CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bukannasigoreng

Geng tak laku - single umur lebih tiga puluh tahun

fofuler replied at 4-8-2021 11:47 AM
Ya betul tapi laki memang takut dengan geng korang ni. Kalau kena marah tu memang terus kerja jala ...

Tapi kalau pemalas, dari zaman muda pun dah marah orang malas. Kerja korang tak bahagia ke asyik dapat boss suka marah? Kesian dah lah pemalas lepas tu salahkan boss marah. Jadilah boss kalau macam tu.

Hari ni terlewat bgn ...period
Terkocoh kocoh tgk jam 8.15..
Risau takut bebudak terlepas gm..

"knpa abg tak kejut kan dh lmbt bgn"

"saja je taknak kejut nk bagi rehat" tone romantik
Sempat lg aku tgk dia dh bancuh tea o

Mcm ada angin lembut bertiup mesra kat cuping telinga ni...terbuai jap lunak dengar suara tok laki
Cakap mcm tu..

Ini sisi indah ...
Sisi tak indah lain hari.
Berpasangan ni hidup penuh warna warni..

bukannasigoreng replied at 4-8-2021 11:59 AM
Tapi kalau pemalas, dari zaman muda pun dah marah orang malas. Kerja korang tak bahagia ke asyik d ...

Haih look baru je cakap tadi kan, bukan semua macam tu dan bukan aku yang kerja bawah boss itu. Just my observation and people around me. Kalau takleh terima takpelah, public forum pun.

memang target nk tamatkan zaman bujang masa umur 30 keatas. sekarang dh 30 keatas dan dah pandai bercinta. baru tahu tak mudah rupenya nak tamatkan zaman bujang. doakan iols dengan si dia (bf skrg) panjang jodoh ye. ke pelaminan dunia akhirat.

Edited by awanysss at 4-8-2021 01:11 PM

tt aku tak tahu la sesuai ke tak apa yg aku nak cakap ni.. tp aku nak cerita jugak..

aku ni hari2 semayang doa nak temukan jodoh, tp aku lgsg takde effort nak mencari..

takde effort tu aku tak kisah sgt, yg aku pelik dgn diri aku, bila ada org approach, aku akan jd marah.. baru2 ni ada sedara jauh aku chat aku, aku berapa hari takleh tido.. sbb aku marah sgt.. aku terfikir salah ke aku senyum kat dorang selama ni, dorang igt aku senyum sbb nak menggatal ke.. apa yg buat dorang berani nak approach aku (knowing that kitorang ni kenal dr kecik, mesti la tahu pasal family masing2, buruk  baik masing2 kan).. berhari2 ye aku marah sampai aku menyampah kat org tu dan keluarga dia padahal dia takde salah pun..

bulan lepas pulak kawan mak aku nak kenenkan ngan siapa ntah.. pastu tak habis2 cakap laki tu bagus and dah ada rumah sendiri bagai.. pun aku jd marah.. aku ckp ada rumah pun bagus ke, aku pun ada rumah sendiri.. drpd aku nak ke rumah laki tu, baik aku duduk rumah aku sendiri.. (pastu kalau dah baik/bagus, kenapa takde org lain nak.. aku suspek laki tu buruk rupa haha). ini pun aku jd marah sbb aku geram kat mak aku, mak aku mcm termakan kata2 kawan dia yg kenenkan tu.. aku rasa mcm nak call je makcik tu ckp jgn sibuk sgt hal jodoh aku.. family aku tak sibuk, tp bila dia tanya2 camni, mak aku serba salah nak tolak tanpa ada ground.. kau  tahu kan  org tua2, bila kau tolak mentah2 dia tuduh memilih la ape la.. mmg aku memilih pun tp tak berani nak cakap haha

kesimpulannya, aku rasa aku mmg  ditakdirkan utk tak berjodoh la.. thankyou tt baca luahan aku ni.. aku tak tahu nak cakap kat sape.. nak cakap kat kawan2 malu pulak..
oh btw tt iols belum 30 pun.. andartu junior pun belum.. kira mcm baru habis study agitew.. over kan nak jugak join thread nii

Sbb xthu pkp ni lama..
Kalau tau smpai 2thn mcm ni..dh kawen dh aritu..
Ni tak pasal2 jd andartu..hahaha..
No lah tt..kdg2 kte nak..usaha doa pun kalau belum masanya..xdtg jgk jodoh tu..
So berhusnuzon je la..ada la tu hikmahnya..
Tp lmbt pun iols xmyesal sbb iols rasa skrg iols lebih matang brbanding time muda2 belia dulu..hahaha..

Follow Us
@ifanonline selaku pengerusi andartu sedoniah

bleh tazkirah sebaris dua

dipersilakan

awanysss replied at 4-8-2021 01:10 PM
tt aku tak tahu la sesuai ke tak apa yg aku nak cakap ni.. tp aku nak cerita jugak..

aku ni hari2 ...

sama la kita. bila ada sedara tanyakan untuk anak dia.. terus rasa menyampah. sebab lelaki tu jenis boya. mak plak memilih menantu.. entah la.. belum jumpa lagi jodoh mungkin..tengok orang lain senang je..

Check in
Anggap la belum masa lg nk kawen

Klo kes i, i kena sihir by ex boypren. Toxic gile. So lame la sihir tu makan tahun. Bila ade org nk kenal, terus jd tak suke. Either die x suke kita atau kita tak suke die. Ni baru clean sihir 3 tahun.
Tapi tu la, susah jgk nak bercinta balik. Ni baru terbuka hati nak kenal2.

Off topic. Kenapa ye kaum melayu. Umur 30an dah menggelupur tak kahwin. Cuba tengok kaum lain, negara lain. Guna kan masa yang ada ni untuk pilih yang betul2 sebelum kahwin instead of risau gila2. Sanggup ke jadi janda sebab desperate sngt pilih asal bole. Marriage is not easy so do it right. Biar lambat asal selamat.

Jodoh. Kdg2 bukan salah atau kurang pada sapa2 pun..

Truefeelings replied at 4-8-2021 07:44 PM
Off topic. Kenapa ye kaum melayu. Umur 30an dah menggelupur tak kahwin. Cuba tengok kaum lain, negar ...

Kalau jawapan aku, aku tak menggelupur pun, aku masih enjoy hidup aku, beza 20an dan 30an, 30an enjoy dengan duit lebih sikit. Family dan kawan terdekat terapat aku pun tak ada yang menggelupur aku tak kawin lagi.

Biasa orang lain yang menggelupur sebab kitorang tak kawin lagi, contoh sini, ada yang menggelupur cakap 'andartu' lah, jangan cerewet lah, cakap emosi lah.

Setiap orang kisah hidup lain-lain, jangan pukul rata. Dan 30an ke 40an ke 50an ke tak ada istilah lambat kawin pun, tak wujud timeline lambat atau cepat, hak masing-masing.

korang ni laki ke perempuan? jom lah jumpa di Ladies Night.

Truefeelings replied at 4-8-2021 07:44 PM
Off topic. Kenapa ye kaum melayu. Umur 30an dah menggelupur tak kahwin. Cuba tengok kaum lain, negar ...

betul sis. mikaella tak rasa macam tu pun sebab circle of life tak sama-kawan-kawan mostly Japanese dan semuanya 30an 40an elok je single. semua pun enjoy life.

Japanese nampak muda.

Mikaella replied at 5-8-2021 09:59 AM
korang ni laki ke perempuan? jom lah jumpa di Ladies Night.

What is ladies night and where?

kenapa nk label orang tak laku pulak ni?

zaman sekarang i know ramai strong ladies out there yg pilih utk single just because they can..

biar masing2 tentukan bahagia masing2

awanysss replied at 4-8-2021 01:10 PM

aku ni hari2 ...

ayoooo dik..cool..awak tu mude lagii..jgn le asyik nk marah je...lagi la org takut..klu dah jodoh tak ke mana

in 20s, tak minat ada boyfriend. lebih berminat nak cari duit, hang out dengan kawan-kawan, experience life, career growth.

Bila dah penghujung 20s, dah stabil, baru terasa nak setel down. Masa mencari tu baru tersedar yang lelaki semua dah kahwin habis. Tinggallah lelaki-lelaki yang overqualified & underqualified. Overqualified ni tak match dengan kita - obviously kita underqualified for them. Underqualified pulak bukan husband material. ah sudah. Sendu ah sesorang sampai God-knows-when.

So pesanan penaja, adik-adik sila tempah bakal suami semasa di zaman universiti lagi. Ahaks!

Yang paling penting, bukan tak laku yach. Kita cuma ketinggalan zaman saja!!

siputpepel replied at 7-8-2021 04:24 PM
in 20s, tak minat ada boyfriend. lebih berminat nak cari duit, hang out dengan kawan-kawan, experien ...

Apa definition lelaki overqualified?