CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snowyqueeny

Korang jenis tolong or berkira dengan adik beradik?

aku ni nk ckp berkira ke x... ntah la yer....

tp aku la selalu tempat mengadu.  tp kalau aku susah... x tau la sapa yg murah hati nk tlg aku.... wallahuaklam. tunggu jek lah....

agak2 kalu aku citer psl family aku... kira bukak aib ke x ek?
alah... org bukan kenal adik beradik aku kan

cuma aku masih sentap dgn abg aku. dia utang aku hampir 5k lah..... tp yg sadisnya... time aku mintak utang aku.... utk cover kenduri kawin aku.... dia x byr pun walau sesen siap x nampak btg idung lg time aku kawin. dah satu hal pulak kena jwb soklan kepochi malay society kenapa x dtg kenduri... bukan aku x jemput siap dtg rumah dia...(sambil kutip utang lah)

x pe la tu.... org x nk dtg... x kan nk paksa.... tp boleh pulak dia tepon aku nk pinjam duit nk buat rumah lps tu. aku ckp.....'maaf. aku x ada duit dah. dah habis buat kenduri!' - rasain....

aku fikir gini ajek - aku kalau rezeki murah.... aku nk beli tanah pusaka arwah mak aku. dlm geran tu... ada semua nama adik beradik aku. so bila aku beli tanah tu... maka aku akan byr la bahagian adik beradik aku tu. so utk abg aku yg utang aku tu... aku nk tolak utang ajek. kalau sorang dpt RM10k. abg aku tu dpt RM5k jek lah. aku fikir gitu ajek senang. tp tgh berdoa.... semoga aku kaya cepat sikit. amin.

kalu setakat RM500.... boleh la jugak aku nk halal ke apa. tp aku pun sengkek jek idupnya....

sekian
lapar plak la sejuk2 nih...

Reply 120# snowyqueeny

dah tulis.... mmg panjang yg sebenarnya...
tp atas sebab2 keselamatan... aku dh potong citer2 lain.... satu citer ajer jdnya
mujur la ingatan aku kuat sket.
tp dh nasib dh td... nk terlepas...
mujur lah....

sbb takut kena audit

kalau adik badik aku tak berkira, kalau ngan laki aku berkira {:4_243:}

waaaa, ape beza tudung ariani ngan tudung biasa?
aku rasa sama jer.
aku g tgk tudung2 ka ariani tuh cam biasa jer, xda la nmpak cam mahal sgt...
tgk2 harga seratus lebih..
perggghhh..sayang nyer duit...
kalau tudung biasa dah dapat 4 helai dah kan...

kalau adik badik aku tak berkira, kalau ngan laki aku berkira
superbike Post at 24-11-2011 15:56

Puan superbike nape lak berkire ngan laki? laki puan berkire jgk ke .... Muahahaha,,

Puan superbike nape lak berkire ngan laki? laki puan berkire jgk ke .... Muahahaha,,
zaralove Post at 25-11-2011 15:07

guna konsep duetmu duetku, duetku tetap duetku...kekekeeee....

Follow Us
Reply 126# superbike

waaaa...kalo mcm tu mesti la cepat kaya.

dari kecik ayah aku ajar sesama adik beradik dan keluarga takde istilah 'pinjam' atau 'hutang'...so  ...
merak7118 Post at 23-11-2011 13:53

bestnya sibling merakkk

Reply 115# Hana

tak kaya pun tapi boleh beli ariani okler tu   ai nak tukar2 baju dgn kakak mmg x bolehla saiz lain even tudung (mcm ariani) sbb dia lebar sket muka

Reply 123# superbike

laki superbike tak kisah pulak?

bestnya sibling merakkk
snowyqueeny Post at 26-11-2011 00:02

alhamdulillah...ayah didik dari kecik adik beradik mst rapat..merak pn x hengat pernah ke tak kami gaduh, maybe ms kecik2 dulu pernah kot...

kira....1 2 3 doremi..apa nak jadi, alif ba ta A B C...........

X berkira with my siblings tp yerlah, x penah pun dia org mintak tlg dr segi kewangan sb masing2 dah keja ok... Cuma b4 my youngest bro keja, bantula dia mana yg patut sb dia tinggal rumah i since college dia dekat my hse at that time...

Reply  superbike

laki superbike tak kisah pulak?
snowyqueeny Post at 26-11-2011 00:07

kena pandai tackle la...hik3, halal ye bang, halal ye dunia akhirat

Reply  superbike

waaaa...kalo mcm tu mesti la cepat kaya.
zaralove Post at 25-11-2011 22:39

hik3...tuk anak2 jugakkkk

Ai kalo ngan adik-beradik memang tak pernah berkira..sebab kami semua sama perangai kot.. Lain la kalo ade dikalangan kitorang yang jenis berkira, harus ai pun berkira jugak

kalo xberkire sangat pon xblh jgk.
nanti kite ni jadi bank kan.kalo sekali sekala tu blh laaaa...
belanja mkn ke xkesah la kan.
kalo asyik pinjam duit tpi xbyr xleh laaaa...
nnti makin sedap la die

Reply 125# zaralove

tak penah rapat.. lg dgn abg kandung sndiri da lame sy tak jumpe die.. padahal umh dekat je.. akk plk tak penah hulur mak ayah sy,, bak kate dlm umh sy yg tanggung dgn gaji 1200.. mane la cukup..duet tuk sy kawen pn sy tak smpan.. hutang2 akk sy pn sy yg byr..tak byr sy kesian kn die..da name adik bradik kn..abg sy tak masuk cmpur langsung famly die ssh ke.. thu dtg nk pnjam duet..sb tu la sy kate untung dpt adik bradik yg sgt ok..phm same2 kn...

Reply 138# my_ci

kecian plak bace serita my_ci. tapi ingat satu perkara jer, kalau kite tolg mak ayah kite, Allah akan murahkan rezki dan lipat gandakan rezki kite. cuma belum nmpak lg kot. dugaan tu datang sebelum senang.

tpi my_ci xboleh la nk asyik bagi duet kat akak dan abg lg. sebab pada saya my_ci kene tanggung family dan kene kumpul duet tok kawen kan.kene bgtau terus terang jer.

sampai bile nak bantu diorg kan. diorg time senang xtanya kaba berite pon. so, advice sy kalo diorg dtg minta duet wat xtau jer.

kasi kat mak ayah just utk belanja mkn. kalo nk kasi lebig terus bank in jer. diorg mest xleh amik kan.

dlm fmili hana sorang yg baru keja, walupun bukan anak sulung..kakak2 semua dh kwen.. xberkira sangat dgan adik2..sbb skrang tggal dengan famili..so duit x kemana pun..juz byar loan kereta ngan beli brg sndri jer.. so, slalu belanja fmili mkan2 mcam kfc, piza ker.. so kalau ader yg celebrate besday, hana sponsor la.. kdang2 ajak adik tgok wayang ker.. tp bukan selalu la sbb x leh manjakan sgat adik2 ni..cuma bila ader ramai2 kumpul, n hana ader rezeki lebih, hana belanja famili makan.. sbb hana tggal ngan fmili, parent pn bekerja, so hana nk hulur duit pn kdang2 la, slalu belanja or belikan barang jer lah..

adik beradik hana stakat ni xder pun berkira..masing2 tau kemampuan sndri.. mcam kakak hana, sbb dia x bekerja dia xleh la blnja shoping ker, so dia masak2 n ajak kmi se famili makan kat umah dia..kalau ktaorg ader rmbongan waktu skolah or ader karnival masa dekat U masing2, msti ader beli souvenier untuk fmili..wlaupun murah or biasa2 jer..