CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tobby

[Tempatan] Hilang kerja, esok nak puasa. Mereka paling ramai undi PH.

padan laaa mukaaaa sape yang pangkah pakatan hancing hari tu...dok memekak komplain macam2 kat kerajaan dulu...sekali nak sangat malaysia baru ni laaa korang dapat...koh3

time ni lah dajjal lah kesusahan dunia lah, time najib dulu semua pakat sembur kata ekonomi tak bagus, kos hidup meningkat, banyak org hilang kerja dll...pi mampus lah dajjal ko, cakap je lah korang mahacai........se bigger picture lah brother...

annehuda replied at 5-5-2019 08:42 PM
Aku heran knp jkr nk diswastakan. Sbb pd pendpt aku adenye jkr harga kontrak ni masih boleh dikawa ...

JKR pun tak ada sangat peranan skrg.. dah mcm consultant or PDP. lebih baik diswastakan jadi diorang blh buat subsidiaries company under jkr...

yang jaga machineries (fleet mgt), yg jaga road and maintenance, yg jaga keselamatan bangunan, trafik mgtment system...

nie kalau ada tender, yg kira konsultan, yg memantau konsultan, yg buat keja kontraktor.. lepas tu ada satu lagi agensi yg memantau kontraktor dan konsultan.

apalah funsi JKR?tmpt keluarkan tender?tender tu pun atas nama jabatan lain..

lebih baik jabatan lain yg keluarkan tender, jkr yang buat tugas2 di atas seperti tahun 80an dan 90an

xy_daen replied at 6-5-2019 08:17 AM
Modal basi macai adalah ummah, bangsa...terkini penyokong PH menyesal...akai...

Khennn.... Tetiba semuanya jadi pengundi PH

lkick2113 replied at 6-5-2019 08:47 AM
time ni lah dajjal lah kesusahan dunia lah, time najib dulu semua pakat sembur kata ekonomi tak bagu ...

Kan akal Tu..dulu deme yang memekak time gst, time minyak naik..
Sekarang twist ke dajal pulok.. Penunggang agama sangat meka ni.. Dajal suka orang2 macam ni..so dah jadi suci ke belum ni

wana89 replied at 6-5-2019 09:10 AM
Kan akal Tu..dulu deme yang memekak time gst, time minyak naik..
Sekarang twist ke dajal pulok. ...

itulah...kalau dajjal ada puak2 ni lah yg ikut dajjal, puak macam aku tak akan ikut PHitnah dajjal....tgk je lah kes SRC, berapa banyak yg terbongkar hasil 'set-up' nak kena kan najib je, then AG sundri mohon tangguh perbicaraan......bukan team pembelaan najib yg mintak tangguh...hahahaha

dajjal konon...

Follow Us
Hoii.. God father ko jugak cakap rakyat Marah pasal gst, pasal economic..tiba2 sembang pasal dajal..omg..jangan kurangkan pahala pose wana boleh tk

Daim cadang Najib debat Mahathir isu ekonomi
Mei 3, 2018 (Dikemaskini Mei 3, 2018)

A A
PRU14 | Bekas menteri kewangan Tun Daim Zainuddin berkata Pengerusi BN Datuk Seri Najib Razak dan Pengerusi Pakatan Harapan (HARAPAN) Tun Dr Mahathir Mohamad perlu mengadakan debat terbuka berhubung isu ekonomi dan kewangan.

Menurut Daim, jika ia tidak dapat dilakukan, debat itu boleh diadakan antara wakil kedua-dua pemimpin berkenaan.

Daim dalam wawancara bersama Nanyang Siang Pau berkata, debat berkenaan akan membolehkan pengundi membuat keputusan berdasarkan maklumat yang mereka perolehi.

"Saya percaya rakyat mahu melihat mereka berdebat," katanya.

Menurut Daim lagi, BN tidak cekap menangani isu kos sara hidup sementara pembangkang menggunakan peluang itu menyalahkan Putrajaya kerana gagal menguruskan 1MDB.

Kata Daim, beberapa pemimpin BN yang mendakwa kos hidup di Malaysia lebih rendah berbanding Singapura tidak akan menenangkan pengundi.

"Ramai orang kampung mengadu tentang GST. Jika anda pergi kampung dan kata inflasi hanya 3 peratus, saya rasa anda akan kena halau," katanya.

Menurutnya, meskipun BN percaya BR1M mengurangkan tekanan kos sara hidup, pemberiah wang tunai tidak dapat menangani kesan GST.

Kata Daim, perbualan hariannya dengan rakyat Malaysia menunjukkan keluhan utama adalah inflasi, 1MDB, selain isu MARA, Felda, Tabung Haji, kejatuhan nilai ringgit dan pengangguran di kalangan graduan.

"Apa akibat dari semua keluhan ini kita tidak tahu. Saya cuma boleh kata BN tidak begitu peka dengan pendekatan yang diambil bagi menangani masalah ini," katanya.

Melayu tak puas hati

Tambah Daim, BN perlu jelaskan kenapa rakyat Malaysia boleh hidup tanpa GST untuk 57 tahun sedangkan akibat yang dirasakan dari GST dirasakan dalam tiga tahun selepas cukai itu diperkenalkan.

Mengulas janji HARAPAN yang mahu mamansuhkan GST, kata Daim, ia dapat dilakukan sekiranya kerajaan baru berjaya membanteras rasuah.

Dalam wawancara itu, Daim turut menyentuh tentang pengundi Melayu termasuklah isu Tabung Haji, Mara dan Felda. Daim berpendapat banyak isu yang tak selesai menyebabkan rasa tidak puas hati rakyat.

"Saya diberitahu bahawa generasi kedua Felda sangat marah. Saya pernah nasihatkan kerajaan agar tidak senaraikan Felda Global Ventures.

"Tapi bila anda tidak berada dalam kerajaa, siapa akan dengar? Pencarum Tabung Haji juga tidak gembira dengan situasi ketika ini.

"Kita dapat lihat rasa tidak puas hati itu pada sokongan Umno di kalangan luar bandar pada 2008. Pada 2013, ia menjadi semakin parah.

"Saya tidak pasti berapa besar kesannya kali ini," katanya

dodolgemok replied at 6-5-2019 07:44 AM
Mereka punya lojik, Busuk2 pon Melayu kita, islam, jangan lah jatuhkan mereka. Mereka songlap duit ...

setuju..aku pun takleh hadam ramai je yg fikir mcm ni...dorang mana ada fikir pasal skandal kewangan felda felcra ni semua..tatau otak letak kat mana smpi payah sgt nak membaca dan berfikir skit..

zhoney replied at 5-5-2019 07:46 PM
X tau nk ckp apa dah kerajaan br ni, makin teruk dah nmpknye

lebih kpd nak ambik kesempatan...
yg kena attack org melayu je...
kalau niat mmg nak aniaya...
bakal mendapat le balasannya...

pyropura replied at 5-5-2019 06:21 PM
Ini dulu mesti dapat keja Pelda pakai cable Umno kan, so kelulusan akademik cukop makan aje. Kalau d ...

bangang betol ko ni.. dalam ekonomi yg mcam hampeh under PH ni.. akitek pon susah dapat keje ko taw tak?

2019 skrg ni.. jualan rumah merundum.. ekonomi own.. market shares down...

boleh pulak mahacai kutuk kata yg kene buang keje ni kl benar2 ade kepakaran x payah risau boleh senang2 dpt keje lain,,

bangang.. skrg ni menteri2 yg ade sijil palsu lagi senang dpt keje... dah la gaji buta2 je berpuluh ribu sebulan hasil dr pengundi BODOH MAHACAI PH.. sijil palsu beb.. sijil palsu...

org lain kene buang keje hasil ekonomi kepala otak bangang menteri2 PH yg pakai sijil palsu ni..... org yg kene buang keje pulak kene kutuk...  alahai.... memang tahap makan taik la mahacai kt porem ni

kesiannya kt semua yg terlibat dlm isu ni

lkick2113 replied at 6-5-2019 08:47 AM
time ni lah dajjal lah kesusahan dunia lah, time najib dulu semua pakat sembur kata ekonomi tak bagu ...

aku dah penat taip panjang2 tadi maki ko...
tapi network lak problem...

ilang lak apa yg aku taip tadi...

agaknya Allah x nak aku kurangkan banyak sgt pahala pose aku...

aku mmg dah lama aim ko ni...

sabar ler bulan pose ni  

Seronok baca komen2 netizen di astro awani & siakap keli. Kerajaan Sepenggal kata mrk.

nampak gayanya mmg sepenggal jelah kot..

myakayina replied at 6-5-2019 10:48 AM
nampak gayanya mmg sepenggal jelah kot..

Natijah ambil menteri2 tiada pelajaran mcm mat sabu, zuraida, mahfuz, marzuki, tipu sijil mcm nobita

felda tu bertahun2 bwh najib, takde2 pun nak bankrap, fgv pun untung je. peneroka kejap2 dpt duit, kejap2 dpt duit. bankrap tak jugak felda dok bg duit utk peneroka.

dpt ke ph, beh azmin pulak tu, dok la meratib tak mampu nak bayar tu, tak mampu nak bayar ni.

muka tak malu dok jual harta yg management bwh najib kumpul utk kelangsungan hidup.

lg ada yg puja kerajaan ph ni

tengok la apa jadi dgn selangor sekarang lps azmin pegang. defisit.

hahahahaha

Bersabar laaa...semoga dapat rezki yg lbh baik... Aminn...

Boleh la enjoy puasa Dan Raya puas Puas.