Reply 129# ruffleen

apa pasai xda .....Ada lagik kt rumah PIL aku jer ler

jamban siram tp moden sikit cuma berada di luar rumah yg belakang di penuhi tumbuhan dan dusun yg kekadang ada 'vavi' melintas skeri tak .....arwah FIL x  suka ada jamban@toilet kt dlm rumah......bilik mandi mmg dlm rumah tp kena ler pakai baju yg lawa kt dlm bilik ayor yg berayor.

Reply 135# mixed

vavi?? aiyarkk...maha skeri okehhh.....aku rasa PIL ko patut dirikan surau mini terus kat luar umah tu. bukan pe, dah amik wuduk pastu kena jalan masuk ke dlm umah,buatnya terkentut ke tersentuh ipar duai bukan muhrim, satu keje lakk nak patah balik,amik wuduk semula............

errr, apasal tetiba aku teringat adegan berkemban Kilafairy dlm citer Karak

Reply 129# ruffleen

leen x pernah dok kampung ea..? jamban skeri ni masih ada lagi tau kat kampung saya..
kat Johor..(dah,setakat ni jek saya bagi tahu.. jangan tanya kampung parit apa.. )

nasib baik jamban rumah mak dan mentua, jamban dalam rumah..takla skeri kalo nak beyak..

Reply  mixed

vavi?? aiyarkk...maha skeri okehhh.....aku rasa PIL ko patut dirikan surau mi ...
ruffleen Post at 24-8-2011 14:15

jamban mmg kt luar......

bilik mandi & tmpt amik wuduk kt dlm rumah.....sb itu FIL x nk jamban kt dlm sb takot kotor bila amik wuduk....

kesah vavi tuh mmg skeri ada tuh tgh kami duduk kt laepoh.... tiba2 vavi tuh dtg kt reban ayam MIL kira x jauh dr kami ne....apa lagi laki ku dgn adk amik mercun bola lempar kt vavi tuh....mencicit lari vavi tuh terperanjat kena mercun.....tp pas2 vavi tuh turun lagik dr hutan bukit pg reban ayam makcik laki ku bole plak kongsi mkn nasi & hampes kelapa vavi ne adoi.....

kesudahanya laki ku tepon pakcik tua yg ada senapang suh tembak vavi ne mlm tuh dorunk dtg tembak vavi ne mati....dan dtg cina amik vavi ne  buat BBQ le kot

Reply  ruffleen
leen x pernah dok kampung ea..? jamban skeri ni masih ada lagi tau kat kampung saya..
Nurul8001 Post at 24-8-2011 14:22

motip cakap camtu i orang kampung gaks, tapi rumah opah i dah ada 2 bilik air dlm rumah, 1 kat tingkat atas dan 1 kat tingkat bawah.....kat luar rumah ada satu (tepi telaga) tapi taklah jauh sgt...betul2 tepi rumah. kiranya masih berkongsi bumbung yg sama la dgn rumah
dan hanya berguna pada waktu siang, bila ramai sepupu sepapat balik...kalo hanya dua tiga family saja, memang tak pakailah yg diluar tu....

yg skeri mcm dlm citer hantu kak limah (yg adegan abu hurairah tgh melabur tetiba kak limah duduk atas kepala dia) memang i tak imagine lah masih wujud skrg ni...

Reply 137# Nurul8001

takla skeri kalo nak beyak..

aku kalo nk beyak tgh2 mlm laki mmg kena jd pak guard dpn jamban sambil pegang torche light... hahhaha cian dia dpt bau-bauan aku rasain lorrrr