CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Gejala Kahwin Lambat Semakin Menjadi-jadi, Apakah Puncanya?

virgo19 replied at 27-7-2016 11:12 PM
Kan.. sungguh tak malu lelaki yg macam tu. Ada hati nak cari isteri yg kukuh incomenya. Patutnya d ...

Ntah2 duit dari bf dia?

Aku selalu jadi tukang bayar, tapi duit dari laki. Sebab kalau weol kuar heol yang jaga anak. Mesti ummah tak tau cam ko pandang serong ja kat kitorang kalau nampak weol.  

duri_durians replied at 27-7-2016 04:24 PM
generasi sekarang dididik supaya berdikari dan tak bergantung kepada sesiapa dari gender bertentan ...

betul tu. apa yang aku sedang lalui.

dari kecik dah diajar untuk basuh baju.lipat baju, masak, tukar lampu, wiring sikit2 etc walaupun anak bongsu.

sekarang dah terbiasa buat semua benda sendiri, makan sorang2 kt kedai pun tak heran.

lepas putus cinta lagi la rasa malas nak berharap dah. takde rasa nak kawen, cuma kadang2 la rasa macam nak anak.

ajinomotonosuga replied at 27-7-2016 06:40 PM
Alasan cuma ciptaan manusia UNTUK.KUATKAN KEPERCAYAAN DEPA BAHWA AKU TAK BOLEH. AKU TAK MAHU, AKU  ...

hehe bukan tak boleh, cuma belum masanya.

itulah, bila Tuhan jentik, insyaALlah akan jadi. cuma banyak faktor yang menghalang.

ikutkan hari2 bincang dengan kawan2 pasal kawin2 ni, tapi belum masanya lagi

kak_sue replied at 28-7-2016 07:12 AM
Social environment sudah boleh menerima kehidupan solo/single. Being single no longer a burden to th ...

true. sekarang banyak parents yang dah educated, dan terima seadanya pilihan anak2 untuk stay single. malah lebih senang bila tengok anak yang single ni selalu boleh diharap bila nak bawak pergi check up, balik raya dsb. tapi tak bermakna tak yah kahwin, akan, tapi bila sampai masanya kelak

rayna_raynes replied at 27-7-2016 09:09 PM
lelaki berkualiti semakin berkurangan
lelaki kalau dah masuk 30an dan belum kahwin it's either dia  ...

amboi mulut....

aechae replied at 27-7-2016 08:33 PM
Weeknd bleh bgn lmbt kn....pastu jga perut sndri je..klu lapar mls msk mkn luar je

hahaha.. weekend bangun lambat tu betul sgt.. lepas subuh tidur balik, tau2 dah nak masuk zohor..

Follow Us
semalam borak2 dengan member time dinner, pasal topik kos kahwin ni lah.

saje mintak dia tanyakan kawan kelas dia time belajar yang baru je kahwin, sebab nampak meriah.

sekali ha kau...

dari dia (pompuan) = rm15k
dari suami = rm50k

juling otak aku rasa

chazey replied at 28-7-2016 07:49 AM
Ntah2 duit dari bf dia?

Aku selalu jadi tukang bayar, tapi duit dari laki. Sebab kalau weol kua ...

Kan aku cakap yg aku nampak tu bf dan gf.. kalau org yg dah kawin aku faham la.. ada yg suami bayar, ada yg duit gaji suami bagi kat isteri utk uruskan bayar semua, walaupun kebanyakannya mmg guna duit isteri   . Tp kalau baru bercouple, logik ke kalau bf bagi duit gaji kat gf? Sbb aku nampak gf tu ambik duit dari purse dia sendiri tau.. bukan dari wallet bf..

sipendiam replied at 28-7-2016 08:22 AM
semalam borak2 dengan member time dinner, pasal topik kos kahwin ni lah.

saje mintak dia tanyakan ...

Klu kita set dlm otak nk majlis puluh2 ribu mmg gtu lah... sume nk grand...photoshoot saje kos 1-2k...cmna?

Adik iols kawin upah kwn dia jd amek gmbr byr 400... jnji ada gmbar... muka klu x semenggah pkai baju mahal,pic background ats gunung pn tetapp sama jugek  

aechae replied at 28-7-2016 08:27 AM
Klu kita set dlm otak nk majlis puluh2 ribu mmg gtu lah... sume nk grand...photoshoot saje kos 1-2 ...

itula, nak kena ukur baju di badan sendiri. sekarang ni dah ada yang style buat nikah, then jamuan makan. pastu dah settle. takde reception ke hape.

terfikir nak buat style gitu je. makan pun buat nasi ayam untuk 1000pax.

sipendiam replied at 28-7-2016 08:06 AM
betul tu. apa yang aku sedang lalui.

dari kecik dah diajar untuk basuh baju.lipat baju, masak,  ...

kesian tahun bila tu putus cinta.

tapi ada kebaikan juga bila seseorang tu terlalu berdikari. bila dia jatuh cinta, ia betul-betul cinta 100%. bukan sebab supaya ada orang jaga waktu sakit, ada orang tolong baiki kereta, atau ada orang bayarkan bil.

tapi kena lah cari pasangan yg bersifat berdikari juga. kalau tidak nanti jadi biawak bergantung dengan kita pula.

Modngengade replied at 28-7-2016 06:23 AM
@Changa ni cikki ker ciknek?  Kakak  keliru

Abam changa tu ciknek kakamod stail heshe sembang tu sbijik cam sorang gayah kt opis iol ni utk mngomfermkn tekaan iol ni, heshe ada bgtau kt satu tred yg heshe ni mmg stok ummah lgbt. Tp iol xingat tred mana. Dlm tred tu heshe ada post pic kanak2 org asli yg comel

Missfadh replied at 27-7-2016 06:38 PM
12) malas mencari calon. Tiru ayat my mom.

alah mom ni pun. bukan malas, tak ada masa

duri_durians replied at 28-7-2016 08:40 AM
kesian tahun bila tu putus cinta.

tapi ada kebaikan juga bila seseorang tu terlalu berdikari. b ...

haha adalah tahun sekian2. tapi malas nak fikir dah. hehe
setakat bayar bill sekarang online je semua, siap bayarkan bill my mom lagi.senang takyah nak beratur etc

tapi itulah.. hidup ni kena ada pasangan haah tapi bukan sekarang. kalau sorang2 mana boleh beranak. ingat kita ni cell ke, boleh belahan dedua sendiri

tak payah la nak cakap sangat pasal hantaran tinggi

kat ofis i ada je few andartu (30+)
reason tak kawen adalah sebab takde sape mengorat
sebab dah jadi andartu, diorang bergeng suka bermulut joyah
sampaikan ada kawan i cakap , diorang tu, jual longgok pun orang tak mau

rupa tak lawa tapi berperangai elok, takpe juga
tapi kalau rupa pun tade, mulut pun puaka
sape sanggup?

tapi ada je kawan2 i yang belum berkahwin yang enjoy single life
pergi join marathon serata dunia
travelling serata alam

susukambingbest replied at 28-7-2016 12:40 AM
Abam changa tu ciknek kakamod stail heshe sembang tu sbijik cam sorang gayah kt opis iol ni ...

ohhh sis @Changa tu rogayah patah jua rupanya....mati2 kakak ingatkan cikki

yg menentukan kahwin ke tak ni kaum lelaki, masalahnya lelaki2 sekarang lebih sanggup buat maksiat dr kahwin... banyak dah jumpa...
ada lelaki yg berhati suci ajak kahwin, tetiba mak dia pulak arrogant. mak-mak sekarang lagi suka anak bujang dia buat maksiat dr kahwin agaknya padahal aku ada semua kriteria yg dicari dan boleh bagi kesenangan utk anak dia mulakan hidup di Malaysia.. ni bf arab aku hari tu.. love you sayang

biskutsusu replied at 28-7-2016 08:50 AM
tak payah la nak cakap sangat pasal hantaran tinggi

kat ofis i ada je few andartu (30+)

ramai je pompuan muka tak lawa mulut joyah tp kawen jugak. pokok pangkalnye jodoh allah dh tetapkan. part andartu mulut joyah tu, diorg takpela takde laki nk membimbing diorg, yg dh berlaki tp mulut joyah jugak tu lg teruk.

beratnya sebuah perkahwinan. aku terbalik kawen dlm umur terlalu muda. kalau aku boleh putar waktu... tp apakan daya kita hanya hambaNya. bila dah kawen kita akan mula diuji. macam2 lah diuji. aku pun terkejut camne aku boleh hadap atau harungi setiap liku hidup. totally aku bukan jadi diri aku yang sebenar. kakak aku sendiri pun belum kawen mungkin dia dpt rasa sebuah perkahwinan ni berat. dia seorang yg taat perintah Allah, menjaga ikhtilat, menjaga ibu bapa. aku berterima kasih sbb adanya kakak aku boleh beri kebahagiaan kpd parent. sebab parent aku dah rasa perit hilangnya anak perempuan..

Edited by namirulmukminin at 28-7-2016 09:14 AM

18/08/2018... Ok tak?

Senang nak sambut ulang tahun serentak dgn yg pertama... Yg pertama dulu 18/08/2008...