CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Berani Guna Tandas OKU, Anda Harus Berdepan Dulu Dengan Ras Adiba!

Aku pernah dy=ua kali guna tandas OKU tapi tu mmg aku mngaku salah la. Sekali tu masa aku tengah mengandung 8 bulan & beli barang kat aeon. Time tu ramai pulak kat toilet biasa. Aku plak mmg dah x tahan sgt sampai terkucil sikit (seb baik aku spare pakai pad). Last2 aku masuk jugak tandas oku... Ampun

lagi sekali masa aku gi spital dengan baby. Tak tahan nak kencing... dah la masa tu suami xde, aku tolak jugak anak aku masuk dalam tandas oku. mmg rasa bersalah sgt. Lantak la orang nak hencap ke apa tapi kalu ikut logic kat mana pulak aku nak sangkut baby tu kan? x kan semata2 sebab aku ade anak, aku xleh nak kena mengharap laki aku teman sepanjang masa. Desperate time calls for desperate measure gitu.

ejans replied at 27-10-2016 04:20 PM
Aku bukan oku.
Tapi aku akan guna  tandas oku bila ber2 dgn anak aku baby berstroller.

Namapak macam ignorant tapi aku rasa boleh je multipurpose-kan toilet OKU kepada OKU/Ibu Mengandung?/Ibu & Infant/Toddler/ Elderly. Buat banyak2 nanti komplen xde budget pulak. Lagipon elok lah utilize kemudahan yang ada

azimodin replied at 28-10-2016 10:57 AM
Namapak macam ignorant tapi aku rasa boleh je multipurpose-kan toilet OKU kepada OKU/Ibu Mengandun ...

i rs good idea jgk kalau ade tandas khas utk pregnant moms/yg ade anak2 kecil...
mmg patut ade..i xde anak..tp i bleh bygkan ala2 circus kalau nak gi toilet dgn budak2 kecik skali..uhuhuuhu
bukan utk kemudahan semata tp utk keselamatan jgk..tu yg lebih penting..

manjalara_01 replied at 28-10-2016 05:40 AM
i rs good idea jgk kalau ade tandas khas utk pregnant moms/yg ade anak2 kecil...
mmg patut ade..i ...

lagipon senang untuk parents , x kira la lelaki ke perempuan. Kadang2 husband i pon ade masalah yang sama bila bawak anak lekuar. dia cakap orang pandang akward bila dia bawak masuk baby dalam tandas (mungkin sbb anak iouls ber riben atas kepala)

dari gambar tu nampak macam dia dah ready nak amik pic budak tu awal lagi..
pic pertama pintu tertutup means budak tu kat dalam..
pic kedua dan seterusnya video/pic budak tu keluar toilet..
kalau beliau berniat nak tegur elok-elok, dia takkan amik pic dn video dari awal kan?
nampak macam dia pun sama attention seeker + sengaja nak cetuskan kontroversi..

gotta admit,peernah je few times guna toilet OKU tapi guna waktu dekat LRT je sebab kadang2 tu nak ambik wudhu,lrt punya toilet kan sempit..tandas OKU je la yang luas sikit..
ataupun kadang2 travel sorang2 bawak luggage/laptop bag,nak tinggal dkt luar takut,so toilet oku je lah yang boleh

Follow Us
Tak pernah guna toilet OKU tapi I admit I pernah park kereta dekat parking OKU. Masa tu dah sarat pregnant and tak larat nak menapak jauh sangat. Tapi I tinggal note and phone no dekat kereta. I tulis I pregnant and phone no tu in case ada OKU nak park so I'd park somewhere else.

azimodin replied at 28-10-2016 01:57 PM
lagipon senang untuk parents , x kira la lelaki ke perempuan. Kadang2 husband i pon ade masalah ya ...

maybe u allz bleh la mcm bg rekomen or cadangan kan kat pihak mall ke..
x tau pulak prosedur nak buat mcm tu...tp mungkin bleh jgk hantar surat ke kat newspaper mana2 bg cadangan..
mana tau kot2..ade yg membalas..nnt..

aku salu guna tandas oku terutama d pavi tu..dan2 time keluar juga anak aku buat kek d pampers..nak aku biar nanti naik ruam..tpaksa masok tandas oku sbb sana je ada punca air..kalau nak pakai wipes bau tahi x hilang..dlm toilet org normal xda air..

Tak kata pun budak tu betul, memang terang2 salah tapi ras adiba pun salah jugak pi ambik gambar org mcm tu, kalau tegur elok2 tak boleh ke?

Ras adiba ni rasanya pemegang kad OKU dan lesen memandu A1. Btw sesiapa nak menyamar jadi OKU sepanjang hidup tetap juga memerlukan kelulusan doktor  dan physiotherapist untuk dapatkan kedua dua kad tersebut.

Mmg patut kna maki pun..dah la gemok kepam pmalas tknk gune toilet normal..ko igt ble ko gemok ko tu oku????

Levespa replied at 28-10-2016 03:20 PM
Tak kata pun budak tu betul, memang terang2 salah tapi ras adiba pun salah jugak pi ambik gambar org ...

Nokss mmg ade mnusia yg bangang..tkde mkna nye nk tegur elok2..mcm kjadian aku gaduh kt eksalator kt kl cntral.sma jgk ade kaple gemok kepam ni nk jgk bpegang tgn..aku siap ckp excuse me sbb diowang halang laluan jln..blh sound aku blk, kalo nk cpt turun lh kut tangga..trus aku sound ko nmpk tak signboard tu tulis ape??? Kalo taknk cpt sila bdiri sblh kiri..geram btui dah la gemuk..muke dah buruk bodoh n biadap mcm pompuan nie jgk aku rs..

Rasanya ras pun patot brtimbgrasa.pnjm kjap je guna ms oku tade.tndas tak sama dgn tmpt parking yg org akn guna lama.jgn la kedek sgt.

Ai kat jepun dulu tandas oku sekali untuk family juga...untuk org yg ade anak2 kecik...siap setengah tempat ade jamban kecik untuk budak2....so sepatutnya mesia buat macam tu....sign tu buat dua, oku dan family use...

febreze replied at 27-10-2016 10:56 PM
gmba lastu tu nmpk puting tetek akak kepam tu kan uols

whoooooooohaaaaaaaaa..

aku scrolll balik semata2 nak tgk acikkepam punya..

hahahaha..pakai bra xde pelapik ke..maluuuu

atekome replied at 28-10-2016 07:59 PM
Nokss mmg ade mnusia yg bangang..tkde mkna nye nk tegur elok2..mcm kjadian aku gaduh kt eksalator  ...

sungguh kuanghajor si malaun tu..

harap ditelan tangga eskulator (mcm ditelaan batu belah batu bertangkup)

kalau ya pon...tak payah lah viralkan muka pompuan yang guna tandas oku tuh...
just update status tak perlu letak pic pompuan tuh...
i think pompuan tuh terkejut coz someone ambik pic bila keluar tandas....tu yang dia moody...
sometimes we makes mistakes dan ego tak bertempat..but give her a chance lah...
otherwise tell nicely....

i selalu tegur orang yang tak de sivik di tempat awam secara baik dan mereka akan react dengan cara baik dan minta maaf...so far tak de yang sampai bergaduh...
ali seumur hidup...

boyagombak replied at 27-10-2016 08:34 PM
Bukankah budak ni kuangjor dulu cakap tinggi suara. Kalau dia mntk maaf mungkin dh settle kes & Ra ...

salah. Kalau budak tu keluar jamban lepas tu tinggi suara, memang celaka---
cuba kau faham cerita ni---dia keluar jamban lepas tu orang ambil gambar---
memang ramai orang pun akan cengeng daripada nak "hehehehe maaf saya ye...hehehe"---
sebetulnya kena sound setepek dulu sebelum ambil gambar apa ke---
Ni macam kes, kalau budak tu buat bodoh je pun, gambar dia tetap ada==
kalau kena puak apa2 pun nak viral, dia tetap viral jugak.
Ras Adiba ni aku tak tau la-----tak la kot.----

budak ni salah btw.
jangan ingat pendapat aku gini, so aku sokong dia---

memang guna toilet oku kalau pi shopping, sebab
besar so muat bawa masuk stroller sekali..