CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Remy_3D

Where 2 Makan (Brunei)

matz_rockz This user has been deleted
kalau makan nasi bungkos tarok rendang,sambal goreng,sayor and telor ...kat brunei berapa harga nya? nak compare2 .
kat food centre in singapore around $3.50 to $4.00

Originally posted by deaf4ever at 7-7-2004 10:07 PM:

orang lain belum jawab aku jawab dulu la,

rawan ni kan, dia cam gulai gitu, aku panggil " Kuah rawan "

dia kaler hitam, lepas tu eh, ada cam daging2 sikit, best la aku suka...
...

ohh..cam familiar jer nasik ni..tapi kat sini..aku rasa nama dia nasik kebuli la...tapi makan tak yah pakai kuah...

Originally posted by deaf4ever at 7-7-2004 10:09 PM:
seapom , remy dan sapa2 brunei kat sini...

kat Brunei ada  banyak tak kedai makan orang india?

apa dia jual ah?  nasik beryani ada?

abis cam roti prata / canai? ada tak?

roti naan ke? ...

ehmm kat brunei..restoran india memang banyak..bleh dikatakan majoriti restoran kat sini, restoran india..kat mana2 pon ader..slalunya dikujungi sal murah...and banyak choice..

ahh nasik beriani of coz la ader deaf..kalo takder bukan la restoran india nama dia..kuikuikui!..baru jer aku teman kawan aku makan nasik beriani..ekeke:lol kitorang gi dis restoran..banyak jugaklah portion nasik tu..aku rasa harga dia around $3.50 - $4.50..diorang hidang sama ngan acar, dalca nenas (ni aku tak tau tul ker tak nama dier)..tapi restoran indoa yg femes kat brunei ni..aku rasa c.a.mohamed..tapi nasik beriani dier bnayak rempah ah..pedas..

kalo cam roti canai tu memang banyak..makanan asasi nih..kuikuikui korang panggil roti canai ni murtabak gak ker? roti canai ni ader macam2..ader roti kosong, roti telor..and then ader yg jenis yg ader inti dalam..cam ayam, daging, sardin pon ader..aku cam tak suka sangat yg ader inti nih..sal diorang simpan kismis ah..tak suka sangat..other than roti canai, roti prata pon ader jugak..tapi aku rasa tak sefemes roti canai..kuikuikui! aku pernah tengok roti yg nama dia roti tisu..pernah dengar tak ni..sal texture dier nipis cam tisu..tapi tak pernah rasa plak..tak tau best ker tak..ada lagi roti ni shape dia macam cone yg terbalik, tak tau aper nama dier....roti ni pon aku belom pernah cuba lagik...:bgrin:

Originally posted by matz_rockz at 8-7-2004 11:40 AM:
kalau makan nasi bungkos tarok rendang,sambal goreng,sayor and telor ...kat brunei berapa harga nya? nak compare2 .
kat food centre in singapore around $3.50 to $4.00

aku rasa kat sini...around $2.50 - $3.50 kot...

U salah Sea

Yang paling Glamer K.K. Koya :lol

Originally posted by seafoamgreen at 9-7-2004 03:27 PM:

ehmm kat brunei..restoran india memang banyak..bleh dikatakan majoriti restoran kat sini, restoran india..kat mana2 pon ader..slalunya dikujungi sal murah...and banyak choice..

ahh nasik ber ...

orang2 brunei,

cam sama jugak la brunei ngan spore...

tapi yang roti canai/prata tu kan...

setahu aku cam sama je...??

cuma kat msia dia panggil canai
spore dia panggil prata

apa beza dia tempat korang?

sini bila order selalu pakai nama roti "kosong"( plain ), roti telur ( with egg ), bawang telur ( egg campur bawang jugak ).
tapi feveret aku ialah roti "kosong campur bawang" hehehe.

Lepas tu yang roti prata campur telur tu kan, pun kita boleh specify " plaster" - ni kira lepas roti tu dah masak gitu, dia pecah telur kat luar roti tu.. bukan mixed kat dalam.

yang tissue tu ada la jugak.....
lagi satu kadang2 dorang panggil "paper"
tak tahu sama ke tak exactly, aku main bedal je kalo orang order.

abis ada yang campur cheese, campur apa...

lepas tu kan, murtabak pun cam2 la, murtabak daging, ayam, sadin...

tapi aku perasan kalo murtabak India, besar2 gitu... kena lipat dua lagi....

tapi kalo orang melayu jual murtabak, kecik je cam besar sikit dari saiz kotak cd gitu...

sama tak kat sana?

on top of that ada naan, chapati, tosey.

Sana korang makan tosey masala tak?

Follow Us
Originally posted by Remy_3D at 9-7-2004 09:40 PM:
Yang paling Glamer K.K. Koya :lol

remy, seapom , sapa2...

apa ni KK Koya?

ceta sikit la....   :hmm:

Originally posted by deaf4ever at 10-7-2004 09:53 AM:

remy, seapom , sapa2...

apa ni KK Koya?

tu ah aku baca pungg macam nama kedai mama :lol

cuba explen sikit

Originally posted by deaf4ever at 10-7-2004 09:53 AM:

remy, seapom , sapa2...

apa ni KK Koya?

tul tekaan loli tu..kk koya nih salah satu kedai mamak kat sini..kihkihkih:lol

weii remy..kk koya pon femes ek..kat kb pon ader bukak satu branch lagik..kuikuikui! go kk koya!!:bgrin:

[ Last edited by seafoamgreen on 10-7-2004 at 08:34 PM ]

Originally posted by deaf4ever at 10-7-2004 09:50 AM:

orang2 brunei,

cam sama jugak la brunei ngan spore...

tapi yang roti canai/prata tu kan...

setahu aku cam sama je...??

cuma kat msia dia panggil canai
spore dia panggil prata

...

ye la deaf aku pon realize..kalo mamak buat roti besar ah..tapi kalo melayu buat kecik jer..barangkali melayu belom cukup skill kot buat roti canai ni..hehehe!mesti main tebar2 gitu..hehehe

tosey kat sini pon ader..tapi aku tak pernah cuba plak ah..tak tau plak difference ngan roti biasa...

Originally posted by seafoamgreen at 10-7-2004 08:25 PM:

ye la deaf aku pon realize..kalo mamak buat roti besar ah..tapi kalo melayu buat kecik jer..barangkali melayu belom cukup skill kot buat roti canai ni..hehehe!mesti main tebar2 gitu..hehehe

...

tosey best la, especially tosey masala, dia dalam ada inti kentang...

aku suka makan ni kalo dapat peluang pegi restoran india yang vegetarian punya...  

harga murah je about $1.50 tapi betul2 kenyang...

Ko singgah la mana2 kedai Indian Vegetarian food, ko try masala tosey...

Originally posted by deaf4ever at 10-7-2004 10:14 PM:

tosey best la, especially tosey masala, dia dalam ada inti kentang...

aku suka makan ni kalo dapat peluang pegi restoran india yang vegetarian punya...  

harga murah je about $1.50 tapi b ...

ohh tu ker tosey masala..cam best jer!!nanti aku gi cuba ek;)...memang best kalo gi restoran india..sal very cheap..especially masa time pokai..kuikuikui

Originally posted by seafoamgreen at 11-7-2004 08:06 AM:

ohh tu ker tosey masala..cam best jer!!nanti aku gi cuba ek;)...memang best kalo gi restoran india..sal very cheap..especially masa time pokai..kuikuikui

yep, kedai vegetarian india memang budget...
especially pasal minuman semua pakai air jarang je..... free!!!
tapi kena pandai order, pasal nanti dia kasi makanan banyak sangat...
Satu best, kedai cam ni, tak lokek serving size dia.

bruneian...

korang cerita2 pasal mee pulak la....

cam kat spore - kalo melayu ada mee rebus, mee siam, etc
indian lak - mee kuah, mee goreng,
cina lak wanton mee, hot plate ada mee...

sana sama ke?

kedai2 mana korang selalu pegi? apa yang best dia? hehehehe

nak cakap pasal mee plak..hehehe:cak:

aku rasa kalo mee kat sini ngan spore tak banyak difference kan..lebih kurang sama jer..mungkin jugak ah..kalo mee goreng, mee basah, mee soup tu suma ader kan..hmm kalo kolo mee ader tak kat spore..aku suka kolo mee..sedap!ader kolo mee daging, ayam..aku suka kat satu restoran ni..nama nyer orange & onion..dia punya masakan kat restoran ni cam chinese style la...tak tau la aper diorang simpan lam sos kolo mee ni..boleh mintak either isi ayam yg dah shreded atau ayam roasted (cam nasik ayam punya ayam)...tapi tak boleh makan slalu ah kolo mee ni..banyak minyak..ekekeke:bgrin:

kalo wantan mee pon ader kat sini...dah lama dah aku tak makan ni..tak ingat dah camna rupa wantan mee ni..yg aku tau dia ader wantan...kuikuikui

ader plak satu mee ni...aku tak ingat nama dia..crispy mee kot..aku rasa mee tu diorang deep fried sampai keras cam kropok..and then serve ngan kuah..macam kuah mee basah kat bawah..and then bila kita makan campur ngan kuah..dan mee tu pon automatically lembik la..ehmm sedap jugak lah..

kalo chinese slalu ader big prawn noodle...aku tak plak pernah rasa ni..tapi org cakap sedap..ader udang ker..ader tak kat spore ni..

Originally posted by seafoamgreen at 11-7-2004 03:07 PM:
nak cakap pasal mee plak..hehehe:cak:

aku rasa kalo mee kat sini ngan spore tak banyak difference kan..lebih kurang sama jer..mungkin jugak ah..kalo mee goreng, mee basah, mee soup tu suma ader  ...

KOLO mee? apa tu?  eh dulu aku ada satu kawan budak cina, kita panggil dia kolo, pasal dia tinggi, kolo tu panjang ke? aku pun tak tahu..

tapi rasa2 dia kalau style cina, mesti apa yang cina brunei jual, kat spore pun ada la...cuma nak bedal tu, aku kena cek la ada cop halal ke tak...

ok yang mee garing tu kan, lepas tu kita tenggelamkan dalam kuah kan? ah ni aku pernah makan...
Kat Kembangan nama kedai Mak's Place.

Ko suka ke eh seapom, aku ni yang pertama dan terakhir la try...pasal cam leceh gitu la... aku pun tak tahu, kawan aku rekemen suruh order, last2 datang cam sarang burung je aku nengok .. kelakar la makan mee tu.. tapi kuah dia kena panas la ye, kalo tak panas, mee tu tak lembut la....

Originally posted by deaf4ever at 11-7-2004 05:43 PM:

KOLO mee? apa tu?  eh dulu aku ada satu kawan budak cina, kita panggil dia kolo, pasal dia tinggi, kolo tu panjang ke? aku pun tak tahu..

tapi rasa2 dia kalau style cina, mesti apa yang ci ...

ohh ko belom pernah try kolo mee ek..aku rasa dia kena panggil kolo sal dia panjang & gulung2 la....kat sini kolo mee memang femes jugak la..kat mana2 pon ader..bukan jer kat chinese restoran...

tul tu deaf..mee sarang burung ker tu deaf..aku pon baru skali jer try..ye la kuah dier mesti panas kalo tak mee tu tak lembut..naik terbakar lidah aku makan..kuikuikui

ko pernah try mee jawa tak..aku ader la skali 2, 3 kucing berlari makan..kuikuikui! dia jenis mee kuning..kuah dia separate la..kalo nak makan baru simpan kuah atas mee..nyam nyam..sedap!:bgrin:

Ada lagi satu mee tu, tak silap aku meggi kari kot. Sedap dimakan diwaktu malam mcm nie :lol

harharhar:lol lawak sungguh la ngko ni remy!meggi..goreng pun sodap..kuikuikui

eh nanti korang ada gambar2 tempat2 makan kat brunei,

tampal sini eh....

aku nak nengok la.....